wmaraci reklam

WordPress Site Hızlandırma - Ücretsiz

5 Mesajlar 474 Okunma
wmaraci reklam

ismeter ismeter ismeteroglu.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** E**
  • Mesajlar 324
  • Beğeniler 203 / 202
  • Ticaret 2, (%100)

WordPress sitelerinizde hız sorunu yaşıyorsanız ücretsiz olarak site hızlandırma işleminin nasıl yapıldığını bu videoda bulabilirsiniz. Hız probleminizi bu video sayesinde çözer ve başkalarınında yararlanmasını isterseniz yorum atarak konunun üstte kalmasını sağlayabilirsiniz.

Mesaj 1 defa düzenlendi. Son düzenleyen: ismeter (21.05.2023 13:05)

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

Nitropack analiz sitelerini manipüle etmek üzere tasarlanmış bir eklentidir. 

Google puanları önemsemez, önemli olan sayfanın KULLANICILAR için ne kadar hızlı yüklendiğidir. Sayfaların hızlı yüklenmesi kullanıcıları doğrudan memnun eder.

Aynı zamanda Chrome Kullanıcı Deneyimi Raporuna giren gerçek kullanıcılardan alınan kayıtlar da Core Web Vital Matrics'i besleyen unsurlardır.

Asla kullanılmasını önermediğim bir eklentidir, tecrübe ile sabittir.

ismeter

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** E**
  • Mesajlar 324
  • Beğeniler 203 / 202
  • Ticaret 2, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Nitropack analiz sitelerini manipüle etmek üzere tasarlanmış bir eklentidir. 

Google puanları önemsemez, önemli olan sayfanın KULLANICILAR için ne kadar hızlı yüklendiğidir. Sayfaların hızlı yüklenmesi kullanıcıları doğrudan memnun eder.

Aynı zamanda Chrome Kullanıcı Deneyimi Raporuna giren gerçek kullanıcılardan alınan kayıtlar da Core Web Vital Matrics'i besleyen unsurlardır.

Asla kullanılmasını önermediğim bir eklentidir, tecrübe ile sabittir.

Tecürebenize saygı duyarım ama Nitropack'in asıl olayı görselleri CDN üzerinden yayına almasıdır. Örnek sitedeki bir görseli aşağıya ekledim. Nitropack'in ben Google arama sonuçlarına doğrudan etki ettiğini düşünüyorum. Tabi kullanım kullanmamak kişiye kalmış.

https://cdn-jaamj.nitrocdn.com/HJYeRxRYlPubmGRMPrhOQcvsZlHwowqf/assets/images/optimized/rev-962b6cf/wp-content/uploads/2020/04/wp-kurs.jpg

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

ismeter adlı üyeden alıntı

Tecürebenize saygı duyarım ama Nitropack'in asıl olayı görselleri CDN üzerinden yayına almasıdır. Örnek sitedeki bir görseli aşağıya ekledim. Nitropack'in ben Google arama sonuçlarına doğrudan etki ettiğini düşünüyorum. Tabi kullanım kullanmamak kişiye kalmış.

https://cdn-jaamj.nitrocdn.com/HJYeRxRYlPubmGRMPrhOQcvsZlHwowqf/assets/images/optimized/rev-962b6cf/wp-content/uploads/2020/04/wp-kurs.jpg

Nezaketiniz için ben teşekkür ediyorum öncelikle. 

Ancak örnek olarak ilettiğiniz görsel Cloudflare üzerinden sunuluyor zaten. Ve esas önemli olan husus ise Türkiye lokasyonda barınan ve Türkiye hedefli olan bir site için CDN maalesef gereksizdir ve görsellerin daha geç yüklenmesine neden olmaktadır. Bir de şu var ki, site sahipleri görselleri optimize etmeden direkt CDN mantığı ile fayda sağlayacaklarını düşünebiliyorlar, bu da yanlış bir algıdır maalesef. Çünkü optimize edilmeyen görsel CDN üzerinde çok daha geç yüklenmeye neden olur. Esasında Nitropack ilk dönemler Amazon üzerinde CDN mantığını uyguluyordu, o zaman görseller çok daha hızlı açılabiliyordu. Ama zamanla itibar kaybettiğinden maliyet düşürme politikası uygulamaya başladılar.

Nitropack hakkında cezalandırılan bir çok site olduğu yabancı kaynaklarda paylaşıldı, hatta google forumda bile tartışıldı bu konular. Kısacası önemli olan sitenin açılış hızıdır, bunu baz alarak optimizasyon işlemleri yapılmalıdır.

Başarılar dileklerimle, kolay gelsin.

wmaraci

• Üyelik 21.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** E**
  • Mesajlar 324
  • Beğeniler 203 / 202
  • Ticaret 2, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Nezaketiniz için ben teşekkür ediyorum öncelikle. 

Ancak örnek olarak ilettiğiniz görsel Cloudflare üzerinden sunuluyor zaten. Ve esas önemli olan husus ise Türkiye lokasyonda barınan ve Türkiye hedefli olan bir site için CDN maalesef gereksizdir ve görsellerin daha geç yüklenmesine neden olmaktadır. Bir de şu var ki, site sahipleri görselleri optimize etmeden direkt CDN mantığı ile fayda sağlayacaklarını düşünebiliyorlar, bu da yanlış bir algıdır maalesef. Çünkü optimize edilmeyen görsel CDN üzerinde çok daha geç yüklenmeye neden olur. Esasında Nitropack ilk dönemler Amazon üzerinde CDN mantığını uyguluyordu, o zaman görseller çok daha hızlı açılabiliyordu. Ama zamanla itibar kaybettiğinden maliyet düşürme politikası uygulamaya başladılar.

Nitropack hakkında cezalandırılan bir çok site olduğu yabancı kaynaklarda paylaşıldı, hatta google forumda bile tartışıldı bu konular. Kısacası önemli olan sitenin açılış hızıdır, bunu baz alarak optimizasyon işlemleri yapılmalıdır.

Başarılar dileklerimle, kolay gelsin.

Detaylı açıklama için ben teşekkür ederim ama Cloudflare ücretsiz versiyonlarda cdn.xxxxx vs benzeri bir yerde görsellerinizi optimize edip son kullanıcıya iletmiyor. CDN in sunduğu hızı görsel için sunamıyor. Bir önceki mesajda ilettiğim şekilde Nitropack görselleri kendi sunucusunda önce optimize edip sonra barındırıyor ve son kullanıcıya sunuyor. Bu sayede Google pagespeedde çok iyi değerler alabiliyorsunuz. Nitropackden ceza alma sadece CSS ve JS leri ekstra sıkıştırdığı zaman google botlarının siteyi doğru göremediğinde olabilir. Bu zaten tüm önbellek eklentilerinde olan bir sorundur. Bunun da önüne geçebilmek için ya sıkıştırmaları kapatmalı yada kurulumdan bir kaç gün sonra cache: şeklinde site urlenizin önün ekleyip aratmalısınız. Sitenizin görünümünde sorun yoksa ayarlarınız doğru ve sorunsuz demektir. 
Not: Nitropack ile herhangi bir bağım yok sadece beğendiğim için kullanıyorum. Kullanıp kullanmamak tamamen size kalmış. 
İyi forumlar

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al