wmaraci reklam
lidertakipci

Eskiden Adsense ve Şimdi Adsense

6 Mesajlar 882 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
Merhaba,

Eskiden Adsense kazançları oldukça yüksekti. Emek veriyorduk, en azından karşılığında bir şeyler alabiliyorduk. Şimdi Adsense kazançları öyle bir yerle bir oldu ki emek veriyoruz fakat karşılığını alamıyoruz.

Eskiden 1k tekil hit ile 50 tıklama olurdu, TBM 0,15 de olsa çok güzel para bırakırdı. Çalışmalarımızın karşılığını alabilirdik.

Şimdi 1k tekil hit ile 10-15 tıklama zor oluyor. Üstelik TBM'de yerlerde geziyor.

Adblock'un etkisi midir nedir anlamadım ama gerçekten artık Adsense'den kazanamıyorum.

Forumda yeni yeni arkadaşlar görüyorum, Adsense hevesi ile girişimlerde bulunuyorlar. Fakat Adsense 1000 tekil ziyaretçiye 1 tl verirken bu insanların emeklerine acıyorum açık konuşmak gerekirse.

10k tekil ziyaretçili siteden aldığımız para 9 tl yi geçmedi dün. Çalışsak mı çalışmasak mı bilemiyoruz artık.

İnsan o kadar emeği aylık 300 tl için vereceğine bir bara girip çalışsa en azından hem internette kaybolmaz hemde gerçekten yaşadığını hissederek kazanır.

Web gerçekten eskisi gibi değil, git gide çöplük oluyor. İngilizce ve Almanca alanlar bu şekilde değil tabi fakat Türkiye için Adsense ciddi anlamda bitmiş.

Forumda benim gibi arkadaşlar vardır, bunlar ne tür kazanç sağlıyorlar merak ediyorum? Siz nasıl kazanç sağlıyorsunuz? Konu altından yazarsanız birbirimize yardımcı oluruz en azından.

Mobil reklam şirketleri var diye biliyorum artık, Google'ın milyonlarca siteyi spamladığı bir alandı en son. Hala öyle mi bilmiyorum. 3g hite para ödüyorlar.

Bunun dışında Youtube Adsense alanı var, ilk zamanlarda güzel paralar getiren bir alandı. Sonradan ne oldu hiçbir fikrim yok.

Popup, splash gibi yöntemlerle ve link kısaltma gibi yöntemlerle para kazanılıyor diye biliyorum.

Geçenlerde bir firma gördüm 1k popup için 2,25tl ödüyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Bc.vc 1000 link tıklamasına 3 dolar ödüyor galiba.

DEMEM O Kİ İÇERİK İÇİN ADSENSE GELİRLERİ TÜRKİYE DE YERLE BİR OLDU, NE BOŞUNA EMEK VERELİM, NE DE İÇERİK İÇİN ADSENSE ÜZERİNDEN KAZANMAYA ÇALIŞALIM. ARTIK FARKI YOLLAR ÇİZMENİN VAKTİ GELDİ BENCE. FARKLI ALANLARA YÖNELMELİYİZ.

En azından Adsense emeğimizi sömüremez.
pc332

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Klzmoon Klzmoon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek IU.UX / Motion graphic design
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 314
  • Beğeniler 222 / 176
  • Ticaret 0, (%0)
ADSENSE devri türkiye için ufak ufak karanlığa girme durumunda şahi görüşüm sizinle aynı, ben tasarımcıyım. Çatpat ingilizceniz olsa bile gidin yabancı sitelerde müşteri arayın. Ben öyle yapıyorum ve iyi kazandırıyor. Para gavurda dostum, adamlar parayı hiç önemsemeden emeğinin karşılığını ödüyorlar hemde müşteri bulmakta zorlanmıyorsun. Artık sadece keyfi olarak yazıyorum.

• Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)

Klzmoon adlı üyeden alıntı

ADSENSE devri türkiye için ufak ufak karanlığa girme durumunda şahi görüşüm sizinle aynı, ben tasarımcıyım. Çatpat ingilizceniz olsa bile gidin yabancı sitelerde müşteri arayın. Ben öyle yapıyorum ve iyi kazandırıyor. Para gavurda dostum, adamlar parayı hiç önemsemeden emeğinin karşılığını ödüyorlar hemde müşteri bulmakta zorlanmıyorsun. Artık sadece keyfi olarak yazıyorum.

