wmaraci reklam

Televizyona ve gazeteye reklam vermek

21 Mesajlar 5.465 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

39ekran 39ekran WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İşletmeci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar daima aklımda olan bir fikir var.
E-ticaret sitelerinin reklamlarını televizyonda veya gazetelerde yayınlatmak. Bunların geri dönüş oranları sizce nasıl olur?
Örneğin TV8. Reklam fiyatlarını yazmış. Buradan ulaşabilirsiniz:
http://www.tv8.com.tr/s-11-0-reklam-bilgileri
1. kategori için reklam saniye ücreti 35 TL
13. kategori için yine saniye ücreti 850 TL

Yüksek geri dönüşüm sağlanır mı?
Kardeşim yumurcak tv izliyor ve bazı reklamlar görüyorum devamlı. www.yumurcakdunyasi.com adresinin reklamları dönüyor. Pahalı oyuncakların satışları yapılıyor. Siteyi henüz düzgün bile yapamamışlar. Kendi reklamları fakat demek ki kar sağlıyor ki koyuyorlar reklamları. Yoksa oraya onu koyacaklarına başka firmalara yer verirler.

Bir de gazeteler. Ulusal çaptaki büyük bir gazeteye yarım sayfa veya sayfanın 1/4 oranında reklam verilse yine geri dönüşleri uygun olur mu? Sadece e-ticaret olmasına gerek yok. Normal satış yapmadan yayın yapan bir sitenin reklamı bile olur.
Ne düşünüyorsunuz bu konular hakkında? Fiyat derdi olmaz zaten bana göre. Eğer verilen parayı çıkaracak şekilde bir gelişme olursa zaten bir şekilde o para bulunur.
Ama bizim gibi ufak çaplı insanlar için biraz da zor. Büyük firmalar reklam veriyorlar çünkü marka bilinirliği gerekiyor onlara. Ürünleri Türkiye'nin her tarafındadır. Bizim gibiler içinse bu tür konularda bir kaç şans oluşuyor. Olursa oldu, olmazsa battık :) Bizim gibiler derken kişisel maddi durumu büyük firmalara göre çok çok çok daha ufak olanlar. Hakaret olarak algılamasın kimse.

Dediğim gibi siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında? Yararlı olabilir mi sizce bu tür reklamlar?

bu devirde tabiata güvenip işe başladık; ondan mı böyle oldu acaba?
wmaraci
reklam

Kumrat Kumrat asliyet.com Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Developer - Kurumsal
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** A**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 135 / 134
  • Ticaret 52, (%100)
ticaret risk işidir riske girmeden anlamak çok zor düşündüğünü en alt maliyetle dene az da olsa geri dönüş olursa maliyeti yükseltip tekrar yüklen - ticari zeka + imkan + şans = başarı örnekleri çoğaltabiliriz. Ya Allah diyip bi yerden başlamadan hiç bir sonuç almak imkansız.

İlanrehberim.com | Ücretsiz olarak firmanızı tanıtabilir, ürün ve iş ilanlarınızı yayınlayabilirsiniz

• Üyelik 25.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İşletmeci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Aynen de öyle çok haklısınız. Ama bu konularda yardımcı olabilecek birileri olsa daha güzel olur. Başka başlıklar altında da belirtiyordum. Deneme yanılma yöntemindense birazcık olsun tecrübe bilgisi yardımı olsa daha rahat yaparız, zararımız olacaksa bile en düşük olanağa çekeriz bunu.

0Derece 0Derece WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** U**
  • Mesajlar 355
  • Beğeniler 27 / 104
  • Ticaret 0, (%0)

39ekran adlı üyeden alıntı

Aynen de öyle çok haklısınız. Ama bu konularda yardımcı olabilecek birileri olsa daha güzel olur. Başka başlıklar altında da belirtiyordum. Deneme yanılma yöntemindense birazcık olsun tecrübe bilgisi yardımı olsa daha rahat yaparız, zararımız olacaksa bile en düşük olanağa çekeriz bunu.

