wmaraci reklam

Rumorrom Teması Hızlı Mı Sizce

37 Mesajlar 4.627 Okunma
wmaraci reklam

Ecancan Ecancan Paylaşmak Güzeldir Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 359 / 215
  • Ticaret 30, (%100)
yilmaz70 Yok öyle yapılmaz bu böyle olmaz türk temaları hep yavaş vs diyorsunuz ve iyi iş çıkartamıyorlar diye bahsediyorsunuz ya. Bilginiz var ki bunları diyorsunuz. Bilginiz var ise girin piyasaya diyorum. Yapın temalarınızı çıkartın satın veya ücretsiz olarak dağıtın. Tema yapımcısı diye bir alan mı var? Kullanılan platform tek platform. Amaç rekabet arttırmak. Yapın temalarınızı gösterin millete işte budur hız diye gösterin göğsünüzü gere gere. Herkes sizden tema alsın siz benim temama kalmayın. Bilginiz mi yok, var? Niye bekliyorsunuz. Niye ülkemize bir şey üretmekten çekiniyorsunuz. Niye ülkemize örnek olmaktan çekiniyorsunuz. Gösterin bize işinizi. Gösterin bize kaliteyi. Gösterin bize bu işin nasıl yapılacağını. Engin tecrübeleriniz ile rekabet arttırın bizde motive olalım. Kötü veya imalı olarak anlamayın bu yazdıklarımı. Tema yapımcısı diye bir şey yok ortada. Wordpress var wordpress geliştiriciliği var.

wmaraci
reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Escalous Aslında lideri Themeforest de değil hocam :) . Destek yönünden ele aldığımızda haklısınız fakat hız konusunda Themeforest üzerindeki çoğu tema biraz geride kalıyor. :) Yapımcıları üst düzey olsa bile Themeforest 'in bazı kıstasları, hızlı tema olmasını engelliyor. Tema yapımcılarından satın alan kullanıcılar için yoğun şekilde özelleştirme seçeneği sunmasını istiyor Themeforest.

Hal böyle olunca tema yapımcısı admin paneline tonlarca özelleştirme seçeneğini diziyor. Okuma barı özelliğini açık yapıp kaydediyorsun hemen header'a inline olarak js serpiştiriyor. Tema rengi değiştireceksin yine header'a css serpiştiriyor. Instagram widget'i var kullansan da kullanmasan da çağırılıyor. Facebook 'un SDK.js dosyasını saymıyorum bile.

En nihayetinde temada jquery, js, css, facebook-twitter-instagram kaynakları, inline olarak serpiştirilenler, font-awesome, en son ise kullanıcının eklediği analytics ve adsense kodları... hepsi birbirine giriyor.

Zaten font-awesome en büyük belası sitenin. Site sahiplerinin yüzde 90'ı eminim ki font-awesome'un 5-6kb 'ını kullanıyor veya kullanmıyor. Ama temada gerekli gereksiz bir çok font-awesome kütüphanesi yükleniyor ortalama 80-90kb. Niçin Themeforest istedi diye :)
O yüzden hız durumu açıkcası Themeforest'in umrunda değil. (Tabi bazı temalar hariç) Tamamen site görünümüne ve özelleştirmeye odaklanmış durumdalar.

Gerçekten hız için Genesis framework gibi özellikle bu alan için yapılmış temalar kullanmak lazım. En azından benim izlenimlerim bu yönde. :)

Niyetim Rumorrom temasını kötülemek asla değil. Aksine üzerine emek harcandığı belli. Sadece yüzeysel olarak incelenirse, içeriklerdeki infinity scroll'un olması veya infinity scroll geçişlerinde title'ın değişmesi bile bir emek harcandığının kanıtı. Mesela themeforest üzerinde en az 3-5 tema gösterebilirim infinity scroll özelliğini geçiştirmişler. Title/header değişmiyor bile umursamamışlar yani. Bu yüzden yabancı tema kıyaslaması yapmak için yazma maksadıyla yazmadım.

Rumorrom'u font açısından ele aldım ve ciddi bir font yükü olduğunu gördüm ve destek açısından eleştirmek istedim. Sitesi için hızlandırma çalışması yaptığım arkadaşa bunu ilettiğimde ise, tema sahibine söylediğini ve artık bu temanın güncelleme almayacağını söylemişti. Sonra açıp fontları tek tek kendim silimiştim, native sistem fontları ile değiştirmiştim. Şimdiye kadar bir çok kez yerli temalar hakkında yilmaz70 hocamın yorumlarına rastladım. Hiçbirisinde kimsenin işini kötülemeye niyetlendiğini düşünmüyorum ki haklı noktalara değindiğini düşünüyorum. Bu tarz eleştirel düşünceler bence sizin temalarınız için önemli.

En azından kendinizi geliştirmek istediğinizi söylemişsiniz bence bundan sonraki temalarınızda font olayını daha çok ele alacağınızı düşünüyorum. İşte o zaman sizin X temanızı hızlı mı/güzel mi diye forumda sorduklarında biz de "evet font olayına dikkat edilmiş, hızlı bir tema. Emoji tepkileri ve infinity scroll gibi harika özellikleri var" diye gönül rahatlığıyla söylemek isterim. Eğer kırıcı bir söz kullandıysam affola.
yilmaz70 Philosopher

kişi bu mesajı beğendi.

