wmaraci reklam

Sosyal İmleme Ne Demektir ?

10 Mesajlar 1.119 Okunma
wmaraci reklam

AvukatDenizCelik AvukatDenizCelik Belki Bir Gün Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 652
  • Beğeniler 235 / 157
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba , sosyal imleme siteleri ne demektir ;

bunların faydası zararı nedir , nasıl yapılır ?

bu konular üzerine yardımcı olursanız çok sevinirim, iyi çalışmalar :)
leventyikilmaz

kişi bu mesajı beğendi.

Hukuki Sorunlarınız İçin Pm Atabilirsiniz
wmaraci
reklam

oguzhan oguzhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1201
  • Beğeniler 310 / 296
  • Ticaret 2, (%100)
en iyi örneği reddit. belki duymuşsunuzdur, bende pek bir şey bilmiyorum bu konuda ama sitenizde açtığınız konuların urlsini paylaşıyorsunuz. siteye faydası dokunuyordur heralde :D
AvukatDenizCelik

kişi bu mesajı beğendi.

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
işin ilginci türkçe yayın bir siteyi yabancı imleme sitelerine göndermek :D
türkçe imleme sitesi daha işe yarar
AvukatDenizCelik

kişi bu mesajı beğendi.

leventyikilmaz leventyikilmaz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğr, Bilgisayar Mühendisliği
  • Konum Konya
  • Ad Soyad L** Y**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 36 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
AvukatDenizCelik Her türlü içeriğe ait sayfa linklerini kullanıcların paylaşımına, beğenisine sunma işlemine "Social Bookmarking" sosyal imleme diyoruz. Dünya üzerinde dili ingilizce olan ve milyonlarca kullanıcısı olan sosyal imleme siteleri mevcut bunların başında, Digg, Reddit, Delicious gibi siteleri sayabiliriz. Sosyal İmleme kavramı Türkiye’de gelişmediğinden Türkçe içerikli sosyal imleme yapabileceğimiz web sitesi yok denecek kadar az.

Sosyal imleme sayesinde sitenize backlink sağlayabilirsiniz, sosyal imleme Seo açısından önemlidir. Digg, Reddit, Delicious inklerinizi bu gibi v.b siteler ile paylaşarak internet kullanıcılarına sitenizin reklamını yapmış olursunuz, Buda arama motorlarının dikaketini çekecek ve Botların sitenizde daha aktif rol oynamasına olanak sağlayacaktır, index hızınızda artış olacaktır ve arama motorları gözünde yükseleceksiniz.
xflare erekaone anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

keep it simple
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 652
  • Beğeniler 235 / 157
  • Ticaret 0, (%0)

leventyikilmaz adlı üyeden alıntı

AvukatDenizCelik Her türlü içeriğe ait sayfa linklerini kullanıcların paylaşımına, beğenisine sunma işlemine "Social Bookmarking" sosyal imleme diyoruz. Dünya üzerinde dili ingilizce olan ve milyonlarca kullanıcısı olan sosyal imleme siteleri mevcut bunların başında, Digg, Reddit, Delicious gibi siteleri sayabiliriz. Sosyal İmleme kavramı Türkiye’de gelişmediğinden Türkçe içerikli sosyal imleme yapabileceğimiz web sitesi yok denecek kadar az.

Sosyal imleme sayesinde sitenize backlink sağlayabilirsiniz, sosyal imleme Seo açısından önemlidir. Digg, Reddit, Delicious inklerinizi bu gibi v.b siteler ile paylaşarak internet kullanıcılarına sitenizin reklamını yapmış olursunuz, Buda arama motorlarının dikaketini çekecek ve Botların sitenizde daha aktif rol oynamasına olanak sağlayacaktır, index hızınızda artış olacaktır ve arama motorları gözünde yükseleceksiniz.

çok teşekkür ederim gayet açıklayıcı ve faydalı bir paylaşım olmuş , peki bu kaç günde bir yapılır sürekli mi yapılmalıdır her konu paylaşınca yapsam sorun olur mu acaba ?