Tecrübesi olan birisi ya şu anda paraya para demiyordur ya da senin dediğin gibi batmıştır. Eğer paraya para demiyorsa buraya gelip seninle beyin fırtınası yapayım demez, ne diye kendi kazancımı başkasıyla bölüşeyim der. Eğer batmış ise zaten kendisine hayrı yoktur, sana şöyle yap diyebilecek durumda olsa kendisi batmazdı :) . Arkadaşlarında dediği gibi ticaret risk işi bence getirilerini ve götürülerini hesaplayıp ona göre bu işe giriş.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 25.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İşletmeci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

0Derece adlı üyeden alıntı

Tecrübesi olan birisi ya şu anda paraya para demiyordur ya da senin dediğin gibi batmıştır. Eğer paraya para demiyorsa buraya gelip seninle beyin fırtınası yapayım demez, ne diye kendi kazancımı başkasıyla bölüşeyim der. Eğer batmış ise zaten kendisine hayrı yoktur, sana şöyle yap diyebilecek durumda olsa kendisi batmazdı :) . Arkadaşlarında dediği gibi ticaret risk işi bence getirilerini ve götürülerini hesaplayıp ona göre bu işe giriş.

Yorumun için teşekkürler. Fakat ben burda "tecrübesi olan arkadaşlar yardım edebilir mi" demiyorum zaten. İnsanların düşüncelerini almak istiyorum. Bahsettiğiniz şekilde olduğunu biliyorum. "Yardım etseler" dediğim kısım kişinin kendi çevresinden olur zaten. Ama tam da bahsettiğiniz gibi. Aylarca bir iş ile ilgili bilgi aradım. Dün şansa köpeğimi tuvalete çıkarırken arkadaşımı gördüm. Biraz konuştuk. Bi işe başladığından bahsetti. Tam da merak ettiğim işti. Bayağı bir muhabbet ettik, anlattı işi. İstersen yanıma gel çalış dedi. Olursa bu şekilde olur. Başka türlü zor. Ama farklı beyinlerden farklı fikirler alınarak da insanın aklında görüntü oluşabilir.
İnsanımızda klasiktir ya "gelirim belli olsun, ne fazlam ne de eksiğim olsun, kafam rahat olsun" düşüncesi. Bu düşünce diğer girişimci insanları da etkiliyor.
En basiti şu an açtığım konu. Adamın reklama yatırım yapacak parası vardır fakat "batarım" düşüncesiyle yapmıyordur. Şu an burada artıları ve eksileri sayılırsa bana ve bunu düşünen insanlara yardımcı olabilir.

İlla tecrübeniz olması gerekmez yani bunları söylemek için. "Bana göre şu şu sebeplerden zararlı/karlı çıkarsınız" diyebilir insanlar aklında bu işi düşünüp.

Eğer böyle bir getiri imkanı varsa bu reklamların, herkes faydalanmalıdır diye düşünüyorum. Şu an değil ama ileride gazete reklamlarını denemek istiyorum mesela. Planlamasını yapıcam ve gösterime sokucam. Dediğiniz gibi ya param uçucak ya da beni zengin edicek. Ticaret bu insanı rezil de eder vezir de :) Planlama, tecrübe, bilgi, para bu tür konular en önemli faktörler tabii ama şans da var olayın içinde biraz.

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)
Kategorileri nedir ki çözemedim gitti?

• Üyelik 25.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İşletmeci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

agg1401 adlı üyeden alıntı

Kategorileri nedir ki çözemedim gitti?

Anlamadım tam olarak? Neyin kategorisinden bahsediyorsunuz?

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)
1. Kategori diyorlarda onu sordum aslında.

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Yer falan diyor. Dizilerdeki sabit reklamlardan mı bahsediyor acaba. Hani ürün yerleştirme gibi?

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

• Üyelik 25.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İşletmeci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
İzlenme sayısının en az ve en çok olduğu saatler.
En düşük olduğu saatler gece 2 ile 5 arasındaki saattir. 1. kategori olarak isimlendirmişler. En yüksek izlenme saati ise prime timedır. Saat 20.00 ile 23.00ı kapsar. Dizilerin veya çeşitli şovların oynatıldığı zaman olur ki çoğu insan işinden çıkmış, evlerinde televizyon izliyor oluyor o saatlerde. Onun için de en pahalı kategori prime time olur. Prime time 13. kategorinin de üstünde. En pahalı saattir. Onun için de 1000 lira istiyorlar saniye başı.

Ek Olarak: Hayır sanmam. Ürün kodu gibi düşünün. Gittigidiyorda "CEP TELEFONU" diye bir ürün satıyorsunuz. Buradan birisine girip konuma bakın diyorsunuz ürün kodunu veriyorsunuz. Böyle olur. Çünkü kategori sayısı aynı koyulmuş. Arayıp bilgi isterken K-13 kodlu alana reklam vermek istiyorum vs diyebilir mesela insanlar. Sistemlerinde de o kodlarla çalışıyor olabilirler.
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al