freelance iş ilanları

Arama Motoru Geliyoo'da değişim rüzgarı başladı.

109 Mesajlar 19.655 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

AhmetGuler AhmetGuler WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 249
  • Beğeniler 129 / 55
  • Ticaret 24, (%100)

FathArsln adlı üyeden alıntı

Ahmet bey, öneriniz için çok teşekkür ederiz. Fakat biz ye kürküm ye modeli ile değil önce teknolojiyi geliştirmek üzere Ar-Ge üzerinde çalışıyoruz. Profesyonel bir alt yapı ve bize ait bir algoritma ile arama motorunu profesyonel yapıya sokmak asıl önceliğimizdir, göz boyayan görseller değil fakat tabiki sistem yapısında istediğimiz geliştirmeleri tamamladığımızda tasarım yenilenecek geliştirilen yan servisler aktif edilecek ve tüm Türkçeleştirme işlemleride tamamlanacaktır.

Göz boyamak değil kullanıcı beğenisi almak benim bahsettiğim şey adam tasarımı kötü bir siteyi neden anasayfası yapsın mesela yandex ramazan ayına özel index tasarımı yapmış güzel olmuş zor birşey değil 1 kaç görsel alıp düzenlersiniz max 5dk :)
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba Ahmet, bu konuya ben bir açıklık getireyim dilerim senin için de diğer arkadaşlarımız için de açıkllayıcı bir cevap olur. Geliyoo'da olan eksikler sadece tasarım ile ilgili değil. Bir çok eksik bulunuyor ve sizler gibi bizlerde bu eksiklerin farkındayız. Uzun zamandır Azure Platform üzerinde Windows Azure'a ait olan BizPark StartUp sistemi üzerinde çalışmalar yapıyorduk. Bu çalışmalarımız sonucunda Bizpark'ın sağlamış olduğu BizPark Plus'a geçiş yaptık bu ne demek kısaca anlatayım. Bizpark'ın sunmuş olduğu yıllık 60,000 dolarlık bir destek paketi.

Microsoft Projeleri kayda değer bulduğu taktirde projelere destek olmak amaçlı 60,000 dolarlık bir bütçe oluşturarak 12 ayda ister kullanılsın ister kullanılmasın sizlere özel bir kaynak oluşturuyor aylık 5000 dolar kullanım limitli bir VM platformu açıyor ve bunun üzerinden projenizi StartUp'dan Basic Modele yada Basic Model'den Standart sürüme taşıyabiliyorsunuz.

Şu an itibariyle BizPark üyeliğimiz artık BizPark Plus olarak yükseltilmiştir. Bir süredir değerli Microsoft Çalışanları ile istişareler yapıyor mail alışverişinde bulunuyor ve projemiz hakkında bilgileri kendileri ile paylaşarak daha gelişmiş bir altyapı oluşturmak için çeşitli istişareler yapıyorduk. Sonuç olarak burda anlatmak istediğim ilk olarak zemini hazırlamak için ve sistemin güçlü bir yapı üzerine inşa edilmesi için zaman harcıyorum.

Değerli forum üyeleri dahil olmak üzere bir çok arkadaşımızdan çeşitli destek talepleri geliyor son olarak ozan arkadaşımızından gelen tasarım desteği talebi bulunuyor ancak kendisi ile de paylaşmış olduğum gibi herşey bir ekip işi olucak. Ekipler en iyisi için çalışmak konusunda geliştirmeler yapıcak.

Gerek tasarım anlamında, gerek sonuç sayfasında çıkan sonuçlar anlamında gerekse çalışmayan linkler anlamında herşeyin farkında olduğumuzu zaman ile bütün bunları düzelteceğimizi ve düzenlemeleri profesyonel şekilde yapacağımızı bilmenizi istiyorum. İlerleyen zaman içerisinde eksiksiz şekilde kullanıma açarak kullanıcı ile buluşturmayı planlıyoruz. Yapılan çalışmaları duyurmamızın nedeni aktifliği korumak dışında başka hiç bir amacı bulunmuyor.

