freelance iş ilanları

Bu tıklama oranı şaka mı ?

35 Mesajlar 4.080 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Karikaturname Karikaturname WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 780
  • Beğeniler 465 / 297
  • Ticaret 1, (%100)
Senin sitede eklediğin içerikler ile ilgili yada yaptığın iş ile ilgili çıkacak reklam pek yok gibi. Yani eğitim konusunda nasıl bir reklam olur ki? Turizm, gezi, tatil vb bir konuda olsa siten, otel, tatil köyü, tur reklamları vs çıkar. Benim için de aynı şey geçerli, karikatür olan sitede ne reklamı çıkacak, genel reklamlar çıkıyor sürekli. Onların da kazancı düşük oluyor haliyle. O nedenle sitede sektör çok önemli.

Ağacı Sev Yeşili Koru Ayıyı Öp!
wmaraci
reklam

Ozzyfb Ozzyfb ozancorumlu.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

nbrknk22 adlı üyeden alıntı

hocam şu düşük kazandıran reklamları engelleyin sitenizde denk geldim böbrek tarzı

Hocam ben bunları engellemeye çalıştım, baya da bir uğraştım ama sanırım beceremedim. Neyi yanlış yapıyorum anlamadım :S

Reklamveren URL lerinden tek tek url leri engelle dedim. Hatta Reklamlar (Reklam İnceleme Merkezi) nden incelenen reklamları göster tickini kaldırarak tek tek oturdum 1 saatten fazla hem reklamı engelle, hem de adwords hesabını engelle dedim. Neyi yanlış yapıyorum da hala kıl, tüy, böbrek reklamı çıkıyor sitede :S Deliricem vallahi.

Ek Olarak:

Karikatürname adlı üyeden alıntı

Senin sitede eklediğin içerikler ile ilgili yada yaptığın iş ile ilgili çıkacak reklam pek yok gibi. Yani eğitim konusunda nasıl bir reklam olur ki? Turizm, gezi, tatil vb bir konuda olsa siten, otel, tatil köyü, tur reklamları vs çıkar. Benim için de aynı şey geçerli, karikatür olan sitede ne reklamı çıkacak, genel reklamlar çıkıyor sürekli. Onların da kazancı düşük oluyor haliyle. O nedenle sitede sektör çok önemli.

Kitap, özel ders, özel okul ? bunlar az getirisi olan reklamlar mıdır ? Bunların reklamları dönmez mi ya da ? :S

Aylık 150k+ Tekil Özgün Eğitim Sitesi Reklam/Tanıtım Yazısı

http://goo.gl/YZb0E2

Alicevat Alicevat Falanlar, Filanlar... Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 457
  • Beğeniler 43 / 202
  • Ticaret 1, (%100)
Adsense gelirleri sadece site konusu ile alakalı değildir arkadaşlar.

Ek Olarak: Sitenizdeki reklam yerleşimi hatalı.

Ana Sayfa - Menü altında kullandığınız reklam birimi(Bu reklam birimi reklam verenler tarafından tercih edilmemektedir. Dolayısıyla getirisi düşüktür.) ile yanlışlıkla yapılan tıklamaları hedeflediğinizi düşünüyorum. İlgi alanı dışındaki tıklamalardan (Ziyaretçi tarafından yanlışlıkla yapılan tıklamalar.) para kazanamazsınız.

Sitenizden yapılan reklam tıklamalarında;

Söz konusu reklamın ziyaretçinin ilgi alanı ile olan ilişkisi ve reklamın yönlendiği hedef sayfada, ziyaretçi tarafından ticaretle sonuçlanabilecek herhangi bir işlemin olup olmadığı veya olma ihtimalinin oranı, doubleclick algoritmaları tarafından analiz edilmekte ve böylelikle tıklamanın yanlışlıkla veya ilgisiz olarak yapılıp/yapılmadığı tespit edilmektedir.

Bu analiz ile şayet ilgisiz veya yanlışlıkla yapılan bir tıklama var ise aslında çok daha yüksek bir TBM ile açık arttırmayı kazanmış ve gösterim almış olan reklamın max TBM'si sistem tarafından düşürülmekte ve reklam verenin bütçesine iade edilmektedir. (Geçersiz tıklamadan bahsetmiyorum. Karıştırmayın).

Mobile reklamlardaki tık sayılarının yüksek fakat kazançların düşük olmasındaki sebep de budur. Mobile de kullanım esnasında (sayfayı aşağı-yukarı kaydırma vs.) yapılan yanlış ve ilgisiz tıklamalar gerçek TBM üzerinden değerlendirilmemektedir. Bu da kazançların düşmesine sebep olmaktadır.

Burada sitenizden reklamlara yapılan tıklamalardan bir kaç gün sonra aynı ziyaretçinin reklam hedef sayfasına doğrudan veya dolaylı yoldan giderek alış veriş yapmasının sizinle olan ilişkisi gibi anlatılacak başka konularda var fakat konunun sapmaması için girmiyorum.

