wmaraci reklam

Geliyoo.com'da Webmaster Araçları İstek ve Öneriler.

46 Mesajlar 6.869 Okunma
wmaraci reklam

kerimptk kerimptk Youtuber Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici / Youtuber
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)
Hocam sizde diğerleri gibi kendinizi zorla anasayfa yaptırıp ilerlemeyecekseniz şimdiden hayırlı olsun projeniz.

Abone Ol : www.youtube.com/@kerimpotuk
wmaraci
reklam

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba kerimptk bizim öyle bir düşüncemiz hiç olmadı, ancak kendi Browser çalışmamızda elbetteki ana sayfa sadece geliyoo diğer siteleri kullanmak isteyen arkadaşlarımız yine ulaşmak istedikleri siteye Geliyoo vasıtası ile ulaşabilirler. Browser çalışmamızda Default olarak geliyoo bulunuyor. Bunun dışında herhangi bir şekilde ana sayfam yap gibi şeyler kullanmayı düşünmüyoruz dileyen bunu kendisi zaten yapıcaktır.

İlginize teşekkür ediyorum

iyi forumlar

Ek Olarak:

kerimptk adlı üyeden alıntı

Hocam sizde diğerleri gibi kendinizi zorla anasayfa yaptırıp ilerlemeyecekseniz şimdiden hayırlı olsun projeniz.

kerimptk kerimptk Youtuber Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici / Youtuber
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

Merhaba kerimptk bizim öyle bir düşüncemiz hiç olmadı, ancak kendi Browser çalışmamızda elbetteki ana sayfa sadece geliyoo diğer siteleri kullanmak isteyen arkadaşlarımız yine ulaşmak istedikleri siteye Geliyoo vasıtası ile ulaşabilirler. Browser çalışmamızda Default olarak geliyoo bulunuyor. Bunun dışında herhangi bir şekilde ana sayfam yap gibi şeyler kullanmayı düşünmüyoruz dileyen bunu kendisi zaten yapıcaktır.

İlginize teşekkür ediyorum

iyi forumlar

Ek Olarak:

Standart ana sayfa ayarlamalarını kastetmemiştim hocam.qv06 portalsepeti v9 yada anasayfa.com gibi virüs mantığıyla çalışanları kastetmiştim ancak cevabımı yinede aldığımı düşünüyorum. Başarılar dilerim.
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

Abone Ol : www.youtube.com/@kerimpotuk

gencisi gencisi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Kuaför
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 183
  • Beğeniler 45 / 46
  • Ticaret 2, (%100)
Ben geliyoo.com u geçen sene öğrendim, çokta takdir ettim. ara sıra kullanıyorum ancak ben sadece arama yapmak için kullanıyordum, anlaşılan çok daha gelişmiş bir sistemmiş, başarıların devamını diliyorum :)
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Anladım benimde kastettiğim buydu Geliyoo hile ile yada bilinçsiz internet kullanıcısını hedef alarak bazı hileli yollar ile ana sayfa olma gibi bir çabası asla olmıycaktır.
Tekrar teşekkürler.

Ek Olarak:

gencisi adlı üyeden alıntı

Ben geliyoo.com u geçen sene öğrendim, çokta takdir ettim. ara sıra kullanıyorum ancak ben sadece arama yapmak için kullanıyordum, anlaşılan çok daha gelişmiş bir sistemmiş, başarıların devamını diliyorum :)

Değerli gencisi konuya ilgin için teşekkür ediyorum daha başarılı bir çalışma ortaya koyacağız ancak bunun için ciddi bir bütçe ve destek gerekiyor insanların eleştirileri altında bu işi yürütmek pek kolay olmasada yine de başarmak için bu yola çıktık. Arama Motoru'nu neredeyse bitirdik Semantic Web üzerinde bazı geliştirmeler ve "Arama Kalitesi Ekibi" ile sona ulaşmayı hedefliyoruz. Browser alışması ve GeliyooBot/2.0 ile daha alieli bir anlayışa kavuşacağız. GTKabin ile ilgili haberler de yayınlanmaya başladı dilerim sizler için daha başarılı çalışmalar ortaya koyabiliriz. İlginize teşekkürler.
Machine gencisi

kişi bu mesajı beğendi.

