wmaraci reklam

Wordpress mi , Özel scriptim mi ?

16 Mesajlar 1.640 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

emrekirbiz emrekirbiz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 311
  • Beğeniler 28 / 63
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam, bende bir bilgisayar bölümü okuyan öğrenci olarak;
Sana wordpress'i öneririm. Neden dersen eğer, çok fazla bir zamana ihtiyacın olacak. Sen bir sistem yapsan bile sürekli eksik kodlamalar yaptığını düşünerekten güncellemeler yapacaksın. Ve zamanın çok sıkışık geçecek. Yani bir yandan güncelleme yapacaksın da bir yandan içerikle uğraşacaksın da çok yorar insanı. Bu yüzden Wordpress diyorum.

Şöylede yapabilirsin. Wordpress'i değiştirebilirsin. Kendine göre özellikler yapabilirsin. Bir çok şey.

Ve tabi ki de şunu sende biliyorsundur. Kendi sisteminin yardımcısı kendin olursun. Fakat Wordpress kullandığında bir sorunla karşılaştığında buraya sorup yine bizler sana cevap verebileceğiz :)

Wordpress, senin yapacağın sistemden daha gelişmiş durur. (Şu kısa zaman için geçerli.) Olmadı için rahat etmiyor. Daha sonra kendi sistemine geçiş yaparsın.

Şunu da unutma ismi duyulmuş teknoloji sitelerinin bazıları wordpress kullanmakta.
Örnek: http://www.teknoblog.com/

wmaraci
reklam

analogfikir analogfikir Osmanlı İmparatorluğu Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 888
  • Beğeniler 224 / 118
  • Ticaret 11, (%100)
Özel script herzaman tavsiyem benim ama uzun sürer tek başınıza yazmanız. Onlarca şey yazıcaksınız bence wordpress ile başlayın sonra veritabanını bi şekilde aktarırsınız diye düşünüyorum. Ama uğaşırsanız scripti erken bitirirm sürekli pcde kod yazarım diyorsanız direk yazın yada bütceniz varsa bir ekibe kodlattırın.

sosyaloyuncu sosyaloyuncu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci,Web Developer
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 13 / 52
  • Ticaret 0, (%0)
Wordpress'i kaliteli bir shared hosting ile kullanırsanız anlık 2000'den sonra size sorun çıkarır. Ama bir proje için shared hosting kullanmadığınızı düşünürsek fazla cpu kullanımını aşmak için belli sunucu teknikleri var. Mesela sadece sisteme varnish entegre ederek anlık 2000'i anlık 25000'den bile yukarılara taşımak mümkün.

Coder on the Road | https://twitter.com/coderontheroad

sovetski sovetski ♛ PHP ♛ Kimlik Onayı
  • Üyelik 03.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 437 / 458
  • Ticaret 2, (%100)

emrekirbiz adlı üyeden alıntı

Hocam, bende bir bilgisayar bölümü okuyan öğrenci olarak;
Sana wordpress'i öneririm. Neden dersen eğer, çok fazla bir zamana ihtiyacın olacak. Sen bir sistem yapsan bile sürekli eksik kodlamalar yaptığını düşünerekten güncellemeler yapacaksın. Ve zamanın çok sıkışık geçecek. Yani bir yandan güncelleme yapacaksın da bir yandan içerikle uğraşacaksın da çok yorar insanı. Bu yüzden Wordpress diyorum.

Şöylede yapabilirsin. Wordpress'i değiştirebilirsin. Kendine göre özellikler yapabilirsin. Bir çok şey.

Ve tabi ki de şunu sende biliyorsundur. Kendi sisteminin yardımcısı kendin olursun. Fakat Wordpress kullandığında bir sorunla karşılaştığında buraya sorup yine bizler sana cevap verebileceğiz :)

Wordpress, senin yapacağın sistemden daha gelişmiş durur. (Şu kısa zaman için geçerli.) Olmadı için rahat etmiyor. Daha sonra kendi sistemine geçiş yaparsın.

Şunu da unutma ismi duyulmuş teknoloji sitelerinin bazıları wordpress kullanmakta.
Örnek: http://www.teknoblog.com/

Cevabınız için öncelikle teşekkür ederim, evet yardım konusunda katılıyorum, zaten kullanan 1 milyona yakın site var, bir problem olması bence çok nadir olur, bence kısa sürede projeye wp ile başlayacağım

analogfikir adlı üyeden alıntı

Özel script herzaman tavsiyem benim ama uzun sürer tek başınıza yazmanız. Onlarca şey yazıcaksınız bence wordpress ile başlayın sonra veritabanını bi şekilde aktarırsınız diye düşünüyorum. Ama uğaşırsanız scripti erken bitirirm sürekli pcde kod yazarım diyorsanız direk yazın yada bütceniz varsa bir ekibe kodlattırın.

En iyi çözüm wp kullanmak olacak galiba, yorumunuz için teşekkürler

sosyaloyuncu adlı üyeden alıntı

Wordpress'i kaliteli bir shared hosting ile kullanırsanız anlık 2000'den sonra size sorun çıkarır. Ama bir proje için shared hosting kullanmadığınızı düşünürsek fazla cpu kullanımını aşmak için belli sunucu teknikleri var. Mesela sadece sisteme varnish entegre ederek anlık 2000'i anlık 25000'den bile yukarılara taşımak mümkün.

Peki kendi sunucum olursa CPU sorununu halledersem başka hiçbir sorun olmaz değilmi ? Bir taraftan düşününce, eğer proje tutarsa daha pahalı sunucu alıp işleri yoluna koymak daha tüm sorularıma cevap veriyor aslında

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

cwt cwt Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1469
  • Beğeniler 384 / 373
  • Ticaret 20, (%100)

sovetski adlı üyeden alıntı

Proje haber kaynağı gibi diyebiliriz, yani normal haber sitesi gibi ama biraz farklı, sizin yüksek hitli wordpress siteniz varmı acaba ?

öyle anlık 5000 ziyaretçili olanı yok :)
drupal: http://www.nbc.com/

erdemm98 erdemm98 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 104 / 66
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam bence WordPress ile başlayın çünkü tek başınıza gerçekten sıkıntı olur 3 ay zaman az bir zaman değil . Wordpressin en çok eleştirilen yanı kaynak kullanımı benim gordugum kadarıyla ancak ustesinden gelinemeyecek bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Eklenti ve sağlam sunucu ile 5k online sıkıntı olmaz. Eklenti derken cache eklentisi ve cloudflare kullanabilirsiniz. Sonuç olarak 3 ay zaman kaybıdır WordPress ile başlayın
sovetski

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al