wmaraci reklam

Döviz incelikleri (Giriş yapacaklar için)

8 Mesajlar 1.145 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

gokhans1994 gokhans1994 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Sporcu
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad G** M**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar ben ikinci işim olarak döviz işleriyle uğraşıyorum ve bunu sizlerle paylaşmak istedim. 3 Senedir Amatör olarak kendim takip ederek yapıyorum ve kazandığım paralar bazen 2 günde 3 Bin TL yi buluyor. Ama bu sermaye koymadan olmaz tabi.

Ben bu işe öncelikle 20binTL falan ile girdim ama baktımki kar marjı yüksek bir olay ve bu işi büyütmeye karar verdim. Bu işe girecekseniz bir kere garanti oynamalısınız, he diyeceksiniz ki bu döviz işinde garantimi olur, olmaz. Ama bizim iş konuşmalarımız arasında garanti iş şudur. %10 yanılma payı olabilir. Ama %90 sen bu işten kazanmalısın.

Ben şuanda yaptığım sistemi size söyleyeyim. Şuanda sterlin ile uğraşıyorum ki şu sıralar çok düştü. Ve 6 ayda yaklaşık 20-30 bin TL arası kar yaptım. Ama oynadığım rakam 160.000 TL. Öncelikle Bir para birimi belirleyin ve yatırım yapmadan önce son değişikliklerine bakın 1 senedeki ve 6 ay 3 ay değişikliklerine bakın. Ama dikkatli olun önemli olan burada son 1 haftadaki değişimdir. Hafta sonları kapalı olduğu için cuma yatırmak pek mantıklı olmayabilir. Çünkü cuma örn: 3.95 olan sterlin piyasa kapanıp açıldığında birden 3.92 ile piyasaya girebilir.

Son haftasına özellikle iyi bakın ve iyice düştüğünden emin olduğunuzda paranızı korkmadan yatırın.

İşin Püf noktası şurada : Bu parayı sadece dövize ayırın. Ve bu paranın gideceği bir yer olmasın ki zarar etmeyin. Neden diye soracak olursanız dövizden 2 işlem görürsün ya zarar edersin yada kar edersin. Biz kar oranımız iyi yükseldiğinde bu parayı bozdurur ve kar ederiz. Ancak diğer bir ihtimalle para biriminiz sizin aldığınız değerden aşağı düşerse zarar etmemeye çalışırız. Eğer düşerse bekleyin. O para çıkana kadar bekleyin bozdurma gibi bir işlem yapmayın.

Yani kısacası mantık şu eğer kar yaparsan al cebine koy. Tekrar takip et ve yatır. Tekrar kar et.
Ama zarar kısmına gelince eğer döviziniz düşerse beklersiniz. Zarar etmemek için bekleyin. Sakın bozdurmayın ve bekleyin. Beklediğinizde ve yükseldiğinde tekrar bozdurun ve o günü kurtarın.

En kötü ihtimal olan %10 ihtimali ise yatırdığınız dövizin iyice düşmesidir. Buda kötü senaryodur. Ve daha şuanda bu ihtimale denk gelmedim. Eğer mantıklı olursanız ve iyi analiz yaparsanız sizde kazanırsınız.

Kar amacı gütmeden tamamen bilgi amaçlı yazılmıştır.

Saygılarımla, Bol Kazançlı Günler

Gökhan wmaraci.com

(Hatırlatmakta fayda var Bugün sterlin çok düştü ve 3.85 oranlarında ve son haftalarda böyle bir düşüş görülmedi, Yatırın kazanın)

EDİT

Birde örnek vereyim hesaplama açısından bazı sorular geliyor.

En basitinden 70.000 liranız var diyelim. Sterlin 3.85 kurundan aldınız ve 1 hafta sonra 3.93 leri gördü diyelim. Şu şekilde hesaplıyoruz.

Sterlin Aldığımızda

70.000 TL / 3.85(kur) = 18.181 Sterlin yapar.

Sterlinimizi Bozdurduğumuzda

18.181 Sterlin X 3.93(kur) = 71.451 TL yapar

KAR

1.451 TL

Hesaplama gayet net ve açık.

wmaraci
reklam

fulltimeonline fulltimeonline WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 49 / 45
  • Ticaret 1, (%100)
Peki bu tahminleri neye gore yapıyorsun keşke bu konuda da bilgi veraeydin.

ankarali87 ankarali87 ..::ANKARA::.. Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek boya kontrol inspector
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 482
  • Beğeniler 213 / 112
  • Ticaret 1, (%100)
Marhaba hocam güzel bir anlatım olmuş. Bende 40 bin lira ile garanti bankası internet bankacılığından altın alıp satıyorum siz döviz işini ne şekilde yapıyorsunuz? Hangi banka?

Ben dövizi hiç takip etmedim şimdiye kadar ama altın daha çok kazandırır diye düşünüyorum.

Sitelerimizi Googlede arayıp organik trafiği artıralım (Dayanışma) >>> https://goo.gl/TTfPYj

ahmetsen4646 ahmetsen4646 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 23 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
bende girmeyi düşünüyorum çoktanda bunu internetten mi yapıyosunuz hocam

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

gokhans1994 gokhans1994 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Sporcu
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad G** M**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

fulltimeonline adlı üyeden alıntı

Peki bu tahminleri neye gore yapıyorsun keşke bu konuda da bilgi veraeydin.

