wmaraci reklam
lidertakipci

Yabancı dizileri altyazılı yayınlamak yasak mı ?

7 Mesajlar 2.367 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ademd ademd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci,stajyer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 23 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Yayınlamaktan vazgeçtim, konunun işi bitmiştir.:)

Başlıkta yazdığım gibi, Türkiye'de yeni yeni bilinmeye başlanan bir dizi var ve diziye altyazı ekleyerek yayınlamak istiyorum. Youtube politikalarına göre bu serbest mi ? İnternette araştırdım ama net bir bilgi bulamadım.
Dizinin normalde Türkçesi yok, altyazıları kendim yazarak yayınlayacam.
Hesabımı riske atmakta istemiyorum, bilgili arkadaşlar aydınlatırlarsa iyi olur :o

not: yalnız bir sorun var, dizi Türkiye'de dublaj olarak TV'de yayınlanıyor(ismini vermicem:)) ve şuan daha 5. bölümde. Kendi ülkesinde 2. sezonun ortalarında olduğu için bölümlerin tamamına sahibim. Ben altyazılı olarak önden yayınlarsam kanalla aramda problem çıkabilir mi ?

wmaraci
reklam

ubrtrade ubrtrade WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Dış Ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 81 / 81
  • Ticaret 20, (%100)
diziyi siz çektiyseniz sorun olmaz hocam başkasının dizisi ise yani yönetmeni yapımcısı yayın sahibi siz değilseniz tabiki yasak

Korkusuz Korkusuz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilişim Teknolojileri
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** H**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Yayın hakkı vardır türkiyedeki kanalın şahsen siz sizin yayınlamak için para verdiğiniz bir şeyi başkasının bedava yapmasını istermisiniz kendinize sorunuz bence başka sorun kalmaz :)

Ek olarakdanda ilk zamanlarda sorun olmaya bilir fakat gördükleri anda yasaklarlar veya kapatırlar.

castiel castiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 509
  • Beğeniler 94 / 97
  • Ticaret 4, (%100)
Film yayınlamak yasak alt yazı yayınlamak yasak değildir alt yazıyı siz yada başka birisi hazırlıyor kimse sizden alt yazı için kanuni yaptırımda bulunamazlar ama alt yazıyı birleştirip yayınlarsan o zaman telif hakkı muhabbetinden ceza yersin

www.parkpera.com
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 29.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci,stajyer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 23 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

ubrtrade adlı üyeden alıntı

diziyi siz çektiyseniz sorun olmaz hocam başkasının dizisi ise yani yönetmeni yapımcısı yayın sahibi siz değilseniz tabiki yasak

Dizi, normal tv dizisi yani maalesef telif hakkım yok

Korkusuz adlı üyeden alıntı

Yayın hakkı vardır türkiyedeki kanalın şahsen siz sizin yayınlamak için para verdiğiniz bir şeyi başkasının bedava yapmasını istermisiniz kendinize sorunuz bence başka sorun kalmaz :)

Ek olarakdanda ilk zamanlarda sorun olmaya bilir fakat gördükleri anda yasaklarlar veya kapatırlar.

Google'da arattım da dizinin Türkçede aranması çok fazla ve kanalın yayınlarının tekrarı bulunmuyor. O yüzden düşündüm ama hiç bulaşmamak en iyisi :)

castiel adlı üyeden alıntı

Film yayınlamak yasak alt yazı yayınlamak yasak değildir alt yazıyı siz yada başka birisi hazırlıyor kimse sizden alt yazı için kanuni yaptırımda bulunamazlar ama alt yazıyı birleştirip yayınlarsan o zaman telif hakkı muhabbetinden ceza yersin

Altyazıyı kendim hazırlıyorum ama videoyla birleştirmedikten sonra bir anlamı kalmaz ki :)

Haklısınız, en iyisi hiç bulaşmamak. En güzeli blog açıp altyazıları blogdan yayınlamak :p

ubrtrade ubrtrade WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Dış Ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 81 / 81
  • Ticaret 20, (%100)

ademd adlı üyeden alıntı

Dizi, normal tv dizisi yani maalesef telif hakkım yok

Google'da arattım da dizinin Türkçede aranması çok fazla ve kanalın yayınlarının tekrarı bulunmuyor. O yüzden düşündüm ama hiç bulaşmamak en iyisi :)

Altyazıyı kendim hazırlıyorum ama videoyla birleştirmedikten sonra bir anlamı kalmaz ki :)

Haklısınız, en iyisi hiç bulaşmamak. En güzeli blog açıp altyazıları blogdan yayınlamak :p

dizi adını verebilirsin artık bu aralar dizi kalmadı hep sezon finali vs.. oldu izleriz en azından :D

• Üyelik 29.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci,stajyer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 23 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

ubrtrade adlı üyeden alıntı

dizi adını verebilirsin artık bu aralar dizi kalmadı hep sezon finali vs.. oldu izleriz en azından :D

Dizi çocuk işi be hocam, sana bana gelmez yani, çocuk hiti bol olacağı için seçmiştim :D
Revolution var, bu aralar izliyorum baya sarıyor. İzlemediysen tavsiye ederim, şimdiye kadar 36 bölüm oldu sanırım. :o

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al