fazla etiket girmenin zararları ?

20 Mesajlar 4.068 Okunma
smmexpress

arslankerim arslankerim Dijital İşler Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital İşler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 13 / 54
  • Ticaret 1, (%100)

yemekbloglari adlı üyeden alıntı

wordpress ücretsiz blog sisteminde bu konuya değinmiş, kategori ile etiket arasında hiç fark yok, etiketi biz sonradan oluşturduk demiş, düşündüğümüzde blogspotta kategori olayı da yok.

etiket: bir konuya ilk önce konuya en yakın etiketler eklenir, etiket arttıkça konuyla uzaklaşmaya başlar, bu da o etiketten gelen kişinin tam aradıgını bulamamasına dolayısı ile sitenizden erken çıkmasına sebep olur, bu da tabii google açısından baktıgımızda alitesiz içerik anlamına geleceğinden o yazınızda daha altlara düşebilirsiniz.

etikette konudan uzaklaşmadan 20 tane gene etiket ekleyebilirsiniz.
şimdi baktım: wp blog sistemindeki yazıya şöyle diyor.

Is there a limit to the number of tags I can have?
Yes, the sky. In other words, no.

Ne kadar etiket eklemeliyim diye sormuş. o da sınırsız, dünya kadar ekleyebilirsiniz demiş

Sahiden bloggerde kategori nasıl oluşturuluyor?
wordpressteki gibi kategori ayrı, etiket ayrı mı, yoksa etiket sistemi kullanılarak bizim tarafımızdan mı kategori oluşturuluyor

Blogger'da etiketlere göre kategorileştirilme oluyor diye biliyorum.

Başlığa gelecek olursak ben çok ikilemde kaldığım için 3 etiket kullanıyorum yazılarımda.Belki az etiket kullanıyorum ama işi riske atmak istemem :)

www.stratejiksozluk.com
wmaraci
reklam

Kanuni Kanuni WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 09.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Müh
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 767
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 12, (%100)

kulturelbellek adlı üyeden alıntı

Sitemde 2 yıldır tek bir etiket kullanmıyorum. Hatta daha önceki tüm etiketlerimide sildim. Herkes ne yaparsa ben tersini yapmayı severim

Hiçkimse kendini köprüden aşağı atmıyor. Sen kendini at da farklı ol. :)
NarKo

kişi bu mesajı beğendi.

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Farklılık anlayışın buysa önden buyur.
deeprock2

kişi bu mesajı beğendi.

ebulfeth ebulfeth Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 29 / 72
  • Ticaret 0, (%0)
Sevgili kardesim 3-4 ana etiket girersiniz.Örnek : Kemal Suna - Süt Kardeşler Full Hd izle,Tek Part İzle,Donnmadan İzle gibi etiketleri girersiniz.Birde SEO SearchTerms Tagging 2 eklentisini kullanırsınız ve ayarlardan 5 yaparsanız kodu tekil sayfada konu icinde güzel bir yere gömersen bu saayede hem etiket gibi olur hem de en cok aranan kelimelerden gelenler olmus olur ve bunudaa anahtar kelime olarakk kullanırsınız.
fullindirfilm

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

JoeBLack JoeBLack kod.gen.tr Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Makina Mühendisi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 18 / 15
  • Ticaret 2, (%100)
"Yazılarım ve sitem nasıl daha kaliteli olur?" diyerek çalışmalarınızı bu yönde yaptıkça Google mutlaka karşılığınızı verecektir. Her aramada ilk sonuç ben olmalıyım diyerek gereksiz işler yapmayın bu yeterli.
kulturelbellek

kişi bu mesajı beğendi.

yemekbloglari yemekbloglari WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 3 / 9
  • Ticaret 0, (%0)

arslankerim adlı üyeden alıntı

Blogger'da etiketlere göre kategorileştirilme oluyor diye biliyorum.

Başlığa gelecek olursak ben çok ikilemde kaldığım için 3 etiket kullanıyorum yazılarımda.Belki az etiket kullanıyorum ama işi riske atmak istemem :)

aynen öyle, dolayısı ile kategori aslında bir etikettir,
ayrıca wp de örneğin süt-kuzusu diye bir etiket bir de kategori açarsan birisi mutlaka sut-kuzusu-2 olacakır. bu da kategorinin de aslında bir etiket oldgunu gösterir.

sayfa ile yazıda bu durum böyle değildir, hepsi farklı lniktir. sut-kuzusu sayfası ile sut-kuzusu yazısı bulunsa 2 şeklinde ilave almaz.

