wmaraci reklam

Sizce Fiyat Ne Olmalı?

17 Mesajlar 2.027 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

TazZ TazZ www.ahmetcetintas.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Grafiker Yazılımcı
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 795
  • Beğeniler 324 / 323
  • Ticaret 19, (%100)
Selam dostlar,

İstanbul'un en iyi cluplerinden birinin internet işlerini aldım. Çoğu tamamlandı ve sıra geldi fiyat konuşmaya. Elbette fiyat birçok şeye göre değişebilir fakat aşağı yukarı bu tarz bi iş için ne kadar fiyat istemeliyim fikrinizi almak istedim?

1- Website ve SEO (özellikle istedikleri bir themeforest teması kullanıldı 45$)
2- Sosyal Medya
3- Afiş vb tasarımlar (bunlar için yapıldıkça ayrı fiyat istenebilir)
4- facebook google vb. reklamlar
5- Güncellemeler ve Bakım

3 ve 5'i ayrı tutup hosting masrafları vb. gibi yıllık ödeme olarak da isteyebilirim. Kafam çok karışık ilk defa böyle bir iş yapıyorum. Sizce bunun fiyatlandırması nasıl olmalı?
min. ya da max?
maddeler için de tek tek fiyat önerebilirsiniz.

wmaraci
reklam

alkinkasap alkinkasap girişimci, öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek girişimci, öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 67 / 66
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam bu iş için ayırdığın her saat için 20$ dolar artı masrafların iki katı ne kadar yapıyor?
TazZ

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 795
  • Beğeniler 324 / 323
  • Ticaret 19, (%100)

alkinkasap adlı üyeden alıntı

Hocam bu iş için ayırdığın her saat için 20$ dolar artı masrafların iki katı ne kadar yapıyor?

işin devamlılığı olduğu için belli bir zaman aralığı yok ki.

--yorum için teşekkür..

BiMaster006 BiMaster006 Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 35 / 21
  • Ticaret 2, (%100)
Hiç fiyat konuşmadan böyle bir işi yaptıran kadar yapanda hangi mantık ve hangi güvenirlikle yaptı anlamış değilim.
TahsinCetinkaya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 19.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 795
  • Beğeniler 324 / 323
  • Ticaret 19, (%100)

BiMaster006 adlı üyeden alıntı

Hiç fiyat konuşmadan böyle bir işi yaptıran kadar yapanda hangi mantık ve hangi güvenirlikle yaptı anlamış değilim.

Dostum o konuda sıkıntı yok sözüne güvendiğim ve daha önce de işini yaptığım insanlar. Sadece fiyat konusunda fikirlerinizi almak istedim. Bunun dışında bu tarz konularla ilgilenmezseniz sevinirim..

BiMaster006 BiMaster006 Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 35 / 21
  • Ticaret 2, (%100)
Google vb reklamlar v.s demişsiniz bunların dışında günümüz web tasarım borsasında ortalama asgari ücretler 300 lira gibi fiyatlar ile başlarken yapılan işçiliğe bağlı olarak fiyat artacaktır. Projenizi açıkladığınıza göre hazır bir tema uyguladınız. Esasen link verseniz daha kolay fiyatlandırılabilir.. Selamlar..
TazZ

kişi bu mesajı beğendi.

Merkur Merkur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 76 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
keşke para işini işe başlamadan önce konuşsaydınız. ben en son ismini vermiyeyim bir web tasarım şirketine piyasada çok sağlam free scriptleri olduğu halde bir işi vermeye kalktım 18.000 dolardan başlıyoruz dedi. başka bir yere başvurdum orasıda 2.500tl dedi. demek istediğim şu, şirketler bile ne koparırsam kardır gözüyle bakıyorsa sizin en az (bence) 2.000tl istemeniz gerekiyor. oda temayı themeforest'ten aldığınız için. yoksa fiyat dahada yüksek olurdu. (7.500 - 15.000tl arası gibi)

şimdi clup nasıl bir clup orasını bilemiyorum ama güncellemeleri ve bakımıda siz yapacaksanız o 2.000tl nin haricinde her ay size çalışanı gibi para ödemesi gerekir. bu fiyatta size kalmış ben olsam her ay 1.000tl isterdim. çünkü olduk olmadık yerde sizi arayıp onu değiştir bunu değiştir, güncelle, arıza çıktı falan diyecekler. bu işleri düzenli yapan birine 1.000tl vermeleri gerekir diye düşünüyorum. hatta bazıları cidden fiyatları çok uçuk tutuyorlar. özellikle şirketlerin web sitelerini güncelleyip bakımını üstlenen kişiler. çok şanslı kişiler.

