wmaraci reklam

Doların Ateşi Sönmüyor!

36 Mesajlar 5.211 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)
6 bin civarı dolarım var . Sizce senenin sonunu mu beklemeliyim ?

wmaraci
reklam

Paratic Paratic WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 163
  • Ticaret 0, (%0)

HAYIRSEVER adlı üyeden alıntı

Ben yükseltmesi taraftarıyım :)

Yükselmesi ülkemiz ve ülkemiz esnafı açısından hiç iyi olmaz, inşallah paramız ilerde dolarla kafa kafaya rekabet edebilecek boyuta gelir.

Marstyson adlı üyeden alıntı

6 bin civarı dolarım var . Sizce senenin sonunu mu beklemeliyim ?

Eğer ihtiyacınız yoksa o paraya kesinlikle bekleyin, ben sene sonu usd/try'nin şimdikinden çok daha yüksek olacağını düşünüyorum.

• Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 163
  • Ticaret 0, (%0)
Bu hafta hemen herkes doların düşmesini ve hafta boyunca 4.300 seviyelerine kadar düşeceğini bekliyordu, ancak dolar haftaya yükselişle başladı, şu an 4.63 seviyesine doğru ilerliyor.

HAYIRSEVER HAYIRSEVER Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Back-End
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 216
  • Beğeniler 46 / 48
  • Ticaret 7, (%86)
Paratic hocam elbette dolar ile TL eşit olmasını isterim ancak,malesef şu durumda cebimi düşünmek zorunda kalıyorum.

Ek : Bildiğiniz üzere,ülkemizde cebinde parası olmayan veya ünlü olmayan insanlara çoğu gereksiz insan daha farklı gözle bakıyor.Yada böylesi hep bana denk geliyor.Elimden geldiğince uzak duruyorum :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 163
  • Ticaret 0, (%0)

HAYIRSEVER adlı üyeden alıntı

Paratic hocam elbette dolar ile TL eşit olmasını isterim ancak,malesef şu durumda cebimi düşünmek zorunda kalıyorum.

Ek : Bildiğiniz üzere,ülkemizde cebinde parası olmayan veya ünlü olmayan insanlara çoğu gereksiz insan daha farklı gözle bakıyor.Yada böylesi hep bana denk geliyor.Elimden geldiğince uzak duruyorum :)

yok sizi yanlış anlamadım maalesef hepimiz son tahlilde kendi ekonomimizi düşünmek zorundayız. dolar endexi şu an yükseliyor, bu doların gelişmekte olan para birimleri karşısında haftaya yükselişle başlamasına neden oldu. kur tekrardan 4.600 seviyesini geçti, bu hafta yükseliş devam eder mi bekleyip göreceğiz.

https://paratic.com/dolar-yukseldi-kur-4-60-lirayi-gordu/

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Paratic adlı üyeden alıntı

yok sizi yanlış anlamadım maalesef hepimiz son tahlilde kendi ekonomimizi düşünmek zorundayız. dolar endexi şu an yükseliyor, bu doların gelişmekte olan para birimleri karşısında haftaya yükselişle başlamasına neden oldu. kur tekrardan 4.600 seviyesini geçti, bu hafta yükseliş devam eder mi bekleyip göreceğiz.

https://paratic.com/dolar-yukseldi-kur-4-60-lirayi-gordu/

Tamamen kendi analizim ve tekrar tekrar söylüyorum bunu 2 3 ay boyunca 4.30 ile 4.70 arası gidip gelecek bir şey alacak kisiler icin en uygun zaman su an. Daha sonra yükseliş başlayacak. Yerel seçimlere 8 9 ay var bu seçim erkene alınacak. Yetmedi. Bir erken seçimde 2019 sonunda gelecek. Bu başkanlık sistemi ile ülke yürümez bunu herkes görecekm zaten yerel seçimlerin erkene alınması kulislerde konusulmaya başlanmış bile. Ben 24 haziran seçimi de martta söylemiştim lakin ben temmuz gibi bekliyordum cok daha erken olmustu. Ülkeye çok zarar verecek çok. Herkes her şeyi anlayacak lakin cok geç olacak. Şu an ipler abdnin elinde s400 kararına göre doları bir anda uçuradabilirler hafiften düşüredebilirler.

Bu burda kalsın ilerleyen zamanlarda bakalım.

• Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 163
  • Ticaret 0, (%0)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Tamamen kendi analizim ve tekrar tekrar söylüyorum bunu 2 3 ay boyunca 4.30 ile 4.70 arası gidip gelecek bir şey alacak kisiler icin en uygun zaman su an. Daha sonra yükseliş başlayacak. Yerel seçimlere 8 9 ay var bu seçim erkene alınacak. Yetmedi. Bir erken seçimde 2019 sonunda gelecek. Bu başkanlık sistemi ile ülke yürümez bunu herkes görecekm zaten yerel seçimlerin erkene alınması kulislerde konusulmaya başlanmış bile. Ben 24 haziran seçimi de martta söylemiştim lakin ben temmuz gibi bekliyordum cok daha erken olmustu.

