wmaraci reklam

Yemeksepeti, Sahibinden Gibi Büyük Bir Projem Var! Fakat...

17 Mesajlar 1.945 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Ülkede kimse fikre para vermez yatırım yapmaz, çalışan ufak bir prototip yapmadıktan sonra fıssss demo gösterim yap bakarsın nevzat aydın destek atar. Geçen bi projeye 8 milyon TL vermesi gibi
sworks Escalous

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam bu kadar eminsen kesinlikle risk al ve kesinlikle ama kesinlikle projeni kimseye anlatma. Risk aldan kastım borç harç para bulun. Gerekirse kredi çekin. Kendi üstünüzden cekemiyorsaniz bir esin dostun üstünden çekin. 3 , 6 , 12 ay sonra ödemeli krediler oluyor. 100 cekersiniz 300 olarak ödersiniz belki ama sizi kurtarır diye düşünüyorum.
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)
Çok para derken xxx.xxx kadar mı
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Fikirler pratiğe dönüşmedikçe "para" etmez. Çünkü 7 milyar insanda sayısız fikir vardır.

Benimde bir fikrim var, maliyeti sıfır. Evet sıfır maliyetle açılabilir. Ancak bunun için çok iyi PHP, css, js bilmem gerekiyor. İşte o zaman sıfır maliyetle oluyor. Ama ileri seviye olmadığından kodlama yapamıyorum.
Ne yaptım?
Css, js ve php eğitimleri aldım, çalışıyorum böylelikle test yayını hazırlayabileceğim. Sonrası ise bir kaç kişi ile anlaşarak projeyi geliştirip sunacağım.

Ortaya somut bir şey koymadan maalesef fikre para verilmez.

Şu olabilirdi. Daha önce paraya çevrilmiş fikirlerinizi varsa, yani güçlü referans edinmişseniz size güvenen birileri olacaktır.

Tavsiyem bir yerden başlayın, patent işi, çalınma v.s. çok önemli değil, başaramazsanız zaten fikrinizin değeri yoktur. Başarırsanız fikrinizi çalsalar bile siz daha iyisini yapabilirsiniz.
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Ülkede kimse fikre para vermez yatırım yapmaz, çalışan ufak bir prototip yapmadıktan sonra fıssss demo gösterim yap bakarsın nevzat aydın destek atar. Geçen bi projeye 8 milyon TL vermesi gibi

Escalous adlı üyeden alıntı

Hocam bu kadar eminsen kesinlikle risk al ve kesinlikle ama kesinlikle projeni kimseye anlatma. Risk aldan kastım borç harç para bulun. Gerekirse kredi çekin. Kendi üstünüzden cekemiyorsaniz bir esin dostun üstünden çekin. 3 , 6 , 12 ay sonra ödemeli krediler oluyor. 100 cekersiniz 300 olarak ödersiniz belki ama sizi kurtarır diye düşünüyorum.

Browland

Mesela geçenlerde bir projeyi takip ediyordum durumunu işleyişini vs. Projenin adı Voise. Kripto paralar ile alakalı. Spotify veya Fizy gibi müzik uygulaması yapmışlar ve şarkı indirme, abone olma gibi işlemler kripto para üzerinden yapılıyor. Burada Voise 'i cazip kılan şey, siz şarkı vs dinlediğiniz zaman yaptığınız ödemeler doğrudan sanatçıya doğrudan aktarılıyor. Kesinti, komisyon vs. olmadan. Zaten kripto paraları biliyorsunuz para transferlerini aracısız ve neredeyse komisyonsuz yapılmasını sağlıyor. Sanatçılar için çok cazip bir proje aslında ama bir türlü tutunamıyor. Hostinglerinin ise p2p network olduğunu iddia ediyorlar. :)

5-10 kişilik bir ekibi var ve anlaşabilirlerse 1-2 şarkıcıyla anlaşmaya çalışıyorlar bir yıldır. Sürekli geriye gidiyor proje. Tiktok gibi devasa reklam bütçesi ile projeyi duyurabilselerdi şu an çok farklı yerlerde olurlardı. Benimki de o hesap :)

Önerileriniz için teşekkür ederim :) Sanırım ilk yapacağım şey patent işlerini araştırmak ve localhost üzerinden demo bir site geliştirmek olacak. En azından elimde tanıtmak için somut bir şey olmalı, katılıyorum.

Marstyson
Medyada projenin adını herkese duyurabilecek birisini bulabilirsem, evet.

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Patent sektör ayrı bir muamma...
Önemli olan son kullanıcının ihtiyacı, yani neden projenize para yatırsın?

Hiç müzik sitelerinden ücretli müzik indirmedim ya da dinlemedim. Çünkü ihtiyacım yok. Ama udemy üzerinden 300 TL'ye kadar eğitim aldım. 10 eğitim almıştırım. Çünkü ihtiyacım var.

Özellikle dünya ekonomisinde daralma düşünüldüğünde para kazanmak gittikçe zorlaşıyor. Haliyle ilk yapılan kesintiler ihtiyaç olmayan ödemeler.

Facebook, Instagram, Twitter bile başlarda para kazanmıyordu. Çünkü onların stratejisi başkaydı. Bu uygulamaları ihtiyaç haline getirdiler... Çok büyük paralar yatırarak. Şimdi kançlarına bakın. Onlar kazanırken kullanıcılara da kazandırmaya başladılar. 1 retweet 50 TL, 1 story 30 TL gibi ilanları görürsünüz.

Soru şu? Projeniz bir ihtiyacı karşılıyor mu ya da sonradan ihtiyaç haline gelebilecek mi? Sonradan kazanacaksa yatırımı karşılayabilecek misiniz?

Cevabınıza göre yol çizebilirsiniz.
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

buzmavisi buzmavisi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1451
  • Beğeniler 302 / 276
  • Ticaret 11, (%73)
Sağlam proje ise kredi çek beta giriş yap

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al