wmaraci reklam
lidertakipci

Geliyoo Hakkında

15 Mesajlar 3.134 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)
Başta bu site için bir yere gelemeyip internette birşeyler çıkarmaya çalışan insanların ürünü olduğunu sanmıştım.Biraz araştırma yapınca kayda değer kişiler tarafından yapıldığını gördüm.Sonuç olarak, gerçekten en içten dileklerimle tebrik ediyorum ve sonuna kadar da destekliyorum.Bu arada logoları da oldukça hoşuma gitti.
AaRAdyOcU BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Webbiu Webbiu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 643
  • Beğeniler 194 / 98
  • Ticaret 10, (%100)
Merhaba,
Bu bilgileri burada paylaşman doğru değil izin aldınızmı ?

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

Webbiu adlı üyeden alıntı

Merhaba,
Bu bilgileri burada paylaşman doğru değil izin aldınızmı ?

Hangi bilgiler? Para olayları vikipedi de vardı.

FathArsln FathArsln Co-Founder - R&D Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yük. Makina Müh.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 448 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Geliyoo hakkında özel başlıklarımız vardı. Ayrıca kısa konuların açılması forumda iyi karşılanmayabilir. Geliyoo Türkiye'de neler yaptı? başlıklı yazı altında yorum ve eleştirilerinizi almayı tercih ederiz. konu editlenmiş fakat sanırım wiki den alınan bilgiler olmuş, onların paylaşılmasında sakınca yoktur, yanlış bilgi içermemektedir.

Ek olarak, değerli brown araştırdıktan sonra yorum yapmış olduğundan dolayı çok teşekkür ediyoruz.

İyi forumlar arkadaşlar.

yeni bi teknoloji Geliyoo ..
wmaraci
wmaraci

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

brown adlı üyeden alıntı

Hangi bilgiler? Para olayları vikipedi de vardı.

Değerli brown çncelikle göstermiş olduğun ilgi ve samimi yaklaşımdan ötürü teşekkür ediyorum. Geliyoo ile ilgili bilgi paylaşımlarını Geliyoo Hakkında başlığı altnda topladığın içinde. İçinden gelerek böyle bir şey yapmış olman incelemiş ve araştırmış olman gerçekten bizim adımıza oldukça güzel bir gelişme. Bir çok arkadaşımızın aklında olan sorulara cevap bulmak için sizlerle bu platformda iletişim halinde olmaya çalışıyorum. Elimden geldiğince hemen her soruya en uygun şekilde yanıt vermek için çaba gösteriyorum.

Wmaracı'nın bende özel bir yeri var, aslında kendi forum çalışmam dışında ilk kez bir yerde forum bağlamında birebir kullanıcı ile iletişim halinde oldum. Google Forumları ve bazı özel platformlar dışında Türkiye'de ilk kez burda kullanıcı ile buluştum. Hem foruma destek olmak arasırada olsa ciddikonularda bilgi almak isteyenlere yardımcı olmak, hemde Geliyoo hakkındaki makale ve yayınları sizlerle paylaşmak için burda bulundum.

Yaptığım tüm destek çalışmaları herhangi bir karşılık beklemeden yapılmıştır, bana PM olarak ulaşan arkadaşlarımızda forum içerisinde konularda yardımcı olduğum arkadaşlarda bunu gayet yi biliyorlar. Henüz tanışalı çok olmadı, yaş aralığını takip etmiyorum ve bunu gözetmeden herkes ile eşit şekilde en uygun dil ile konuşmaya çalışıyorum. Geliyoo'nun yaptığı çalışmaları eğer öğrenmek istiyorsanız lütfen bizlerle iletişime geçin, gerek blog yazarlarının gerekse haber sitelerinin sahipleri bizlerle iletişime geçerek bir çok detaylı bilgiyi direk bizlerden öğreniyor.

Bu konuda kesinlikle bir çekinceniz olmasın, olabildiğince şeffaf şekilde sizlere kendimizi ifade etmeye çalışıyoruz, sorulan sorulara net cevaplar vermek için çaba sarfediyruz. Takdir edersiniz ki oldukça yoğun şekilde çalışıyorum bir çok şeyi aynı anda idare etmem gerekiyor ancak yinede sizlerle vakit geöirmek benim için ayrı bir keyif kaynağı. Bunuda belirtmeliyim. Kendi dünyamdan çıkıp bir kaç insana yardım ederek kendimi iyi hissedebilmeyi ve "İşe Yarıyor" olmanın güzel hissini tadıyorum. Bunu benim için mutluluk verici bir durum. Burda açıklama yapmak adına yazmadım bütün bunları sadece sohbet amaçlı.

