freelance iş ilanları

Wordpress için en iyi VPS?

29 Mesajlar 3.085 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

temp542 temp542 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 384
  • Beğeniler 10 / 18
  • Ticaret 6, (%100)

Creative adlı üyeden alıntı

Host firmasında sıkıntı var hocam değiştirin firmanızı veya site içi optimazsyon yaptırın

Yapmadığım site içi optimazyon kalmadı zaten :( hostu alastyr'den turhost'a taşıyacam galiba sizin önerileriniz var mı?
Bir de son birkaç sorum var;
* Başlangıç 3 Hosting'de diğer özellikler uygun gibi fakat disk 5gb diyor; "Nasıl?" yazısında da Limitsiz Disk Kullanımı olduğunu söylüyor nasıl oluyor anladım açıklar mısınız?

Şimdiden çok teşekkürler :)

wmaraci
reklam

Creative Creative WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 27 / 22
  • Ticaret 3, (%67)
Pm attım hocam :)

freetorrent freetorrent WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek MEMUR
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 97 / 79
  • Ticaret 4, (%100)
iyice araştırın hocam vps veya vdsye geçmeden : ) bu kezde başka sıkıntılar başlıyor , ben vds ile out of memory hatalarından kurtulmuştum ama bu kezde google boyuna uyarı vermeye başladı 524 hata kodu falan ayrıca database hatası falan vermeye başlamıştı , 1k hit kaybettim 1 haftada , o yüzden tekrar normal hostta aktif ettim siteyi : ) dert bitmiyor baştan ipin ucunu kaçırmamak lazım.

Tarifci Tarifci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 9 / 36
  • Ticaret 8, (%100)

temp542 adlı üyeden alıntı

Yapmadığım site içi optimazyon kalmadı zaten :( hostu alastyr'den turhost'a taşıyacam galiba sizin önerileriniz var mı?
Bir de son birkaç sorum var;
* Başlangıç 3 Hosting'de diğer özellikler uygun gibi fakat disk 5gb diyor; "Nasıl?" yazısında da Limitsiz Disk Kullanımı olduğunu söylüyor nasıl oluyor anladım açıklar mısınız?

Şimdiden çok teşekkürler :)

1-2 k hit için vps almak mantıklı değil. Sorun büyük ihtimalle eklentilerden kaynaklanıyor olabilir, incelediniz mi?

P3 (Plugin Performance Profiler) eklentisini kurun ve tarama yapın. Açık olan eklendilerin harcadığı cpu değerini görebilirsiniz. Bu sonuçlara göre eklentileri optimize edin.

Ayrıca WP-Optimize eklentisini kurup bir temizlik yapabilirsiniz.

Bu iki eklenti ile işiniz bittiğinde tekrar kapalı konuma getirin.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 384
  • Beğeniler 10 / 18
  • Ticaret 6, (%100)

Tarifci adlı üyeden alıntı

1-2 k hit için vps almak mantıklı değil. Sorun büyük ihtimalle eklentilerden kaynaklanıyor olabilir, incelediniz mi?

P3 (Plugin Performance Profiler) eklentisini kurun ve tarama yapın. Açık olan eklendilerin harcadığı cpu değerini görebilirsiniz. Bu sonuçlara göre eklentileri optimize edin.

Ayrıca WP-Optimize eklentisini kurup bir temizlik yapabilirsiniz.

Bu iki eklenti ile işiniz bittiğinde tekrar kapalı konuma getirin.

Tabi P3 ile çokça inceledim. Eklentilerin olmazsa olmazların dışında diğer tüm eklentileri kaldırdım. Bir de siz incelemek isterseniz buyrun;

seyitalidogan seyitalidogan hosting solutions Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek SEO Expert
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 577
  • Beğeniler 77 / 163
  • Ticaret 5, (%100)
Bu hafta içerisinde gördüğüm 4. alastyr altyapılı site yavaşlığı konusu tezinden yeni bir hostinge geçin hocam vps almanıza gerek bile yok.

Hostapot.com

muhammedkrmn muhammedkrmn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 1 / 27
  • Ticaret 1, (%100)
başka bir konuda da seni görmüştüm dediğim gibi netinternet profesyonel paket al 179 tl rahat keyfine bak

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
WordPress 4 versiyon çıktığından beri 'Allowed memory' hatası zaten var. Bunun host paketi ile bir ilgisi yok ki.

Wp-includes klasöründeki default-constant.php dosyasındaki hafıza limitlerini arttırmanız yeterli.

İki satır var. Şimdi adları aklıma gelmiyor varsayılan değerleri 40M ile 64M. Bu iki değeri de iki katına çıkarın bir daha 'Allowed memory' sorunu ile karşılaşmazsınız.

Not: Wp'yi her güncellemeden sonra da aynı değişiklikleri yapmak zorundasınız.

• Üyelik 03.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 384
  • Beğeniler 10 / 18
  • Ticaret 6, (%100)

Seyit Ali Doğan adlı üyeden alıntı

Bu hafta içerisinde gördüğüm 4. alastyr altyapılı site yavaşlığı konusu tezinden yeni bir hostinge geçin hocam vps almanıza gerek bile yok.

Turhost'a geçmeyi düşünüyorum sizce nasıldır?

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1072
  • Beğeniler 111 / 212
  • Ticaret 2, (%100)

erkolay adlı üyeden alıntı

WordPress 4 versiyon çıktığından beri 'Allowed memory' hatası zaten var. Bunun host paketi ile bir ilgisi yok ki.

Wp-includes klasöründeki default-constant.php dosyasındaki hafıza limitlerini arttırmanız yeterli.

İki satır var. Şimdi adları aklıma gelmiyor varsayılan değerleri 40M ile 64M. Bu iki değeri de iki katına çıkarın bir daha 'Allowed memory' sorunu ile karşılaşmazsınız.

Not: Wp'yi her güncellemeden sonra da aynı değişiklikleri yapmak zorundasınız.

Bu kesin bir bilgi mi arkadaşım, ben 2.5-3k arasındaki sitem için VPS kullanmak zorunda kalıyorum, ve VPS bile kapanıyor, sitem 7K'yı normal hostta kaldırıyordu, sürüm detaylarını tam olarak hatırlamıyorum, güncellemeleri önceden sık sık yapıyordum, şimdi sürekli sorun yaşadığım için yapmıyorum, ve tüm araştırmalarımda ilk kez dediğin şeyi gördüm.
Eğer sorunu çözecekse çok dua alırsın :)
Aynı sorunu yaşadığım için tüm yorumları okudum çünkü, sona seninki kaldı o da cankurtaran gibi geldi :)

wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al