wmaraci reklam

Bir ara ASP.NET'ciler vardı ne oldu?

47 Mesajlar 5.433 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
.net yazanlar yada x programlama dili yazanlar olarak konuya bakılmaması gerektiğini düşünüyorum, şayet projede kullanılacak programlama dilini frameworkü siz belirleyemiyorsunuz. İhalelerde önünüze hazır geliyor ki aslına bakarsanız firmalar için bu durum daha bile iyi oluyor.

Yazılım geliştirme kuralları ile birlikte gelen ihalede zaten kafamıza göre kod yazamıyoruz. Bu anlamda bir profesyonellik şart.(ama olmasada kervan yolda dizilir :D )

fbyazilim

Referans açısından birilerini reddetmeyi önermem şayet pek çok kapıyı açabiliyor tabii duruma görede bu değişir. Piyasadan silinmemek için biraz bu gibi durumlara maruz kalabilirsiniz çok firma var işini yapan adam sayısı çok az

Bilmediğiniz bir dilde projede gelebilir, bu durumda dili öğrenmek ve konusunda uzman birisini projenin başına getirmek önemli iş yerine yeni çalışan her zaman iyidir :)

Jelibon

Ben normal şartlarda verimerkezlerinde çalışan bir garip sistemciydim, günün birinde bir sorundan dolayı projeye kod yazarken buldum kendimi, ardından işin içine docker girdi ansible girdi bir bakmışım bizim sistemci titlesi DevOps oluvermiş.

Hayatın ne getirip ne götüreceği hiç belli olmuyor. Sistem odasında üşüyerek çalışan ben şuan hem sistem odasında üşüyorum hemde kod yazıyorum.
AhmetKarabulut Jelibon

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

fbyazilim fbyazilim Selam. Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek İnternet ve Yazılım Uzmanı
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 668
  • Beğeniler 216 / 244
  • Ticaret 27, (%96)

Jelibon adlı üyeden alıntı

İş verensen yapanı bulup yaptırcaksın yapandan sende öğrenip yapana yaptığı işin hakkını verip onun yaptığı işi sen yapıcaksın. Bu sana ne kazandırıcak biliyor musun
1) İşi zamanıda ve güvenilir bir şekilde bitirme
2) İşi öğrenme
3) Piyasa güveni
4) Ben bu işi bilmiyorum ya ne gerek var diyip sadece bildiğiniz şeylere yoğunlaşmamayı.
5) İnsanın bilmediği bir işi başardığı ve yaptığı zaman bildiği bir işi yapıp keyif alması farklı oluyor. Bu özgüvene sahip olacaksınız.
6) Eğer işiniz yazılımsa kendinize bu markayı verdiyseniz hertürlü yazılım işini yapmanız gerekiyor. Gerekirse anlaştığınız firmanın ağ üzerinden yazıcılarını bile kurmanız gerekiyor. Size 800bin₺ para vericekler siz ben bu işi bilmiyorum yapamam derseniz piyasadan silinirsiniz.

İnsanlar acımasız dostum :) ben asp.net bilmem diye iş yapmazsanız sınıfta kalırsınız. Yazılım sektörü sürekli kendini güncelleyen ve sürekli yeniliklere açık olanlarla devam ediyor

Hocam bende diyorum ki .NET ile yapmak zorundasın diye bir olayı anlamıyorum o yazılım veya proje başka bir dilde daha etkin ve iyi olacak ise örneğin Java, Python neden zorlama bir dile kalalım ben sizi anladım sizin demek istediğiniz daha büyük Yazılım firmaları için geçerli 10 larca code monkey çalıştıran :laugh::laugh:

Jelibon Jelibon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Php Developer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 16 / 30
  • Ticaret 0, (%0)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

.net yazanlar yada x programlama dili yazanlar olarak konuya bakılmaması gerektiğini düşünüyorum, şayet projede kullanılacak programlama dilini frameworkü siz belirleyemiyorsunuz. İhalelerde önünüze hazır geliyor ki aslına bakarsanız firmalar için bu durum daha bile iyi oluyor.