Son olarak söylemek istediğim şey bize ulaşmak isteyen her kim olursa olsun ulaşabilir, sorularını direk olarak sorabilir bu konuda her zaman kapımız açık. Geliyoo'nun yeni yapısı ile ilgili bir ayrıntıyı paylaşarak yazımı noktalamak istiyorum. Buradan Geliyoo'nun sistem altyapısı hakkında bir parça bilgi edinebilirsiniz.
Bu 2014 yılında kurulacak olan sistem ile alakalı sadece ön bir bilgi paylaşımıdır.
http://fr.slideshare.net/BuraySavasANIL/basic-ystemdesign
semazenselim FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

ferhatbatbay ferhatbatbay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek web programlama
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 652
  • Beğeniler 17 / 82
  • Ticaret 6, (%100)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

Değerli brown çncelikle göstermiş olduğun ilgi ve samimi yaklaşımdan ötürü teşekkür ediyorum. Geliyoo ile ilgili bilgi paylaşımlarını Geliyoo Hakkında başlığı altnda topladığın içinde. İçinden gelerek böyle bir şey yapmış olman incelemiş ve araştırmış olman gerçekten bizim adımıza oldukça güzel bir gelişme. Bir çok arkadaşımızın aklında olan sorulara cevap bulmak için sizlerle bu platformda iletişim halinde olmaya çalışıyorum. Elimden geldiğince hemen her soruya en uygun şekilde yanıt vermek için çaba gösteriyorum.

Wmaracı'nın bende özel bir yeri var, aslında kendi forum çalışmam dışında ilk kez bir yerde forum bağlamında birebir kullanıcı ile iletişim halinde oldum. Google Forumları ve bazı özel platformlar dışında Türkiye'de ilk kez burda kullanıcı ile buluştum. Hem foruma destek olmak arasırada olsa ciddikonularda bilgi almak isteyenlere yardımcı olmak, hemde Geliyoo hakkındaki makale ve yayınları sizlerle paylaşmak için burda bulundum.

Yaptığım tüm destek çalışmaları herhangi bir karşılık beklemeden yapılmıştır, bana PM olarak ulaşan arkadaşlarımızda forum içerisinde konularda yardımcı olduğum arkadaşlarda bunu gayet yi biliyorlar. Henüz tanışalı çok olmadı, yaş aralığını takip etmiyorum ve bunu gözetmeden herkes ile eşit şekilde en uygun dil ile konuşmaya çalışıyorum. Geliyoo'nun yaptığı çalışmaları eğer öğrenmek istiyorsanız lütfen bizlerle iletişime geçin, gerek blog yazarlarının gerekse haber sitelerinin sahipleri bizlerle iletişime geçerek bir çok detaylı bilgiyi direk bizlerden öğreniyor.

Bu konuda kesinlikle bir çekinceniz olmasın, olabildiğince şeffaf şekilde sizlere kendimizi ifade etmeye çalışıyoruz, sorulan sorulara net cevaplar vermek için çaba sarfediyruz. Takdir edersiniz ki oldukça yoğun şekilde çalışıyorum bir çok şeyi aynı anda idare etmem gerekiyor ancak yinede sizlerle vakit geöirmek benim için ayrı bir keyif kaynağı. Bunuda belirtmeliyim. Kendi dünyamdan çıkıp bir kaç insana yardım ederek kendimi iyi hissedebilmeyi ve "İşe Yarıyor" olmanın güzel hissini tadıyorum. Bunu benim için mutluluk verici bir durum. Burda açıklama yapmak adına yazmadım bütün bunları sadece sohbet amaçlı.

Son olarak söylemek istediğim şey bize ulaşmak isteyen her kim olursa olsun ulaşabilir, sorularını direk olarak sorabilir bu konuda her zaman kapımız açık. Geliyoo'nun yeni yapısı ile ilgili bir ayrıntıyı paylaşarak yazımı noktalamak istiyorum. Buradan Geliyoo'nun sistem altyapısı hakkında bir parça bilgi edinebilirsiniz.
Bu 2014 yılında kurulacak olan sistem ile alakalı sadece ön bir bilgi paylaşımıdır.
http://fr.slideshare.net/BuraySavasANIL/basic-ystemdesign

Merhaba hakkınızda forumda 1-2 konunuzu görmüştüm. Öncelikle konuşma üslubunuzunu ve yaptığınız işleri çok beğendim. Algoritmanız sanırsam çok geniş çaplı bir algoritma değil. Arama yaptığımda yeteri sonuçları alamıyorum. Ama bunların zamanla olacağı kanaatindeyim. Gönülden başarılar diliyorum yolunuz açık olsun.
semazenselim BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

aHoruz aHoruz Bilir Kişi Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sınıf Öğretmeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 836
  • Beğeniler 424 / 347
  • Ticaret 23, (%96)
arama sistemi sanki sırf rss'den ibaret. yani bir yazı indexlendikten sonra tekrar güncellendiğinde (o yazıya yorum geldiğinde ya da yeni fotolar eklendiğinde vs.) bu aramaya ne kadar sürede yansıyor ya da yansıyor mu?
BuraySavasANIL