Adsense İngilizce sitelerde 1k tekil hite ortalama 20 tl bırakıyor diye biliyorum fakat İngilizce bir siteye İngilizce bilmeyen bir adamın 1k tekil hit aldırması zulüm olur üstat. Ben tasarımcı değilim, olabilmem de çok zor. Bir taraftan okuyorum, bir taraftan weble ilgileniyorum. Yani yabancı alanlara yönelsek bu sefer hit aldırmak zor olacak. Pek bir şey değişmiyor bu durumda. Onun dışında tasarımcı olanlar müşteri bulabilirler tabi, en azından emeğinin karşılığını alırlar. Ben SEO'cuyum, anlamıyorum tasarım işlerinden pek.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
1k 2 lira 3 lira diyen firmaların tamamı ************** bu tabir ağır diyorsanız hırsız diyelim. Bir çok kez denedim gördüm 5k tekilinizi 2k bile saymıyor sayaçları. Birebir sayan firma hiç görmedim duymadım.

Adsense'in kazancı içeriğe göre iyi de olabilir kötü de olabilir, siteye göre değişir, bunu da en iyi o alanda site işletenler bilir. Tıklama oranı düşükse bu yerleşimden kaynaklıdır, temayı reklamları ona göre düzenlemek gerekir ki bu da tecrübeye dayalı bir çalışma konunun uzmanlarına sormak öğrenmek lazım.

Sırf bu tıklamaydı falandı filandı bıktığım için affiliate yada sabit ücretli reklamlardan kazanabileceğim işleri tercih ediyorum. Bunları paylaştırmaya çalışarak en azından sabit bir geliri garantileyip bir kısmını da affiliate ile bazen iyi bazen kötü kazanç olarak şansıma bırakıyorum.

10k 9 lira iş değil yani, eğer emek de gerekiyorsa vakit harcatıyorsa boşa kürek çekmek olur. Bütün işiniz bu ise 2k altı zarar yazın, ek iş olarak yapıyorsanız ve emek harcamadan kazandırıyorsa aylık 300 de işe yarar 100 lira da işe yarar bu işe nasıl baktığınıza beklentinize göre değişir.

Ben evliyim çocuğum var evim kira aylık 3k altı kazanırsam ay sonu gelmez bu işi yapmamın da manası kalmaz. Allaha çok şükür üstünü kazanıyorum, belki çok fazla emek harcıyorum gün boyu pcye bağlanıyorum ama geçimimi sağlıyorum hayatımı sürdürebiliyorum, birikim yapabiliyorum.

Daha fazla hit için daha agresif seo yöntemlerini deneyin, kâr zarar mantığı güdün 1 lira harcayıp 3 lira kazanacaksanız kısa süreli de olsa korkmadan girişin . Konuyu açan arkadaşın özgün falan diretmediğini bildiğimden ona lafım yok ama, hem para kazanma derdinde olup hem özgünlük doğallık diyenleri hala anlayamıyorum. Ben sitemi açarım içeriği üretirim içeriyi düzenlerim dışarıda da allah ne verdiyse planlı bir şekilde çalışmalarımı yapar kazanca ulaşırım, vur kaç mantığındayım hep. Site seo yöntemlerimden dolayı 3 ayda yanacaksa da yansın, beyaz olcam x katı fazla para harcayacam falan mantıklı gelmiyor bana, zaten en temiz sitenin bile google da garantisi yok, tertemiz sitelerde cezaya giriyor gerilere düşürülüyor, hal böyleyken riski büyütmenin de anlamı yok. Zaten böyle olmadan yıllarca kazanç için sabredecek durumumda yok. En büyük başarıyı sağladığım sitemde bu şekilde vur kaç amaçlıydı allah ne verdiyse kasıldı ve 3 yıldır da ekmek yediriyor. Bence yöntemleri sorgulamak gerekir, belki başka sektörlerde kovalamak gerekir, e ticarette güzel bir seçenek yine onda da vur kaç denemeleri yapılabilir.

Bence önce yerleşimleri falan gözden geçirin, yine mutlu değilseniz sektör değişitirin yöntemlerinizi değiştirin.

