wmaraci reklam

Sub Domaini Başka Hostingde Barındırma

7 Mesajlar 799 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Venomalita Venomalita WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad D** V**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba dostlar 1.sorum ben git.xxxxxx.com diye bir sub domain oluşturdum. Ben bu domaini başka hosting servisinde nasıl barındırabilirim. 2. Sorum ise barındırdıktan sonra ben bu domain üzerine warez script kursam benim ana domain adresime zarar verir mi adsenseden banlanır mıyım ?

wmaraci
reklam

markareklam markareklam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Reklamcılık
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 232
  • Beğeniler 4 / 54
  • Ticaret 0, (%0)
Bende merak ettim ama galiba subdomain başka hostingde barınamıyor..??

www.izmirdetabelareklam.com

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
2. sorunuz 1. sorunuzla bağımsızdır.

1. sorunuz için ise; evet subdomaini rahatlıkla başka bir hostingde barındırabilirsiniz. DNS Ayarlamalarını yapmanız gerekecek. A Kaydı dns'sine barındırmak istediğiniz hostingin ip adresini yazacaksınız.

farukkarahan farukkarahan StarDust Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek technical expert
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 107 / 218
  • Ticaret 5, (%100)
1/Subdomain i farklı hostinge yönlendirme paylaşımlı hostingler de olmuyor diye biliyorum. Bulut sistemlerde olabiliyor diye okumuştum.

2/Emin olmamakla beraber subdomain nin domaini etkileyeceğini tahmin ediyorum.
Bilen yada deneyen biri net yanıtı verebilir.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)

Escalous adlı üyeden alıntı

2. sorunuz 1. sorunuzla bağımsızdır.

1. sorunuz için ise; evet subdomaini rahatlıkla başka bir hostingde barındırabilirsiniz. DNS Ayarlamalarını yapmanız gerekecek. A Kaydı dns'sine barındırmak istediğiniz hostingin ip adresini yazacaksınız.

Hocam açıkcası tam olarak anlayamadım. Kurulumu 2. Hosting e yapıp 1. Hosting üzerinden dns yönlendirmesi mi vermemiz gerekiyor?

Gukuk Gukuk Hukukçu Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Lisans / Hukuk
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 336
  • Beğeniler 67 / 124
  • Ticaret 3, (%100)
Benim subdomainimde nulled tema var bu domaini daha çok null tema ve eklentileri test ederken kullanıyorum. Şimdiye kadar ana domainde bir problem yaratmadı

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)

tolhur adlı üyeden alıntı

Hocam açıkcası tam olarak anlayamadım. Kurulumu 2. Hosting e yapıp 1. Hosting üzerinden dns yönlendirmesi mi vermemiz gerekiyor?

Gayet basit bir işlemdir aslında.

Paylaşımlı hostinglerde cpanelde DNS Zone olur. Buradan sitenizin DNS ayarlarını yaparsınız. Sizin için gerekli olan ise A kaydı.

Örneklerle anlatayım. Atıyorum escalous.com adlı bir domainim var.

Bu site hostgatorda barınıyor.

ben oyun.escalous.com adında bir subdomain açtım ve bunun için godaddyden hosting aldım. Bu sub domain burada barinsin istiyorum.

Bunun için godaddydeki hostingime giriyorum, escalous.com adına hosting almıştım. Sub domain oluşturuyorum oyun adında.

Daha sonra godaddydeki sunucu ip adresini buluyorum. Cpanele giriş yaptığım urlye ping çekiyorum yada sunucu yapılandırması kısmından ip adresini alıyorum.

Daha sonra hostgatorda ki siteme giriyorum ve cpaneldeki dns zone kısmına giriyorum.

Dns yapılandırmasına geliyorum ve A kaydı oluşturuyorum. Adına oyun yazıyorum ve yönlendirilecek kısma godaddydeki ip adresini yazıyorum.

Böylelikle ana sitem hostgatorda, oyun sub domainim ise godaddyde olmuş oluyor.

Not: godaddy, hostgator ve cpanel ornek vermek amacıyladır. Cpanel kullanmıyorsanız yapamazsınız diye birşey yok.

Not 2: Bazı paylaşımlı hostingler DNS Ayarlarında değişiklik yapmanıza izin vermez, versede ip değiştirtmez. Bu durumda cloudflare gibi uzaktan dnsleri yönetebileceğiniz bir servise sitenizi yönlendirip dns ayarlarını yapabilirsiniz.

Bilgilendirme: ÖRNEKTE DNS ayarlarını hostgatordan yapma sebebimiz name serverlerin hostgatorda olmasından dolayıdır.

Mesela namecheap.com üstünde bulunuyor domain. Ben namecheap.com üstünden de dns ayarlarını yapabilirim ama nameserverlerin ns1.namecheap.com ve ns2.namecheap.com olması lazım.

Nsler Hostgatorda olduğu için dns yapılandırma olayı tamamen hostgatorda. Aynı şekilde ns adresleri cloudflare de olsaydı buradan yapılacaktı dns ayarları.

Benim önerim cloudflare yönlendirin, diğer servislerini kullanmak istemezseniz herşeyi pasif yapın sadece dns yönlendirmelerini kullanın. Diğer siteler üstünde yapacağınız dns değişiklikleri 48 saat içerisinde olur (aslında 1 saat içinde olur ama ip adresi değiştirmeniz gereklidir. Eski ziyaretçiler için 48 saat sürer) , cloudflare de 5 dakikayı aşmaz. Böyle de bir artısı bulunur. Umarım faydalı olmuştur
webloggi Venomalita

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al