wmaraci reklam

E-ticaret forumu öldürüyor mu?

24 Mesajlar 2.138 Okunma
wmaraci reklam

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Herkese merhaba,

Son günlerde forum yöneticilerinin forumdaki ticareti artırmak adına yaptığı birkaç düzenleme oldu.

Bu düzenlemelerden fark ettiğim e-ticaret konuları gözümüzün içine sokuldu ve premium üyeliklerin ilanı öne alma süresi kısaltıldı.

Bu yapılan düzenleme yaptığım ticareti abartmıyorum yaklaşık 3 4 kat artırdı. 2 haftadır boşa 1 dakika dahi geçirmedim sürekli iş yapıyorum forum sayesinde.

Fakat şöyle bir problem var artık beynim ticarete şartlandı.

Utanarak söylüyorum adam yardım konusu açmış şunu yapamıyorum yardım eder misiniz diye. Ben dahil herkes pm gönderiyor şu ücrete hallederim diye. (Birkaç yardımsever arkadaşı saymıyorum).

Para istemek suç mu?

Hayır tabiki değil insan bir iş yapıyorsa en doğal hakkı fakat eskiden bu forum böyle miydi?

Ben hemen hemen tüm web bilgimi bu foruma borçluyum. Herşeyin uzmanıyım demiyorum ama birkaç bişey öğrendik wmaracından. 2 3 yıl önceki postlarıma baktım ne cahilmişim diyorum ne çok şey öğrenmişim. Ama artık yeni gelenlerin bu forumdan birşey öğrenebileceğini sanmıyorum, benim gibiler yüzünden bilgi vermek yerine bir miktar ücretle halledebilirim şeklinde bir pm gidecek adama.

Benim yaptığım ticaretten site yönetiminin cebine birkaç fazla premium harici birşey girdiğini düşünmüyorum yönetim bizleri düşünerek bu tarz hamleler yapıyor ama birazda yardımlaşma forumu olduğunu unutmamak gerek.

Yardımlaşma forumundan ticarethaneye evrilen forumdan bir görüntü. Ben artık üst taraftaki sekmelere bakmıyorum bile.

Bir çözüm yada bir adım beklemiyorum sadece fikirlerimi aktardım.

Saygılar
Batuhan yessil aktuelsoylesi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Aynı şeyi düşünen bir arkadaşımız daha varmış, saygı duydum.
Tek kullandığım şu sıralar sadece portal anasayfa sidebarda görünen son konular bölümü, bakıyorum; ilgi çeken bir konu varsa bakıp çıkıyorum artık maalesef. Uzun zaman sonra premium ihtiyacı bile duymadım o derece..

Çünkü uygun fiyatlı alışveriş ve çok alternatif her zaman iyi ticaret anlamına gelmiyor.
Foruma bakarsanız herkes en az 2-3 konuda ticaret başlığına sahip artık.. Hepimiz bu kadar iyi miyiz gerçekten?
Batuhan impjix

kişi bu mesajı beğendi.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

• Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
CenkOnsoy çok uzun süredir sizi gümüş üye gördüğümden premiumsuz nickiniz dahi garip geldi:)
PoyrazMedya

kişi bu mesajı beğendi.

AdonisBG AdonisBG Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Bulgaristan
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 464
  • Beğeniler 18 / 218
  • Ticaret 25, (%100)
impjix hocam bende tamamiyle şartlanma olmuyor. bazı arkadaşlara ücretsizde yardımcı oluyorum. evet e-ticaret arttı ama yardımseverlik kendi içimizde diye düşünüyorum. sorunun varsa 30 TL ye çözerim ona gçre :)
impjix PoyrazMedya yildizmedia

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

PoyrazMedya PoyrazMedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 1164
  • Beğeniler 740 / 478
  • Ticaret 24, (%96)
imzaya dikkat : ) Fakat birde hiç olmayanda varya o adamdanda istemek resmen küfretmek gibi.Tok açın halinden anlamaz ama, burası bir yardım formu, yardım'da edeceksin gerekirse paralı olarak işinide yapacaksın.Parası olan saten yardım istemez gel neyse ücreti verimde şu işi hallet'der ( istisnalar hariç parası olsada beleşe yaptırmak için yırtınanlarda var )
impjix

kişi bu mesajı beğendi.