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)
Merhabalar,

Öncellikle konuyu baştan sona okudum ve bir takım fikirler geldi aklıma. Domain gerçekten güzel bir domain domainde sıkıntı yok.

Sitemi webmaster araçlarınıza eklemek için çok uğraştım açıkcası yani ne yaptığımı anlayamadım karambole ekledik siteyi yardım bölümleri çok az bana göre öncelikle webmaster sayfasında yardım bölümlerinin artırılması gerek ve açık ve net anlatılması gerekir.

Açılış sayfanızda ki arama alanına buton eklenirse güzel olur. (açıkcası ilk girdiğimde nereye basıp arayacağız dedim :) )

Açılış sayfanız ingilizce ve Türkçe yapabilmek için baya uğraştım ilk açılış olarak Türkçe yapabilirsiniz veya bir algoritma sayesinde bulunduğu konuma göre dili otomatik seçebilirse kullanıcılarınızı mennun eder. (fikir açısından yandex ve google önerebilirim size)

Tasarımınızda yer alan yukarıda bulunan navigasyon menüleri biraz daha açık yapabilirsiniz yani o butonların ne ile alakalı olduğunu gösterebilirsiniz. Ben tıklıyorum bir hareketlilik yok sayfada veya üstüne gelince bir açıklama (tooltip) çıkmıyor bunlar ufak tefek kusurları fakat önemli kusurlardır diye düşünüyorum.

Geliyoo Botunuz hakkında pek bilgim yok ama bu bot hakkında bir sorum var size her sisteme otomatik geliyor mu yoksa el yordamıyla sitemize eklememiz mi lazım ? (robots.txt ve httacces vs le).

Benim söyleyeceklerim bu kadar kardeşim,projenizde başarılar dilerim.Elimden geldiğince destekçi olmaya çalışacağımdan hiç şüpheniz olmasın ve tanıtım yazınızı bulsaydım siteme ekliyecektim şimdide bulamadım yarın artık elle kendim yazacağım. Umarım bir katkısı olur...

İyi çalışmalar,iyi forumlar dilerim.
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wptreni.com |  Wordpress Blogu

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

Machine adlı üyeden alıntı

Merhabalar,

Öncellikle konuyu baştan sona okudum ve bir takım fikirler geldi aklıma. Domain gerçekten güzel bir domain domainde sıkıntı yok.

Sitemi webmaster araçlarınıza eklemek için çok uğraştım açıkcası yani ne yaptığımı anlayamadım karambole ekledik siteyi yardım bölümleri çok az bana göre öncelikle webmaster sayfasında yardım bölümlerinin artırılması gerek ve açık ve net anlatılması gerekir.

Açılış sayfanızda ki arama alanına buton eklenirse güzel olur. (açıkcası ilk girdiğimde nereye basıp arayacağız dedim :) )

Açılış sayfanız ingilizce ve Türkçe yapabilmek için baya uğraştım ilk açılış olarak Türkçe yapabilirsiniz veya bir algoritma sayesinde bulunduğu konuma göre dili otomatik seçebilirse kullanıcılarınızı mennun eder. (fikir açısından yandex ve google önerebilirim size)

Tasarımınızda yer alan yukarıda bulunan navigasyon menüleri biraz daha açık yapabilirsiniz yani o butonların ne ile alakalı olduğunu gösterebilirsiniz. Ben tıklıyorum bir hareketlilik yok sayfada veya üstüne gelince bir açıklama (tooltip) çıkmıyor bunlar ufak tefek kusurları fakat önemli kusurlardır diye düşünüyorum.

Geliyoo Botunuz hakkında pek bilgim yok ama bu bot hakkında bir sorum var size her sisteme otomatik geliyor mu yoksa el yordamıyla sitemize eklememiz mi lazım ? (robots.txt ve httacces vs le).