Yazılım geliştirme kuralları ile birlikte gelen ihalede zaten kafamıza göre kod yazamıyoruz. Bu anlamda bir profesyonellik şart.(ama olmasada kervan yolda dizilir :D )

fbyazilim

Referans açısından birilerini reddetmeyi önermem şayet pek çok kapıyı açabiliyor tabii duruma görede bu değişir. Piyasadan silinmemek için biraz bu gibi durumlara maruz kalabilirsiniz çok firma var işini yapan adam sayısı çok az

Bilmediğiniz bir dilde projede gelebilir, bu durumda dili öğrenmek ve konusunda uzman birisini projenin başına getirmek önemli iş yerine yeni çalışan her zaman iyidir :)

Jelibon

Ben normal şartlarda verimerkezlerinde çalışan bir garip sistemciydim, günün birinde bir sorundan dolayı projeye kod yazarken buldum kendimi, ardından işin içine docker girdi ansible girdi bir bakmışım bizim sistemci titlesi DevOps oluvermiş.

Hayatın ne getirip ne götüreceği hiç belli olmuyor. Sistem odasında üşüyerek çalışan ben şuan hem sistem odasında üşüyorum hemde kod yazıyorum.

Evet işte hocam bundan bahsediyorum yani ben bunu bilmiyorum o zaman yapmıyorum diyorsanız ya hobi amaçlı yapıyorsunuz yada paraya ihtiyacın yok iki seçenek var :) E burdaki herkeste yaptığı şey üzerinden para kazanmak istediği için yani aslında olay o dil bu dil falan değil tamamen fan olayı. Çok sevdiğiniz iphone ondan daha iyi olduğunu bildiğiniz bir telefona savunmak gibi bir mantığı var aslında :confused: o yüzden bence arkadaşın kendini geliştirmesi gerekiyor. fbyazılım olarak bence işi nasıl ne şekilde yaptığınız değilde nasıl sonuçlandırdığınız önemli. Ne kadar süre içerisinde ve müşterinin istediği oldu mu evet olduysa düz html ile de yapın. Ben kendim grafik dekupe iç ve dış çekim vaktim olduğunca frontend işleri yapıyorum. Örnek vermek gerekirse bir fotoğrafı dekupe etmenin 10 farklı yolu var bu 10 farklı yolda kullandığınız araçlarında 10 farklı yolu var müşteri dekupe istiyosa benim için en kısa sürede istediğini vermek çünkü müşteri öyle yapmışşın böyle yapmışşın bakmıyor maaalesef :)

https://github.com/ahevr

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
gerek duymuyorum her şeyi bilmek öğrenmek gereksiz.
Böyle bir ifadeye sözlerinde yer veren bir arkadaşa laf anlatmaya çalışarak kaybettiğiniz zamanınız için geçmiş olsun beyler.
AhmetKarabulut

kişi bu mesajı beğendi.

.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 668
  • Beğeniler 216 / 244
  • Ticaret 27, (%96)
FurkanHisamioğlu Kaç programlama dili biliyorsun hepsini biliyor musun?

cümlenin yarısını al boş boş bir cevap yaz.

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)

fbyazilim adlı üyeden alıntı

FurkanHisamioğlu Kaç programlama dili biliyorsun hepsini biliyor musun?

cümlenin yarısını al boş boş bir cevap yaz.

Benim alanım programlama değil, konuya okuyucu olarak katıldım ve cümlenin yarısı dediğiniz kısım, adınıza utanmama yeterli oldu. Bence bana sorduğunuz bu soruyu kendinize yöneltmelisiniz, “her şey”i bilmeye gerek duymadığınıza göre hayli şeyi zaten biliyor olmalısınız.

.

• Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 668
  • Beğeniler 216 / 244
  • Ticaret 27, (%96)
FurkanHisamioğlu Konuyu detaylı okumadığınız açık ben her şeyi bilmiyorum yeterli olanı biliyorum

Bu dakikadan sonra bu konuya mesaj atmayacağım .NET ci arkadaşlar bildiğini yapsın :D

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al