wmaraci reklam

Aynı sunucuda bulunan bir site diğer siteyi nasıl etkiler? [Çözüldü]

8 Mesajlar 882 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

AdaletinSesi AdaletinSesi ... Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 602
  • Beğeniler 224 / 166
  • Ticaret 4, (%100)
Selamlar arkadaşlar,
Hukuk .net sitesinde bulunan bir eklenti diğer sitede lisansız kullanım uyarısı veriyor. Şöyle ki;
adalet .li sitesinde eklenti kurulu olmamasına rağmen lisans uyarısı veriyor. Bu eklentiyi kaldırdığımda başka bir eklenti lisans uyarısı veriyor ama bu eklentide o sitede kurulu değil. Sunucu şirketine yazdığımda ise şöyle bir mesaj atmışlar:
---------------------------------
İlgili sitelerinizin hiçbiri, birbiri ile bağlantılı değildir.

Sunucu tarafınca, a sitesinde bir eklenti olması/olmaması ya da lisanssız olması teknik olarak b sitesini kesinlikle etkileyemez.

Eklentinin IP bazlı bir kontrolü mevcut ise sorun yaşıyor olabilirsiniz, eklenti sağlayıcıları ya da Wordpress alanında uzman bir Webmaster ile görüşmenizi öneriyorum.

Zira yaşamakta olduğunuz problemin sunucu bazlı bir çözümü bulunmamaktadır.
-----------------------------------
Bu işten bir şey anlayan var mı?

wmaraci
reklam

• Üyelik 18.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 602
  • Beğeniler 224 / 166
  • Ticaret 4, (%100)
Güncel

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Hocam sunucu bakımından sitelerin birbirini etkilelememesi gerekir zaten yetkililerde bunu belirtmiş. Benim aklıma iki durum geliyor.

1. si hosting yetkilisinin de dediği gibi eklentiler de ip kontrolü yapılıyordur ve bundan dolayı sorun yaşıyorsunuzdur. Bu durumu eklenti sahibine iletmenizi öneririm.

2. si ise elinizde iki eklenti ve tek lisans kodu varsa birine bu lisans kodu girdiğiniz de diğer sitenin lisansı düşüyor ve uyarı geliyor.

Siz diğer sitede bu eklenti yok demişsiniz. Eğer diğer sitede bu eklenti yoksa bu 2. varsayım geçersiz olacak ama daha önce eklentiyi ikinci siteye kurmadığınıza emin misiniz? Belki önceden kurdunuz ve eklentiyi sildiniz fakat eklentinin lisans kontrolü yapan dosyaları sunucuda kalmış olabilir mi?

Hocam bu arada eklenti warez mi?

Not: Durum biraz karışık umarım konuyu iyi anlamış ve kendimi iyi ifade edebilmişimdir. Yanlış anladığım bir kısım varsa belirtirseniz sevinirim.

• Üyelik 18.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 602
  • Beğeniler 224 / 166
  • Ticaret 4, (%100)

ASametYildirim adlı üyeden alıntı

Hocam sunucu bakımından sitelerin birbirini etkilelememesi gerekir zaten yetkililerde bunu belirtmiş. Benim aklıma iki durum geliyor.

1. si hosting yetkilisinin de dediği gibi eklentiler de ip kontrolü yapılıyordur ve bundan dolayı sorun yaşıyorsunuzdur. Bu durumu eklenti sahibine iletmenizi öneririm.

2. si ise elinizde iki eklenti ve tek lisans kodu varsa birine bu lisans kodu girdiğiniz de diğer sitenin lisansı düşüyor ve uyarı geliyor.

Siz diğer sitede bu eklenti yok demişsiniz. Eğer diğer sitede bu eklenti yoksa bu 2. varsayım geçersiz olacak ama daha önce eklentiyi ikinci siteye kurmadığınıza emin misiniz? Belki önceden kurdunuz ve eklentiyi sildiniz fakat eklentinin lisans kontrolü yapan dosyaları sunucuda kalmış olabilir mi?

Hocam bu arada eklenti warez mi?

Not: Durum biraz karışık umarım konuyu iyi anlamış ve kendimi iyi ifade edebilmişimdir. Yanlış anladığım bir kısım varsa belirtirseniz sevinirim.

Eklentiler orjinal lisanslı ve bu eklentileri uyarı veren sitelere hiçbir zaman kurmadım. İşin açıkçası çözmeye çalışıyorum ama sorunun kaynağını bulamıyorum.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Etkileyedebilir, etkilemeyedebilir.

Lisans koduna göre aktif ediyorsa ve bunları check ediyorsa aynı lisans kodu girildiği için hata veriyor olabilir.

İp bazlı lisanslama yapıyorsa, aynı sunucuda, aynı ipde barınıyorsa hata verecektir. Ek ip almanız gerekebilir.

Diğer açıdan site dosyalarının birbirini etkileyeceğini düşünmüyorum. Kaldı ki cloudlinux kullanılıyordur sahip olduğunuz sunucuda

• Üyelik 18.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 602
  • Beğeniler 224 / 166
  • Ticaret 4, (%100)
Evet cloudlinux ama ipler farklı. Ben biraz uğraşayım da çözersem paylaşırım inşallah.

• Üyelik 18.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 602
  • Beğeniler 224 / 166
  • Ticaret 4, (%100)
Sorun Engintron isimli WHM eklentisinden kaynaklanıyormuş. Sorun halledildi. Yalnız bu eklentiyi kaldırınca da sitede yavaşlama oldu.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

AdaletinSesi adlı üyeden alıntı

Sorun Engintron isimli WHM eklentisinden kaynaklanıyormuş. Sorun halledildi. Yalnız bu eklentiyi kaldırınca da sitede yavaşlama oldu.

Engintron 'a bildirimde bulunursanız bir çözüm önereceklerdir.

Ciddi bir katkısı var sunucuya bu yüzden iptal etmek iyi değil bence.
AdaletinSesi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al