Ek Olarak:

ŞafakÇALIŞKAN adlı üyeden alıntı

işin ilginci türkçe yayın bir siteyi yabancı imleme sitelerine göndermek :D
türkçe imleme sitesi daha işe yarar

oda ayrı bir çaba tabiki yabancılar tıklasa spam falan olarak algılanmaz değil mi hocam :D

Ek Olarak:

oguzhan adlı üyeden alıntı

en iyi örneği reddit. belki duymuşsunuzdur, bende pek bir şey bilmiyorum bu konuda ama sitenizde açtığınız konuların urlsini paylaşıyorsunuz. siteye faydası dokunuyordur heralde :D

kimisi zaararlı diyor kimisi faydalı tam anlamadım ama bakalım :D
leventyikilmaz

kişi bu mesajı beğendi.

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
Kalitesiz sosyal imleme sitesi kullanmadığınız ve orantısız bir şekilde sosyal imleme yapmadığınız sürece sosyal imlemeler yarar sağlar.

Fakat sosyal imleme genel olarak uzun vadede yarar sağlayan bir SEO tekniğidir.

İyi çalışmalar, iyi forumlar diliyorum.
AvukatDenizCelik

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 652
  • Beğeniler 235 / 157
  • Ticaret 0, (%0)

KDOGAN adlı üyeden alıntı

Kalitesiz sosyal imleme sitesi kullanmadığınız ve orantısız bir şekilde sosyal imleme yapmadığınız sürece sosyal imlemeler yarar sağlar.

Fakat sosyal imleme genel olarak uzun vadede yarar sağlayan bir SEO tekniğidir.

İyi çalışmalar, iyi forumlar diliyorum.

Tesekkurler hocam mesela reddit nasildir ? Baglanti mi paylasmaliyim yazi mi birde mesela her konu actigimda mi paylasmaliyim yoksa 2 gune bir falan mi ?

Cevaplarsaniz cok sevinirim hocam son olarak sadece kendi sitemin paylasiminda mi bulunayim yomsa bi kac baska sitelerinde mi spam olarak falan algilanmamasi icin

• Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)

AvukatDenizCelik adlı üyeden alıntı

Tesekkurler hocam mesela reddit nasildir ? Baglanti mi paylasmaliyim yazi mi birde mesela her konu actigimda mi paylasmaliyim yoksa 2 gune bir falan mi ?

Cevaplarsaniz cok sevinirim hocam son olarak sadece kendi sitemin paylasiminda mi bulunayim yomsa bi kac baska sitelerinde mi spam olarak falan algilanmamasi icin

Üstadım lütfen bütünsel düşünün.

Birkaç link ile spam yiyecek olsaydınız eğer herkes antiseo yapardı değil mi?
Herkes birbirini filtreye sokardı kolay bir şekilde. Doğru değil mi?

Bot sadece sizin sitenize uğramıyor, sayısını bilmediğimiz kadar çok siteye uğruyor. Onlar spam yemiyorsa sizde yemezsiniz.

Reddit güzeldir fakat her şeyin fazlası zarardır. Mesela Facebook paylaşımını her yayınınızdan sonra yapabilirsiniz çünkü Facebook kendini kanıtlamış bir sitedir. Twitter'da aynı şekilde.

Reddit kendini kanıtlamış mı? Doğru soru bu bence.

Filtreye girmek sandığınız kadar kolay değil. SEO makalelerinde her şeyi abarta abarta sizi bu hale getiriyorlar.

O SEO makalelerin çoğu çöp, çoğu gereksiz. O makalelerde yazanların tam tersini uyguluyorum hatta sallamıyorum bile yazılanları. Bazen gülüp geçtiğim oluyor.

Diyeceksiniz ki boşa mı yazıyorlar? Hayır boşa yazmıyorlar fakat o kadar dolandırıp o kadar abartıyorlar ki, sanki 5 tane link alsanız filtreye girecekmişsiniz gibi...

