wmaraci reklam

Sitemi Hacklemişler

48 Mesajlar 6.124 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

gumushaneli gumushaneli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek internet cafe
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 2, (%100)

rastbin adlı üyeden alıntı

Hack konularında savcılığa ne türk bir dilekçeyle gidilir onun araştırmasını yaptım ve bu verdiğim linkteki dilekçeyi gördüm.harfi harfine herşey uyuyor.

http://internethukuku.net/websitesi-hacklenenler-icin-savciliga-sikayet-dilekcesi/

Ayrıca;
Film sitesinin şikayet almadığı sürece yasal olduğunu duydum.Ne kadar doğru bir bilgidir bilemiyorum.Yarın sakin kafayla konuyu biraz daha araştırıp gerekli olan işlemleri başlatacağım.

konuda bi kaç kirlilik oldu kusura bakma senin sorununa gelince ilk önce yapman gereken site değerlerinin düşmemesi için hostu yeniden kurup yedekleri yükle mysql den hacklenme olasılığı çok düşük ancak yinede şifreleri değiştir değiştirdikten sonra wp-config teki bilgileri düzenle kilitleme imkanın varsa wp-config'i şifrele bilgilerine erişimi engellemiş olursun çünki mysql ' e girme ihtimali düşük ftp şifresini çözdükten sonra mysql vb. database bilgileri config içinde yer alıyor yani siten büyük bir site olmadığı için büyük bi saldırı yememiş.Farklı bir yöntem ilede çözebilirsin htaccess ' den sadece senin ip adresinden başka kimsenin wordpress ' e ve ftp ye ve wordpress'in diiğer dizin dosyalarına login olamamasını ayarlayabilir güvenliği sağlamış olursun.
Bu arada hukuksal yönden sitede kayıp olduysa haklı çıkamazsın ancak siteye değilde sunucuda problem oluşursa örneğin, reboot atar vb. işlemler olur harddisk yanar bu konuda siten yargılanmaz sunucuda ki olaylardan dolayı dava açabilirsin.Bi arkadaş 250 tl lik bir cümle kullanmış devlet alıyor diye bu arkadaşın sitesi legal olsa idi masraflarına yol açan şahıs bütün masraflarla beraber kurallarıda çiğnemiş olduğu için devlete de para ödemek zorunda kalırdı.

wmaraci
reklam

rastbin rastbin sivasspor Kullanıcı
  • Üyelik 15.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 49 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
yine hackledir beyler :(

yiğido

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)
Wordpress panelden, dışa aktar.
wp-content klasörü yedekle.
Host Firması Değiştir. (Sağlam Bir Yere Geç)
0'dan Wordpress Kur.
Yedeği Wordpress Panelden İçe Aktar.
wp-content klasörünü uzun uzun inceledikten sonra onuda at güncelle.

(Not: Normal Yedeğinide al ne olur ne olmaz.)
rastbin

kişi bu mesajı beğendi.

Criweb Criweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 24 / 48
  • Ticaret 2, (%100)
birileri bulunduğun sunucunun bilgilerini bulmuş olabilir, shell gibi şeyler atıp veletlik yapıyo olabilir çok başıma geldi benim bunlar host firman kaliteli mi ? bilindik bi yerden alsaydın
Engin07 rastbin

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Jevel Jevel Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Üniversite
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 502
  • Beğeniler 13 / 68
  • Ticaret 1, (%100)
Shell yemişsin. Sadrazam casus shell. Host firmasana söyle shell taraması yapsın. Temayı normal temaya çevir bir de öyle bak gidecek mi o dizin listeleme.
rastbin

kişi bu mesajı beğendi.

Vbulletin Destek Vbulletin Destek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Arastirma Gelistirme
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 17 / 4
  • Ticaret 2, (%100)
footer.php nizde Angel Shell bulunmakta gordugume gore orijinal dosyasi ile degistirin guvenlik onlemlerinizi alin.
rastbin

kişi bu mesajı beğendi.

gokseltoprak gokseltoprak Limonwp.com Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** T**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 29 / 44
  • Ticaret 5, (%100)
Hosting firmanı değiştirmeni şiddetle tavsiye ederim.
rastbin

kişi bu mesajı beğendi.

rastbin rastbin sivasspor Kullanıcı
  • Üyelik 15.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 49 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
eyvallah arkadaşlar biraz işim vardı geciktim cevap vermekte.hosting i onofisten reseller alan bi arkadaşımdan aldım.shell dediğinizi reselleri alan arkadaşa yaptırabilirmiyim ?.yedekteki foother.php dosyasını birazdan atacam içine bakayım durum değişecekmi.ayrıca wordpressin son versiyonu nu kullanıyorum ve daha iki gün günce de güncelleştirmiştim.akismet te yüklü nasıl yapıyorlar,nasıl açık buluyorlar anlamadım.daha güvenli hale getirmem için ne yapmam gerek arkadaşlar.

Ek Olarak: Vbulletin Destek,ve tüm arkadaşlara teşekkür ederim.foother.php dosyasını değiştirdim sorun düzeldi peki önlemi nasıl alabilirim o konuda yardımcı olurmusunuz.

yiğido
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al