wmaraci reklam

CloudFlare için dns değiştirdim Hosting Sorunu Yaşıyorum Sizce Ne Yapayım ?

12 Mesajlar 6.578 Okunma
wmaraci reklam

MuratDinc MuratDinc Miyavliyo - WiseKitten Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)
Arkadaşlar Site Hızımı Artırmak İçin CloudFlare Özeliğini kullanmayı tercih ettim sitem %30 Civarında gözle görülür bir hız artışı oldu ve memnunum ancak bu özeliği kullanmam için Dns ayarlarını CloudFlare istediği üzere değiştirmem gerekti ve bunu yaptıktan bir süre sonra Cpanel'de ve Wabmail'de bozulmak oldu Ve FTP Giremez Durumdayım Ancak Web Sitemde Sorun yok Hosting Firmasına Mail Attım Dns Ayarlarını Orjinal Haline Getirmem Gerektiğini Yazdılar. Sizce Ne Yapmam Gerek Gerçekten Bu Sebeptenmi Olmuş Olabilirmi eger degiştirirsem göz göre göre sitemi Yavaşlatmış olacagım :(

👉 Türkiye'nin En Minnoş Kedi Bloğu Miyaliyo! 😻
wmaraci
reklam

KarakayaEmre KarakayaEmre WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 146 / 145
  • Ticaret 0, (%0)
Kimse cevap yazmamış ben yazıyım.Yapacağın basit.Domainin belirli bir ip adresi vardır.Host yönetiminden istersenn verirler.Hesaplara girerken onları kullan

http://www.emrekarakaya.com.tr/

• Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)

KarakayaEmre adlı üyeden alıntı

Kimse cevap yazmamış ben yazıyım.Yapacağın basit.Domainin belirli bir ip adresi vardır.Host yönetiminden istersenn verirler.Hesaplara girerken onları kullan

Dns den kaynaklamayacagını düşünüyordum o yüzden yazdım bu konuyu dns degiştirdim onların verdiği dns yazdım ancak sorun benim düşündüğüm gibi devam ediyor

Adobewordpress Adobewordpress WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Ö**
  • Mesajlar 677
  • Beğeniler 58 / 418
  • Ticaret 1, (%100)
Nameserver yönlendiriliyor. Mail ve FTP'nin etkilenmemesi lazım. Hosting şirketin kim? 1 gün bekle. Düzelir belki. CF iyidir. Türk web geliştiricilerinin bir çoğu önyargılı ama tamamıyla güvenilir bir şirket. Ben daha önce web tabanlı oyunlarımdan birini CF'ye bağlamıştım. Neredeyse hiç sorun yaşamadan nefes aldırdım bant genişliğine.

adobewordpress.com ~ “güncel tasarım okulu”
wmaraci
wmaraci

KarakayaEmre KarakayaEmre WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 146 / 145
  • Ticaret 0, (%0)
Şöyleki cloudflare domain ismine filtre uygular.İp için koruma uygulamaz.İp den girerseniz yani mesala ftpde sunucu adı emre.com yazacağınıza ip adresinizi yazın

http://www.emrekarakaya.com.tr/

EFK4N EFK4N http://www.e4bilisim.org/ Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Grafiker,Webmaster , Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 2 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Cloud güvenlik sebebiyle cpanel ve whmyi kapatıyor bunlar için ipadresin/cpanel veya ipadresin:portun olarak giriş yapabilirsin ftp sorununu 1 müşterim yaşadı genellikle sunucu kaynaklı oluyor , cloudla alakasız bir sorun ama isterseniz deaktif edebilirsiniz.

radyoloji radyoloji Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Radyoloji Teknikeri
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 4 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

SkyGhostAir adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar Site Hızımı Artırmak İçin CloudFlare Özeliğini kullanmayı tercih ettim sitem %30 Civarında gözle görülür bir hız artışı oldu ve memnunum ancak bu özeliği kullanmam için Dns ayarlarını CloudFlare istediği üzere değiştirmem gerekti ve bunu yaptıktan bir süre sonra Cpanel'de ve Wabmail'de bozulmak oldu Ve FTP Giremez Durumdayım Ancak Web Sitemde Sorun yok Hosting Firmasına Mail Attım Dns Ayarlarını Orjinal Haline Getirmem Gerektiğini Yazdılar. Sizce Ne Yapmam Gerek Gerçekten Bu Sebeptenmi Olmuş Olabilirmi eger degiştirirsem göz göre göre sitemi Yavaşlatmış olacagım :(

Mrb kardeşim hatırlarsan CloudFlare kullanmanı ben önermiştim.

