wmaraci reklam

Siteme konu açılmış

16 Mesajlar 1.732 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

hellomert hellomert WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yönetim Bilişim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 11 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar kişisel bloguma bugün girdiğimde ataköy esc***rt başlığıyla konu açılmış websitemde warez herhangi bir şey yok colormag'ın ücretsiz versiyonunu kullanıyorum eklentiler ise herkesin bildiği kullandığı eklentiler. Sitemin wordpress kısmana bir kaç gündür acayip yavaş giriyordu bugün girdiğimde bununla karşılaştım nasıl oldu nasıl yaptılar bilmiyorum yardımcı olacak birileri var mıdır neler yapmam lazım acil

wmaraci
reklam

• Üyelik 24.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yönetim Bilişim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 11 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
ayrıca logomun ve faviconun alt etiketlerini yine bu başlığı yapmış bu siber güvenlik işlerinden anlayan yardımcı olacak kişiler lütfen yardım ederse sevinirim konu yeri yanlışşsa çok özür diliyorum

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
2 seçenek var bu durumlarda:

1- Siteye ait eski yedeği kullanmak, hemen şifre değiştirmek sureti ile

2- Virüs temizleme işlemi yapmak

Bu tarz izinsiz erişimlerde en sağlıklısı veritabanı üzerinde temizlik yapmaktır. Eklenen içeriği silseniz bile diğer içeriklerde gizli olarak ekleme mutlaka yapılmıştır. Bu yüzden veritabanından temizlik yapılmalıdır.

Maalesef bunu yapan karaktersiz insan müsveddeleri var.

Admin panel şifreniz zayıf olursa, tema ve eklentiler güncellenmezse erişim sağlayabiliyorlar.

Geçmiş olsun.
hellomert

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yönetim Bilişim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 11 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

2 seçenek var bu durumlarda:

1- Siteye ait eski yedeği kullanmak, hemen şifre değiştirmek sureti ile

2- Virüs temizleme işlemi yapmak

Bu tarz izinsiz erişimlerde en sağlıklısı veritabanı üzerinde temizlik yapmaktır. Eklenen içeriği silseniz bile diğer içeriklerde gizli olarak ekleme mutlaka yapılmıştır. Bu yüzden veritabanından temizlik yapılmalıdır.

Maalesef bunu yapan karaktersiz insan müsveddeleri var.

Admin panel şifreniz zayıf olursa, tema ve eklentiler güncellenmezse erişim sağlayabiliyorlar.

Geçmiş olsun.

@yilmaz70 hocam şifrem o kadar kolay bir şey değildi aslında, yedek almadım kendime güvendiğim için, eklentilerde sürekli günceldi. Virüs temizliği derken bilgisayarımda şuan virüs taraması yapıyorum ama sitede nasıl bir tarama yapabilirim ? ikinci olarak da veri tabanı üzerinden temizlik yapmayı bilmiyorum bunu nasıl yaparım. Bir kaç gündür zaten wp admin giriş paneline girerken acayip yavaş giriyordum bu konuda yardımcı olur musunuz ?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

hellomert adlı üyeden alıntı

hocam şifrem o kadar kolay bir şey değildi aslında, yedek almadım kendime güvendiğim için, eklentilerde sürekli günceldi. Virüs temizliği derken bilgisayarımda şuan virüs taraması yapıyorum ama sitede nasıl bir tarama yapabilirim ? ikinci olarak da veri tabanı üzerinden temizlik yapmayı bilmiyorum bunu nasıl yaparım. Bir kaç gündür zaten wp admin giriş paneline girerken acayip yavaş giriyordum bu konuda yardımcı olur musunuz ?

Şu an müsait değilim, ancak akşam saatlerinde yardımcı olabilirim size.

cPanel ve admin panel bilgilerini iletirsiniz akşam bakarız.

• Üyelik 24.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yönetim Bilişim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 11 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Şu an müsait değilim, ancak akşam saatlerinde yardımcı olabilirim size.

cPanel ve admin panel bilgilerini iletirsiniz akşam bakarız.

hocam o zaman açılan o konuyu siliyorum bilgileri size ileticem birazdan akşam size mesaj atarım ilginiz için teşekkür ederim
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

bluecity bluecity WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web kazanç
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 965
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 1, (%100)
Hangi eklentileri kullanıyorsunuz. Eğer kullandığınız eklentilerden birisi uzun zamandır güncelleme almadıysa ondan kaynaklı olabiliyor. Bu sorun benim başıma çok geldi. Virüs temizliği ne kadar yapın temizlemiyorum bir kere bulaştılarsa silsenizde devamı geliyor. Tavsiyem eski yedeklerden geri dönmeniz. Yada wordpress tema ve eklentileri sıfırdan kurmanız ben bu şekilde çözümde çözdüm. Sorun büyük ihtimalle kullandığınız eklentilerin birisinde.

Umarım çözüme ulaşırsınız. Beni canımdan bezdirmişti.
hellomert

kişi bu mesajı beğendi.

Ctrl+C

• Üyelik 24.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yönetim Bilişim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 11 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

bluecity adlı üyeden alıntı

Hangi eklentileri kullanıyorsunuz. Eğer kullandığınız eklentilerden birisi uzun zamandır güncelleme almadıysa ondan kaynaklı olabiliyor. Bu sorun benim başıma çok geldi. Virüs temizliği ne kadar yapın temizlemiyorum bir kere bulaştılarsa silsenizde devamı geliyor. Tavsiyem eski yedeklerden geri dönmeniz. Yada wordpress tema ve eklentileri sıfırdan kurmanız ben bu şekilde çözümde çözdüm. Sorun büyük ihtimalle kullandığınız eklentilerin birisinde.

Umarım çözüme ulaşırsınız. Beni canımdan bezdirmişti.

Hocam siteyle sağlık sorunları vs yüzünden uzun süredir yazı girmiyordum buna rağmen iki konum google ikinci sıradaydı. Uzun süredir ilgilenmeme rağmen her gün girip bakıyordum eklentileri vs sürekli güncelliyordum. Kullandığım eklentileri yazıyorum; akismet, Blogger Importer Extended (bloggerdan taşımıştım siteyi zamanında), google sitekit, Really Simple SSL,WP Fastest Cache, WP Mail SMTP,Yoast, Jetpack,LiteSpeed Cache (var fakat etkin değil). Nasıl oldu ben de bilmiyorum

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Akismet daha çok spam nedenidir esasında. Ve yorumlardan da erişim sağlanabiliyor, bunu bilmekte fayda var.

Really simple ssl gereksiz bir eklentidir. Ve güncellenmediğinde ciddi açık meydana getirir.

google sitekit bir ara açık vardı, hemen güncellediler mesela.

Kısacası hemen her gün siteyi kontrol etmekte fayda var.

bluecity İçeriklere erişim sağlanan durumlarda en sağlıklısı veritabanından müdahale etmektir. Biraz zahmetlidir ancak kesin çözümdür diyebiliriz.
bluecity

kişi bu mesajı beğendi.

theberat theberat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 26 / 26
  • Ticaret 1, (%100)
Sunucunuza sızan bir hacker sunucudaki bütün sitelere hacklink için erişiyor. Büyük ihtimal siz de kurban oldunuz. Sunucu IP adresinizden aynı adresi kullanan siteleri kontrol edin eğer sitelerde yine aynı şey varsa sağlayıcınız ile iletişime geçin.
bluecity

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al