wmaraci reklam
lidertakipci

FTPden Wp Güncelleme

11 Mesajlar 8.902 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Onur07 Onur07 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 850
  • Beğeniler 596 / 114
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar ben Wp güncelleyecektim fakat hata veriyor bende güncelleme bu yüzden ftpden yapacağım fakat hiç ftpden güncellemedim . Nasıl güncelleniyor bilen var mı?

wmaraci
reklam

BurakTurali BurakTurali Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 740
  • Beğeniler 10 / 71
  • Ticaret 8, (%100)
wp-content klasörü hariç diğer klasörleri yeni dosyalar ile değiştir.

AhmetK AhmetK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 2503
  • Beğeniler 64 / 327
  • Ticaret 23, (%100)
Şu dosyalara dokunma!: "wp-contect" ," wp-config"

Diğer dosyaları yeni dosyalarla değiştir.

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)

Burak Turalı adlı üyeden alıntı

wp-content klasörü hariç diğer klasörleri yeni dosyalar ile değiştir.

"wp-content" ve ana dizindeki "wp-config.php" hariç. Aksi takdirde database hatası alırsın ve database bilgilerini tekrar girmen gerekir.
BurakTurali

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 31.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 850
  • Beğeniler 596 / 114
  • Ticaret 2, (%100)
off son anda f5 yaptım wp-configi görünce iptal ettim bu sefer ftp gitti sitede gitti. FTP girilmiyor sitede ise Fatal error: Call to undefined function _wp_admin_html_begin() in /home/*****/public_html/wp-admin/admin-header.php on line 40

BurakTurali BurakTurali Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 740
  • Beğeniler 10 / 71
  • Ticaret 8, (%100)

Onur07 adlı üyeden alıntı

off son anda f5 yaptım wp-configi görünce iptal ettim bu sefer ftp gitti sitede gitti. FTP girilmiyor sitede ise

Hocam sıkıntı yok merak etme.Wp-content duruyosa bi sıkıntı yok.
Database bilgilerini hatırlıyosan eğer wp.config.php dosyasını sildiysen birşey olmaz.Tekrardan atarsın bu dosyayı ve db bilgilerini girersin.

• Üyelik 31.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 850
  • Beğeniler 596 / 114
  • Ticaret 2, (%100)

Database bilgilerini hatırlıyosan eğer wp.config.php dosyasını sildiysen birşey olmaz.Tekrardan atarsın bu dosyayı ve db bilgilerini girersin.

Hocam wp-config sağlam sitede açılıyor fakat ftp hesabına bağlanmıyor ve panele girince o dediğim hatayı veriyor...

Ek Olarak:

Hocam wp-config sağlam sitede açılıyor fakat ftp hesabına bağlanmıyor ve panele girince o dediğim hatayı veriyor...

anilgzl anilgzl Mobilya Dekorasyon Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mobilya Dekorasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 148 / 341
  • Ticaret 33, (%100)
Bende bir sorun yaşadım,

İlk Önce admin panelinden otomatik şekilde güncelleme yapayim dedim, bekledim sonrada hiçbirşey olmayınca ftp ye bağlanıp manuel şekilde dosyaları attım, sonra herşey yoluna girdi, site açılıyor hiçbir sorun yok ancak admin panelinde sarı olarak bir uyarı veriyor,

" Otomatik WordPress güncelleme denemesi başarısız oldu - lütfen tekrar güncellemeyi deneyin. "

bu yazıyı nasıl silebilirim. ?

ancak güncellemeyi yaptım.

"WordPress 3.3 kullanıyorsunuz. "

"...bir daha gel, gel samsundan..."

AhmetK AhmetK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 2503
  • Beğeniler 64 / 327
  • Ticaret 23, (%100)

BurgazKR4L adlı üyeden alıntı

Bende bir sorun yaşadım,

İlk Önce admin panelinden otomatik şekilde güncelleme yapayim dedim, bekledim sonrada hiçbirşey olmayınca ftp ye bağlanıp manuel şekilde dosyaları attım, sonra herşey yoluna girdi, site açılıyor hiçbir sorun yok ancak admin panelinde sarı olarak bir uyarı veriyor,

" Otomatik WordPress güncelleme denemesi başarısız oldu - lütfen tekrar güncellemeyi deneyin. "

bu yazıyı nasıl silebilirim. ?

ancak güncellemeyi yaptım.

"WordPress 3.3 kullanıyorsunuz. "

Bu uyarı bendede var. Yalnız korkulacak birşey yok. WP'nin saçma sapan şeylerinden biri buda işte. Devam et kullanmana kafana takma sen onu.

ozzy5a ozzy5a WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 38 /
  • Meslek Web Kodlama
  • Mesajlar 269
  • Beğeniler 1 / 28
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar hepinize en büyük tavsiyem güncellemeleri manuel olarak (FTP yada Cpanel,Plesk v.b. host panellerinden) yapmanız. işin kolayına kaçmayın. Öyle wordpress kullanıcıları var ki bilgisayarında bir FTP client programı bile yok. Yapılacak işlemler basit. Eğer FTP client (FPT programı filezilla, CuteFTP v.b.) ile güncelleme yapacaksanız, arkadaşlarımızın da dediği gibi wp-content klasörü wp-config.php dosyası ve size ait diğer dosyaların dışında kalan dosyaları siliyorsunuz. (size ait dosyalardan kastım site haritası, ana dizinde yer alan görseller v.s.) sonra yeni indirdirğiniz wordpress dosyalarını direkt olarak üzerine atıp "üzerine yazdırıyorsunuz"
Burada da ufak bir tavsiyem olacak ham wordpress dosyası içinde wp-config-sample.php, lisans, readme, 2 tane defult tema gibi işinize yaramayacak dökümanlarda var onları temizleyip atarsanız daha hızlı güncelleme yaparsınız. Dosyaları attıktan sonra /wp-admin e girdiğinizde direkt olarak veritabanı güncelleme uyarısı gelecektir. Hepsi bu.

Wordpress'in başlangıç panelinden yapacağınız otomatik güncellemeler bir anlık timeout hatasına bakar ondan sonra böyle garip garip eksik dosya hataları almaya başlarsınız. Siz siz olun yedeğinizi alın, güncellemenizi manuel olarak yapın.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al