HakikatTR HakikatTR Nizamettingumus.Com.TR Kimlik Onayı
  • Üyelik 09.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Müsteşar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** G**
  • Mesajlar 430
  • Beğeniler 275 / 162
  • Ticaret 1, (%100)

sworks adlı üyeden alıntı

Birkaç müşterimin sitesinde bu tema var. Hız optimizasyonu yaparken temayı editlemek zorunda kalmıştım. "Tema sahibinden, gelecek güncellemelerde font seçimini size bıkramasını talep edin." demiştim ve tema sahibi olumsuz geri dönüş yapmıştı.

Zaten pek günümüz tasarımlarını karşılayabilecek düzeyde görünüme de sahip değil. Benim görüşüme göre tabi... :)

Merhaba hocam. Kişisel bloglar için tavsiye ettiğiniz bir tema var mı?

• Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
HakikatTR Merhaba. Tam olarak ne tarz bir tema arıyorsanız ona göre yardım etmeye çalışayım. Öğretici, gündeme dair içerikler mi olacak yoksa gezi blogu tarzında mı? özelden veya açtığınız bir konu üzerinden bunlarla birlikte tam olarak ne aradığınızı yazarsanız ben ve forumdaki arkadaşlar önerilerde bulunuruz.
HakikatTR

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 09.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Müsteşar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** G**
  • Mesajlar 430
  • Beğeniler 275 / 162
  • Ticaret 1, (%100)
İçerisinde biraz wordpressten biraz kişisel yazılardan biraz da edebiyatla ilgili konulardan bahseden kişisel bir blog. Öyle magazinsel bir tema aramıyorum. Sade hızlı kullanıcı odaklı olması tercihimdir.

Teşekkür ederim.

• Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
HakikatTR Generate Press'in Marketer temasını öneririm. (En üst sağ taraftaki)

Ne hız, ne de SEO konusunda en ufak bir kusuru yoktur. Şimdiye kadar yayınlanmış en hızlı temalardan birisidir. WordPress kod standartlarına uygun ve bir çok eklenti yazılırken, baz alınan bir temadır. Belki daha önce görmüşsünüzdür zaten.

Destek konusunda da elinden gelenin en iyisini yapan bir ekibe sahipler.
HakikatTR musbay

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Müsteşar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** G**
  • Mesajlar 430
  • Beğeniler 275 / 162
  • Ticaret 1, (%100)
Teşekkür ederim. Inan bu temayı ilk defa görüyorum. Premium bur tema olduğu için hemen kullanmaya başlamam mümkün değil. Ama ilerleyen zamanda bu temayı kullanacağım inşallah.
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Ben tartışmanızı ve polemiğe girmenize anlam veremedim. Ecancan ve vaveyla neyi paylaşamadınız acaba.

@Ecancan diyelim ki adınız Ahmet, ve bu ülke de 3 milyon Ahmet var, huyunuz suyunuz farklı, konuşmanız bakmanız hareket etmeniz farklı, yemeniz içmeniz farklı vs vs... bir çok farklılık sayılabilir. Sizin elinizdeki temaları da buna göre değerlendirirsek, sektörü farklı, rengi -fontu farklı, işlevi farklılık gösteriyorlardır. Yani bunların hepsine tema deyipte aynı kefeye koymak adil bir bakış açısı olmaz.
@vaveyla diyor ki, temalarınız güzel ama benim işime yaramaz, belirli nedenlerden ağır çalışan, fonksiyon sorunları var. Siz bunları düzeltmeye çalışın bana kalırsa, güzel yaptığınız bir işi daha da güzel yapın. Burada sizi yermek aşağılamak anlamında bir durum yok, aksine sizi ateşleyecek ve daha güzel şeylerin ortaya çıkmasını sağlayacak söylemler gibi algılamalısınız. Nasıl ki bi sabah kalktığımızda saçımızı sakalımızı beğenmiyorsak, ertesi gün napıyoruz "saçımı şu tarafa mı tarasam, sakalımı biraz toparlasam mı" diyoruz.

yilmaz70 hoca da, tema yazılımcısı değil ama çok iyi bir tema uzmanı. Bazı Ahmetler vardır, herşeyi iyi yaptığını zannederler, bazı Yılmazlar da o Ahmetlerin iyi yaptıklarını analiz edip daha iyi olmaları için haklı eleştiri yaparlar ama kötülemezler. Siz "her çürük elmanın kör bir alıcısı vardır" ile yola çıkarsanız, sepetinizdeki "bir" çürük elma fark edildikten sonra, diğerlerini kurtarmaya çalışmakta çok geç kalmış olabilirsiniz. Çünkü artık siz "bütün" körler bir "çürük elma satıcısı" olmuş olursunuz. :)

Geçtiğimiz günlerde Yılmaz hoca bana bir tema önerisinde bulundu, benimde hiç işimin olmadığı bir sektör. Dedim ki ne yapayım bunu, altın tepside bile sunulsa bazı şeyler, işe yaramayınca da bir anlamı olmuyor..

Değişimler iyidir, küçükte olsa...
Başarılar... :)
kdrucr yilmaz70 vaveyla

kişi bu mesajı beğendi.

vaveyla vaveyla WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad R** C**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 107 / 71
  • Ticaret 3, (%100)
Paylaşamadığımız bir durum yok hocam, sadece bir düzeltme rica ettim.

Not: İsim tutdu :)
enerjiveguc

kişi bu mesajı beğendi.

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
Şunu söylemek isterim ki php 5.6 üzeri çalıştırmadığı için maalesef yeniliklerden uzakta bir site oluyor.

Şuanda 7.3 çıktı fakat Türk yapımcılar halen 5.6 üzerinden devam ediyor. Ben almam ve önermem ama ekmeklerine de mani olmak istemem o yüzden her şey gönlünüzce olsun.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al