wmaraci reklam

Bir ara ASP.NET'ciler vardı ne oldu?

47 Mesajlar 5.426 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)

https://image.prntscr.com/image/LlrChvd8ShOrGgyb9B91Iw.png
https://eksisozluk.com/entry/9693546
https://image.prntscr.com/image/-hTIhiBqQZOxv9iZBLat7w.png (Oracle.com'dan alıntı)

wmaraci
reklam

AhmetKarabulut AhmetKarabulut WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1077
  • Beğeniler 361 / 361
  • Ticaret 33, (%100)

fbyazilim adlı üyeden alıntı

AhmetKarabulut kavga etmeye ve kendini kanıtlamaya geldiğin çok açık mesajınızda benim "Eğitim dönemimde .net core geliştirdim yazmışsınız yukarıda," söylediğimi iddia etmişsiniz.

Lakin ben ise : Eğitim ve yazılım hayatım süresinde defalarca karşılaştım ve eğitimini aldım lakin hiç gerek duymadım geliştirmeye.

yazmışım :D LOL

Öncelikle anladığım kadarıyla yaşı küçük bir arkadaşımsın. Burada kendimi kanıtlamam gereken hiç bir durum yok, ki zaten bu post altında kavga arayan tek arkadaşımız sensin. Senin mesajların dışında tüm mesajlar PHP'nin .Net'den iyi olamayacağını, .Net'in de PHP'den iyi olamayacağını böyle bir karşılaştırmanın mantıksız olduğunu yazarken sen içi dolu olmayan önermelerle "Hayır siz yanılıyorsunuz Php şimdilik en iyisi" diyorsun.

Bunun dışında bir üstteki mesajımda sadece "Eğitim dönemimde .net core geliştirdim yazmışsınız yukarıda" yazmamışım üstüne de sadece okulda değil "bu durumda ben ömrünüzde .net core geliştirmiş olduğunuza da inanmıyorum" yazmışım, koca mesajımdan cevap verecek tek bir cümlenin yarısını alarak aslına bakarsan sende yaptığın tartışmanın boş ve yersiz olduğunu gösteriyorsun. Dilersen komik olmayan "LOL" tarzı mesajları bir kenara bırakıp, bu insanlar bana neyi öğretmeye çalışıyor diye bir düşün. Çünkü yarın çalıştığın bir firmada proje için kullanman gereken dil c# ailesinden bir dil olursa söylediklerini yalamak zorunda kalacaksın.

fbyazilim fbyazilim Selam. Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek İnternet ve Yazılım Uzmanı
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 668
  • Beğeniler 216 / 244
  • Ticaret 27, (%96)
AhmetKarabulut Kendi firmam olduğunu bildirmek isterim kimsenin emri altında bugüne kadar çalışmadım 18 yaşında bir web tasarım ve yazılım firması kurmak basit bir iş midir ?

Yaptığınız yorumlardan bilgisayar ve yazılımı en iyi ben bilirim bu yorumu (benim size yaptığım yorumu) 15 yaşında bir ergen yapmış diyorsunuz lakin yanılıyorsunuz.

Ta konunu başından beri ASP.NET 'in veya microsoft ürünlerinin tamamen tekel olduğunu ve bu işi en iyi en güvenli veya en optimize bir şekilde değilde rahat bir şekilde bu işi nasıl yaparım diyenlerin kullandığını söylemekteyim daha fazla polemiğe gerek yok bir şeyler öğrenmek isteseydim gider kitaplarını alırdım okurdum öğrenmek istediğim şeyin lakin gerek duymuyorum her şeyi bilmek öğrenmek gereksiz.

Çok haklısınız siz haklısınız ben yanıldım teşekkürler yorumlarınız için.

AhmetKarabulut AhmetKarabulut WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1077
  • Beğeniler 361 / 361
  • Ticaret 33, (%100)

AhmetKarabulut Kendi firmam olduğunu bildirmek isterim kimsenin emri altında bugüne kadar çalışmadım 18 yaşında bir web tasarım ve yazılım firması kurmak basit bir iş midir ?

Yaptığınız yorumlardan bilgisayar ve yazılımı en iyi ben bilirim bu yorumu (benim size yaptığım yorumu) 15 yaşında bir ergen yapmış diyorsunuz lakin yanılıyorsunuz.

