wmaraci reklam

YouTube Partner Şirketleri Hakkında Birkaç Soru

8 Mesajlar 8.867 Okunma
wmaraci reklam

sinans1996 sinans1996 twitch.tv/romanticarcher Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Twitch Partner Streamer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)
Herkese merhabalar arkadaşlar imzamda ki YouTube kanalım Oyun videoları üzerine ve şu sıralar epey de popüler sayılabilecek bir durumda ilerleyişi de gayet olumlu seyrediyor. Geçenlerde isim vermem gerekirse Wediacorp isminde bir partner şirketi kanalımı oldukça beğendi ve bünyelerine beni kabul edecekleri hakkında bir mail yolladılar bana. Kafamda bir kaç şey var. Şirket bana Adsense hesabımın YouTube'da kullanamayacağımı söyledi eğer onlarla çalışırsam. Adsense %60 gibi bir ödeme yapıyor sanırım bana bu şirket de bana %70 teklif etti fakat neye göre %70 gibi ayrıntıya da girmedi. Sordum şimdilik bir cevap da gelmedi kafama takılan bir şeyler var sayayım alta bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olsun !!!

1- Şimdi bu partner şirketi bana YouTube'da doğrulanmış ad alacak bu yüzden cazip geliyor bana ünlü birisi gibi doğrulanmış ad kullanmak fakat bunu bu şirket olmadan yapamaz mıyım çünkü ben Adsense ile mutluyum çünkü büyük bir bünyesi var ve bir sorun olduğunda çözümleneceği garanti :D

2- Önerebileceğiniz sağlam partner şirketleri var mı katılabileceğim ismi bilindik bir şirkete sırtımı yaslamak isterim.

3- Sizce Partner şirketlerinden birine katılmalı mıyım ? Benim için artıları neler olur ?

4- Content ID şirket sana alıcaz dedi ordan bana bi tüyo kırdılar bende dururmuyum çaktım Content ID üyeliğini kısa zaman sonra yanıt bekliyorum ne işime yarar bu bilmiyorum tabi :D

5- Bu soruyu unuttum hatırlarsam yorumlardan sorarım artık

Sosyal olan her şey.
wmaraci
reklam

serkandinc serkandinc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 30 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba Sinan,

Partner şirketlerine katılman sana şuanki halinle ulaşamayacağın bir çevre sunabilir. Bu sebepten ötürü yeni reklam verenlerle tanışma olasılığın daha fazla bence partnere katılmanın tek mantıklı açıklaması bu olabilir.

Bunun dışında Content ID'ye başvurmuşsun. Bu onaylandığında zaten Youtube hesabın onaylı hesap olacak yani bir ünlü gibi gözükecek :)

mesut1515 mesut1515 www.tekparcahdizle.com Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 1 / 7
  • Ticaret 6, (%100)
banada yapmıslardı hiç cevap bile yazmadım konuyu biraz daha açarsanız bizde iletişime geçelim tekrardan

sasaleyte sasaleyte WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 539
  • Beğeniler 25 / 69
  • Ticaret 1, (%100)
Çok fazla partner şirketi var Makerstudios ve fullscreen bu alanda liderdir diyebiliriz ama öyle kolay kolay content ID vereceklerini sanmam.

Eğer bahsettiğin şirket content ID verecekse hiç durma katıl derim.

Content ID ne işe yarar?

Content ID senin videonun hak sahipliğini gösteren bir kimliktir.Kanalına yüklediğin özgün videonun sana ait olduğunu belirtir, bu video başka kanallarda yayınlanırsa isteğine göre eşleşen gönderme ve dünya engeli gönderebilme şansın olur.Tabi sana ait olmayan videolarda bunu denersen öncelikle content ID hakkın alınır hatta kanalın kapatılır.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)

serkandinc adlı üyeden alıntı

Merhaba Sinan,

Partner şirketlerine katılman sana şuanki halinle ulaşamayacağın bir çevre sunabilir. Bu sebepten ötürü yeni reklam verenlerle tanışma olasılığın daha fazla bence partnere katılmanın tek mantıklı açıklaması bu olabilir.

Bunun dışında Content ID'ye başvurmuşsun. Bu onaylandığında zaten Youtube hesabın onaylı hesap olacak yani bir ünlü gibi gözükecek :)

Ne yani o tik işareti bi şu Content ID'ye mi bağlı partner şirketi onu alıcaz sana demişti ben başvurdum alabilir miyim ? :D

Sosyal olan her şey.

Radroff Radroff WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web master
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 6 / 3
  • Ticaret 1, (%100)
Hepsi yalan partner ile yeni kanal isen birçok partner kabul eder koşulsuz sırf senin videolarından para kazanır sana %60 vs verir lakin contend ID özgün değilse kabul etseler bile 1 ay sonra birisi çıkar ihbar eder alırsın ilk uyarıyı sonra teker tkeer sınırlama gelir kendimden biliorm partner ile kanalımı bağladım ihbar yedim 2 kere kapatıldım lakin video sahibi ihbar etmedi videoyu yükleyen biri nasıl oluorsa kendi videosu olduğuna youtube inandırıor ve seni devre dışı bırakıor youtbe eskisi gibi deliartık özgün kanallar kazanıor kardeş özgün videoların varsa da 1 -2 ay partner ile takıl kanalın oturunca youtube ile partner ol paranı 2 katı kazan devam et yoksa boş hayal partnerlik

serkandinc serkandinc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 30 / 55
  • Ticaret 0, (%0)

sinans1996 adlı üyeden alıntı

Ne yani o tik işareti bi şu Content ID'ye mi bağlı partner şirketi onu alıcaz sana demişti ben başvurdum alabilir miyim ? :D

Alabilirsin ancak bu mesajın bir altındaki uyarıya dikkat etmen gerekiyor. İçeriği sadece sana ait olan bir video için bunu gerçekleştir.

• Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)

serkandinc adlı üyeden alıntı

Alabilirsin ancak bu mesajın bir altındaki uyarıya dikkat etmen gerekiyor. İçeriği sadece sana ait olan bir video için bunu gerçekleştir.

Zaten öyle tamamiyle bana ait hocam

Sosyal olan her şey.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al