Kardeşim Tahminlerimi analizlerime göre ve o haftaki düşüşlere göre yapıyorum. Örneğin o haftayı iyi incele ve iyice düştüğünden emin olduğunda yatırımını yapabilirsin

ankarali87 adlı üyeden alıntı

Marhaba hocam güzel bir anlatım olmuş. Bende 40 bin lira ile garanti bankası internet bankacılığından altın alıp satıyorum siz döviz işini ne şekilde yapıyorsunuz? Hangi banka?

Ben dövizi hiç takip etmedim şimdiye kadar ama altın daha çok kazandırır diye düşünüyorum.

Döviz işini genelde banka aracılığı ile yapıyorum. Açıkçası Forex vb. tarz şeylere güvenemiyorum. Bilmiyorum belki kullananlar vardır çokta güvenli olabilir ama hiç denemedim denemeyede niyetim yok.

DENİZBANK ' ı tercih ediyorum genelde. Çünkü komisyon oranı diğer bankalara göre bir hayli düşük. Sizde bu konuda bir araştırma yapıp bakabilirsiniz. Telefonunuza APP STORE dan Döviz Programını indirirseniz orada istediğiniz para birimine tıklayıp bankaların verdiği teklifleri canlı olarak görebilirsiniz.

Altın biraz daha uzun vade gerektirebilir. Eğer yapabiliyorsanız ve sabır seviyeniz yüksek ise 6 ay vade ile iyi kazanç elde edebilirsiniz. Örneğin kış aylarını bekleyin. Altın Gram fiyatı 70 civarlarına inecektir. Şuanda 125,85 civarlarında ve Yaz aylarında 130 u görmüştü.

Kış aylarında altın gram olarak düşüşe geçtiğinde örneğin ; 40.000 TL 'nizi yatırabilirsiniz. Yaz aylarına yaklaştığınızda bu parayı 65.000 TL - 70.000 TL civarlarına çekebilirsiniz ki buda çok iyi bir rakam. Yapan tanıdıklarımda var Altın işini.

Ek Olarak:

ahmetsen4646 adlı üyeden alıntı

bende girmeyi düşünüyorum çoktanda bunu internetten mi yapıyosunuz hocam

Genelde anlık hemen müdahale edebildiğimden ve alışık olduğumdan banka işini tercih ediyorum ve yukarıdada belirttiğim gibi Denizbank ile çalışıyorum ve komisyon olarak diğerlerinden daha düşük.

Birde örnek vereyim hesaplama açısından bazı sorular geliyor.

En basitinden 70.000 liranız var diyelim. Sterlin 3.85 kurundan aldınız ve 1 hafta sonra 3.93 leri gördü diyelim. Şu şekilde hesaplıyoruz.

Sterlin Aldığımızda

70.000 TL / 3.85(kur) = 18.181 Sterlin yapar.

Sterlinimizi Bozdurduğumuzda

18.181 Sterlin X 3.93(kur) = 71.451 TL yapar

KAR

1.451 TL

Hesaplama gayet net ve açık.

Bu rakamlara belki 2 gündede ulaşabilirsiniz belki 1 haftadada. Bu analizinize ve birazda piyasanın dalgalışına bağlı.

Başka aklınızda kalan sorular varsa cevaplayabilirim. Herkese Bol kazançlar

(Not: Öğlen yatırım yapmanızı istediğim sterlin artış göstermeye başladı ve 3,87 civarlarında şuanda. Hala yatırabilirsiniz bu haftanın ve ayın genelinde sterlin 3,92 - 3,96 lardaydı.)

Sirius Sirius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Youtube
  • Konum ABD
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 1332
  • Beğeniler 0 / 468
  • Ticaret 17, (%100)

ankarali87 adlı üyeden alıntı

Nasıl yapıyorsunuz ben finanstan aldıgım zaman anında 9 tl zararına veriyor 1 yıl beklemeliyimki kara geçelim dolar stertlin bazlı farklar cok olmaz mı

ankarali87 ankarali87 ..::ANKARA::.. Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek boya kontrol inspector
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 482
  • Beğeniler 213 / 112
  • Ticaret 1, (%100)
underworld internet şubesinden sürekli takip ediyorum bankanın alımı benim benim benim aldığım fiyatın üstüne çıktığında satıyorum. Garantiden maaş hesabım olduğundan çalışıyorum diğer bankalar nasıldır bilmem fiyat aralığı ve iniş çıkışı.

Sitelerimizi Googlede arayıp organik trafiği artıralım (Dayanışma) >>> https://goo.gl/TTfPYj

NeoEkonomi NeoEkonomi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 109 / 251
  • Ticaret 23, (%96)
Ekte sterlinin son 1 yıllık değişimi ve o miktarın 6 aylık faiz getirisi var. Bu görüntülere göre sterlin bir yılda 10bin kaybettirirken 6 ayda garanti 3bin TL getirisi var. Arkadaşın bahsettiği herkesin yaptığı bir işlem ancak kısa sürede örneğin bir haftaa bu rakamı yakalamak için büyük miktarda anapara ve tüm piyasa verilerini yakından takip etmeniz gerekir. Çünkü olağan seyreden bir ekonomide bir haftada o kadar yükselmez. Eğer zaten o iniş ve çıkışları tahmin edebilecek örneğin bir merkez bankasının faiz kararını önceden tahmin edebilecek durumdaysanız forex ile kaldıraç aracılığı ile 100 USD ile bile çok daha fazlasını kazanabilirsiniz.

ozgurgezen Voltaren

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al