Bu burda kalsın ilerleyen zamanlarda bakalım.

Ben sizin kadar karamsar değilim, aralık ayı gibi dolar tüm gelişmekte olan ülke para birimleri karşısında yükselir, bu kaçınılmaz, mevzu bu ülke para birimlerinin dolar karşısında ne kadar direnç gösterebileceği.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Ben sizin kadar karamsar değilim, aralık ayı gibi dolar tüm gelişmekte olan ülke para birimleri karşısında yükselir, bu kaçınılmaz, mevzu bu ülke para birimlerinin dolar karşısında ne kadar direnç gösterebileceği.

Gelişmekte olan ülkelerin enflasyon oranlarının 2 katından fazlasına sahibiz. Olaya küresel açıdan bakarsanız arjantin yolunda ilerliyoruz. IMF kapısına gitmemiz yakın. Zaten IMF açiklama yaptı biz borç vermeye hazırız diye. Türk Lirasi nasıl direnç gösterecek? Bu ülke köprüden aldığı paralari bile özel şirketlere dolarla ödüyor. Önce devlet kendi parasını ülke içinde kullanmasıni oğrenecek ki bu dediğin direnç bir nebze sağlansın.

Bu karamsarlık değil realite. Bunu söylemek için ekonomist olmaya gerek yok. Az bucuk küresel ekonomi bilgisi gözlem ve her ay düzenli olarak aldığınız şeylere cebinizden giden paraya bakmanız yeterli. %30 üzerinde hemen hemen her şeye zam yaptılar bir kısmı da yolda geliyor. Zaten asgari ucret açlık sınirının 5/1 kadar bu parada enflasyon ile çöp oluyor. Ben de optimist olarak bakmak isterim lakin bir söz vardır çok severim

"Gerçek siz ona inanmayı bıraktığınızda bile değişmeyen şeydir"

Durum bu.

• Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 163
  • Ticaret 0, (%0)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Gelişmekte olan ülkelerin enflasyon oranlarının 2 katından fazlasına sahibiz. Olaya küresel açıdan bakarsanız arjantin yolunda ilerliyoruz. IMF kapısına gitmemiz yakın. Zaten IMF açiklama yaptı biz borç vermeye hazırız diye. Türk Lirasi nasıl direnç gösterecek? Bu ülke köprüden aldığı paralari bile özel şirketlere dolarla ödüyor. Önce devlet kendi parasını ülke içinde kullanmasıni oğrenecek ki bu dediğin direnç bir nebze sağlansın.

Bu karamsarlık değil realite. Bunu söylemek için ekonomist olmaya gerek yok. Az bucuk küresel ekonomi bilgisi gözlem ve her ay düzenli olarak aldığınız şeylere cebinizden giden paraya bakmanız yeterli. %30 üzerinde hemen hemen her şeye zam yaptılar bir kısmı da yolda geliyor. Zaten asgari ucret açlık sınirının 5/1 kadar bu parada enflasyon ile çöp oluyor. Ben de optimist olarak bakmak isterim lakin bir söz vardır çok severim

"Gerçek siz ona inanmayı bıraktığınızda bile değişmeyen şeydir"

Durum bu.

Ülke para birimlerinin sadece ekonomik verilere dayandığını düşünmüyorum. aksine ekonomik göstergeler mevcut durumun yorumlanmasıdır. Örneğin soğan patates için depolarda saklandığı ve satılmadığı, ondan fiyatların artttığı söylendi. Şu an Türkiye ateşten bir çemberin içerisinde ve direnmeye çalışıyor. Para her zaman güçlünün yanındadır. Eğer ülke güçlenirse, dolar karşısında Türk lirası direnç gösterir bunlarıda politik istikrar, dışa karşı duruşumuz belirler.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Ülke para birimlerinin sadece ekonomik verilere dayandığını düşünmüyorum. aksine ekonomik göstergeler mevcut durumun yorumlanmasıdır. Örneğin soğan patates için depolarda saklandığı ve satılmadığı, ondan fiyatların artttığı söylendi. Şu an Türkiye ateşten bir çemberin içerisinde ve direnmeye çalışıyor. Para her zaman güçlünün yanındadır. Eğer ülke güçlenirse, dolar karşısında Türk lirası direnç gösterir bunlarıda politik istikrar, dışa karşı duruşumuz belirler.

Şu anki sistemi en çok israil abd ve ingiltere destekliyor emin olun. Çünkü şu an ülke çok savunmasız bir durumda emperyalistler faiz lobisi, kan emiciler bayram yapıyordur. BOP projesi adım adım ilerliyor zaten bunu geçen bir albaydan dinledim. Albayın sesinde öyle bir kızgınlık vardı ki gelen kötü günleri iliklerime kadar hissettirdi. Neyse neyse hocam sizin fikriniz bu benim ki bu. Tekrar yazayım zerre kadar güzel günler göreceğimizi düşünmüyorum. Para değer kaybedecek borçlar artacak. Erken seçim geliyor. Bu sistemin işlemediğini onlar da anlayacak.
:)

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al