kısacası fiyat konusu size kalmış. fakat bir daha işe başlamadan önce para işini hallederseniz sıkıntı yaşamamanız açısından daha iyi olur. iyi çalışmalar kolay gelsin :)
TazZ

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 795
  • Beğeniler 324 / 323
  • Ticaret 19, (%100)

Merkur adlı üyeden alıntı

keşke para işini işe başlamadan önce konuşsaydınız. ben en son ismini vermiyeyim bir web tasarım şirketine piyasada çok sağlam free scriptleri olduğu halde bir işi vermeye kalktım 18.000 dolardan başlıyoruz dedi. başka bir yere başvurdum orasıda 2.500tl dedi. demek istediğim şu, şirketler bile ne koparırsam kardır gözüyle bakıyorsa sizin en az (bence) 2.000tl istemeniz gerekiyor. oda temayı themeforest'ten aldığınız için. yoksa fiyat dahada yüksek olurdu. (7.500 - 15.000tl arası gibi)

şimdi clup nasıl bir clup orasını bilemiyorum ama güncellemeleri ve bakımıda siz yapacaksanız o 2.000tl nin haricinde her ay size çalışanı gibi para ödemesi gerekir. bu fiyatta size kalmış ben olsam her ay 1.000tl isterdim. çünkü olduk olmadık yerde sizi arayıp onu değiştir bunu değiştir, güncelle, arıza çıktı falan diyecekler. bu işleri düzenli yapan birine 1.000tl vermeleri gerekir diye düşünüyorum. hatta bazıları cidden fiyatları çok uçuk tutuyorlar. özellikle şirketlerin web sitelerini güncelleyip bakımını üstlenen kişiler. çok şanslı kişiler.

kısacası fiyat konusu size kalmış. fakat bir daha işe başlamadan önce para işini hallederseniz sıkıntı yaşamamanız açısından daha iyi olur. iyi çalışmalar kolay gelsin :)

Hocam bu cevap için çok teşekkür ederim. Tam istediğim tarzda güzel bir mesaj olmuş. Elinize sağlık..

MrAuTHoR MrAuTHoR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 72 / 145
  • Ticaret 1, (%100)
Dostum bu işlerde güven duygusunu bir kenara bırak. Canım ciğerim dediğimiz arkadaşımıza normalin yarı fiyatına web sitesi yaptım, 7 aydır adamın peşinde koşuyorum. Yaptırana kadar ensemde boza pişirdi, şimdi sürekli oyalıyor beni. Aynı şekilde başka birine yaptım, site 6 aydır onun savsaklaması yüzünden bitmedi. Biz aman müşteri kaçmasın diye 500 liralara web sitesi yaparken, bu işi ciddi olarak yapanlar 1.000-1.500 liradan aşağı yapmıyor.

Bende bundan sonra en basit bir siteye dahi 1.000 liradan aşağı fiyat çekmemeyi düşünüyorum çünkü aksi taktirde emeğinin karşılığını almıyorsun. Bizim yaptığımız iş her önüne gelenin yapabileceği bir iş değil ki vasıfsız bir elemanın günlük kazancına eş değer olsun ...

Çok acayip meslektir bizimkisi. Daha dün bir arkadaşıma da söyledim. Ekmek değil ki bu her yerde fiyatı aynı olsun. 4.500 liraya web sitesi yapan gördüm ben. Kodlarını inceledim, Wordpress site. Yani yaptığın işten ziyade müşteriye göre para çekicen. Müşteride para varsa yüksek, para yoksa düşük fiyat çekiceksin. Sende diyorsun ki İstanbul'un en iyi cluplerinden biri. O zaman sadece web tasarıma 2 binden aşağı fiyat çekme derim. Diğer işlere de 1.500 çek. 3.500 iste.
TazZ

kişi bu mesajı beğendi.

SanalTespit.Com
TemaDownload.Com
ETicaretBul.Com

Merkur Merkur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 76 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
yardımcı olabildiysem ne mutlu :)
TazZ

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al