wmaraci reklam

Yandex İndexlemiyor

26 Mesajlar 6.385 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

RadiKaL RadiKaL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Çiftçi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 281 / 398
  • Ticaret 8, (%100)
Yazmaz olaydim. Zan altında bıraktım. Çok bir hitim yoktu yandexten sorun etmedim ben. Belki serkan doğru soyluyordur. Yıllardır çalıştığım firmada bir anda cpu kasti şimdi veridyende herhangi bir sorun yok. Sorun belkide botlar

wmaraci
reklam

malatya7 malatya7 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 3 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
İsimtescile sorunu anlattım hemen çözeceklerini söylediler 5 dk sonra yandex sitemi indexledi. İsimtescil güvenlik için yandex botlarını engellemiş.İsteğe göre açıyorlarmış. Aynı sorunu yaşayanlar sunucuyu aldıkları firmayla görüşebilirler.

Veridyen Veridyen www.veridyen.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ISP
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** G**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 136 / 174
  • Ticaret 11, (%100)
İsteğe göre siteye özel açabiliyoruz.
Fakat sonrasında CPU kullanımında hiçbir şekilde garanti sunmadığımız gibi sorumluluk almıyoruz.Yani yandex aktif olduktan sonra yüksek cpu kullanımından ötürü size ayrılan işlemci ve ram limiti tükenip siteniz yavaşlayabilir yada aşırı cpu kullanımı yüzünden Veridyen müşterisi olmama gibi bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Çünkü,
Gözünü sevdiğimin Google'ı insan gibi bot yollarken, lanet olasıca Yandex saniyede 30-40 dakikada ise yaklaşık 2000 istek gönderiyor.Üstelik Google var olan bir sayfaya girip, birkaç saniyede indexleyip çıkarken Yandex ise brute force gibi var olmayan sayfalara istek gönderek deneme yanılmayla sayfa varmı yok mu diye kontrol ediyor ve varsa indexliyor. dofollow link takip gibi bir olayı yok.

Dediğim gibi dileyen müşterilere destek bileti açması durumunda aktif ediyoruz.
impjix

kişi bu mesajı beğendi.

KarakayaEmre KarakayaEmre WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 146 / 145
  • Ticaret 0, (%0)

Veridyen adlı üyeden alıntı

İsteğe göre siteye özel açabiliyoruz.
Fakat sonrasında CPU kullanımında hiçbir şekilde garanti sunmadığımız gibi sorumluluk almıyoruz.Yani yandex aktif olduktan sonra yüksek cpu kullanımından ötürü size ayrılan işlemci ve ram limiti tükenip siteniz yavaşlayabilir yada aşırı cpu kullanımı yüzünden Veridyen müşterisi olmama gibi bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Çünkü,
Gözünü sevdiğimin Google'ı insan gibi bot yollarken, lanet olasıca Yandex saniyede 30-40 dakikada ise yaklaşık 2000 istek gönderiyor.Üstelik Google var olan bir sayfaya girip, birkaç saniyede indexleyip çıkarken Yandex ise brute force gibi var olmayan sayfalara istek gönderek deneme yanılmayla sayfa varmı yok mu diye kontrol ediyor ve varsa indexliyor. dofollow link takip gibi bir olayı yok.

Dediğim gibi dileyen müşterilere destek bileti açması durumunda aktif ediyoruz.

Merhaba

Ufuk bey neden satış yapılırken kullanıcılara bilgilendirme yapılmıyor?

http://www.emrekarakaya.com.tr/
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Veridyen Veridyen www.veridyen.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ISP
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** G**
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 136 / 174
  • Ticaret 11, (%100)

KarakayaEmre adlı üyeden alıntı

Merhaba

Ufuk bey neden satış yapılırken kullanıcılara bilgilendirme yapılmıyor?

Herşeyin en ince ayrıntısına kadar yazabilme imkanımız yok.CPU ve bellek limitleri dahi yazmıyor ona bakılırsa.Kaldı ki kimse sözleşme ve genel kullanım koşullarını okumuyor bile.