Bu algoritma, reklam verenlerin güvenini kazanıp adsense reklam ağının devamlılığını sağlamak üzere geliştirilmiştir. Tabi dolaylı yoldan bu durumdan yayıncılarda istifade etmektedirler.
Ozzyfb

kişi bu mesajı beğendi.

AkıllıSoft Yazılım & Bilişim Teknolojileri

dem dem Durma çalış ! Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Elektrik-Elektronik Mühendisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 76 / 110
  • Ticaret 13, (%100)

Ozzyfb adlı üyeden alıntı

Hocam ben bunları engellemeye çalıştım, baya da bir uğraştım ama sanırım beceremedim. Neyi yanlış yapıyorum anlamadım :S

Reklamveren URL lerinden tek tek url leri engelle dedim. Hatta Reklamlar (Reklam İnceleme Merkezi) nden incelenen reklamları göster tickini kaldırarak tek tek oturdum 1 saatten fazla hem reklamı engelle, hem de adwords hesabını engelle dedim. Neyi yanlış yapıyorum da hala kıl, tüy, böbrek reklamı çıkıyor sitede :S Deliricem vallahi.

Ek Olarak:

Kitap, özel ders, özel okul ? bunlar az getirisi olan reklamlar mıdır ? Bunların reklamları dönmez mi ya da ? :S

sevgili dostum,genelde bu hususlarda kimse yardımcı olmuyor birbirine detaylı olarak sana bir sitemdeki reklam yerleşimini tavsiye edeceğim,senin sitene baktım hakikaten biraz zayıf kalmış, sitemdeki reklam yerleşimini gözden geçirmeni tavsiye ediyorum,bu sitemin TO'su % 1,75 ,sen bu oranlara çıksan bukadar ziyaretçiyle gayet iyi kazanırsın. Çok fazla anlatamıyorum, ama bir kaç kezdir senin yazılarını okuyunca dayanamadım yazdım,eğer bu sitedeki gibi reklam yerleşimini uygularsan değişimi görürsün diye umuyorum.
umarım faydalı olur
Ozzyfb

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Burak Burak brktrk Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Flutter Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 2016
  • Beğeniler 0 / 387
  • Ticaret 70, (%97)
Reklam yerleşiminde sıkıntı var.

yakupqqq yakupqqq Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 963
  • Beğeniler 33 / 285
  • Ticaret 11, (%100)
bu konumu inceleyin, siteleri engelleyin sonra değişime bakın bence.

https://wmaraci.com/forum/google-adsense/bagirsak-reklamlari-guncel-listesi-217168.html
Ozzyfb

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

Ali Cevat adlı üyeden alıntı

Adsense gelirleri sadece site konusu ile alakalı değildir arkadaşlar.

Ek Olarak: Sitenizdeki reklam yerleşimi hatalı.

Ana Sayfa - Menü altında kullandığınız reklam birimi(Bu reklam birimi reklam verenler tarafından tercih edilmemektedir. Dolayısıyla getirisi düşüktür.) ile yanlışlıkla yapılan tıklamaları hedeflediğinizi düşünüyorum. İlgi alanı dışındaki tıklamalardan (Ziyaretçi tarafından yanlışlıkla yapılan tıklamalar.) para kazanamazsınız.

Sitenizden yapılan reklam tıklamalarında;

Söz konusu reklamın ziyaretçinin ilgi alanı ile olan ilişkisi ve reklamın yönlendiği hedef sayfada, ziyaretçi tarafından ticaretle sonuçlanabilecek herhangi bir işlemin olup olmadığı veya olma ihtimalinin oranı, doubleclick algoritmaları tarafından analiz edilmekte ve böylelikle tıklamanın yanlışlıkla veya ilgisiz olarak yapılıp/yapılmadığı tespit edilmektedir.

Bu analiz ile şayet ilgisiz veya yanlışlıkla yapılan bir tıklama var ise aslında çok daha yüksek bir TBM ile açık arttırmayı kazanmış ve gösterim almış olan reklamın max TBM'si sistem tarafından düşürülmekte ve reklam verenin bütçesine iade edilmektedir. (Geçersiz tıklamadan bahsetmiyorum. Karıştırmayın).

Mobile reklamlardaki tık sayılarının yüksek fakat kazançların düşük olmasındaki sebep de budur. Mobile de kullanım esnasında (sayfayı aşağı-yukarı kaydırma vs.) yapılan yanlış ve ilgisiz tıklamalar gerçek TBM üzerinden değerlendirilmemektedir. Bu da kazançların düşmesine sebep olmaktadır.

Burada sitenizden reklamlara yapılan tıklamalardan bir kaç gün sonra aynı ziyaretçinin reklam hedef sayfasına doğrudan veya dolaylı yoldan giderek alış veriş yapmasının sizinle olan ilişkisi gibi anlatılacak başka konularda var fakat konunun sapmaması için girmiyorum.

Bu algoritma, reklam verenlerin güvenini kazanıp adsense reklam ağının devamlılığını sağlamak üzere geliştirilmiştir. Tabi dolaylı yoldan bu durumdan yayıncılarda istifade etmektedirler.

