wmaraci reklam

wordpress hizmetleri ama kim yada nasıl ?

12 Mesajlar 1.581 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Yusufcoruh Yusufcoruh WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 17 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese selamlar ;
Forumda wordpress hizmetleri başlığı altında 10 larca ilan var Profesyonel WordPress Hizmetleri Tema Kurulum , Entegrasyon, Eklenti Kurulum, Seo ve güvenlik ile ilgili birçok ilan mevcut bu ilanlardaki konular tek tek ele alınıp arama motorlarında arama yapılınca birçok döküman , belge hatta bazılarının çok ayrıntılı videoları bile mevcut.
Hemen bir örnek vermek gerekirse video sitelerinde ayrıntılı bir şekilde güvenlik için all in one WordPress security and firewall isimli eklentinin veya buna alternatif güvenlik eklentilerinin videoları seyredilip adım adım uygulanabilir . Ben şahsen işi ehline vermek taraftarı biriyim ancak bu ilanlardaki arkadaşların wp güvenlikten kastı sadece eklenti kurup ayarlamak mıdır ? veya WP seo hizmetlerinden kastı bir eklenti yükleyip gerekli ayarları yapmakmıdır ? Bu arkadaşlar bu eklenti ayarlarını belgelerinden açıp okumayan veya varsa videolarını araştırıp izleyip uygulamayanalara , bir arama motoruna tema türkçeleştirme yazıp öğrenmeyenlere mi hizmet vermekteler yoksa gerçekten internette olmayan kendini geliştirmiş arkadaşlar bu yeteneklerinimi hizmet olarakmı sunmaktalar ?
Yukardaki sorumun cevabı ne olursa olsun benim gibi yeni başlamak isteyen birinden her halukarda wp konusuda üstün oldukları kesin içlerinden bir arkadaştan yardım alacağımda kesin . ikinci sorum ise çalışma şekilleri ; Örneğin kurulum , tema , güvenlik gibi ayarları istedim bu hizmetleri karşıdaki kişiyi hiç görmedenmi veriyosunuz yani internet ortamındanmı yapıyolar ? Hani bir bilgisayar başında oturup yaptığı çalışmaları anlatma gibi şeyler olmuyomu . Yada herşeyi geçtim bizde adettir işi yapan ustaya bi yemek ısmarlanır birlikte oturulur bi yemek yenir . Kısaca çalışma şekli nedir nasıl çalışırlar . ve son olarakda gerçekten işinin ehli bi wordpress uzmanı tavsiyesi istiyeceğim ama uzmanlıktan önce güvenilir dürüst olması uzmanlığından önce gelir . mümkünse tavsiye . Zaman ayırıp okuyan arkadaşlara teşekkür ederim
dlkrnugur

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Karargaht Karargaht WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 428
  • Beğeniler 31 / 127
  • Ticaret 0, (%0)
İşlemler taibki uzaktan bağlantı ile yapılıyor hocam, hemen hemen hepimiz farklı illere hatta ülkelerdeyiz yüzyüze birini bulmak zor. Aynı şehirde bile buluşmak zor.

İnsanlardan bi kaç örnek iş istersiniz ve aklınıza yatarsa işi verirsiniz. Zaten hemen hemen her iş bitiminden sonra kimse kimsenin yüzüne bakmaz. Bu durum ne yazık ki sizin gibi samimi konuşanlar içinde geçerli, her zaman böyledir. Normali de budur çünkü herkesin işi, gücü var, bir işi bitirip diğerine atılıyoruz.

SizinWeb SizinWeb . Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
Öncelikle tebrik ederim güzel bir Soru Dizesi olmuş Sonuna kadar okudum bazılarına kısmen cevap verebilirim aslında ama yinede bu kısmında bu alanda hizmet veren maddi çıkar bakış açısından önce yapılan emegin karşılıgını alan ve fazlası ilede konuya müşterisine zaman ayıran çözüm odaklı ve iyi dinleyip anlamaya çalışan daha öncede çalıştığım bir arkadaşı size önerecegim tüm soru ve sorunlarınıza cevaplar verecektir elinden geldikçe ve fırsat buldukça kendisini konuya çağırıyorum.
WpÖmerFaruk
BakalimBilelim WpOmerFaruk

kişi bu mesajı beğendi.

Bugün Bizim Yarın Çocuklarımızın.

Sardox Sardox ϜϓſϞ Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Telefon tamirciliği , webmaste
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 495
  • Beğeniler 323 / 106
  • Ticaret 16, (%88)
WpÖmerFaruk
WpOmerFaruk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Inal Inal Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek SEO Expert | Pazarlama
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** İ**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 480 / 327
  • Ticaret 31, (%97)
tzengin

bulgay bulgay Turkcem.net Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğretmen / Yazar
  • Konum Van
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1465
  • Beğeniler 486 / 347
  • Ticaret 77, (%100)
Güzel bir konuya değinmişsiniz hocam. Uzman ve bu işleri yapan arkadaşlardan gelecek cevapları merakla bekliyorum.