NarKo NarKo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** F**
  • Mesajlar 1356
  • Beğeniler 258 / 147
  • Ticaret 90, (%100)
bu konu üzerine yakında bir yazı yazacağım bir çok yerde görüyorumki örnek olarak ahmet ahmet su ahmet sunu yaptı hamet sudur ahmeti sevin ahmet nedir hamet bu mu vs gibi saçma sapan etiketler girmek zaten saçma google akıllı ama her zaman bence bu zarardır bu benim fikrim en yararlı olan ya bir kaç etiket mesela teknoloji kategrisinde bir yazıysa teknoloji fazlası zarar ama benim tercihimn gerekirse hiç kullanmamak ama bir kaç etiketten de zarar gelmez fazlasından emin olun fayda gelmez

Ek Olarak:

Enes Yiğit adlı üyeden alıntı

Hiçkimse kendini köprüden aşağı atmıyor. Sen kendini at da farklı ol. :)

arkadaşım sna sonuna kadar katılıyorum sizlere yemin olsunki gerçek budur seo konusundaki bütün gerçekler bildiğimiz konular aslında seo dur yani seo bi nevi politika ile yapılır bir kaç kişi ortaya laf atar o yararlı bu yararlı ama bu gercek deildir aksine seo budur ve insanları yanıltma ve sitelerinin yükselmesini istmeyen ince düsünen insanların uydurumalarıdır hani ben sen o ister herkes iyi site yapsın yükseklere gelsin ama bu seo teorilerini kullanan kisiler madem bu kadar zeki neden istesinki herkes yükselsin kendi yükselsin kralına meydan okusun ama bu bir oyundur arkadaslar su da var ki nofollow olayıda google nin en iyi hamlesidir bunun üzerindede ins ibrahimfirat net sitemde yazıcam dofollow link nofollowdan her zaman faydalıdır ve elinizden geldiğince dofollow ver,n linkleri ama sizin sitenizin üstndeyse size zarar değil fayda verecektir nofollow google nin sadece insanların bencil mi ve yararlı olmakmı yada paylaşmakmı die bizler sundugu en kaliteli oyunudur buna alet olmayın google her zaman yararlı seyleri sever ve sizde faydalı olunki google arakanızda olsun seo konusunda yazılanlara cizilenlere asla itimat etmeyin her kes kafasından yada bir kişinin uydurdugu fikri savunur yani % 99 kişi seo nedir bilmez herkesin bildiği ordan burdan duyma okuma olaylarıdır bi yönden seo budur yani buna inanamaktır arkadaslar beni ciddiye alın emin olun kazanacaksınız ben 6 aylıuk sitemi kendi fikirlerimle çok yükseklere tasıdım sadece bir konudan gelen hit 3k gerisini siz düsünün çoğunluğun ne dediğine değil aksi olsada bir kaç kişinin fikirlerinin pesinden gitmenizi tavsiye ederim bir kaç kişinin fikri özgündür ( google özgünlüğü sever ) bu manevi bir kelimedir anlayana.. o yüzden çok kişinin dediği google acısından bakarsak kopyala yapıştıur hesabı değilmi arkdaslar neyse bir çok kişi fikrime katılmayacak ama bir iki kişinin beni anlaması beni daha mutlu eder herkesin benimseyeceğini. sanmam biraz ince akıl ve zeka gerekir dostlar

şu yazımı okumanuzı tavsiye ederim ve fikirlerinizi beklerim http://www.ibrahimfirat.net/2013/04/seo-ve-gercekler.html

Kitaplardan önce kendimizi okumaya çalışalım

deeprock2 deeprock2 runApp Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Mobil ve Web Geliştirme
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 1096
  • Beğeniler 271 / 270
  • Ticaret 12, (%100)
Narko hocam ilk paragrafın, konuların seo uyumlu olması için bir öneri cümlesi olmuş.
İkinci paragrafta da; "seo yoktur, ilk cümlede ben şaka yaptım" demişsin sanki. Ben mi yanlış anladım acaba?
Kusura bakma. Çelişkileri severim. Yazdığım yorumun belki bu konuya katkısı sıfıra yakındır. Yazmadan edemedim =)

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
İbrahim Fırat arkadaşım verdiğin linkteki yazıyı okudum. Bir yazıda bu kadar çok "seo" kullanıyorsan öğreneceğin çok şey var demektir.

Bu yazıyı seo aramsında ilk sırada çıkmak için yazdığını ben anlıyorsam google hayli hayli anlar ve spam olarak görür.

Etiket konusuna ise bence hiç girme. Çünkü daha yazı yazmada sorun yaşıyorsun.

Kanuni Kanuni WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 09.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Müh
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 767
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 12, (%100)
Seo konusunda abartmadan yapılan hemen her şey işe yarar. Gördüğüm en önemliler noktalar da şunlar:
1-Siteyi güncel tutmak.
2-Makalelere seo uygulamak.
3-Domain

Seo konusundaki makalelerime göz atmak için tıklayınız: http://myortakyorumlari.com/category/seo/

kulturelbellek adlı üyeden alıntı

Farklılık anlayışın buysa önden buyur.

Neden bozuldun ki? Senin mantığına uygun bir cümle söyledim. :)

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al