wmaraci reklam

Tanıtım Yazısı Nedir? Ne İşe Yarar?

10 Mesajlar 3.540 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 5984
  • Beğeniler 3896 / 3904
  • Ticaret 6, (%100)
Tanıtım yazıları seo açısından büyük değer arz eden tekniklerdir. Tanıtım yazısı sitenizin link çıkışlı makalesinin karşı sitenin yayınlanması ile kalıcı reklam ve seo izleri bırakan yazılardır. Tabiki her seo tekniğinde dikkat edilmesi gerekenler gibi tanıtım yazılarında da dikkat edilmesi gereken etkenler var.

Düzgün anlamlı bir başlık seçmelisiniz, ayrıca dikkat çekici olması tanıtım yazınızın yayınlandığı siteden hit çekmenize de yardımcı olabilir.

Tanıtım yazılarınızdaki link çıkışlarında sadece ana sayfanıza değil alt sayfalarınıza da link vermelisiniz. Tanıtım yazılarınızı olabildiğince uzun tutun, eş anlamlı ve yan kelimeleri kullanmanız tanıtım yazınızı daha etkili bir hale sokacaktır.

Tanıtım yazınızın içeriği mutlaka markanızı, firmanızı veya web sitenizi açıklayıcı kriterler taşımalıdır. Ne tür kitlelere hitap ettiğiniz hakkında dikkatli ve bilgi veren cümlelerden oluşmalıdır. Eğer tanıtım yazınızda farklı konulara değiniyorsanız bunları alt başlıklar olarak sıralayabilirsiniz.

Tanıtım yazınızda imla kurallarına dikkat ederek düzgün bir dil ile yazılmalıdır, bu şekilde daha güzel ve yararlı bir hal alacaktır.

Tanıtım yazıları firmanızın, markanızın veya kişisel bir sitenizin bir site tarafından reklam yapılmasıdır. Google dahil olmak üzere birçok arama motoru bir sitenin başka bir sitede haber olmasını çok sevmektedir. Bu yüzden tanıtım yazıları önemli bir hal almış durumda.

Tanıtım yazılarınızda link çıkışlarını abartmayın, aşırı link çıkışı yarardan çok zarar getirebilir bunu unutmayın.

Tanıtım yazının amacını kısaca özetlemek gerekirse ; popüler bir siteden tanıtım yazısı aldığınızda hem sitenizin reklamını yapmış, hem aldığınız siteden hit çekmiş hemde google da yükselişe geçmiş olursunuz.
HeroTurk ebubekiragbaba mehmetarslan

kişi bu mesajı beğendi.

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

wmaraci
reklam

msa52 msa52 Web Tasarım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 917
  • Beğeniler 142 / 175
  • Ticaret 40, (%100)
Çko güzel bir konuya değinmişsiniz hocam. Tanıtım yazısı yazma işi yapanlar bile bunları bilmiyor bazen. Emeğinize sağlık
csariaslan

kişi bu mesajı beğendi.

-Bura komple benim.

utf8 utf8 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek eğitim
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Z**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 25 / 21
  • Ticaret 0, (%0)
Bunlara ilave olarak eklemek istediğim birkaç nokta daha var.

- Tanıtım yazınızın orijinal olması gerekir. Başka sitelerden copy-paste olumlu sonuç vermemektedir.

- Tanıtım yazınızın içerisinde en az 250-300 kelime bulunmalıdır. Bu kadar kelimelik yazacağım derken sözü fazla uzatmamak gerekir.

- Tanıtım yazısında amaç müşteri memnuniyetidir. Yazınızı okuyan kişiler sizin sitenize ulaşarak ziyaretçi sayınızı artırmış olursunuz.

- Tanıtım yazılarında resim video eklenmesi faydalıdır. Resimlerin konu ile alakalı olması da faydalıdır.

- Tanıtım yazınızda en fazla 1-2 link verilmelidir.

- Tanıtım yazınızı yayınlamış olduğunuz site -pagerank ve diğer site kalitesini ölçen değerlerle ölçüldüğünde- kaliteli olmalıdır.