Ek Olarak:

KDOGAN adlı üyeden alıntı

Adsense İngilizce sitelerde 1k tekil hite ortalama 20 tl bırakıyor diye biliyorum fakat İngilizce bir siteye İngilizce bilmeyen bir adamın 1k tekil hit aldırması zulüm olur üstat. Ben tasarımcı değilim, olabilmem de çok zor. Bir taraftan okuyorum, bir taraftan weble ilgileniyorum. Yani yabancı alanlara yönelsek bu sefer hit aldırmak zor olacak. Pek bir şey değişmiyor bu durumda. Onun dışında tasarımcı olanlar müşteri bulabilirler tabi, en azından emeğinin karşılığını alırlar. Ben SEO'cuyum, anlamıyorum tasarım işlerinden pek.

Bir de şu var, değerli kelimelere yönelik içerik üretmeye çalışmak lazım. Senin siteler gördüklerimse tık değeri düşük olması normal. Kelime içeriğine göre reklam yayınlanıyor, mümkün oldukça pahalı ürünlerin reklamını çıkarmaya yönelik içerik üretin bu da bir yöntem. Ben blog tarzı yazı içerikli bir site açsaydım tamamen lüks tüketime yönelik yazılar oluştururdum, 1000 kişiden kazancağını 10 kişiden kazanabilirsin. Adsense için bu da yapılabilir bir şey
KDOGAN pc332 fortehk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)

LikeSend adlı üyeden alıntı

1k 2 lira 3 lira diyen firmaların tamamı ************** bu tabir ağır diyorsanız hırsız diyelim. Bir çok kez denedim gördüm 5k tekilinizi 2k bile saymıyor sayaçları. Birebir sayan firma hiç görmedim duymadım.

Adsense'in kazancı içeriğe göre iyi de olabilir kötü de olabilir, siteye göre değişir, bunu da en iyi o alanda site işletenler bilir. Tıklama oranı düşükse bu yerleşimden kaynaklıdır, temayı reklamları ona göre düzenlemek gerekir ki bu da tecrübeye dayalı bir çalışma konunun uzmanlarına sormak öğrenmek lazım.

Sırf bu tıklamaydı falandı filandı bıktığım için affiliate yada sabit ücretli reklamlardan kazanabileceğim işleri tercih ediyorum. Bunları paylaştırmaya çalışarak en azından sabit bir geliri garantileyip bir kısmını da affiliate ile bazen iyi bazen kötü kazanç olarak şansıma bırakıyorum.

10k 9 lira iş değil yani, eğer emek de gerekiyorsa vakit harcatıyorsa boşa kürek çekmek olur. Bütün işiniz bu ise 2k altı zarar yazın, ek iş olarak yapıyorsanız ve emek harcamadan kazandırıyorsa aylık 300 de işe yarar 100 lira da işe yarar bu işe nasıl baktığınıza beklentinize göre değişir.

Ben evliyim çocuğum var evim kira aylık 3k altı kazanırsam ay sonu gelmez bu işi yapmamın da manası kalmaz. Allaha çok şükür üstünü kazanıyorum, belki çok fazla emek harcıyorum gün boyu pcye bağlanıyorum ama geçimimi sağlıyorum hayatımı sürdürebiliyorum, birikim yapabiliyorum.

Daha fazla hit için daha agresif seo yöntemlerini deneyin, kâr zarar mantığı güdün 1 lira harcayıp 3 lira kazanacaksanız kısa süreli de olsa korkmadan girişin . Konuyu açan arkadaşın özgün falan diretmediğini bildiğimden ona lafım yok ama, hem para kazanma derdinde olup hem özgünlük doğallık diyenleri hala anlayamıyorum. Ben sitemi açarım içeriği üretirim içeriyi düzenlerim dışarıda da allah ne verdiyse planlı bir şekilde çalışmalarımı yapar kazanca ulaşırım, vur kaç mantığındayım hep. Site seo yöntemlerimden dolayı 3 ayda yanacaksa da yansın, beyaz olcam x katı fazla para harcayacam falan mantıklı gelmiyor bana, zaten en temiz sitenin bile google da garantisi yok, tertemiz sitelerde cezaya giriyor gerilere düşürülüyor, hal böyleyken riski büyütmenin de anlamı yok. Zaten böyle olmadan yıllarca kazanç için sabredecek durumumda yok. En büyük başarıyı sağladığım sitemde bu şekilde vur kaç amaçlıydı allah ne verdiyse kasıldı ve 3 yıldır da ekmek yediriyor. Bence yöntemleri sorgulamak gerekir, belki başka sektörlerde kovalamak gerekir, e ticarette güzel bir seçenek yine onda da vur kaç denemeleri yapılabilir.

