freelance iş ilanları

TrendWP den memnun musunuz? Anket

35 Mesajlar 7.764 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

HasanBey HasanBey WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 26.03.2013
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Meslek Yazılım Geliştirici
    • Konum Mersin
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 7
    • Beğeniler 0 / 1
    • Ticaret 0, (%0)
    bende öyle dedim kendilerine :) ancak 2 gündür bekliyorum biletimin cevaplanması için ben :)

System.Out.Println("www.hasanunlukilinc.com -> Java in the Life...");
    wmaraci
    reklam

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
    • Üyelik 11.12.2011
    • Yaş/Cinsiyet 39 / E
    • Meslek Amele V.2
    • Konum Antalya
    • Ad Soyad Ş** Ç**
    • Mesajlar 4640
    • Beğeniler 1124 / 1124
    • Ticaret 7, (%100)
    trend wp kullanın ama webportal temasını kullanmayın
    diğer temaları iyi gibi bi kaç tane kullanmışlığım var
    özellikle multi tema olan

OguzhanUcan OguzhanUcan temalog.com Kullanıcı
    • Üyelik 20.05.2013
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Osmaniye
    • Ad Soyad O** U**
    • Mesajlar 623
    • Beğeniler 99 / 149
    • Ticaret 4, (%100)
    Trendwp'yi kullanmanızı tavsiye etmiyorum temaları sıkıntılı güncellemeleri yüklemek için 10 tl veriyorsunuz hiç tavsiye etmem

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
    • Üyelik 27.04.2013
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Freelance
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad A** K**
    • Mesajlar 1304
    • Beğeniler 252 / 380
    • Ticaret 28, (%100)
    Şikayet ettiğimden değil fakat geçen gün bir arkadaşıma TrendWP'den bir tema satın aldık. Ana sayfada resimlere tıklandığında pagenavi hatası vermekteydi eklentiyi kaldırıp denedim tekrar aynı hata. İletişime geçtim onlarda eklentiyi kaldırmam gerektiğini söylediler kaldırdım ve hala hata vermeye devam etti. Tekrar iletişime geçtiğimde verdikleri yanıt "Tema böyle yazılmış, CSS dosyasına girip kod değişikliği yapın, iyi günler." cevabını aldığımda şaşkına döndüm açıkcası :)

Ek olarak: Arkadaşlar sağolsun gerekli düzenlemeyi yaptılar yinede.

wmaraci
    wmaraci

Altay Altay MW Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 04.07.2012
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Antalya
    • Ad Soyad E** K**
    • Mesajlar 563
    • Beğeniler 111 / 121
    • Ticaret 11, (%100)
    Merhaba,

Bu yazılım sektöründe uzunca bir süre bulundum. Bir çok kişiye özel kod yazdım. Trend WP'nin hiçbir temasını almadım da kullanmadım da. Fakat şunları söylemek istiyorum;

Geçen yaşadığım olayı size anlatayım. Özel olarak bir arkadaşa kodladığım lisans sistemi bende sorunsuz çalışıyordu. Benim localhostum'da ve Natro'da barınan sunucularımda çalıştı. Fakat arkadaş temayı kendi sunucusuna yüklediği zaman bir sürü hata aldı. Siz de Trend WP'de çıkmayan ve sizde çıkan bir hatayla karşılaşabilirsiniz, bu doğaldır.

Ek olarak, Wordpress hala geliştirilmekte olan bir açık kaynaklı sistemdir. Wordpress'e bir çok kişi eklenti yazmaktadır ve kullandığımız eklentilerin neredeyse tümü başkalarına yardım amaçlı veya hobi amaçlı eklenti yazan kişilerin yazdığı eklentilerdir. Hepsi yazdığı eklentilerde değişik standartlar, yöntemler kullanırlar. Ve bu eklentilerle temanızın çakışması da çok doğal bir olaydır.

Fakat sorun burada başlamaktadır, siz ücretini ödediniz ve temanızı satın aldınız ama bir hatayla karşılaşıyorsunuz ve doğal olarak tema kodlayıcı şirketle iletişime geçip hatayı düzeltmek istiyorsunuz.

Düşünün binlerce eklenti ve bir o kadar da hata şansı var. Yüzlerce müşterisi olan bir firmanın yöneticisisiniz. Normalde bu kadar ucuza alınmayacak bir temayı lisanslı olarak ucuza satıyorsunuz. Ek olarak fatura kesiyorsunuz. Çalışan varsa onların da ek giderleri var. Sunucu giderleri, yazılım giderleri vs.vs. Siz olsanız ne yaparsınız.

Yalnız şunu da belirtmeliyim ki, trend wp adlı bir şirket kullanıcısının yaptığı da yanlıştır. Müşterilerine bu şekilde davranmamalıdır. Ben inanıyorum ki siz de (trend wp) yukarıda ki gibi müşterinize durumu tatlı bir dille izah etseniz onlar da size böyle sert bir şekilde yaklaşmayacaklar, hatta sorunu çözmenize yardım bile edecekler.

Buradaki yorumlarımı lütfen eleştiri veya kötü bir yorum olarak algılamayın. Ben sadece bir öneri olsun diye, kendi deneyimlerimden de faydalanarak böyle bir yorum attım. Tabii ki eleştirilerinize açığım, hatalarımı düzeltin ama sert yaklaşmazsanız da sevinirim. Teşekkürler.
    Ek olarak emin olun hiçbir şekilde TrendWP ile bir bağım yoktur ve temalarını hiç kullanmadım.

PHP Coder,
    Kişisel Blog: http://evrimaltay.net
    wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al