Ta konunu başından beri ASP.NET 'in veya microsoft ürünlerinin tamamen tekel olduğunu ve bu işi en iyi en güvenli veya en optimize bir şekilde değilde rahat bir şekilde bu işi nasıl yaparım diyenlerin kullandığını söylemekteyim daha fazla polemiğe gerek yok bir şeyler öğrenmek isteseydim gider kitaplarını alırdım okurdum öğrenmek istediğim şeyin lakin gerek duymuyorum her şeyi bilmek öğrenmek gereksiz.

Çok haklısınız siz haklısınız ben yanıldım teşekkürler yorumlarınız için.

Yazılım firmanız olması sizin bu sektörde pişmenizi hızlandırmaz yavaşlatır. Kendinizi geliştirirseniz tabii ki sorun değil fakat "bilmeye gerek duymuyorum herşeyi öğrenmek gereksiz" diyorsunuz. Bu yüzden keşke bir firmaya girip yeni şeyler öğrenseydiniz.

Quora'da geçmişte bir hikaye paylaşmıştım, vaktiniz olursa okuyun https://www.quora.com/Im-a-developer-but-I-only-code-at-work-is-that-bad/answer/Ahmet-Karabulut-1 ne demek istediğimi anlayacaksınız az çok.

Gönül rahatlığıyla söyleyebilrim ki, yanlış yoldasınız. Karşımdaki yorumu 15 yaşında bir ergenin yaptığını düşünmedim keza 21-22 yaşlarında bir arkadaşımızın yaptığını farz ederek üniversiteden yeni mezun olduğunu düşündüğümü belirttim. Bana "En iyi ben bilirim" diye düşünüyorsunuz diyen bir kardeşimin, benim okumaya ve öğrenmeye ihtiyacım yok, gereksiz bunlar demesi de ironik.

Keşke 10 sene sonra karşılaşma şansımız olsa da o zaman bu alıntıladığım mesajın ne kadarına hala 4 elle tutunuyorsunuz görsek.
Üzgünüm ama gerçekçi olmak gerek, pişman olacaksın.

yetkilibiri arkadaşımın da dediği gibi "Kimin neyi ne kadar okuyup, neyi bilmediğinden o kadar eminsin ki sana birşey anlatmaya çalışırsak anlamsız ve seviyesiz yerlere kayar bu konu.
Bu yüzden tekrar cevap yazmayacağım.

Sana kendi PHP dünyanda ve Linux sunucularında başarılar."

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 668
  • Beğeniler 216 / 244
  • Ticaret 27, (%96)
AhmetKarabulut Amacının polemiğe girmek olduğu o kadar açık ki;

" Çünkü yarın çalıştığın bir firmada proje için kullanman gereken dil c# ailesinden bir dil olursa söylediklerini yalamak zorunda kalacaksın." böyle bir cümle yazıyorsun bende kendi firmam var kimse için çalışmam diyorum hikaye anlatıyorsun :)

Size de bol şanslar.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)

AhmetKarabulut Amacının polemiğe girmek olduğu o kadar açık ki;

" Çünkü yarın çalıştığın bir firmada proje için kullanman gereken dil c# ailesinden bir dil olursa söylediklerini yalamak zorunda kalacaksın." böyle bir cümle yazıyorsun bende kendi firmam var kimse için çalışmam diyorum hikaye anlatıyorsun :)

Merak ettim, 550 - 600 Bin TL fiyat ile .net core yazacağınız bir kamu kurumundan ihale geldi önünüze ne yapıcaksınız? biz bu dili geliştirmiyoruz mu diyeceksiniz adam referans ile duyup gelmiş mesela

Seçim şansınız yok varsa baya büyük lüx, örneğin sistem tarafında bizde windows ve linux ayrımı yapmadığımız(yapamadığımız) gibi bence sizinde programlama dili ayrımı yapamamanız gerekiyor diye düşünüyorum.

--

Konuyu uzaktan takip ediyorum, çok ilginç yorumlar okudum kendimede pay çıkarttım.

Bu yüzden hepinize ayrıca teşekkür ediyorum.
Jelibon worldww

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 668
  • Beğeniler 216 / 244
  • Ticaret 27, (%96)
Mrtcn Çok fazla öyle yazılım projesi veya internet sitesi projesi reddettiğimiz oluyor.

