freelance iş ilanları

seoya yeni başlayacağım tavsiyeleriniz nelerdir?

18 Mesajlar 2.206 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

hsynnr hsynnr SEO Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 350 / 216
  • Ticaret 64, (%100)
Merhaba az çok web tasarım biliyorum fakat uzun zamandır seo ile ilgilenmek istiyorum ve alacağım kurs vb şeylerle ilk önce kendi sitemde deneyip daha sonra eğer kabul eden olursa ücretsiz staj gibi çalışmayı düşünüyorum bir firma vb yerde.
Ankara'da öğrenciyim bir kaç kurs buldum meb onaylı sertifika veriyormuş.Peki sertifika olduktan sonra kendimi nasıl geliştirebilirim.Tabiki bu işe yıllarını vermiş biri gibi ilk olamam ama bir bilgim olur.
Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim sizce böyle bir eğitim alıp en sevdiğim hem de üç beş kazanabileceğim bir miktar olur mu ? Ama şunu da deyim kursu alırsam bir firma da gönüllüolarak çalışmak isterim tabi ki bana katkı sağlayacak bir yerde böyle de bir durum olur mu?Yani toy bir işçiye şans veren çıkar mı? Ve nasıl bir kurs almalıyım?Bir kaç kurs konuştum Ankara'da destek ve görüşlerini paylşabilirseniz çok sevinirim?
"Elimde referans sağlayacak 3-4 site olur biri restoran-biri klima kombi-diğer 2 tane de kendi sitem yani öğrendiklerimi bu işlerle az da olsa pekiştirebilme fırsatım olur ve az da olsa bir deney sağlayabilirim kendim için.
Son olarakta şunu sormak istiyorum ben meb onaylı bir sertifika ve 4-5 çalışma ile başta da dediğim o gönüllü çalışma ve o iş yeri referans verirse bir yerlere varabilir miyim ?
teşekkürler :)

SEO 
wmaraci
reklam

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
İnternette bütün kaynaklar mevcut. Kendi kendinize uzman dahi olabilirsiniz. Biraz daha düşünün derim

UrcBilisim UrcBilisim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Makale Yazarı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 199 / 130
  • Ticaret 61, (%95)

Doruk adlı üyeden alıntı

İnternette bütün kaynaklar mevcut. Kendi kendinize uzman dahi olabilirsiniz. Biraz daha düşünün derim

Bütün kaynaklar mevcut ama bilmeyen birisine çok zor hocam :) şu internet aleminde en çok merak edip öğrenmek istediğim şeydir bu seo benimde. Çok çok ünlü bir seocunun kitabını aldım parayla ama oda internette herkesin paylaştığı şeyleri zaten yazmış koymuş. Nereden başlanır nasıl yapılır neler önemlidir vs.

• Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 350 / 216
  • Ticaret 64, (%100)
Nerelere bakmam gerek biraz yardım edebilir misiniz?

Ek Olarak:

C-Uruc adlı üyeden alıntı

Bütün kaynaklar mevcut ama bilmeyen birisine çok zor hocam :) şu internet aleminde en çok merak edip öğrenmek istediğim şeydir bu seo benimde. Çok çok ünlü bir seocunun kitabını aldım parayla ama oda internette herkesin paylaştığı şeyleri zaten yazmış koymuş. Nereden başlanır nasıl yapılır neler önemlidir vs.

Aynen bilmeyen için zor çünkü soru oluyor ve cevap bulmak zor

SEO 
wmaraci
wmaraci

DeLi1SeY DeLi1SeY 1881 - 193∞, özlemle... Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1385
  • Beğeniler 232 / 263
  • Ticaret 2, (%100)
Bende seo konusunda bir şeyler okuyup araştırmak istiyorum ama hali hazırda bulunan hangi kaynağa güvenebilirim bilmiyorum, günümüzde seo uzmanı olarak tabir edilen ve bu işte bir numara olan firma bence 1 tane ücretsiz şekilde dağıttığı seo teması sayesinde binlerce link alarak bu bölüme yerleşti (ki benim düşümcem bu şekilde) binlerce link alsam muhakkak bence 1. sıraya yerleşirdim ama hiç kimsenin püf noktalarını internette paylaşacağını zannetmiyorum ben bu nedenle kitap almak dahi gelmiyor içimden

Belki bir gün dünyadaki tüm kadınları anlayabilirim, ama Google'ı hiç bir zaman anlayamayacağım.