- Tanıtım yazısı yazdığınız site ile sizin sitenizin konusal bir akrabalığı olmalıdır.

- Tanıtım yazısı yazdığınız sitenin ziyaretçi sayısı fazla olmalıdır. Ne kadar çok ziyaretçi o kadar fazla okunma sayısı yapacaktır. Buda sizin sitenize ziyaretçilerin artması demektir.

- Tanıtım yazılarınızı çeşitli formlarda yapabilirsiniz.

- Tanıtım yazılarınızı farklı sitelerde fakat özgün olarak yapabilirsiniz.

- Sizin sitenizin içeriği boş ise tanıtım yazısı değil, herkesi bağlasanız durmaz. Bu nedenle sizin içeriğinizi zenginleştirmeniz gerekir.

- Para ile tanıtım yazısı yazan kişiler vardır. Bunlardan yararlanılabilir. Fakat nerede nasıl yayınlayacak, dizin sıralamasında nereleri vaat ediyor bunların iyi araştırılması gerekir. Referans olarak yaptıklarını incelemeniz paranızı boşa harcama riskini azaltır.

- Tanıtım yazısını silmeyin, oynamalar, linklerde değişiklikler yapmayın. Yayınlamadan önce yazınızı iyice oluşturun, sonra yayınlayın.

- Tanıtım yazısındaki linklerin Dofollow olması daha çok fayda sağlayacaktır.

- Tanıtım yazısında anahtar kelime veya kaynak göstererek link çıkışı yapılabilir.

eren42 eren42 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek boş
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Tanıtım yazısı site kurulduktan en az 1 ay sonra başlanılmalıdır. Erken başlamak zararlı olabilir

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

mehmetarslan mehmetarslan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 164
  • Beğeniler 20 / 22
  • Ticaret 7, (%100)
Gün geçtiktikçe seo'ya etkisinin azaldığı doğru mudur sizce?

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 5984
  • Beğeniler 3896 / 3904
  • Ticaret 6, (%100)
mehmetarslan Google'ın yaptığı son güncelleme ile etkisi biraz daha azaldı tanıtım yazısının ancak kaybolmadı. Tanıtım yazısının ve backlink'in hala bir etkisi var ve hep olmaya devam edecek.

Etkili olan kaliteli sitelerden alınan ve aynı şekilde o yazıdan hit aldığınız tanıtım yazıları. Tanıtım yazısı alırken buna dikkat etmek önemli.
mehmetarslan

kişi bu mesajı beğendi.

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

ferhatcevik ferhatcevik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 381
  • Beğeniler 79 / 100
  • Ticaret 13, (%100)
Tanıtım yazılarının özgün olduğu ve kaliteli sitelerden yazıldığı müddetçe kattığı pozitif etkisi tartışılamaz.

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
Yazı için teşekkürler.

Tanıtım yazısı nedir bilmeyen arkadaşlar özellikle okusun...

Bazı tanıtım yazısı alan arkadaşlar, yazılarını eklediğimizde aradan 1 gün geçer geçmez az hit geldiğini belirtiyor. Yahu be adam, orijinal yazılara bile belli bir oranda günlük hit gelirken senin sitenin tanıtım yazısına pat diye nasıl hit gelsin?

Ziyaretçi senin tanıtımını yaptığımız yazıya girecek de link gömülü kelimeleri tıklayacak da senin umduğun hayal dünyasındaki gibi hitler yağacak!

Varsa öyle bir dünya bize de söyleyin ki oraya taşınalım. Tanıtım yazısı ince ince işlenen ve sabır isteyen bir çalışmadır. Tanıtım yazılarının en önemli özelliği yavaş yavaş ve kalıcı etki yaratarak sitene değer katmasıdır.

MehmetBartu MehmetBartu Yönetici Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Marketing Manager
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 111
  • Beğeniler 16 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Tanıtım yazısı adı altında abuk subuk şeyler paylaşan arkadaşlara güzel bir kaynak olmuş :) Elinize sağlık

Immortal Immortal Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Medya Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 19 / 38
  • Ticaret 0, (%0)
Güzel bir yazı.. Fayda sağlar mutlaka..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al