wmaraci reklam
lidertakipci

Adsense'den Paramı Alabilir miyim?

9 Mesajlar 6.786 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Ersumer Ersumer songemi.net Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Psikolojik Danışman
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 88 / 58
  • Ticaret 15, (%100)
Merhaba arkadaşlar. Bir kaç sorum olacak size?

Şimdi Youtube ana kanalım para kazanmaya kapatıldı. Alt kanallarımdan 2'si de kapatıldı. Fakat bir kanalım hala aktif olarak para kazanmaya açık. Adsenseden bu kanalım ile kazandığım parayı alabilir miyim? (Adsense hesabım aktif ve ihlal yok.)

Bir başka sorum da şu ki;
Youtubede bir başka hesabımda Ana kanalımın para kazanmasını aktifleştirmemiştim. Alt kanallar açtım ve onlardan yaklaşık 600 TL para kazandım 3 ay önce. Bu kanallarımın hepsi kapandı sırayla ve adsense ödememi yapmadı. Hala adsense hesabımda 602,75 TL kesinleşmemiş kazancım var.
Şimdi ben bu parayı nasıl alabilirim ? Mail yazdım, supporttan yazdım sonuç alamadım. Adsense hesabım hala aktif fakat alt kanallarımın para kazanma özelliği iptal edildi.
Şimdi ana kanalımdan aktif etsem para kazanmayı ve 3-5 video atsam. Bu ay 1-2 dolar gelse eski kesinleşmemiş kazancımla beraber alabilir miyim?

Ya ne güzel pin filan geldi, deneme ödemesini aldım herşey tamamdı. Sonra 3 ay önce kanallarım kapatıldı para kazanmaya. Yani o biriken paramı (kesinleşmeyen) almamın yolu var mı ?

Teşekkürler ...

wmaraci
reklam

BozkurTr BozkurTr Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bilisim Teknoloji
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 9 / 20
  • Ticaret 4, (%75)
Malesef Kapatılan Hesaplara Para Ödenmiyor Diye Biliyorum.

• Üyelik 07.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 88 / 58
  • Ticaret 15, (%100)

BozkurTr adlı üyeden alıntı

Malesef Kapatılan Hesaplara Para Ödenmiyor Diye Biliyorum.

Adsense hesabım açık ama. Ana kanalımda para kazanma aktif. Diğer kanallarımın ki kapandı. Yine de alamaz mıyım ?

ebagcuvan ebagcuvan emrebagcuvan.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)

Ersümer adlı üyeden alıntı

Adsense hesabım açık ama. Ana kanalımda para kazanma aktif. Diğer kanallarımın ki kapandı. Yine de alamaz mıyım ?

Yeni bir youtube kanalı aç özgün videolar yükle etiket başlık vs ayarla kanalı gerçekten kullanmak için aç sonra adsense ile ilişkilendir daha sonra ödeme zamanını bekle o zaman onaylanırsa alabilirsin diye düşünüyorum.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 88 / 58
  • Ticaret 15, (%100)

ebagcuvan adlı üyeden alıntı

Yeni bir youtube kanalı aç özgün videolar yükle etiket başlık vs ayarla kanalı gerçekten kullanmak için aç sonra adsense ile ilişkilendir daha sonra ödeme zamanını bekle o zaman onaylanırsa alabilirsin diye düşünüyorum.

Anladım. Teşekkür ederim...
ebagcuvan

kişi bu mesajı beğendi.

teymir teymir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Online Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 21 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
Para kazanmaya kapatılan Youtube kanalına bağlı Adsense hesabı ile ilişkili diğer tüm Youtube kanallarında da aynı yasak devam eder, bir kanalın bile banlanmışsa o adsense'e bağlı yeni ve eski hiçbir youtube kanalından para kazanamazsın. Sadece normal adsense kazancın devam eder.
Yapabileceğin ise; yasak nedenine bağlı olarak ya gerekli düzelemeleri yapıp beklersin yada ban yemememiş diğer kanalları kullanmak için o adsense hesabını kaldırıp yenisine bağlarsın.

Semsector.com - SEM - SEO - Sosyal Medya

MeteErdem MeteErdem Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ticaret, Serbest
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 15 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
@Ersümer ben youtube işlerinde yeniyim bir soru sormak istiyorum. Kanalların kapatılma sebebi nedir acaba benim bir kanalım var kapatılmasını hiç istemem açıkçası baya emek sarfettim onun için soruyorum. Bilelim ki önlem alalım en baştan.

Ek: kapatılan kanalın kazandığı paralar da hava oluyor diye biliyorum.

• Üyelik 07.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 88 / 58
  • Ticaret 15, (%100)

teymir adlı üyeden alıntı

Para kazanmaya kapatılan Youtube kanalına bağlı Adsense hesabı ile ilişkili diğer tüm Youtube kanallarında da aynı yasak devam eder, bir kanalın bile banlanmışsa o adsense'e bağlı yeni ve eski hiçbir youtube kanalından para kazanamazsın. Sadece normal adsense kazancın devam eder.
Yapabileceğin ise; yasak nedenine bağlı olarak ya gerekli düzelemeleri yapıp beklersin yada ban yemememiş diğer kanalları kullanmak için o adsense hesabını kaldırıp yenisine bağlarsın.

Anlaşıldı galiba. O zaman banın kalkmasını beklemekten başka bir şey yapılamaz. Bekliyelim bakalım 4 ay geçti zaten.
Teşekkür ederim ...

Ek Olarak:

MeteErdem adlı üyeden alıntı

@Ersümer ben youtube işlerinde yeniyim bir soru sormak istiyorum. Kanalların kapatılma sebebi nedir acaba benim bir kanalım var kapatılmasını hiç istemem açıkçası baya emek sarfettim onun için soruyorum. Bilelim ki önlem alalım en baştan.

Ek: kapatılan kanalın kazandığı paralar da hava oluyor diye biliyorum.

ben de yeterli bilgiye sahip değilim aslında. Fakat araştırdığım kadarıyla videolarının içinde fazlaca üçünçü taraf eşleşmesinin olması, dünya genelinde yasaklı olması, telif ve content Id uyarısı almak, topluluk kurallarına aykırı olması kanalın kapatılmasına yada para kazanmasının iptal edilmesine sebep oluyor...

MeteErdem MeteErdem Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ticaret, Serbest
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 15 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

Ersümer adlı üyeden alıntı

Anlaşıldı galiba. O zaman banın kalkmasını beklemekten başka bir şey yapılamaz. Bekliyelim bakalım 4 ay geçti zaten.
Teşekkür ederim ...

Ek Olarak:

ben de yeterli bilgiye sahip değilim aslında. Fakat araştırdığım kadarıyla videolarının içinde fazlaca üçünçü taraf eşleşmesinin olması, dünya genelinde yasaklı olması, telif ve content Id uyarısı almak, topluluk kurallarına aykırı olması kanalın kapatılmasına yada para kazanmasının iptal edilmesine sebep oluyor...

Anladım teşekkürler. Ben de birkaç defa telif uyarısı aldım. 3 defa alınca kanal kapatılıyor diyorlar ama ben 5-6 defa almışımdır, her telif uyarısında videoyu direk sildim bir sıkıntı olmadı, bundan sonra olmaz umarım.
Geçmiş olsun inşallah yakın zamanda kanalınız açılır..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al