wmaraci reklam

WooCommerce ile e-ticaret sitesi kurup satış yapan var mı gerçekten?

52 Mesajlar 8.638 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

tyofen tyofen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek satis elemani
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 52 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Asıl buna gülünür opencart her zaman son sürümü kullanın demiyor mu? 2.1.0.2 daha iyi index alıyorsa saçmalık yok mu? Avrupa da opencart-prestashop-magento-woocommerce kullanım oranlarına bakın. Kullanım kolaylığı ve ucuz eklentiler sebebi ile opencart ülkemizde yaygın ayrıca opencarttan ülkemizde ekmek yiyen çok bu yüzden herkes opencartı övüyor

wmaraci
reklam

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Opencart ve WP-WooCommerce, ikisini de kullandım. Opencart performans açısından çok daha iyi ancak tercihim VPS üzerinde WooCommerce kullanmak oldu. Çünkü kendi başıma yöntebiliyor ve esnek hale getirebiliyordum. Yalnızca PayPal ile ödeme aldığım için diğer ödeme entegrasyonları hakkında fikrim yok maalesef.

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)

ekremselcuk adlı üyeden alıntı

Merhaba Samsa kardeş. Araştırdıklarıma göre Opencart'ın; e-ticaret sistemi, eklentileri, özellikleri ve destek konusunda woocommerce'den her daim bir adım önde olduğunu öğrendim.
Fakat tek dezavantajı SEO konusu. Arama motoru optimizasyonunda wordpress'in önüne geçemeyeceği aşikar.

Bu durumda şöyle bir durum ortaya çıkıyor. Eğer binlerce ürün satışı yapmayacaksanız wordpress ideal, ama ürün sayısı fazla olsun, ayrıca ek özelliklerde hem göz doyursun hem de gönül doyursun derseniz Opencart vazgeçilmez.

Peki Opencart kurup yöneten arkadaşlara bir sorum var, ürün bazlı arama motoru optimizasyonunda gelebildiğiniz en iyi nokta nedir? Rekabeti orta seviye olan kelimelerde başarı ne durumda?

Ooww yoo durun bi dakika :) Yıllarca wordpress kullanıp opencarta zorla geçip sonra opencart hastası olanlardanım :) Seo konusunda opencart'ın wordpressden herhangi aşağı kalır bir yanı kesinlikle yok hatta Opencarttaki seo modüllerini iyi kullandığında onbinlerce ürüne otomatik ürün açıklamaları yazdırabiliyorsun ve hepsi birbirinden farklı oluyor :)

Opencart site içerisinde ürün arama konusunda da başarılı. kelimenin tamamını yazmana gerek yok mesela hosting yazacakken host yazman yeterli ( bu n11'de yok tam eşleşme ile arıyor mesela) veya n11 gibi sadece ürün başlıklarında değil de ürün açıklamalarında her yerde arıyor. Aranılan kelime ile ilgili ürünün herhangi bir yerinde ufacık birşey geçmesi yeterli mesela :) Live search özelliği de var gayet güzel çalışan.

15K ürünlü e-ticaret sitesi yönetiyorum, site opencart, tıkır tıkır işliyor mübarek
Doruk

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Opencart index almıyor diyenler kusura bakmasın, kesinlikle hatalı bir söylemdir.

Opencart her zaman hızlı index alır ve kesinlikle seo dostudur.

Gerisi hikayedir.

Kim Opencart son sürümü kullanın diyor ayrıca çok merak ettim?
Hala 1.5 sürümünde canavar gibi çalışan üstelik binlerce ürün barındıran siteler mevcuttur. Opencart için asla son sürüm kullanılmalıdır diye bir kural yoktur.
Sadece 1.5 sürümlerinde responsive özelliği tam stabil değildir bu yüzden 2.x sürümleri kullanılmalıdır. Hatta 3 sürümleri çıktı ve stabil olmadığı için kullanılmasını tavsiye etmiyoruz.

Bakın bir konuda gayet net olacağım. Opencart kullanıcısı olduğum için Opencart sistemini övüyor değilim. Tüm sistemleri defalarca uzun süre test eden biri olarak Opencart sisteminin uzun vadede daha performanslı olduğunu tespit ettiğim için bu sistemi kullanıyorum. Bu yüzden tavsiye ediyorum her zaman.