Benim söyleyeceklerim bu kadar kardeşim,projenizde başarılar dilerim.Elimden geldiğince destekçi olmaya çalışacağımdan hiç şüpheniz olmasın ve tanıtım yazınızı bulsaydım siteme ekliyecektim şimdide bulamadım yarın artık elle kendim yazacağım. Umarım bir katkısı olur...

İyi çalışmalar,iyi forumlar dilerim.

Değerli Machine öncelikle kıymetli yorumların için teşekkür ediyorum. Konuyla ilgili olarak daha önce bazı yerlerde yine forum içerisinde açıkladığım konular vardı bu tasarım kalıcı tasarım değil bu nedenle yeni bir tasarım çalışmamız bulunuyor ikinci olarak buton konusu yeni tasarımda mevcut hatta sesle arama ve bazı yeni özelliklerde kullanacağız. Diğer konuda ise türkçe aslında otomatik olarak geliyor bazı browserlarda bu sistem çalışmayabiliyor Browser etkisi ile alakalı ancak GeoIp ile bu işi halledebileceğimi düşünüyorum. Bot konusunza GeliyooBot/1.0 yazman yeterli Google'da bu konu hakkında detayları görebilirsin. yada GTKabin yazarak da bazı bilgilere ulaşabilirsin Geliyoo Forum'dan istediğin tüm tanıtım yazılarını bulabilirsin yeni tasarımda help yani yardım sayfası hem ingilizce hemde türkçe olarak hazırlanmış olucak ayrıca videolu anlatımda var ödemeli bir giriş yeri var bunlar kaldırılıcak tamamiyle kullanıcıya özel alanlar eklenecek yıl başında yeni tasarım ile yayına geçeceğiz.

İlgin alakan için ve özellikle samimi desteğin için teşekkür ediyorum.

İyi forumlar
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

Haydut Haydut Ali Kemal Akçay Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 5 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

Değerli Haydut konuya herkes bakmak istediği pencereden bakıyor, sana bununla ilgili kısa bir hikaye anlatmak istiyorum. Yani özdeş olması açısından.

Günün birinde bir baba ve oğul yola çıkmış o zamanlar araç yok tek araç eşek, ikiside binmiş eşeğin üzerine yola koyulmuş şehre iniyorlar. O sırada köylerden geçerken tarlada çalışanlar "Hiç utanmıyorlar zavallı eşeğin üzerine iki kişi binmişler yazık o hayvana" adam bunu duyunca in oğlum in elalem yanlış tanıyor bizi demiş. Biraz daha gitmişler bu sefer bir başka köyde "Şuraya bak eşek yanlarında duruyor kendileri yürüyerek gidiyor bu kadar mal olur bir insan" demişler. Adam bunuda duyunca oğlum sen bin ben yürürüm demiş. Biraz daha gitmişler başka bir köyde "Hiç utanmıyor çocuğa bak ne kadar saygısız babasını yürütüyor kendi eşekle gidiyor yok yok utanma kalmadı bu gençlıkte" demişler. Çocuk bunu duyunca geç baba sen bin ben gencim yürürüm demiş. "Şehre inmeye bir kaç köy daha geçmeleri gerekiyor bu sırada bir başka köylü halk görmüş "Küçücük çocuğu yürütüyor kendi eşekle geziyor ne utanmaz herif insan küçücük çocuğu yürütürmü hiç onun canı ne ki" demişler. Adam biraz durmuş ve demişki. "Oğlum atla eşeğe gidelim şehre dönelim evimize biz bu elalemin lafına kaldıysak yandık anladım ki elalem ne derse desin önemli olan benim neyi düşündüğüm ve hangi niyetle o işi yaptığım demiş.

Anlatılmak istenen çok açık. Değerli arkadaşlarımız "davuldengidengine.com" da yapsam böyle isim mi olur diycekti "sorbana.com" da yapsam aynı. Bu yüzden çok yanlış bir şeye takılıyorsunuz. İsmin hiç bir önemi yok önemli olan neyi başarmak istediğimiz.