Bence önce yerleşimleri falan gözden geçirin, yine mutlu değilseniz sektör değişitirin yöntemlerinizi değiştirin.

Ek Olarak:

Bir de şu var, değerli kelimelere yönelik içerik üretmeye çalışmak lazım. Senin siteler gördüklerimse tık değeri düşük olması normal. Kelime içeriğine göre reklam yayınlanıyor, mümkün oldukça pahalı ürünlerin reklamını çıkarmaya yönelik içerik üretin bu da bir yöntem. Ben blog tarzı yazı içerikli bir site açsaydım tamamen lüks tüketime yönelik yazılar oluştururdum, 1000 kişiden kazancağını 10 kişiden kazanabilirsin. Adsense için bu da yapılabilir bir şey

Öncelikle vakit ayırıp yazdığın için teşekkür ederim üstadım.

Reklam yerleşimlerini denedim, sonuçta gözle görülür değişiklikler olmuyor.

Onun dışında sizinde dediğiniz gibi vur kaç mantığı ile çalışmak mantıklı görünüyor.

Özgünlükmüş, doğallıkmış bunlar para kazandırmıyor. Çok ama çok uzun vadede belki kazandırır ama o kadar uzun vadede emek vermek ben ve benim gibilerin harcı değil.

Elit kesimin ihtiyaçlarına yönelik, çok büyük paralar verilerek alınan ürünlere yönelik içerik oluşturulursa başarı yakalanabilir dediğiniz gibi.

Açık konuşmak gerekirse bugüne kadar çok agresif SEO denemesinde bulunmadım ve istemedim, sebebi olabildiğince doğal SEO konusunda kendimi geliştirmek oldu fakat durum artık bunu gösterdiği için korkacak bir şeyde kalmadı sanırım.

Söyledikleriniz çok mantıklı ve faydalı olabileceğine inandığım tavsiyeler. Tekrardan teşekkür ederim.

Keşke herkes sizin gibi yazsa, şurada büyük bir sinerji oluşsa, hepimiz sömürülmekten kurtulsak.
Rekomedya pc332

kişi bu mesajı beğendi.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

KDOGAN adlı üyeden alıntı

Öncelikle vakit ayırıp yazdığın için teşekkür ederim üstadım.

Reklam yerleşimlerini denedim, sonuçta gözle görülür değişiklikler olmuyor.

Onun dışında sizinde dediğiniz gibi vur kaç mantığı ile çalışmak mantıklı görünüyor.

Özgünlükmüş, doğallıkmış bunlar para kazandırmıyor. Çok ama çok uzun vadede belki kazandırır ama o kadar uzun vadede emek vermek ben ve benim gibilerin harcı değil.

Elit kesimin ihtiyaçlarına yönelik, çok büyük paralar verilerek alınan ürünlere yönelik içerik oluşturulursa başarı yakalanabilir dediğiniz gibi.

Açık konuşmak gerekirse bugüne kadar çok agresif SEO denemesinde bulunmadım ve istemedim, sebebi olabildiğince doğal SEO konusunda kendimi geliştirmek oldu fakat durum artık bunu gösterdiği için korkacak bir şeyde kalmadı sanırım.

Söyledikleriniz çok mantıklı ve faydalı olabileceğine inandığım tavsiyeler. Tekrardan teşekkür ederim.

Keşke herkes sizin gibi yazsa, şurada büyük bir sinerji oluşsa, hepimiz sömürülmekten kurtulsak.

Bende dışarı seo danışmanlığı yapıyorum, karşı tarafın isteğine göre de yol haritası belirliyorum. Firma sitesi falansa kalıcı istiyorsa elbet ona göre olacak ve ücretine de katlanacak, fakat allah ne verdiyse çıkalım da 3 ay da kalsak kazanırız denilen işlerde ona göre çalışma yapıyorum. Nihayetinde bir çok yol var.
Hem temiz sitenin de 3 ay sonra ne olacağının ya da allah ne verdiyse giriştiğinin de 3 ay sonra kesin tarumar olacağının garantisi yok. Hatta kesin ban yer olayı da hikaye çok aşırı beceriksiz bilgisiz cahilce işler yapmak lazım. Öyle kolay kolay site yanmaz.

Arama motoruna karşı dürüst olmanın manası yok yani :D çok vicdan yapacaksak bile nihayetinde elma kelimesine çalışıp millete domates içeriği sunmuyoruz.
pc332

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al