Kamu kuruluşları ile çalışmak gerçekten çok sıkıcı özellikle büyük bir sorumluluk alınıyor.

Henüz o kadar büyük bir yazılım firması değiliz.

Daha çok kendi proje ve girişimlerimiz ile uğraşıyoruz.

Lakin konu biz değiliz konu .NET 'ciler. :D
Mrtcn

kişi bu mesajı beğendi.

Jelibon Jelibon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Php Developer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 16 / 30
  • Ticaret 0, (%0)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Merak ettim, 550 - 600 Bin TL fiyat ile .net core yazacağınız bir kamu kurumundan ihale geldi önünüze ne yapıcaksınız? biz bu dili geliştirmiyoruz mu diyeceksiniz adam referans ile duyup gelmiş mesela

Seçim şansınız yok varsa baya büyük lüx, örneğin sistem tarafında bizde windows ve linux ayrımı yapmadığımız(yapamadığımız) gibi bence sizinde programlama dili ayrımı yapamamanız gerekiyor diye düşünüyorum.

--

Konuyu uzaktan takip ediyorum, çok ilginç yorumlar okudum kendimede pay çıkarttım.

Bu yüzden hepinize ayrıca teşekkür ediyorum.

550-600 bin ₺ bir iş geldiği zaman her türlü yapıcak hayır bu .net yapmıyorum diye vazgeçerse bu ben istemediğim dili yazmamdan çok kazanabileceği bir parayı elinin tersiyle itmek oluyor. Şimdi zaten ben o paraları kazanıyorum diyorsanız o zaman zaten bu tarz ikili didikleşme olmazdı. Aynı zamanda 18 yaşında bir şirket açmak vs bence hiç bir şey göstermiyor. Eğer para kazanmak istiyorsanız ve türkiyedeyseniz her dili bilip hep işi yapmak zorundasınız gerek frontend gerek backend yeri geldi ürün çekimine bile karışıcan sistem böyle. Sizinki biraz şey ben buyum ben bu kafayla giderim ama ahmet beyin dediği gib 4 5 sene sonra "ağa be" derseniz. Aslında birazda ben istediğim dilden başka yazmam şey kafası Hayaller paris eyfel manzarı ofis hayatlar 2+1 ofis :p
Mrtcn

kişi bu mesajı beğendi.

https://github.com/ahevr

• Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 668
  • Beğeniler 216 / 244
  • Ticaret 27, (%96)
Jelibon Yani anlamadığınız bir iş gelirse evet biliyoruz ediyoruz deyip onu öğrenip yapmak mı mantıklı ?

İş ehli olana verilmemiz mi? İsterseniz afrikada yaşayın herkesin belli konularda uzman olması önemli. Herkesin her işi yapması veya bilmesi ne kadar doğru?

Jelibon Jelibon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Php Developer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 16 / 30
  • Ticaret 0, (%0)

Jelibon Yani anlamadığınız bir iş gelirse evet biliyoruz ediyoruz deyip onu öğrenip yapmak mı mantıklı ?

İş verensen yapanı bulup yaptırcaksın yapandan sende öğrenip yapana yaptığı işin hakkını verip onun yaptığı işi sen yapıcaksın. Bu sana ne kazandırıcak biliyor musun
1) İşi zamanıda ve güvenilir bir şekilde bitirme
2) İşi öğrenme
3) Piyasa güveni
4) Ben bu işi bilmiyorum ya ne gerek var diyip sadece bildiğiniz şeylere yoğunlaşmamayı.
5) İnsanın bilmediği bir işi başardığı ve yaptığı zaman bildiği bir işi yapıp keyif alması farklı oluyor. Bu özgüvene sahip olacaksınız.
6) Eğer işiniz yazılımsa kendinize bu markayı verdiyseniz hertürlü yazılım işini yapmanız gerekiyor. Gerekirse anlaştığınız firmanın ağ üzerinden yazıcılarını bile kurmanız gerekiyor. Size 800bin₺ para vericekler siz ben bu işi bilmiyorum yapamam derseniz piyasadan silinirsiniz.

İnsanlar acımasız dostum :) ben asp.net bilmem diye iş yapmazsanız sınıfta kalırsınız. Yazılım sektörü sürekli kendini güncelleyen ve sürekli yeniliklere açık olanlarla devam ediyor

https://github.com/ahevr
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al