"Kimileri de arama motoru özgün değil diyor" Arama Motoru dediğiniz araç ortada bir arama çubuğu ve eğer varsa subdomain adres linklerinin bulunduğu bar dışında bir içeriği bulunmayan çalışmalardır. Arama motorunu ne kadar özgün yapabilirsiniz? "Renkleri değiştirip biraz tombulluk katıp farklı bir şey yaptığınızı sanıyorsanız bu tamamen şeye benziyor. At'a altın semer vurmuşlar at yine at değişen bir şey yok işlevi aynı."

Lütfen arkadaşlar gözlerinizi açtığınızda sadece önünüzü değil dünyanın genelini görmeye çalışın, 8 milyar insanın yaşadığı bir dünyada bizler basit km taneleriyiz, bizi önemli kılan tek şey niyetimiz. Eğer niyet sağlam ise sonuç da sağlam olur. Allah her daim ona iman edenin yanındadır ve asla onu yanlız bırakmaz.

Dilerim bu hem soruya hemde sorulabilecek sorulara bir cevap olur.
"Lütfen burda yazılanlarda artniyet aramayın genel bir konuşmaydı. Arkadaşımızın sorusunada cevap içinde saklı.

Tekrar ilginize teşekkür ediyorum ve mümkünse sadece konu hakkında önerileri bekliyorum.

Valla hocam şu hikayeyi okumadım bile ama siz ne demek istediğimi anlamadınız:

Demek istediğim şu siz nesiniz? Arama motoru mu? Öyleyse bununla alakalı isim kullanmalısınız, ara.com.tr bak ne güzel isim; yada marka mı olmak istiyorsunuz o zaman marka olabilecek bir domain bulmalısınız.

Boşta bir domain regleyerek bu işe girecekseniz, zor ya.

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

Haydut adlı üyeden alıntı

Valla hocam şu hikayeyi okumadım bile ama siz ne demek istediğimi anlamadınız:
Demek istediğim şu siz nesiniz? Arama motoru mu? Öyleyse bununla alakalı isim kullanmalısınız, ara.com.tr bak ne güzel isim; yada marka mı olmak istiyorsunuz o zaman marka olabilecek bir domain bulmalısınız.
Boşta bir domain regleyerek bu işe girecekseniz, zor ya.

Bu konuda konuşmanın daha fazla gereği olduğunu düşünmüyorum haydut, senin için güzel olmayabilir dünyada 8 milyar insan var herkesin zevk ve renk anlayışı farklı olabilir düşüncene saygı duyuyorum ancak biz Marka adımızdan da domain adımızdan da memnunuz. Hiç bir site sadece adı güzel olduğu için yada domaini güzel olduğu için kullanılmaz. İşlevi ve verimliliği için kullanılır. İnsanların tamamını mutlu edebileceğiz diye bir kaide yok bu nedenle biz hoşumuza gideni yaptık bizim için gayet güzel ve muntazam bir isim. Geliyoo adını seviyoruz ve bunu yapmış olmaktan dolayı da mutluyuz. Tekrar ilgine teşekkür ediyorum.

İyi forumlar.
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

Haydut Haydut Ali Kemal Akçay Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 5 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

Bu konuda konuşmanın daha fazla gereği olduğunu düşünmüyorum haydut, senin için güzel olmayabilir dünyada 8 milyar insan var herkesin wevk ve renk anlayışı farklı olabilir düşüncene saygı duyuyorum ancak biz Marka adımızdan da domain adımızdan da memnunuz. Hiç bir site sadece adı güzel olduğu için yada domaini güzel olduğu için kullanılmaz. İşlevi ve verimliliği için kullanılır. İnsanların tamamını mutlu edebileceğiz diye bir kaide yok bu nedenle biz hoşumuza gideni yaptık bizim için gayet güzel ve muntazam bir isim. Geliyoo adını seviyoruz ve bunu yapmış olmaktan dolayı da mutluyuz. Tekrar ilgine teşekkür ediyorum.

İyi forumlar.

Son kez bir şey yazmak istiyorum,

Sizin gözünüzde domainin bi anlamı olmadığını görüyorum ve çok büyük bir yanlışa düşmüşsünüz.

Projeniz güzel, ama domaine bile yatırım yapmadıysanız diğer şeylere yatırım yaptınız mı, yapar mısınız bilemem.

K.gelsin.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al