wmaraci reklam

Wordpress Sitem Yoğunlukta Çöküyor

20 Mesajlar 2.528 Okunma
wmaraci reklam

COMEN COMEN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 39 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
Ne yaptıysam CPU sorunun çözemedim.

wmaraci
reklam

jarni jarni WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek elektrik teknikeri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** E**
  • Mesajlar 264
  • Beğeniler 8 / 102
  • Ticaret 1, (%100)
Tam bilmiyorum ancak hostinginizde sizin bulundugunuz serverin cpu degeri dusuk oldugundan yada size ayrilan cpu degeri dusuk oldgundan dolayi ust paket yada daha iyi cpu degeri bulunan bir firmaya gecseniz bir sure daha sizi rahatlatmazmi yani 100 kullaniciyla cpu 100 olmasi biraz komik geldi bana.

• Üyelik 14.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 39 / 29
  • Ticaret 0, (%0)

jarni adlı üyeden alıntı

Tam bilmiyorum ancak hostinginizde sizin bulundugunuz serverin cpu degeri dusuk oldugundan yada size ayrilan cpu degeri dusuk oldgundan dolayi ust paket yada daha iyi cpu degeri bulunan bir firmaya gecseniz bir sure daha sizi rahatlatmazmi yani 100 kullaniciyla cpu 100 olmasi biraz komik geldi bana.

Bunu kullandığım hosting firmasına defalarca ilettim fakat bana yazılımsal bir sıkıntı olduğunu söylüyorlar. Bende bakıyorum fakat bir sorun yok.

halilyc halilyc labters.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web & Grafik ve iOS
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 441 / 190
  • Ticaret 6, (%100)
Daha optimize ve sorgusu az olan bir tema kullanıp kaynak tüketimini azaltmanız gerekir, cache eklentisini değiştirip super cache deneyin bir de bakalım. Bunlar da fayda etmiyorsa virüs yemiş ihtimaliniz de var büyük olasılıkla, wordfence eklentisini kurup bir tarama yapın eğer virüs varsa temizleyin. O da sorunsuz çıkarsa artık bir vds vs kiralama vaktiniz gelmiş demektir :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 14.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 39 / 29
  • Ticaret 0, (%0)

halilyc adlı üyeden alıntı

Daha optimize ve sorgusu az olan bir tema kullanıp kaynak tüketimini azaltmanız gerekir, cache eklentisini değiştirip super cache deneyin bir de bakalım. Bunlar da fayda etmiyorsa virüs yemiş ihtimaliniz de var büyük olasılıkla, wordfence eklentisini kurup bir tarama yapın eğer virüs varsa temizleyin. O da sorunsuz çıkarsa artık bir vds vs kiralama vaktiniz gelmiş demektir :)

Turhost'dan wordpress hosting paketlerine geçmeyi düşünüyorum.

mizraklar mizraklar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Elektronik Müh.
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 34 / 35
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba
Wp litespeed ve lscache eklentisi ile sorunsuz anlık 1000 online kadar çıkıyor tavsiyem bu yonde olur tabi 12 ram 4 veya 8 çekirdek de lazım

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Birçok faktör söz konusu olabilir. Siteniz belirli aralıklarla saldırı alıyorsa örneğin bunu Analytics'de göremeyebilirsiniz. 100 kişi online diye VPS/VDS'ye geçiş yapmak çok saçma olur. Öncelikle tüm optimizasyonların eksiksiz yapıldığından emin olmalısınız. Eğer buna rağmen düzelmiyorsa sorununuz, Cloudflare'ı sadece statik dosyalar için kullanmanızı öneririm (css, js, png, jpg, woff). Böylece yazı yayınladığınızda 3-4 saat gibi bir sürede görünme sorunu olmayacak.

Bunları yaptığınızda muhtemelen CPU sorununuz azalacaktır. Ayrıca Litespeed webserver destekliyorsa hosting firmanız, LSCache eklentisi daha iyi sonuç verecektir. 100 kişi büyük bir rakam değil. 100 kişi var diye VPS'ye geçerseniz gereksiz masraf olur ve aynı sorunlarla tekrar karşılaşma ihtimaliniz doğar.

Bu yüzden her yoruma aldırış etmeyin. Uzman birisinden destek alın derim.

• Üyelik 14.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 39 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
Şimdide admin paneli beyaz sayfa sorunu var.

LosTTeeN LosTTeeN www.anindahosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar Donanım,Yazılım
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 927
  • Beğeniler 599 / 344
  • Ticaret 43, (%100)
Merhaba,

Tarafınıza Özel mesaj ilettim.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Php 5.6 sürümü kullanıyorsanız; 7.1 sürümüne yükseltin php sürümünü. Yükselttikten sonra Opcache işaretleyin.

Analizden baktığım kadarı ile First Byte Time gayet iyi durumda ancak site ortalama 6 sn de yükleniyor.

https://youngcorners.com/wp-content/uploads/2018/03/IMG-20180314-WA0001_100x100.jpg 404 hatası veriyor mesela ve 3 sn mal oluyor.

Fontlar ortalama 5 sn de yükleniyor, tema yapımcısı ile irtibata geçerek font değişimi konusunda yardım talep edebilirsiniz. Esas geç yüklenmeye sebep olan fontlar çünkü.

Her şeyi sunucudan ve cache eklentisinden beklememeliyiz. Önce kendimizi düzenleyelim, sonra sunucu bazlı hata mevcut mu diye bakalım her zaman.

Şu an site 3.09 MB bu biraz fazla. Tüm resimleri optimize edin.

Kolay gelsin.

Not: Eski cache kaldırma işlemi daima doğru yapılmalıdır. Ve yeni cache kurulmadan önce ortalama 1 gün gibi bir süre beklemek daha sağlıklıdır.
COMEN

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al