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

aHoruz adlı üyeden alıntı

arama sistemi sanki sırf rss'den ibaret. yani bir yazı indexlendikten sonra tekrar güncellendiğinde (o yazıya yorum geldiğinde ya da yeni fotolar eklendiğinde vs.) bu aramaya ne kadar sürede yansıyor ya da yansıyor mu?

Sanırım yanlış yere baktınız arama motoru ile rss servisi birbirinden bağımsız servislerdir birbirinden tamamen ayrı yapılarda oluşturulmuştur. arama algoritması ve spider özelliği bulunan sistem http://www.geliyoo.com dur diğer haberler blogum ve buna benzer servisler rss uygulamaları ile çalışmaktadır. Şu anda güncelleme çalışmaları devam ediyor Geliyoo Browser ile birlikte yeni sistem yayına açılacak bunun için sabrınızı rica ediyorum.

İyi forumlar

Ek Olarak:

Modesly adlı üyeden alıntı

Merhaba hakkınızda forumda 1-2 konunuzu görmüştüm. Öncelikle konuşma üslubunuzunu ve yaptığınız işleri çok beğendim. Algoritmanız sanırsam çok geniş çaplı bir algoritma değil. Arama yaptığımda yeteri sonuçları alamıyorum. Ama bunların zamanla olacağı kanaatindeyim. Gönülden başarılar diliyorum yolunuz açık olsun.

Öncelikle ilginiz ve samimiyetiniz için teşekkür ediyorum, Geniş çaplı bir algoritma aslında şu andaki sistemin eski sistem olduğunu ve yeni sistemin 2014 yılında yayına açılacağını açıklamıştım konularımda, Geliyoo Browser ana sayfası için kayda değer bir algoritma yayınlayacağız inşallah. Yukarıda verilmiş olan sunucu bağlantı sistemlerinin Besic Kısmında Yaptığımız çalışma bu çalışma 3 yıl önceki bir bilgi ama bu gün yayınladım. Çünkü bunun üzerine yaklaşık 1000'in üzerinde değişiklik ve iyileştirme yaptım. Halen geliştirmeye devam ediyorum mümkün olan en kısa sürede bunu yayına açacağım.

İlginiz için tekrar teşekkür ediyorum..

İyi forumlar

mcr4pisback mcr4pisback Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Seo&Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** B**
  • Mesajlar 214
  • Beğeniler 23 / 61
  • Ticaret 7, (%100)
Kanaatimce herkes Geliyoo'dan daha fazlasını bekliyor , aslında bunun nedeni gurur verici olması, ilk Türk Arama Motoru ve bu yolda da takdiire layık bi şekilde ilerliyorlar, sabırsızlığımızın nedeni uluslararası medyada biz Türklerinde büyük işler başardığını kanıtlamak ki bunuda siz sağlıcaksınız. Şimdiden verilen ve vermekte olduğunuz emekler için tebrik ediyorum. Umarım en iyi yerlere gelirsiniz. Allahım yolunuzu açık ve daim etsin hocam.
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

mcr4pisback adlı üyeden alıntı

Kanaatimce herkes Geliyoo'dan daha fazlasını bekliyor , aslında bunun nedeni gurur verici olması, ilk Türk Arama Motoru ve bu yolda da takdiire layık bi şekilde ilerliyorlar, sabırsızlığımızın nedeni uluslararası medyada biz Türklerinde büyük işler başardığını kanıtlamak ki bunuda siz sağlıcaksınız. Şimdiden verilen ve vermekte olduğunuz emekler için tebrik ediyorum. Umarım en iyi yerlere gelirsiniz. Allahım yolunuzu açık ve daim etsin hocam.

Böyle güzel dilerkleri duymak bizleri inanın çok mutlu ediyor bize güç katıyor, desteğiniz için teşekkür ediyorum, dilerim bu gücü sizlerle yakalayabiliriz. Geliyoo Browser yayına ilk açıldığı gün indirme linki ilk olarak Wmaracı'nda yayınlanıcak ve ilk reklam Wmaracı vasıtası ile verilicek inşallah burdan herkes bunuda duyurmuş olalım.

Terar teşekkür ediyorum güzel dilekleriniz için amin Allah razı olsun..

İyi forumlar
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al