BiELOF BiELOF Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Makine Modelcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
Diyelim; Aldığınız kitaplar 1 yıl öncesinin.

Son güncellemeler için ne kadar doğru olacak?

Keywords tarih oldu hala keywords önemli, description önemsiz diyen seo uzmanları var? :D

Her kes SEO'cu

1-2 Gün içerisinde bende ücretli konu açacağım. Yükselme nasıl olurmuş görsünler :p

hmttatar46 hmttatar46 Cümleten S.a Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Halı Yıkama
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 792
  • Beğeniler 212 / 220
  • Ticaret 6, (%100)
hocam bir yerde okumuştum seocu olmak için kendi tekniklerini geliştirmen lazım diye....adamın birisi "abaza" erkekleri kullanarak google üzerinden sitesine girdiriyordu al sana organik hit ve kelime bazlı yükseliş :)

bence seocu olmak için belli başlı şeyleri öğrendikten sonra sürekli yeni yöntemler üretmek gerekiyor.

• Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 350 / 216
  • Ticaret 64, (%100)

peki neden başlama deyip gülüyorsunuz :(

Ek Olarak:

hmttatar46 adlı üyeden alıntı

hocam bir yerde okumuştum seocu olmak için kendi tekniklerini geliştirmen lazım diye....adamın birisi "abaza" erkekleri kullanarak google üzerinden sitesine girdiriyordu al sana organik hit ve kelime bazlı yükseliş :)

bence seocu olmak için belli başlı şeyleri öğrendikten sonra sürekli yeni yöntemler üretmek gerekiyor.

Tamam da sadece ziyaret olsa herkes bunu yapar "abaza erkek" bi yere kadar ben her işte onu kullanamam bu kadar boş bir iş değildir herhalde

Ek Olarak:

BiELOF adlı üyeden alıntı

Diyelim; Aldığınız kitaplar 1 yıl öncesinin.

Son güncellemeler için ne kadar doğru olacak?

Keywords tarih oldu hala keywords önemli, description önemsiz diyen seo uzmanları var? :D

Her kes SEO'cu

1-2 Gün içerisinde bende ücretli konu açacağım. Yükselme nasıl olurmuş görsünler :p

Valla hocam kardesçe arkadaşça nasıl derseniz deyin fakat bir yerden başlamak istiyorum ve adam akıllı şunu yaparsın diyecek birini arıyorum bir de burda herkes kötü gibi veya basit gibi yazıyorda bir sürü para ve zaman süren bir sey nasıl saçma ve başlanmıyacak olabilir ki? Görüşler için tesekkürler

SEO 

foximus foximus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanlığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ş** D**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 10 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
SEO'da öğrenilecek bir şey yok ki. Artık her şey çok basit. Eskiden backlink, footer link, pagerank vb. çok detaylıydı ama günümüzde artık hiçbirine gerek kalmadı. Çünkü Google tamamen kullanıcı deneyimine bakıyor. Yani senin bir film siten var diyelim. 720p izleme seçeneği altında 360p olursa kişi direk siteden çıkar ve arama sonuçlarında bir sonraki siteye girer. Eğer girdiği diğer sitede aradığını bulursa o site zamanla senin üzerine çıkar. Bu kadar basit ve net :) Ne kadar çok tanıtım yazısı/link alırsan al o siteyi geçmen mümkün olmaz ondan sonra.

Kısaca SEO = kaliteli ve doğru içerik.

• Üyelik 11.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 350 / 216
  • Ticaret 64, (%100)
yani nerden başlamalıyım kitap felan yok mu ya da kursa gidip diploma almak çok mu saçma

SEO 
wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al