wmaraci reklam

İstifa edip, web alanında çalışmak istiyorum.

27 Mesajlar 2.955 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Mgunduz47 Mgunduz47 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Batman
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 12 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar, kısaca kendimden bahsedip olayı anlatmak istiyorum. 23 yaşında devlet memuruyum. Daha önce (memur olmadan önce) eğitim üzerine çeşitli birkaç blog kurdum ve bunlardan az da olsa (o döneme göre iyiydi) gelir elde etmiştim. Ancak daha sonra askere gittim ve döndüğümde mahvolmuş durumdaydılar ve ben bu blogları kapatmak durumunda kaldım.

Birkaç gündür aslında buraya yazmak ve sizinle istişare etmek istiyordum ancak sürekli erteliyordum. Bugün ise yaşadığım bir olay artık kendi işimi kurmam için resmen hırslandırdı beni. Amirim olan bir şahsiyet, benimle aynı konumda olan bir arkadaşıma ağzına geleni söyleyip siz kimsiniz, kendinizi nerede sanıyorsunuz gibisinden tartıştılar. Bu tarz olaylar neredeyse her hafta yaşanıyor maalesef (devlet memuruyuz ancak amirler sanki babalarının bakkalını işletir gibi davranıyorlar)

Kendi web sitemi veya sizin önereceğiniz uygulama vs. bir sistem kurup belli bir seviyeye gelene kadar bu mesleğe sabretmek ve ardından da kendi işim üzerinden hayatıma devam etmek istiyorum. Sürekli emir almak, sürekli egoist insanlarla muhatap olmak gerçekten beni çok bunalttı.

Kısacası benim sormak istediğim şey.. uzun zamandır web siteleriyle ilgilenmiyorum ve bu nedenle ne tutar ne tutmaz tam olarak bilemiyorum. Aklımdaki fikirler şunlar;

- Forum sitesi mi kursam?
- Eğitim üzerine blog mu kursam?
- Mobil uygulama mı yaptırsam veya satın alsam? (bu konuda hiçbir bilgim yok)

Şuan memuriyetten dolayı belirli bir gelirim var ve bu imkan elimdeyken fırsata çevirmek istiyorum.

wmaraci
reklam

BegeniApp BegeniApp Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad K** C**
  • Mesajlar 297
  • Beğeniler 54 / 84
  • Ticaret 0, (%0)
Rakipler çok fazla artık eskisi gibi değil her proje tutmuyor hocam
mert47 EYA Mgunduz47

kişi bu mesajı beğendi.

burakalaca burakalaca Lil Machiavel Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek CEO
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 43 / 51
  • Ticaret 21, (%100)
Yazılımda kendinizi geliştirebilirseniz yada tasarım konusunda olabilir ama onun dışında kendinizi girişimci olucam diye istifa etmeyin boşuna gider sermaye biriktirin en azından istifa etmeden önce bu süreçte kendize bir alan belirleyin planlayın ve projenizi hazırlayın herşeyden emin olduktan sonra bu kararı son kez daha düşünüp istifa edip iş bulmakta zor piyasada.

Eğer yazılım alanıda kendiniz güzel bir şekilde geliştirebilirseniz olabilir ama şuan istifa etmeniz saçmalık olur bir daha bu işi bulma şansınızıda kaydebilirsiniz :)

iyi forumlar.
Mgunduz47

kişi bu mesajı beğendi.

Software - Social Media - Brand & Business Development - Music Label - Life Coaching mevabak  

hkccrn hkccrn Nope Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1526
  • Beğeniler 1318 / 738
  • Ticaret 35, (%100)
Ben de sizin gibi düşünüyorum yani memuriyet ortami açısından. Fakat istifa etme istegimin sebebi başka bir mesele. Eğer adam akıllı bir yatırım bulursam ben de istifa etmeyi düşünüyorum ki hala arayış icerisindeyim. İyi kazandirmasini beklemiyorum, çok aktif bir iş olması lazım benim için. Çünkü yıllardır dağlarda görev yapıyorum masa başı zor geliyor. Mobil uygulama işi cazip geliyor. Forum işi eğer gerçekten tutabilecegini düşündüğünüz bir alan varsa ve reklam imkânınız varsa yapınız. Blog işi ise çok fazla rekabet istiyor. Önüne gelen blog açmaya başladı. Bir kaç tane web sitesi projem var henüz başlamadım ama bu ay itibariyle onlara da başlıyorum. Bakalım sizin için önerim ise e-ticaret ve mobil uygulama işidir. Sağlam bir bütçe ile yapamayacaginiz iş yok.
Yakut Mgunduz47

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 11.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Batman
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 12 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

oxygenb adlı üyeden alıntı

Yazılımda kendinizi geliştirebilirseniz yada tasarım konusunda olabilir ama onun dışında kendinizi girişimci olucam diye istifa etmeyin boşuna gider sermaye biriktirin en azından istifa etmeden önce bu süreçte kendize bir alan belirleyin planlayın ve projenizi hazırlayın herşeyden emin olduktan sonra bu kararı son kez daha düşünüp istifa edip iş bulmakta zor piyasada.

