wmaraci reklam

Etiket Sorunu

3 Mesajlar 694 Okunma
wmaraci reklam

masal001 masal001 www.hayvanizle.com Kullanıcı
  • Üyelik 09.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek memur
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 33 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar videolarımı etiket verme konusunda sorun yaşıyorum. 2 aylık sitem www.hayvanizle.com adlı video paylaşım siteme verdiğim etiketler konusunda arkadaşların farklı fikirleri oldu ve bu durum kafamı karıştırdı. Örneğin Konu Başlığı ''Acemi Avcı Kedi Tavuktan Çalım Yiyor'' adlı videoma Acemi Avcı Kedi Tavuktan Çalım Yiyor izle, Acemi Avcı Kedi Tavuktan Çalım Yiyor video, gibi etiketlermi vermeliyim? yoksa açıklamalara girdiğim kelimelerden etiket verebilirmiyim? Hangisi daha doğru? ben açıklama içerisinden seçiyorum etiketlerimi.. bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim...

wmaraci
reklam

HiddeNKinG HiddeNKinG MIUI Türkiye Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Uçak Müh.
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 48 / 48
  • Ticaret 54, (%100)
Anahtar kelimelerin ne işe yarar? Yada alakasız çok fazla kelime girersek ne olur? Öncelikle anahtar kelimeler sayesinde google’da indexlenme artar. Diyelim ki Yüzüklerin Efendisi ile yazı yazdık, anahtar kelimelere de yüzük,efendi vb. şeyler yazdık bu sayede bu kelimelerde indexlenmiş olacağız. Eee peki alakasız Meta-Tag girersek ne olur? O da şöyle Diyelim ki yine Yüzüklerin Efendisi ile yazı yazdık, anahtar kelimeleri de yüzük,efendi,filmi izle,izle vb şeyler. Eğer yazımızda filmin izlenmesi ile alakalı bir şey yoksa ziyaretçi doğal olarak aradığını bulamayıp kaçacaktır. Google’da şöyle düşünür; “Bunu ben bu kelimelerde indexliyorum ama ziyaretçiler bir şey bulamadan siteden kaçıyor der ” böylece sizin sitenizi çöp site der gerilere atar. Bu yüzden alakasız meta-tag girimi yapmayın.

Eee peki konumuzla alakalı meta-tag girimi nasıl yapılır? Benin yaptığım bir yöntemi sizle paylaşıyorum. Diyelim ki Yüzüklerin Efendisinin bütün serileri konusu hakkında bir yazı yazdık. Google geliyoruz ve Yüzüklerin Efendisi Konusu yazıyoruz. Altta zaten hemen google hit alan kelimeler çıkıyor, etiketlerimizi de onları giriyoruz. Böylece hem hit alıyoruz hemde alakasız anahtar kelime girmemiş oluyoruz.

İşte bu kadar basit. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Alıntı
masal001

kişi bu mesajı beğendi.

masal001 masal001 www.hayvanizle.com Kullanıcı
  • Üyelik 09.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek memur
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 33 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Anladım.. ben zaten pek alakasız seçmiyorum.. örneğin Acemi Avcı Kedi Tavuktan Çalım Yiyor konu adlı videomun açıklaması : KEdilerin tavuklara saldırdığı pek görülmez. Genelde kediler cicivleri avlar. Horozlardan ve tavuklardan alacakları darbeleri göze almazlar. Video da bir kedi tavuğa yavaş yavaş yaklaşıyor. Avcı kedi sonra birden hızlanıp tavuğun üstüne atlıyor. Tam yakalayacakken tavuk eğiliyor, bir vücut çalımı atıyor ve kediden kurtuluyor :)acemi avcımız avdan eli boş dönüyor.. Etiketler : tavuk, kedi, horoz, avcı kedi, acemi avcı

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al