BiELOF BiELOF Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Makine Modelcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
Ticaret artsın.

Ticaret ahlaklı yapılsın.

Herif sitesinden backlink, tanıtım yazısı satıyor.

Ağbi siteme bir göz atarmısın diye mesaj atıyıor.

Bende çok yakında ücretli konu açmaya yöneleceğim.
impjix

kişi bu mesajı beğendi.

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Başka forumları, skypeni ve benzeri araçları saymıyorum. Sadece bu forumda 5 yılda kaç kişiye yardımcı oldum. Kaç yüz tl lik işlemleri yaptım (sunucu kurulumları, site taşımaları ve benzeri işlemler). Hatta kaç kişiye 1 haftalık, 1 aylık sunucular sağladım (siteler veya uploadlar için). Uzmanlık alanım sunucular, domainler ve benzeri işlemlerdir fakat her gün en az 10 özel mesaj geliyor. Wp ile ilgili, domain ile ilgili ve benzer işlemler. Elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyorum. Kaç kişiye ücretsiz domain aldım, paypaldan istediği parayı gönderdim domain alsın, işlemini yapsın...

Ama gel görki bu forumda bulunma sebebimin yüzde 50i iş yapmak ve doğal olarakta yaptığım işin karşılığını almaktır. Bu işi profesyönelce yapıyorum. Bu benim işimdir. 2 il öncesine kadar forumda ücretli iş yapmıyordum, satış konum bile yoktu. En önemlisi yıllık 360 tl ödeyerek platin üyelik alıyorsam bunu iş yapmak için alıyorum.

Diğer bir konu. Ben sunucu işleri yapıyorum adam sunucu ile ilgili konu açıyor foruma 5 gün önce üye olmuş birisi sunucu işi yapıyormuşcasına adama yazıp iyide para koparıyor. O adamı kimse görmüyor ama yıllarca bu forumda bu işi proca yapan görülüyor hemen. :)

En önemlisi kaç defa yardımcı oldum. Fakat yardım istemeninde üsulu vardır zannımca. Nedense özelden yazanların çoğusu ya kimsesiz oluyor, ya annesine bakmak için bu işe atılan oluyor, yada abi ben öğrenciyim diyor, yada sunucu işlerini benden öğrenip sonra forumda konu açıyor, satış yapıyor ve para kazanıyor.

Diğer bi konu ise şudur. Kaç defa yardımcı oldum, upload için sunucu sağladım. Adam bi teşekkür bile etmiyor, işlemini yaptığını bildirmeden sunucuyu mahv edip sonra zaten bu haldeydi diyip kaçıyor. Bu tür insanlarla ne yapalım sizce? Kurunun oduna yaşta yanıyor. Bazılarına göre her kese karşı olan yardımlaşma inancıda kayboluyor.
PoyrazMedya

kişi bu mesajı beğendi.

TheLacivert TheLacivert Invictus Maneo Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)
Yardımlaşma platformu ve e-ticaret eşit gitmeli, *** platformunu sadece ticaret olduğu için çok takip etmiyorum.

• Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Tural Abiyev ben ticaret olmasın demiyorum hocam bende işimi size yaptırdım ücretli olarak biliyorsunuz. İş harikaydı. Sonra kendimce sunucuyu taşıdım sizden yine yardım istedim ücret almadan anlattınız.

Ben yardımcı olan kimse yok demiyorum fakat beynim ticarete şartlanıyor. Siz halen yardımcı oluyor olabilirsiniz fakat üst bölümde açılan yardım konularında eskisi kadar cevap yok kaldı ki üye sayısının çok arttığını düşünüyorum. Siz ve diğer arkadaşlar halen yardımcı oluyor olabilir.

TheLacivert kesinlikle katılıyorum size. Yarı yarıya gitmeli.

PoyrazMedya PoyrazMedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 1164
  • Beğeniler 740 / 478
  • Ticaret 24, (%96)
1.''İyiliğini yap Denize At, Balık Bilmezse Halik Bilir''
2.Ticaret Sünnettir.Tabikide yapacaksın.
3.Ben yardım isterken 40 takla atıyorum.Sebebini bende bilmiyorum adı herneyse.Mesela kaçgündür bir alan adı arıyorum isimtescilden bi karar veremedim ne alayım ne alayım diye.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al