wmaraci reklam

Mozilla’nın Yandex’i Seçmesi Hk.

6 Mesajlar 1.362 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

BerkKAVAK BerkKAVAK Professional Seo Advisor Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web Programcılığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 9 / 184
  • Ticaret 14, (%93)

2014 kasım ayında mozilla, google ile olan anlaşmasını bitirmiş ve sonrasında farklı ülkelerde farklı arama motorlarıyla anlaşmaya başlayıp o ülkeye sunduğu yazılımın varsayılan arama motorunu da anlaştığı firmaya göre düzenlemeye başlamıştı. Bir kaç kere açıp Türkiye için hangi arama motoru ile anlaşmış diye bakmıştım kasımdan beri, sonuçta seo danışmanıyız ve mozilla kullanan çok fazla insan var Türkiye de takip etmek gerekir. Bugün de içime doğdu sağda solda bakınırken bir baktım ki “Mozilla Yandex ile Anlaştı” başlığı. Şaşırdım ilk önce, sonra da normaldir dedim.

Şimdi, anlaşma sonucun da bundan sonraki güncelleme ve yeni sürümlerinde Yandex mozillanın varsayılan arama motoru olacak fakat bunu kaç kişi kullanacak ? Bence fazla bir talep olmayacak buna, yandex oraya buraya reklam vermekle güzel işler yapıyor, hatta şu son para kazandırma olayıyla falan bir kaç arkadaşımızında gönlünde yer buldu fakat google krallığı hiç devrilmeyecek gibi duruyor.

Merak ettiğim konu şu, bir gün acaba müşterilerimiz bize gelip ben yandex de yükselmek istiyorum diyecek mi ?
Arkadaşlar, web sitemi yeniden açtım ve sizlere yararlı olacak bilgileri paylaşmaya çalışıyorum, girip yorumlarınızı orada da paylaşırsanız sevinirim.
Kaynak : http://berkkavak.com/mozillanin-yandexi-secmesi-hk/

wmaraci
reklam

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Umarım Türkiye'den den hit olur Yandex'e biraz. Googleda ilk 100de çıkmadığım keywordlerimde yandex ilk sayfa.

• Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 9 / 184
  • Ticaret 14, (%93)

impjix adlı üyeden alıntı

Umarım Türkiye'den den hit olur Yandex'e biraz. Googleda ilk 100de çıkmadığım keywordlerimde yandex ilk sayfa.

Evet, öyle bir çok site var mesela benimde bir müşterimin sitesi yandex aramalarında anahtar kelimede ilk sayfada.

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)

Berk KAVAK adlı üyeden alıntı

Evet, öyle bir çok site var mesela benimde bir müşterimin sitesi yandex aramalarında anahtar kelimede ilk sayfada.

Yandex Browser kullanan kaç kişi acaba Browser'da Yandex arama motorunu varsayılan olarak kullanıyor onu sormak lazım. Ben Yandex'i Türkiye'ye geldiğinden beri kullanan ve takip eden biriyim. Kullandığım tek mail hesabım Yandex. Kullandığım tek analytics Metrika ve yine kullandığım tek depolama sistemi Yandex Disk. Bunlarda Google'dan bile iyi diyebilirim ama iş arama motoruna gelince...

Yandex Browser kullanırken bile ne kadar kendimi zorlasam da eninde sonunda Google'ı varsayılan yapmaktan kaçınamıyorum.

Yandex News'e birçok sitemi soktum ama elime bir karton alıp sokakta gezsem eminim çok daha fazla kişinin dikkatini çekerdim. Yandex'in kullandığı algoritma hala çok zayıf.

Firefox'un Yandex'i seçmesi çok şaşırılacak birşey gelmedi bana. Hatta beklediğim birşeydi diyebilirim. Firefox'un politikalarına bakılacak olursa Yandex tam da Mozilla'nın kalemi bir sistem.

Yandex'i her ne kadar severek kullansam da neticede birçoğumuz profosyonel işler yapıyoruz ve profosyonel düşünmek gerekir. Yandex kendini geliştirir mi diye beklerken Google'da durmuyor haliyle ve arada epeyce bir vites farkı var. Bu zamanla kapanacak birşey de değil. Google'ın hizmetlerini iyileştirmek ve daha öteye taşımak için yaptığı şirket alımları ve harcanan paraları göz önünde bulundurursak Yandex'in bu yatırımlara ulaşması çok zor. Dediğim gibi Yandex kendisini geliştirir mi diye beklerken Google da yerinde durmuyor.

Yandex kimilerine sempatik gelebilir ama sempati para kazandırmıyor maalesef. Hala kendi reklam servisini bile aktif edenbilmiş değil.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 9 / 184
  • Ticaret 14, (%93)

NK1864 adlı üyeden alıntı

Yandex Browser kullanan kaç kişi acaba Browser'da Yandex arama motorunu varsayılan olarak kullanıyor onu sormak lazım. Ben Yandex'i Türkiye'ye geldiğinden beri kullanan ve takip eden biriyim. Kullandığım tek mail hesabım Yandex. Kullandığım tek analytics Metrika ve yine kullandığım tek depolama sistemi Yandex Disk. Bunlarda Google'dan bile iyi diyebilirim ama iş arama motoruna gelince...

Yandex Browser kullanırken bile ne kadar kendimi zorlasam da eninde sonunda Google'ı varsayılan yapmaktan kaçınamıyorum.

Yandex News'e birçok sitemi soktum ama elime bir karton alıp sokakta gezsem eminim çok daha fazla kişinin dikkatini çekerdim. Yandex'in kullandığı algoritma hala çok zayıf.

Firefox'un Yandex'i seçmesi çok şaşırılacak birşey gelmedi bana. Hatta beklediğim birşeydi diyebilirim. Firefox'un politikalarına bakılacak olursa Yandex tam da Mozilla'nın kalemi bir sistem.

Yandex'i her ne kadar severek kullansam da neticede birçoğumuz profosyonel işler yapıyoruz ve profosyonel düşünmek gerekir. Yandex kendini geliştirir mi diye beklerken Google'da durmuyor haliyle ve arada epeyce bir vites farkı var. Bu zamanla kapanacak birşey de değil. Google'ın hizmetlerini iyileştirmek ve daha öteye taşımak için yaptığı şirket alımları ve harcanan paraları göz önünde bulundurursak Yandex'in bu yatırımlara ulaşması çok zor. Dediğim gibi Yandex kendisini geliştirir mi diye beklerken Google da yerinde durmuyor.

Yandex kimilerine sempatik gelebilir ama sempati para kazandırmıyor maalesef. Hala kendi reklam servisini bile aktif edenbilmiş değil.

Kesinlikle doğru tespitler var aralarında, tebrik ederim. :rolleyes:

yakupqqq yakupqqq Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 963
  • Beğeniler 33 / 285
  • Ticaret 11, (%100)
kullanım oranı yüzde 2-3 oda zorlamayla. şöyle 10-15 e ulaşıp, reklam servisinide aktif etse, bu 15 lik oran 35-40 a fırlar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al