Tüm samimiyetim ile söylüyorum ki; inanın arama motoru yapmak hiç bir çalışma ile kıyaslanamayacak kadar zor bir iş. Bu nedenle lütfen tasarıma, linklere, görsele yada şu anda içeride bulunan dataya bakarak değerlendirme yapmayınız. Zamanı geldiğinde kullanıma açıldığında sizlerle tüm detayları paylaşacağız ve artık kullanabilir olduğumuzda Türkiye'de duymayan kalmayacaktır.

İlginize teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar.
AhmetGuler FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

filmplaji filmplaji WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mimar
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 18 / 17
  • Ticaret 3, (%100)
merhaba geliyoo yu forumda birkaç kez gördüm bir gireyim dedim ilk başta baya sevindim dedim bir türk arama motoru daha mı geliyo diye sonra baktım arama kısmına facebook yazdım
http://marketingexponencial.com diye bi site çıktı sevincin boşa olduğunu anladım :) niye böyle oldu ilerde düzelcekmi ? neyse başarılar inşallah gelişir yaygınlaşır
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

ilanmerkezi.org muziksozleri.com ucuzadomain.com alanadları satılıktır.

eqzdemir eqzdemir Sadece kendi bildiklerim Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 1 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
ben her zaman desteklerim . Gerçekten böyle şeyler yapılmalı. Emeğinize sağlık.
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

ers0be ers0be new project loading... Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek PC Teknik
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** i**
  • Mesajlar 284
  • Beğeniler 116 / 59
  • Ticaret 8, (%100)
wm aracının en üstüne bir yazı eklemek gerek geliyoo için

"Geliyoo daha açılmadı, boşuna deneme yapmayın"

çok erken konu açtınız ve sürekli aynı cevapları veriyorsunuz. yaptığınız şey basit değil fakat burada her kullanıcıya tek tek cevap vererek daha çok başınız ağrıyacak gibi gözüküyor. özellikle 2014 değişim rüzgarı başladı diyerek sadece index i değiştirmeniz geliyoo sitesini takip edenlerin büyük bir kısmının beklentisini karşılamadı bile bence artık kesin bir tarih vermeden, yeni konu açmayın.

dipnot: yaptığınızın basit bir şey olmadığının farkındayım fakat buda bir öneridir.
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

Agora Agora Engin denizler Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 36 / 108
  • Ticaret 26, (%100)
Tamam Türkiye kaynaklı vs güzel iyi hoş destekleyeyim de.

Google yerine sizi niye tercih edeyim? Bana bir örnek sunun mesela. Piyasada fazlasıyla arama motoru var. Bunların arasından sizi niye tercih edeyim? Yandex bile dünyanın reklamına, uygulamalarla beraber gelen anasayfayla google'dan halen çok uzakta. Kaldı ki, yandex'in google'a oranla çok farklı özellikleri mevcut.

Siz internet sektörüne ne kazandıracaksınız? Cesur bir girişim ancak yalın devam edecekse ben pek de bir umut görmüyorum.

Ek Olarak: Tamam Türkiye kaynaklı vs güzel iyi hoş destekleyeyim de.

Google yerine sizi niye tercih edeyim? Bana bir örnek sunun mesela. Piyasada fazlasıyla arama motoru var. Bunların arasından sizi niye tercih edeyim? Yandex bile dünyanın reklamına, uygulamalarla beraber gelen anasayfayla google'dan halen çok uzakta. Kaldı ki, yandex'in google'a oranla çok farklı özellikleri mevcut.

Siz internet sektörüne ne kazandıracaksınız? Cesur bir girişim ancak yalın devam edecekse ben pek de bir umut görmüyorum.

FathArsln FathArsln Co-Founder - R&D Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yük. Makina Müh.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 448 / 28
  • Ticaret 0, (%0)

Agora adlı üyeden alıntı

Tamam Türkiye kaynaklı vs güzel iyi hoş destekleyeyim de.

Değerli Agora, yorumun ve sorun için teşekkürler. Yanlız bu sefer biraz farklı yaklaşalım istersen hep biz cevaplıyoruz.. Sana ait olan domainlerden gördüğüm kadarı ile eleştirmeyi ve terapide ilgi alanın ozaman, sence sen google'ı neden tercih ediyorsun? Ve Geliyoo'yu ne olsa tercih edersin? Bazı şeylere kamyon yükü reklama para harcasan olmaz bu dinamiklerinde farkındayız ve nasıl farklı bir yol izleyeceğimizinde tespitlerini yapmaktayız bu yüzden henüz bizi tercih edin diye bir duyuru yapmıyoruz desteklerinizle arama motorunu geliştirmeye devam ediyoruz.. Cevaplarını bekliyor olucaz, şimdiden teşekkürler.

yeni bi teknoloji Geliyoo ..