Anlattığın sorun DNS ile alakalı evet. CloudFlarenin DNS ayarlarının görünümü şöyledir:

Turuncu bulut varken aktif tekrar tıklarsan deaktif olur.
Sanırım senin cpanel özelliğini CloudFlare yönetiyor. Bunu deaktif yap. Sadece www.siten.com u aktif yap. İP adresin falan aktif ise onlarıda devre dışı bırak.
Düzelecektir. 1 günde de düzelebilir 1 aydada. Bu senin önbellekleme sürene bağlı. Yine cloudflarenin ayarlarında önbelekleme süresi var. Oradan bu ayarı istediğin gibi düzenleyebilirsin.

İkinci şık olarak, eğer yukarda dediklerim olmaz ise cpanele, siten.com:2082 yada siten.com/cpanel olarak girme. İP adresini yazıp gir. Bilmiyorsan Host aldığın kişilerden adresini öğren.

Ama dediğim gibi birinci şıkkı yaparsan düzelir.
MuratDinc

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam sadece adresi aktif yaptım hosting firmasına çok kızdım olmadığı halde sorun çözüldü dediler :) halbuki çözülen bir şey yok... şimdi sadece dediğin gibi adresi aktif diğerlerini kapalı konuma getirdim ftp, www, www.ipv6, mail, ipv6, direct gibi seçeneklerde aktif konumdaydı şu an bi degişiklik yok yapmam gereken bir şey var mı beklemedeyim ?

dostum sana mesaj atıcaktım esasında biraz bekleyip konuyu görürsün diye düşünüp rahatsız etmek istemedim profiline girip geri çıktım :)

cpanel ve webmail e hosting firmasının sitesi üzerinden girebiliyorum saka gibi bana öyle giremiyorsanız böyle girebilirsiniz dediler sorunu çözmek yerine :) hosting firmamı siz sormadn ben sölim : turkishost

radyoloji radyoloji Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Radyoloji Teknikeri
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 4 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

SkyGhostAir adlı üyeden alıntı

Hocam sadece adresi aktif yaptım hosting firmasına çok kızdım olmadığı halde sorun çözüldü dediler :) halbuki çözülen bir şey yok... şimdi sadece dediğin gibi adresi aktif diğerlerini kapalı konuma getirdim ftp, www, www.ipv6, mail, ipv6, direct gibi seçeneklerde aktif konumdaydı şu an bi degişiklik yok yapmam gereken bir şey var mı beklemedeyim ?

dostum sana mesaj atıcaktım esasında biraz bekleyip konuyu görürsün diye düşünüp rahatsız etmek istemedim profiline girip geri çıktım :)

cpanel ve webmail e hosting firmasının sitesi üzerinden girebiliyorum saka gibi bana öyle giremiyorsanız böyle girebilirsiniz dediler sorunu çözmek yerine :) hosting firmamı siz sormadn ben sölim : turkishost

Ben sadece adresimi aktif yaptım. Sanada bu şekilde öneririm. Dediğim gibi hemen düzelmez. Beklemede kal bir yada birkaç hafta. Eğer ki hala düzelmedi ise söyleyebileceğim tek şey var o da IP adresinden girmen cpanele.

• Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)

radyoloji adlı üyeden alıntı

Ben sadece adresimi aktif yaptım. Sanada bu şekilde öneririm. Dediğim gibi hemen düzelmez. Beklemede kal bir yada birkaç hafta. Eğer ki hala düzelmedi ise söyleyebileceğim tek şey var o da IP adresinden girmen cpanele.

hocam şuan sorunsuz her şey normale döndü Dns adresleri değişmiş gözüküyor hosting firmamın sayfasında ama bir yandanda CF Sitemde 3 saatlik bakıma geldi Eğer DNS Değişmiş olsaydı CF Bakım yapamaz hata falan verirdi sanırım senin yöntem işe yaradı kesinleşince yazarım ama kesin gibi çok teşekkür ederim :):D:)

Ek Olarak: Hocam Dns Değişmesi Sonucu Düzelme Olmuş Şimdi Gördüm Yine CF Dns Sine geçtim tekrar sorun çıktı neden oluyor olabilir CF DNS'si ile sorunsuz nasıl çalıştırabilirim ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al