Eğer yazılım alanıda kendiniz güzel bir şekilde geliştirebilirseniz olabilir ama şuan istifa etmeniz saçmalık olur bir daha bu işi bulma şansınızıda kaydebilirsiniz :)

iyi forumlar.

Aynen katılıyorum, zaten şuan istifa etmeyecem. Ancak sizin de dediğiniz gibi uygun bir alan bulup bunun için en azından birikim yapmak, yavaş yavaş ta olsa hazırlık yapmak istiyorum.

Zafer Zafer Web Developer,Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad Z** A**
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 76 / 38
  • Ticaret 4, (%100)
Dostum benim önerim boş zamanlarında proje geliştirmeye devam et öyle filmlerdeki gibi pat diye istafa verip asılma hem seni maddi yönden yıpratabilir hem de senin için daha iyi olmuş olur.Şuan web sektörü forum gibi olaylar eskisi gibi aktif değil.
Mgunduz47

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Batman
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 12 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

hkccrn adlı üyeden alıntı

Ben de sizin gibi düşünüyorum yani memuriyet ortami açısından. Fakat istifa etme istegimin sebebi başka bir mesele. Eğer adam akıllı bir yatırım bulursam ben de istifa etmeyi düşünüyorum ki hala arayış icerisindeyim. İyi kazandirmasini beklemiyorum, çok aktif bir iş olması lazım benim için. Çünkü yıllardır dağlarda görev yapıyorum masa başı zor geliyor. Mobil uygulama işi cazip geliyor. Forum işi eğer gerçekten tutabilecegini düşündüğünüz bir alan varsa ve reklam imkânınız varsa yapınız. Blog işi ise çok fazla rekabet istiyor. Önüne gelen blog açmaya başladı. Bir kaç tane web sitesi projem var henüz başlamadım ama bu ay itibariyle onlara da başlıyorum. Bakalım sizin için önerim ise e-ticaret ve mobil uygulama işidir. Sağlam bir bütçe ile yapamayacaginiz iş yok.

Ben bahsetmek istemedim ancak sanırım aynı mesleği yapıyoruz. İş gerçekten dayanılmaz bir hal aldı. Mobil uygulama benim hiç anlamadığım ve bilmediğim bir şey. Ancak en çok umut vaat eden alanda mobil uygulama görünüyor. Araştıracağım.
hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
İngilizce niche alanına girin istifaya kadar da sosyal medyada siteye zemin hazırlayın ha derseniz İngilizcem yok makale yazarı ile de uğraşamam Türkçe site açacaksanız finans alanında açın çünkü krizden ötürü nasıl para kazanırım alternatif iş yöntemleri vs.. google da patlayacak

Yabancı site için 2 senedir zemin hazırlıyorum ben geçen aylarda başladım projeye. Dolar kuru en az 3 sene düşmeyeceği için ayda 1k 2k dolar ya da pound bana fazlasıyla yetecek 2 3 site ile hayatımı yıllarca devam ettirebilirim.

Türkçe site olarak da dediğimi düşünün. Öyle şu zamanda inovatif projelere girmenin mantıklı bir yanı yok. Finans için de domain isterseniz 3 adet var elimde hatta birçok alan için var ama ben İngilizce sitelere girdiğimden pasif olarak kaldı.
Mgunduz47

kişi bu mesajı beğendi.

Guness Guness Gün olur, asra bedel. Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 18 / E
  • Meslek Hayat boyu öğrenci.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 868
  • Beğeniler 335 / 181
  • Ticaret 41, (%100)
İki mesleği aynı anda yürütseniz daha iyi olur gibime geliyor.
Mgunduz47

kişi bu mesajı beğendi.

Dönülmez akşamın ufkundayız, vakit çok geç.

• Üyelik 11.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Batman
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 12 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

İngilizce niche alanına girin istifaya kadar da sosyal medyada siteye zemin hazırlayın ha derseniz İngilizcem yok makale yazarı ile de uğraşamam Türkçe site açacaksanız finans alanında açın çünkü krizden ötürü nasıl para kazanırım alternatif iş yöntemleri vs.. google da patlayacak

Yabancı site için 2 senedir zemin hazırlıyorum ben geçen aylarda başladım projeye. Dolar kuru en az 3 sene düşmeyeceği için ayda 1k 2k dolar ya da pound bana fazlasıyla yetecek 2 3 site ile hayatımı yıllarca devam ettirebilirim.

Türkçe site olarak da dediğimi düşünün. Öyle şu zamanda inovatif projelere girmenin mantıklı bir yanı yok. Finans için de domain isterseniz 3 adet var elimde hatta birçok alan için var ama ben İngilizce sitelere girdiğimden pasif olarak kaldı.

Öneriniz çok teşekkür ederim. Araştıracağım bunu da not alıyorum

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al