Agora Agora Engin denizler Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 36 / 108
  • Ticaret 26, (%100)

FathArsln adlı üyeden alıntı

Değerli Agora, yorumun ve sorun için teşekkürler. Yanlız bu sefer biraz farklı yaklaşalım istersen hep biz cevaplıyoruz.. Sana ait olan domainlerden gördüğüm kadarı ile eleştirmeyi ve terapide ilgi alanın ozaman, sence sen google'ı neden tercih ediyorsun? Ve Geliyoo'yu ne olsa tercih edersin? Bazı şeylere kamyon yükü reklama para harcasan olmaz bu dinamiklerinde farkındayız ve nasıl farklı bir yol izleyeceğimizinde tespitlerini yapmaktayız bu yüzden henüz bizi tercih edin diye bir duyuru yapmıyoruz desteklerinizle arama motorunu geliştirmeye devam ediyoruz.. Cevaplarını bekliyor olucaz, şimdiden teşekkürler.

Örneğin yandex'in reklam ağı yok. Geliyoo arama motorunun yanı sıra adsense ile yarışacak rakamlar sunarsa global çapta kısa sürede büyür diye düşünüyorum. Bunun yanı sıra biraz daha ileri aşamalarda algoritmanızı en iyi şekilde anlatacak, ileriye dönük planlarınızı anlatabileceğiniz site sahipleriyle bir tatil ayarlasanız ve orada kendinizi tanıtsanız, site sahipleriyle yakın temasta olsanız, ilgili davransanız site sahiplerinin de desteğini alırsınız.

Benim aklıma gelenler bunlar. Üniversitede projenizi tanıtır, gerçekten bu alanda uzman kişileri toplar, büyük bir ekip oluşturursanız enfes olabilir.
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

FathArsln FathArsln Co-Founder - R&D Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yük. Makina Müh.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 448 / 28
  • Ticaret 0, (%0)

Agora adlı üyeden alıntı

Örneğin yandex'in reklam ağı yok. Geliyoo arama motorunun yanı sıra adsense ile yarışacak rakamlar sunarsa global çapta kısa sürede büyür diye düşünüyorum. Bunun yanı sıra biraz daha ileri aşamalarda algoritmanızı en iyi şekilde anlatacak, ileriye dönük planlarınızı anlatabileceğiniz site sahipleriyle bir tatil ayarlasanız ve orada kendinizi tanıtsanız, site sahipleriyle yakın temasta olsanız, ilgili davransanız site sahiplerinin de desteğini alırsınız.

Benim aklıma gelenler bunlar. Üniversitede projenizi tanıtır, gerçekten bu alanda uzman kişileri toplar, büyük bir ekip oluşturursanız enfes olabilir.

Evet beklediğimiz yaklaşım ve yorumlar bu şekilde, çok teşekkürler Agora gerçekten güzel fikirler sundun bunlarıda notlarımıza ekliyorum.. önerdiğin gibi üniversitelerde paneller, özellikle webmasterlar ile özel ilgilenme ve son kullanıcıya fayda (parasal kazanç) sunma aklımızda olan planlar. Ama hepsinden önce algoritma yapısını tamamlayıp, tasarım dahil herşeyi güncelleyip bu adımlarıda tek tek gerçekleştireceğiz henüz ar-ge sürecine devam ediyoruz. Uzun soluklu bir süreç bu, bir arama motoru hiçte kolay olmayan bir yapı bir teknoloji ve ciddi desteklere ihtiyacınız oluyor. Geçen hafta Microsoft'tan 60 Bin dolarlık bir destek daha aldık ve yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. İnşallah, piyasaya çıktığımızda herkes memnun kaldığı müddetçe neden Geliyoo'yu kullanmasın..

İyi forumlar.
BuraySavasANIL Agora

kişi bu mesajı beğendi.

yeni bi teknoloji Geliyoo ..
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al