freelance iş ilanları

Bu tıklama oranı şaka mı ?

35 Mesajlar 4.079 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Ozzyfb Ozzyfb ozancorumlu.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar bunu kim, nasıl açıklayabilir acaba ? Yanlış bir dizilim mi var diyeceğim sitemde ama en rezil dizilimde dahi bu kadar olur mu ya ? Ayrıca bugünkü tekil hitim 1313. Sayfa görüntülenme sayısı 2400.

Ayrıca

Tecrübeli arkadaşlar yorumlarsa ve tavsiye verirlerse çok sevinirim. Sitem imzamda mevcut.

Aylık 150k+ Tekil Özgün Eğitim Sitesi Reklam/Tanıtım Yazısı

http://goo.gl/YZb0E2
wmaraci
reklam

Karikaturname Karikaturname WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 465 / 297
  • Ticaret 1, (%100)
Benim sitemin istatistiklerine bakarak söylersem gayet iyisin hocam :) Bende BGBG 0,10-0,20 civarı oluyor genelde :)

Ağacı Sev Yeşili Koru Ayıyı Öp!

Sirvaliente Sirvaliente White Power! Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Youtuber
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 370
  • Beğeniler 19 / 106
  • Ticaret 2, (%100)
Reklam yerlesimin vasat demektir bu. Professional reklam calismasi yaptirirsan bu tiklanmanin 100 katini alabilirsin.

Her kim bize karşı ayaklanırsa kendisini ölü kabul etmelidir.

ssyazilim ssyazilim I'm retired from the NET! Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Industry Engineering
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 734
  • Beğeniler 106 / 213
  • Ticaret 8, (%100)
Gmail reklamı olduğu için birde ben tıkladım etti 6 :) şaka bi yana tıklama çok kötü yerleşimi bence profesyonel birine yaptırın.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

Karikatürname adlı üyeden alıntı

Benim sitemin istatistiklerine bakarak söylersem gayet iyisin hocam :) Bende BGBG 0,10-0,20 civarı oluyor genelde :)

Bu BGMG neye göre değişiyor. Bin gösterim başına alacağın tahmin tutar olduğunu biliyorum da. Nasıl arttırılıyor yani ? Bir yolu var mı yoksa şansına ve sektörüne göre mi ? Benim sitem eğitim sitesi.

Ayrıca bu oranlar normal mi yani ? %0,08 tıklama oranı nedir ya ? Millet %2 %3 ten bahsediyor forumlarda. %0,1 bile değil =) Sinirimden gülüyorum vallahi.

Ek Olarak:

ssyazilim adlı üyeden alıntı

Gmail reklamı olduğu için birde ben tıkladım etti 6 :) şaka bi yana tıklama çok kötü yerleşimi bence profesyonel birine yaptırın.

Hocam yerleşimime bakıp mı bu yorumu yaptınız yoksa bu tıklama oranına kesin rezil bir yerleşim vardır diye düşünerek mi ? =)

Ek Olarak:

Sirvaliente adlı üyeden alıntı

Reklam yerlesimin vasat demektir bu. Professional reklam calismasi yaptirirsan bu tiklanmanin 100 katini alabilirsin.

Hocam size de aynı soruyu sormam gerekiyor =) Yerleşimime bakarak mı bu yorumu yaptınız yoksa mantık olarak düşünerek mi ?

Çünkü menü altına uzun banner kullanıyorum. Sidebar da 300x250. Ve yazı içerisinde esnek. Ayrıca 2 adet 200x90 bağlantı birimi yazı içerisine.

• Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 465 / 297
  • Ticaret 1, (%100)

Ozzyfb adlı üyeden alıntı

Bu BGMG neye göre değişiyor. Bin gösterim başına alacağın tahmin tutar olduğunu biliyorum da. Nasıl arttırılıyor yani ? Bir yolu var mı yoksa şansına ve sektörüne göre mi ? Benim sitem eğitim sitesi.

Ayrıca bu oranlar normal mi yani ? %0,08 tıklama oranı nedir ya ? Millet %2 %3 ten bahsediyor forumlarda. %0,1 bile değil =) Sinirimden gülüyorum vallahi.

Ek Olarak:

Hocam yerleşimime bakıp mı bu yorumu yaptınız yoksa bu tıklama oranına kesin rezil bir yerleşim vardır diye düşünerek mi ? =)

Hocam sektöre göre değişiyor. Çok genel bir web sitesi ise BGBG daha düşük oluyor. Misal benim sitem mizah sitesi, tıklama oranı ve TBM düşük. Ama teknoloji sitesi olsa, o sitede teknoloji reklamları çıkacağı için daha yüksek tık oranı ve TBM olacaktır.