Buradaki mesajımda bir açıklama zorunluluğu değil, sizlerle ikili muhabbet esnasında yaptığım bir bilgilendirme Emre Bey.Network yönetimi ve 7x24 aktif kalma sorumluluğu bize ait olduğu için, omuzlarımızdaki bu zorlu yükü taşımak adına zararlı gördüğümüz tüm aktiviteleri engelleyebilir, bir süre sonra açabilir, denemeler yapabiliriz.Örneğin geçen hafta bizim networkda tüm fransa OVH bloğunu engelledik saldırı geldiği için.Neden google'ı engellemiyoruz neden yahoo'yu engellemiyoruz yada bingi ama neden yandexi engelliyoruz birde o şekilde düşünmek gerek.

Ekleme: Hatta bu mesaj sonrasında Yandex'i tamamen aktif ediyorum.Tüm müşterilerimize bu zorlu yolda başarılar diliyorum.

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
Turhost bunu müşteri inisiyatifine bırakıyor ;)

İstediğin botu, istediğin zaman açıp kapatabiliyorsun.

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!

safakozt safakozt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** Ö**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 23 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
@veridyen 2 kişinin mesajı ile sunuculardaki tüm siteleri riske atmak ne kadar etik tartışılır bende bir veridyen müşterisiyim ve çevremdekilere tavsiye ediyordum.

@dorebar bu özellik oldukça güzelmiş tavsiye için teşekkürler bundan sonra tekrar düşünmek lazım.

KarakayaEmre KarakayaEmre WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 146 / 145
  • Ticaret 0, (%0)

Veridyen adlı üyeden alıntı

Herşeyin en ince ayrıntısına kadar yazabilme imkanımız yok.CPU ve bellek limitleri dahi yazmıyor ona bakılırsa.Kaldı ki kimse sözleşme ve genel kullanım koşullarını okumuyor bile.

Buradaki mesajımda bir açıklama zorunluluğu değil, sizlerle ikili muhabbet esnasında yaptığım bir bilgilendirme Emre Bey.Network yönetimi ve 7x24 aktif kalma sorumluluğu bize ait olduğu için, omuzlarımızdaki bu zorlu yükü taşımak adına zararlı gördüğümüz tüm aktiviteleri engelleyebilir, bir süre sonra açabilir, denemeler yapabiliriz.Örneğin geçen hafta bizim networkda tüm fransa OVH bloğunu engelledik saldırı geldiği için.Neden google'ı engellemiyoruz neden yahoo'yu engellemiyoruz yada bingi ama neden yandexi engelliyoruz birde o şekilde düşünmek gerek.

Ekleme: Hatta bu mesaj sonrasında Yandex'i tamamen aktif ediyorum.Tüm müşterilerimize bu zorlu yolda başarılar diliyorum.

Merhaba Ufuk Bey

Saldırı amaçlı trafiği engellemenize herhangi bir itirazım yok. Ancak forumda da görülebileceği gibi bazı arkadaşlar seo bazlı çalışmalar yaparak Google,Yandex, Bing vb. arama motorlarında üst sıralara çıkmak istiyorlar. Böyle bir engellemenin haber verilmemesi onları zor durumda bırakacaktır. Çünkü engellenen ipler bir saldırı ipleri değil arama motorunun ipleri.

Ben müşteri olarak Türkiye de yer edinmiş arama motorunun botlarından birinin engellemesinin bana bildirilmesini tercih ederdim. Tabi ki bu benim şahsi yorumum inşallah yanlış anlaşılmaz.

http://www.emrekarakaya.com.tr/

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Bende veridyen kullanıyorum ve yandex benim için çok önemliydi. Belirttim durumu, adamlar zaten cpanele koymuşlar modsecurity açıp kaptabiliyorsunuz.

Fakat açacak olursanız htaccess den zararlı diğer botları engelleyin birde yandexin botu için robots.txt içine zaman sınırlaması koyun. Örneğin yandexbot dakikada en fazla 10 defa girsin gibi. Ayrıntı isterseniz daha sonra yazabilirim.

Gerçekten yandex hayvan gibi saldırıyor normal bir bot değil. Ben siteme yolladığı boyları gördüm öyle böyle değil sömürüyor adeta.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Yıllardır hemen hemen tüm hosting firmaları ile çalışmış biri olarak, Veridyen Ufuk Bey 'in sunucu yönetimi konusunda oldukça tecrübeli ve çözüm odaklı çalışan biri olduğuna şahit oldum.

Zamanında, Yandex botlarından nasibini alanlardan biriyim ve engellenmesinin doğru olduğunu düşünüyorum.

Bence Ufuk Bey buna da bir çözüm üretecektir.

Kolay gelsin herkese.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al