Ayrıntılı cevabınız için teşekkürler. Menü altındaki reklamın tercih edilmemesi derken sanırım reklam boyutundan bahsediyorsunuz. Aslında ben o bölümde 728x90 lık reklam birimi kullanıyordum, dün değiştirdim. Esnek yaptım. Temamın support u oraya esnek reklam birimi koymamı söylediği için. Mobilde üst banner da 728x90 lık reklam birimi çıkıyor çünkü ve görünüm bozuluyor. Hoş esnek koydum, gene mobilde görünüm bozuk, değiştirmeyi düşünüyorum yine 728x90 ile.

Yer olarak da yanlış tıklamaları hedeflemedim aslında. Logo yanında kendi reklamım var. Ana sayfada direkt görülebilecek tek reklam alanı da menü altında yatay olan, şu an kullandığım bölüm. Sidebarda da bir reklam alanı var ki o alan da mobilde çok aşağılarda görünüyor, çok verim aldığım bir alan da değil. Yani başka çarem olmadığı için o reklam birimi orda, elbette başka bir fikriniz var ise tercübelerinizden faydalanmak isterim.

Ek Olarak:

dem adlı üyeden alıntı

sevgili dostum,genelde bu hususlarda kimse yardımcı olmuyor birbirine detaylı olarak sana bir sitemdeki reklam yerleşimini tavsiye edeceğim,senin sitene baktım hakikaten biraz zayıf kalmış, sitemdeki reklam yerleşimini gözden geçirmeni tavsiye ediyorum,bu sitemin TO'su % 1,75 ,sen bu oranlara çıksan bukadar ziyaretçiyle gayet iyi kazanırsın. Çok fazla anlatamıyorum, ama bir kaç kezdir senin yazılarını okuyunca dayanamadım yazdım,eğer bu sitedeki gibi reklam yerleşimini uygularsan değişimi görürsün diye umuyorum.
umarım faydalı olur

Merhaba hocam. Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.

Mesajınızdaki sitenizi inceledim. Bir adet logo yanına reklam koymuşsunuz, 2 adet de 160x600 sanırım yanlara koymuşsunuz.

Öncelikle logo yanına koyamam reklam çünkü orda kendi reklamım var :/

Yanlara da reklam koymak için temamın bir seçeneği yok panelinde. Sahifa temasını kullanmantayım. Bu temayı kullanıp sizin gibi yan bölümlere reklam koyulmuş vaziyette bir site de görmedim daha önce. (En azından onlara bunun teknik olarak bu temada olup olamayacağını sormak adına söylüyorum.) Kendim kodlarda yapabilecek bir bilgiye de sahip değilim açıkçası ve temanın yanlardaki bölümlerde hazır reklam alanı olmadığı için mobilde ve diğer çözünürlüklü masaüstü versiyonlarda o bölüme reklam koyabilsem dahi sağlıklı bir görünüm yakalanabilir mi kuşkularım var :/

drcag drcag WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek doktor
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 3 / 107
  • Ticaret 2, (%50)
Benim kendi deneyimlerime gore adsense kazanci siteye anormal baglantili. Ayni hesapta sahibindendi.com diye ilan sitemin bcgm'si 20TL sonhaberizle.com google news kayitli haber sitemin bcgm'si 0.90TL
Sahibindendi.com da cikan ilanlarin tamami ilan ver sahibinden kelimelerinde olustugu icin cok yuksek kazanc veriyor. Haber sitemizde o sacma reklamlar da cikiyor. Defalarca engelledim ama buyuk ihtimalle farkli domain alip yapiyorlar reklamlari

Son Haberler www.haberdetaylari.com

radyotelekom radyotelekom Radyo Telekomünikasyon Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek bilgisayar hizmetleri
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 417
  • Beğeniler 100 / 54
  • Ticaret 2, (%50)
Bence Adsense ile gerekli kurallar ve reklam yerleştirilmesini okuyunuz. Herşey Kuralı ile yapıldığında mutlaka daha verimli olacaktır. "radyo hosting" konusunda firmamız 2 snedir google de en başta bu bir şans değil tecrübe, siz de bu konuda kendinizi geliştirebilirsiniz.

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

radyo******* adlı üyeden alıntı

Bence Adsense ile gerekli kurallar ve reklam yerleştirilmesini okuyunuz. Herşey Kuralı ile yapıldığında mutlaka daha verimli olacaktır. "radyo hosting" konusunda firmamız 2 snedir google de en başta bu bir şans değil tecrübe, siz de bu konuda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Merhaba.

Öncelikle adsense reklam yerleşimi ile sitenizin google da en başta olması arasında bir alaka/bağlantı kuramadığımı söylemek isterim.

Ayrıca ingilizce ve türkçe olarak hem youtube official adsense kanallarından, hem google ın sitesindeki yazılardan bir sürü şey okudum, araştırdım. Sanırım halen bir eksiklik var ki durum bu ve ben de tecrübeli arkadaşlardan faydalanmak adına bu konuyu açtım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al