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

Hocam sektöre göre değişiyor. Çok genel bir web sitesi ise BGBG daha düşük oluyor. Misal benim sitem mizah sitesi, tıklama oranı ve TBM düşük. Ama teknoloji sitesi olsa, o sitede teknoloji reklamları çıkacağı için daha yüksek tık oranı ve TBM olacaktır.

Eğitim sitesi bu konuda dezavantajlı mı sizce peki hocam ? Ben webmaster değilim, öğretmenim. Kusura bakmayı sürekli soruyorum ama öğrenmeye çalışıyorum.

• Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 465 / 297
  • Ticaret 1, (%100)

Ozzyfb adlı üyeden alıntı

Eğitim sitesi bu konuda dezavantajlı mı sizce peki hocam ? Ben webmaster değilim, öğretmenim. Kusura bakmayı sürekli soruyorum ama öğrenmeye çalışıyorum.

Burada hepimiz birbirmizden öğreniyoruz zaten hocam :) Hocam kelimesi de gerçek anlamını bulmuş oldu :D Ben de muhasebeciyim zaten, bu işlerde çoğu kişi öyle. Herkesin farklı bir mesleği var, ek olarak da web sitesi ile ilgileniyor.
Site konusunda önemli olan şu; site içeriğiniz ile alakalı satışı ve reklamı yapılabilcek ürünler var mı yok mu? Eğer varsa sitenizde ağırlıklı olarak onların reklamları gösterilir, ve siteye gelen kişiler de o konu ile alakalı olduğu için tıklama oranı ve gelir yüksek olur. Benim sitem mizah sitesi. Karikatür bakmaya gelen kaç kişi tişört reklamına tıklar? Yada diyet reklamına tıklar? Çok az. Ama kadınlara yönelik makyaj, güzellik, cilt ve vücut bakımı konusunda bir web siteniz varsa o siteye gelen kadınlara makyaj malzemleri, diyet, kozmetik ürün reklamları vs gösterilir, ve tıklama oranı da gayet yüksek olur. Aynı anlama gelmek üzere kazanç da artar.

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

Burada hepimiz birbirmizden öğreniyoruz zaten hocam :) Hocam kelimesi de gerçek anlamını bulmuş oldu :D Ben de muhasebeciyim zaten, bu işlerde çoğu kişi öyle. Herkesin farklı bir mesleği var, ek olarak da web sitesi ile ilgileniyor.
Site konusunda önemli olan şu; site içeriğiniz ile alakalı satışı ve reklamı yapılabilcek ürünler var mı yok mu? Eğer varsa sitenizde ağırlıklı olarak onların reklamları gösterilir, ve siteye gelen kişiler de o konu ile alakalı olduğu için tıklama oranı ve gelir yüksek olur. Benim sitem mizah sitesi. Karikatür bakmaya gelen kaç kişi tişört reklamına tıklar? Yada diyet reklamına tıklar? Çok az. Ama kadınlara yönelik makyaj, güzellik, cilt ve vücut bakımı konusunda bir web siteniz varsa o siteye gelen kadınlara makyaj malzemleri, diyet, kozmetik ürün reklamları vs gösterilir, ve tıklama oranı da gayet yüksek olur. Aynı anlama gelmek üzere kazanç da artar.

Uzun cevabın için teşekkür ederim hocam. Peki ben sitemle ilgili reklamları nasıl çıkartırım ? Sitemde kendi konu anlatım videolarım var. Videoların altında da yazılı ve resim olarak konu özetleri mevcut kendi yazdığım. Kendi yazdığım özellikle şu an TEOG ağırlıklı rehberlik yazılarım var. Eğitim haberlerini kendi değiştirerek yayınlıyorum. Soru-cevap bölümünde günde 10 larca veli ve öğrencinin sorularını yanıtladığım bir bölüm var. Çocukların çözemedikleri soruları çözdüğüm bbpress kurulu bir forum bölümü var. Dediğin gibi tshirt reklamı çıkıyor :(

nbrknk22 nbrknk22 SEO UZMANI Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO UZMANI
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 2770
  • Beğeniler 1194 / 724
  • Ticaret 129, (%100)
hocam şu düşük kazandıran reklamları engelleyin sitenizde denk geldim böbrek tarzı

https://www.dopinger.com/tr
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al