wmaraci reklam

Wordpress mi , Özel scriptim mi ?

16 Mesajlar 1.599 Okunma
wmaraci reklam

sovetski sovetski ♛ PHP ♛ Kimlik Onayı
  • Üyelik 03.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 437 / 458
  • Ticaret 2, (%100)
Yabancı ve çok tutacak bir projem var, yani tutarsa günlük 5k ( minimum ) ya kadar online kullanıcı olacaktır. Fakat bu sitenin alt yapısını neyle kuracağımı bilmiyorum. Farkındayım benim gibi yüzlerle konu açan olmuştur belki ama yinede emin olmak için kendi soruma cevap almak daha iyi olacaktır benim için.

Kodlama bilgim yeterince var yani yıllardır bu işle ilgileniyorum zaten, istediğim siteyi yapabilirim kısacası. "Yazılımcıysan boş konuşmak yerine scriptini yaz" diyenlere cevap vereyim kodlamaya bugün başlasam, kaliteli bir iş için en az 3 ay zaman gerekecek. Yani ilk önce tasarımımı kendim yapmam gerek, ardından php ve s. ve s.

Wordpress`i de çok iyi biliyorum bu da normal zaten php bilen bunuda bilir ( bence ) . Herneyse şimdi ben ortada kaldım, wordpress ileride bana CPU veya başka sorunlar çıkarırmı ? Wordpress çok fazla dosya ve s. kullanıyor buda insanı korkutuyor birde açık kaynak ve s. ve s. Kendi scriptimi de yazarsam dediğim gibi baya zaman alır, bende bu işe kısa sürede başlamak istiyorum...

Bu işte uzman arkadaşlar yorum yazarlarsa memnun olurum, şimdiden teşekkürler :)

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

yUsUfAbaLi yUsUfAbaLi Wordpress Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Wordpress
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 739
  • Beğeniler 123 / 182
  • Ticaret 60, (%100)
Ben wordpress diyorum.

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Tercihim WordPress olur benim de ama projeye göre seçim hakkı değişiklik gösterebilir.

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Madem yazılımcısın, WordPress'ten de epey anlıyorsun, WordPress kurup kendi tasarımını çıkar ortaya daha iyi bir iş olur.:)

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.
wmaraci
wmaraci

cwt cwt Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1469
  • Beğeniler 384 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
drupal üzerinden gidebilirsiniz

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3707
  • Beğeniler 1310 / 1309
  • Ticaret 152, (%100)
Wordpress tek tavsiyedir fakat wordpress le başarılı olursunuz diye birşey yok Eğer başarı olacağınıza inanıyorsanız her sistemle olursunuz fakat + ları düşünürsek wordpress derim.İşinizi kolaylaştıracaktır.

• Üyelik 03.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 437 / 458
  • Ticaret 2, (%100)

Heuristic adlı üyeden alıntı

Tercihim WordPress olur benim de ama projeye göre seçim hakkı değişiklik gösterebilir.

Crewx adlı üyeden alıntı

Wordpress tek tavsiyedir fakat wordpress le başarılı olursunuz diye birşey yok Eğer başarı olacağınıza inanıyorsanız her sistemle olursunuz fakat + ları düşünürsek wordpress derim.İşinizi kolaylaştıracaktır.

Proje haber kaynağı gibi diyebiliriz, yani normal haber sitesi gibi ama biraz farklı, sizin yüksek hitli wordpress siteniz varmı acaba ?

Mertcan adlı üyeden alıntı

Madem yazılımcısın, WordPress'ten de epey anlıyorsun, WordPress kurup kendi tasarımını çıkar ortaya daha iyi bir iş olur.:)

Kendi tasarımlarım var zaten, ama ne yaparsam yapayım tasarımla sistem kodlaması arasında fark ne olurki ? zaten önemli olan sistem kodlaması değilmi ? :/

cwt adlı üyeden alıntı

drupal üzerinden gidebilirsiniz

Yıllar önce kullanmıştım hiç alışamadım malesef..

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
sovetski dostum benim demek istediğim, sen sıfırdan bir blog yazılımı yapacağına wordpress üzerinde harikalar yarat. Bir de şöyle düşün, senin yazacağın sistem SEO veya özellik konusunda WordPress ile rekabet edebilecek mi?

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

analogfikir analogfikir Osmanlı İmparatorluğu Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 888
  • Beğeniler 224 / 118
  • Ticaret 11, (%100)
Wordpress'e istediğin herşeyi ekleyebilirsin php dilinde kodlanmış bir yazılım sonuçta. Geliştikten sonra siten tavsiyem özel script yapman.

• Üyelik 03.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 437 / 458
  • Ticaret 2, (%100)
Mertcan wordpress zaten %100 seo ile uyumlu değil ki, Seo için birçok eklentileri mevcut, wordpress sadece bir alt yapı, fakat açık kaynak ve s. olması biraz ne bileyim işten soğutuyor insanı ama wordpress ile çalışmayı da çok istiyorum işimi çok kolaylaştırır o yüzden.. Çok kararsızım..

analogfikir işte bu işin sonunda özel script yazmak varsa şimdiden başlamak daha iyi olmaz mı ? Herşey geliştikten sonra tek başıma imkansız gibi birşey olur yeni sisteme entegre ve s.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al