Yok öyle bir dünya. 100 linkle de filtreye girilmez. Site yeni dahi olsa 100 linkle filtre yemez.

Bakınız o makaleleri takmadığım için bu şekilde site uçurabiliyorum. Söylediklerim tecrübeyle sabittir. Bu da kanıtı. Bunu buraya kimse boşa gevezelik yaptığımı düşünmesin diye bırakıyorum. Yanlış anlaşılmasın.

Resim aşağıda, iyi forumlar, iyi çalışmalar diliyorum.

Tekil 17.15'e kadar olan durumdur.

AvukatDenizCelik

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 652
  • Beğeniler 235 / 157
  • Ticaret 0, (%0)

KDOGAN adlı üyeden alıntı

Üstadım lütfen bütünsel düşünün.

Birkaç link ile spam yiyecek olsaydınız eğer herkes antiseo yapardı değil mi?
Herkes birbirini filtreye sokardı kolay bir şekilde. Doğru değil mi?

Bot sadece sizin sitenize uğramıyor, sayısını bilmediğimiz kadar çok siteye uğruyor. Onlar spam yemiyorsa sizde yemezsiniz.

Reddit güzeldir fakat her şeyin fazlası zarardır. Mesela Facebook paylaşımını her yayınınızdan sonra yapabilirsiniz çünkü Facebook kendini kanıtlamış bir sitedir. Twitter'da aynı şekilde.

Reddit kendini kanıtlamış mı? Doğru soru bu bence.

Filtreye girmek sandığınız kadar kolay değil. SEO makalelerinde her şeyi abarta abarta sizi bu hale getiriyorlar.

O SEO makalelerin çoğu çöp, çoğu gereksiz. O makalelerde yazanların tam tersini uyguluyorum hatta sallamıyorum bile yazılanları. Bazen gülüp geçtiğim oluyor.

Diyeceksiniz ki boşa mı yazıyorlar? Hayır boşa yazmıyorlar fakat o kadar dolandırıp o kadar abartıyorlar ki, sanki 5 tane link alsanız filtreye girecekmişsiniz gibi...

Yok öyle bir dünya. 100 linkle de filtreye girilmez. Site yeni dahi olsa 100 linkle filtre yemez.

Bakınız o makaleleri takmadığım için bu şekilde site uçurabiliyorum. Söylediklerim tecrübeyle sabittir. Bu da kanıtı. Bunu buraya kimse boşa gevezelik yaptığımı düşünmesin diye bırakıyorum. Yanlış anlaşılmasın.

Resim aşağıda, iyi forumlar, iyi çalışmalar diliyorum.

Tekil 17.15'e kadar olan durumdur.

hocam size çok teşekkür ediyorum , evbet haklısınız herkes birbirinin sitesini yayınlayıp spama yönlendirirdi , biz kanıt olmadan genelde inanmıyoruz işte kanıtı :) gerçekten çok faydalı oldu ; sosyal imlemenin hala önemi devam ediyor çoğu önemsiz desede ; önemsiz diye düşünüyorsan yapma yani :) çok sağolun hocam tekrardan .

kusura bakmayın çok soru oldu ama peki bağlantı tarzı mı paylaşıyorsunuz yoksa yazı şeklinde mi

• Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)

AvukatDenizCelik adlı üyeden alıntı

hocam size çok teşekkür ediyorum , evbet haklısınız herkes birbirinin sitesini yayınlayıp spama yönlendirirdi , biz kanıt olmadan genelde inanmıyoruz işte kanıtı :) gerçekten çok faydalı oldu ; sosyal imlemenin hala önemi devam ediyor çoğu önemsiz desede ; önemsiz diye düşünüyorsan yapma yani :) çok sağolun hocam tekrardan .

kusura bakmayın çok soru oldu ama peki bağlantı tarzı mı paylaşıyorsunuz yoksa yazı şeklinde mi

Karışık.
AvukatDenizCelik

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al