wmaraci reklam

Ücretli Temaların Gerekliliğini Tartışalım

8 Mesajlar 951 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Msasn Msasn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 50 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
Kurumsal sitelerde kabul ediyorum tema bir zorunluluk çünkü her şey ana sayfada sergileniyor. Ancak blog siteleri... Bir blog sitesi için gerçekten yüzlerce lira temaya harcamak gerekiyor mu?

Açıkcası benim şahsi görüşüm piyasa teması haline gelmiş (genelde 59$ a satılan) temaların görsellik açısından kazandırdığını, hız açısından kaybettirmesi.

İnternette araştırdığımda standart sunucularda standart ayarlarda 1 sn nin altında açılan ve doğru düzgün özelleştirilebilen sadece iki tema olduğunu gördüm. Bu temalardan biri 89$ dı diğeri ise 100$ ın üstündeydi. Hadi proje büyüktür bu iki temayı alırsın ancak 49$ a aldığın o newspaper olsun jannah olsun gerçekten inanılmaz şeyler katıyor mu sana ?

wmaraci
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Ücretsiz temalar sürekli güncelleniyor mu?

Tasarım açısından istediğinizi yapmanıza izin veriyor mu?

Performans açısından ideal mi?

Bunlardan eminseniz neden olmasın, ücretsiz tema kullanabilirsiniz.

Ancak unutmayalım ki ücretsiz temalar kısıtlıdır ve sizin ücretli versiyonu almanız için yapılan bir pazarlama taktiğidir.

Gerisi sizin tercihinize kalmış.
Dorebar enerjiveguc 115880

kişi bu mesajı beğendi.

dividibygear dividibygear WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek reklamcılık hizmetleri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 49 / 56
  • Ticaret 1, (%100)
ücretsiz temayı alıp elementor ile çok güzel düzenleyen videolar var.
böyle bir tema düzenleyip kursak ne gibi eksiklik oluyor. neye dikkat edilir.
ultra özellikli tema ihtiyaç yoksa.

rws rws WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek kimyager
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 666
  • Beğeniler 94 / 138
  • Ticaret 2, (%100)
1. Tek sefer alıyorsunuz yıllarca kullanıyorsunuz (tabi eklentilerle fiyat ucabiliyor)
2. Para birimi dolar olan için 50 uygun bir fiyat
Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

wordpress-html-css-web işleri yapılır
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Ücretsiz temalardan ne beklediğiniz önemlidir. Yazılımcılar bir tema kodlayıp, bunu da belli bir ücret karşılığı satarak gelir elde etmeyi ve çalışmalarının sürekliliğini amaçlamaktadır. Eğer ki kodladığı temayı ücretsiz sürümü varsa bu bir tanıtım taktiğidir. Siz ücretsiz temayı kurarsınız, beklentinizi karşılıyor mu onu değerlendirirsiniz. Bu size projelerinizin devamı için o temayı tercih edip etmeme sebebini belirler. Beklentinizi karşılıyorsa gider lisansını satın alıp daha iyi imkanlarından faydalanırsınız.

Yani bu ücretsiz temaları yeni test sürüşü araçlar ile aynı mantık vardır. Amaç size "iyi hizmet" vereceğini hissettirebilmektir. Siz buna göre tercih edersiniz ya da etmezsiniz.

Ama mantık "emek hırsızlığına" karşı durmaktır.
Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
Tasarım açısından yabancı firmaların temaları öncelikli tercihim değil TEK tercihim, bunun sebebi ayrı bir tartışma konusu olabilir. Artı konu sahibine katılmıyorum ücretli temaların hız açısından kaybettirdiği falan yok. Mevzu ücretli tema almakla bitmiyor. Tercih ettiğiniz hosting firmaları, aldığınız hosting paketleriyle de doğru orantılı bir şekilde verim alırsınız.