WpOmerFaruk WpOmerFaruk blogkurdu.net Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Wordpress Geliştiricisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 181 / 603
  • Ticaret 53, (%100)
Konuya beni etiketleyerek yaptığım işlere güvenen arkadaşlara teşekkür ederek başlamak istiyorum.

2. sorudan başlayarak cevap vereyim. Kendi çalışmalarım için konuşuyorum. Forum dışında kurumsal düzeyde Wordpress teknik destek, altyapı sağlama, kurulum, optimizasyon gibi aklınıza gelecek birçok konuda hizmet vermekteyim. Birkaç aydır da bu hizmetleri forumlarda kaliteli hizmet arayan arkadaşlara sunmak için çabalıyorum. Yaptığım iş uzaktan müdahale edilebilir, yönetilebilir bir iş olduğu için yüz yüze görüşmenin elzem olmadığı ancak uygun durumlarda ve büyük projelerde yüz yüze görüşmelerin de yapılabildiği bir iştir. Uzaktan müdahale sırasında kendi adıma yaptığım tüm işlemleri adım adım karşındaki kişiyle paylaşıp tüm olasılıkları izah ederim. Çalışma başlangıcında çalışma sırasında ve çalışma sonrasında raporlama gerekli ise bu raporlamayı yapmaktayım. Dilerseniz bu raporlardan örnekler de sunabilirim. Bu konuda hiçbir sıkıntı kendi çalışmalarım adına yaşamazsınız.

Birinci soruya gelince. Buradaki bu hizmetleri yapanların çoğu tecrübelerinin üzerine uzun çalışmalar koyarak birikimlerini kullanarak yapıyorlar bu işleri. Buna ben de dahil. Benim çalışmalarım içinse farklı noktalar şunlar; Elbette ki birçok problemin çözümü internette özellikle yabancı kaynaklarda yeterince açıklanmış durumda var. Ancak ben yaptığım tüm çalışmalarda en ufak Wordpress kurulumuna bile saatler harcadığım oluyor. Bunun sebebi Wordpress'in ne kadar basit ve kullanışlı olsa da yeterli sistem özelliklerine sahip olmayan sunucularda büyük problemlere istenmeyen durumlara sebep olabilecek çok fonksiyonlu bir yapıya sahip olması ve tüm bu araştırmaları değerlendirmeleri yapıyor olmam.

Yaptığım işleri "çok pahalı" diye nitelendiren kişiler oldu. Onların hizmetlerimin pahalı diye nitelendiriyor olmalarının sebebi 5 dakikada Wordpress kurup teslim eden ve arkasını aramayan bu işi de "en uygun fiyata" sloganıyla yapan arkadaşların olması. Mutlaka herkesin çalışma şekli farklıdır fakat sorunuzun cevabı benim çalışmalarım için bu şekildedir. Eğer bir eklenti kurup hızlandırma yapıyorum deniliyorsa burada bir eksik var demektir. Ben olabildiğince eklentisiz, php, html, css, js gibi dillerin izin verdiği daha kullanışlı ve sağlıklı yolları öncelikli olarak tercih ediyorum. Bir cache eklentisi kurup ayarlarını yapmak çok kolay bir iş. Ama her site, her sunucu, her tema için cache eklentisi işe yarayan bir çözüm değildir. Kendi adıma kodlama düzeyinde çalışıyor ve tüm bu çalışmaların raporlanması yapıyorum.

Wordpress kolay anlaşılabilir ve kolay kullanılabilir bir yazılım olduğu kadar çok çok dikkat edilmesi gereken sorguları çalıştıran bir saatli bombadır. Üç beş liraya iş yapıp kimseyi üzmek istemeyişim bundandır.
sterk SizinWeb

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 181 / 603
  • Ticaret 53, (%100)
Aklınıza takılan konularda benimle rahatlıkla iletişim kurabilirsiniz.

• Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 181 / 603
  • Ticaret 53, (%100)
Son zamanlarda forumda paylaşılan Alihandro temasının hatalarını gidererek detaylıca açıklamış olmam da yaptığım işlerin kodlama düzeyinde olduğunu size gösterecektir. Zira birçok Wordpress işi yapan arkadaştan konuya ilişkin bir çözüm gelmediğini gördüğüm için el attım. https://wmaraci.com/forum/wordpress-temalari/alihandro-com-wordpress-blog-theme-ucretsiz-369902.html temanın konusu bu linkte. Çözümünü de yeni Wordpress üzerine ağırlık verilecek olan yeni kurduğum forumda açıkladım. Ayrıca sağ olsun tema sahibi arkadaşımda konuda bu linki paylaştı göreceksinizdir.

557furkan 557furkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek GayriMeşruDanışmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 307
  • Beğeniler 199 / 75
  • Ticaret 5, (%80)
Bence hacklene hacklene öğrenin en iyisidir kontrol her zaman sizde olur.
Birçok sitem birçok kez hacklendi ama iyiki hacklendi diyorum şuan wordpress sitemi hackleyecek kişi bulamam :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al