wmaraci reklam

WooCommerce ile e-ticaret sitesi kurup satış yapan var mı gerçekten?

52 Mesajlar 8.629 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

MemoKan MemoKan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 3 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Opencart Diyorum başka bişey demiyorum

wmaraci
reklam

samsa samsa Ne Mutlu TÜRK'ÜM Diyene Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek turizm
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** O**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 117 / 118
  • Ticaret 5, (%100)
Şimdi öncelikle kuracağın e ticaret sitesinin içeriği ve kapsamı ne olacak bu önemli.
woocommerce ile binlere yakın veya daha yüksek sayıda ürün barındırarak iş yapamazsın. Wordpress yapısı gereği zamanla şişer.
Diyorsun ki ben manuel belli bir alanda kısıtlı ürün satacağım O zaman bu sistem işini görebilir. Ancak daha kapsamlı bir alışveriş sitesi istiyorsan yeterli gelmeyecektir.
E Ticaret için size tavsiyem Opencart .

Konu e ticaret olunca maalesef blog Sitesi için bulabileceğiniz birçok eklenti ve özellik imkanını ücretsiz bulamayacaksınız. Bunların içerisinde en kolay destek alabileceğiniz ve maliyetleri daha düşük olacak olan sistem opencart tır.
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

ekremselcuk ekremselcuk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Amatör web tasarım
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba Samsa kardeş. Araştırdıklarıma göre Opencart'ın; e-ticaret sistemi, eklentileri, özellikleri ve destek konusunda woocommerce'den her daim bir adım önde olduğunu öğrendim.
Fakat tek dezavantajı SEO konusu. Arama motoru optimizasyonunda wordpress'in önüne geçemeyeceği aşikar.

Bu durumda şöyle bir durum ortaya çıkıyor. Eğer binlerce ürün satışı yapmayacaksanız wordpress ideal, ama ürün sayısı fazla olsun, ayrıca ek özelliklerde hem göz doyursun hem de gönül doyursun derseniz Opencart vazgeçilmez.

Peki Opencart kurup yöneten arkadaşlara bir sorum var, ürün bazlı arama motoru optimizasyonunda gelebildiğiniz en iyi nokta nedir? Rekabeti orta seviye olan kelimelerde başarı ne durumda?
usthosting

kişi bu mesajı beğendi.

usthosting usthosting usthosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek BT Uzmanı
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 143
  • Beğeniler 38 / 29
  • Ticaret 3, (%100)
WooCommerce kullanılan bir sitenin altyapısını iyi kurarsanız ki biz yaptık, seo olsun girilecek olan ürün sayısı olsun kolay kolay sorun yaşatmayacak hale getirdik. Burada sizin neyi ne kadar istediğiniz önemli. Siteyi aktif hale getirmeden WooCommerce'den test içerikler bastık siteye yaklaşık 2k kadar sıfır sorun dediğim gibi altyapı sağlamsa sıfır sorun.
Kullanılan Sistem:
32 GB DDR4 Ram
12 Core Xeon İşlemci
vs...

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 20.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba usthosting, altyapıdan kastınız sadece hosting sunucusunun güçlü olması mı?
Güçlü bir sunucuda barınıyorsa bu yeterli mi?

usthosting usthosting usthosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek BT Uzmanı
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 143
  • Beğeniler 38 / 29
  • Ticaret 3, (%100)
Elbette ki yeterli değil, bununla beraber wp tarafında da bir takım düzenlemeler yapılmalı.

tyofen tyofen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek satis elemani
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 52 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Opencart ile site yapıp ürün satanları merak ediyorum. Opencart index almıyor. Ürün adedi değil varyasyon sayın çoksa prestashop kullanabilirsin şayet azsa woocommerce kullanman gayet güzel ayrıca şuan dünya üzerinde en çok kullanılan ikinci cms. Birinci magento.

• Üyelik 20.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Magentoyu hiç inceleme şansım olmadı. Yabancı siteleri bilmiyorum da, Türk sitelerinde de mi magento birinci sırada ?

samsa samsa Ne Mutlu TÜRK'ÜM Diyene Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek turizm
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** O**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 117 / 118
  • Ticaret 5, (%100)

ekremselcuk adlı üyeden alıntı

Merhaba Samsa kardeş. Araştırdıklarıma göre Opencart'ın; e-ticaret sistemi, eklentileri, özellikleri ve destek konusunda woocommerce'den her daim bir adım önde olduğunu öğrendim.
Fakat tek dezavantajı SEO konusu. Arama motoru optimizasyonunda wordpress'in önüne geçemeyeceği aşikar.

Bu durumda şöyle bir durum ortaya çıkıyor. Eğer binlerce ürün satışı yapmayacaksanız wordpress ideal, ama ürün sayısı fazla olsun, ayrıca ek özelliklerde hem göz doyursun hem de gönül doyursun derseniz Opencart vazgeçilmez.

Peki Opencart kurup yöneten arkadaşlara bir sorum var, ürün bazlı arama motoru optimizasyonunda gelebildiğiniz en iyi nokta nedir? Rekabeti orta seviye olan kelimelerde başarı ne durumda?

Hocam tecrübe ederim ve izlenimlerim doğrultusunda sana şunu çok net söyleyebilirim ki Opencart wordpress'e göre daha çabuk index alan bir sistem. Seo konusunda da hiç bir dezavantajı yok. Bunun için çok güzel modüller işini görebilir.
Ancak şöyle bir sıkıntı var bazı sürümlerde sıkıntı yaşamak mümkündür.
2.0.3.1 sürümünü kullanırsa hiçbir sorun Yaşamazsin.

freeart freeart Dijital Pazarlama Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** B**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 8 / 7
  • Ticaret 1, (%100)
opencart index almıyor diyen arkadaşlara kocaman gülücük :)

Yaptığım bir site bakın bakalım indexlenmişmi : site:displaydepot.de

Opencart 100+ site kurdum bu zamana kadar. Benim tesbitim, (İspatlanmış bir şey yok) OC 2.1.0.2 sürümü diğer sürümlere göre daha efektif indexleniyor.

www.acemiyim.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al