Ama Opencart sistemini beğenmeyenlere zorla beğendirmek gibi bir çabamız da yok.
Ancak bilmeden yorum yapılmasını da hoş görmüyorum açıkçası.

Wp kullanan kişilere woocommerce kullanmak mantıklı geliyor olabilir.
Ancak unutmayalım ki wp bir blog yazılımıdır. Ve cpu konusunda her zaman sorunlu bir sistemdir. Sürekli güncelleme gelir, tema uyumu eklentiler vs uğraştırır insanı.

Ama Opencart hangi sürüm olursa olsun bir kere kurarsınız ve aynen yıllarca devam edersiniz. Güncelleme derdi yoktur. Önemli olan tema seçimi konusunda dikkatli olmaktır. Çünkü çıkabilecek hatalar genelde tema kaynaklıdır.

İyi forumlar herkese.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

tyofen adlı üyeden alıntı

Asıl buna gülünür opencart her zaman son sürümü kullanın demiyor mu? 2.1.0.2 daha iyi index alıyorsa saçmalık yok mu? Avrupa da opencart-prestashop-magento-woocommerce kullanım oranlarına bakın. Kullanım kolaylığı ve ucuz eklentiler sebebi ile opencart ülkemizde yaygın ayrıca opencarttan ülkemizde ekmek yiyen çok bu yüzden herkes opencartı övüyor

Öncelikle, Opencart hiç bir zaman son sürümü kullanın demiyor.
Sürümlere göre biri diğerinden daha iyi index alıyor diye bir kural ise asla yoktur.

''Kullanım kolaylığı'' olan bir yazılım olduğunu kendiniz de dile getirmişsiniz zaten Opencart için. Eklentiler konusunda ise hepsi ucuz değildir aslında.
En iyi seo modülü mesela 100 dolardır. xml tedarik modülü 60 dolar minimum.

Magento yazılımına gelecek olursak, paylaşımlı hostingde asla verim alınamaz mesela. vds sunucuda çalışması gerekir.

Prestashop ve diğer yazılımların Opencart sistemine oranla daha iyi index aldığını iddia edemeyiz ayrıca.

Opencart üzerinden ekmek yemek kısmına gelecek olursak, site sahipleri doğru tema ve uyumlu eklentiler ile uzun süre güzel kazanç sağlarlar. Övülmeyi hak eden bir yazılımdır kesinlikle.

İyi forumlar.

tyofen tyofen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek satis elemani
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 52 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
@yilmaz70 kesinlikle opencartın hakkını yemiyorum. Aksine evet çok kolay özelleştirilebilir bir sistem araştırarak bir kod bilginiz olmadan çok rahat siteler yapabilirsiniz.Lakin bu opencartın diğer scriptler yanında profesyonel olduğu anlamına gelmez.Benim kod bilgim olmadan journal ve fastor tema ile yaptığım biri kendime biri arkadaşıma iki adet site var sadece araştırma ile ve daha fazla araştırma vaktim olsa kesinlikle prestashop yönelicem lakin işte zaman yok. Ben sadece avrupa ve amerika kaynaklı sitelerde gördüğüm araştırma sonuçlarında vardığım bilgiler verdiğiniz bilgilere ek olarak prestashop da vds olmadan sağlıklı çalışmıyorve opencartın bu konuda büyük bir hakkı var çok hafif bir yazılım.

doctor doctor WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 271
  • Beğeniler 54 / 43
  • Ticaret 16, (%100)
ben yaptım kardeşim max masrafın 500 tl olur, aylık ciro 7000 civarı
tyofen

kişi bu mesajı beğendi.

escaldes escaldes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Creative Director
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Payu eklentisi ile sorunsuz şekilde kredi kartı ödeme alabilirsiniz.

https://woocommerce.com/products/payu-turkey/

Eğer devasa bir e-ticaret sitesi kurmayacaksanız, woocommerce iyidir, ben 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum.

satalker34 satalker34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1398
  • Beğeniler 294 / 173
  • Ticaret 32, (%94)
WooCommerce deilde opencart ile oldu referans http://kurtulusbilgisayar.com/

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Başlık geyik mi diye merak edip girdim gerçek olduğunu görünce şaşırdım.
1fikrimvarcom

kişi bu mesajı beğendi.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al