59 dolar, 69 dolar deyip korkuyorsunuz ama var ya bu temalar resmen bedava. Sen 59 birime aldığın temanın ne kadar kaliteli olduğunun farkında mısın? Bir de Türkiyede satılanlara bak 150 birim, 200 birim, 500 birim'e kadar fiyatlı Türk temaları var ve leş. Bu konudaki yorumum budur kimseyi hedef göstermediğimi bilmenizi isterim.

Önemli olan sizin ne kadar teknik bilgiye sahip olduğunuz. Ücretli tema üreticileri sattıkları temanın yanında child tema bile gönderiyor, olurda kurcalarsan buradan yap ki canın sıkılmasın diye. Gelelim ücretsiz temalara, güncelleme ve teknik desteğin sıkıntısını her zaman yaşarsınız. Ücretli tema sahipleri, vazgeçilmez olmak ve ürün satışının devamlılığı için yeterince çaba sarf ederler ve işini titizlikle yaparlar. Dolayısıyla temalar hep kaliteli çıkar. Ücretsiz tema üreticisinin süreklilik ve kullandırma gayesi yoktur, amacı sadece reklamdır o yüzden kim kullanmış kim yüklemiş umursamazlar bile.

Jannah ile şu anda 1 saniyenin altında açılıyorum. Kullandığım eklentiler;

Aldığım sonuç;

HIZ:

yilmaz70 enerjiveguc AlpErTr

kişi bu mesajı beğendi.

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!

mustafa98 mustafa98 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 200
  • Beğeniler 2 / 33
  • Ticaret 2, (%100)
Dorebar bir bireysel site kurma düşüncesi içerisindeyim ve araştırmalar yapıyorum. Şuanlık ücretsiz readline aldım fakat ücretli tem alma düşüncem var. (yazın isteğe bağlı staj yapıp para kazanınca) on page seo konusunda araştırmalar yaptım, içeriklerim ilgi alanım yapay zeka (özellikle bildiğim RPA) ve kişisel gelişim. Bireysel tema öneriniz var mı? Veya blog olarak önereceğiniz tema varsa, bir sayfayı cv, özgeçmiş formatına çevirmek için kullanabileceğim bir eklenti var mı?

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

mustafa98 adlı üyeden alıntı

Dorebar bir bireysel site kurma düşüncesi içerisindeyim ve araştırmalar yapıyorum. Şuanlık ücretsiz readline aldım fakat ücretli tem alma düşüncem var. (yazın isteğe bağlı staj yapıp para kazanınca) on page seo konusunda araştırmalar yaptım, içeriklerim ilgi alanım yapay zeka (özellikle bildiğim RPA) ve kişisel gelişim. Bireysel tema öneriniz var mı? Veya blog olarak önereceğiniz tema varsa, bir sayfayı cv, özgeçmiş formatına çevirmek için kullanabileceğim bir eklenti var mı?

on page seo konusunda araştırma
Bunun ifade biçimi biraz farklı olmalı aslında. SEO; sizin site içerine ne kattığınızla bağlantılıdır. Temanın fonksiyonu gibi algılanmamalıdır. Özgün içerikler ile sitenizi beslerseniz ve SEO ayarlarını standartlara uygun şekilde "biçimlendirebilirseniz", aramalarda "bulunabilirliğiniz" artacaktır. Önemli olan özgün içerik ve yapılandırmadır.

Nasıl bir tema arayışı içerisinde olduğunuzu anlayamadım. Bir onepage tema mı alıyorsunuz yoksa alanınız hakkında geniş bir yelpazeli bir blog mu yapacaksınız.

One page işimi görür derseniz eğer, Kişisel onepage temaları işinizi görecektir. BU TEMA bu ay Themeforesttaa ücretsiz veriliyor.

Geniş bir kapsam düşünüyorsanız eğer, Kurumsal (Corporate- Agency- Lawyer) meslek kuruluşları için hazırlanmış olanları tercih edebilirsiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al