wmaraci reklam

TBM Değerlerinizi Arttırmak Hakkında

11 Mesajlar 2.645 Okunma
wmaraci reklam

Pozoyun Pozoyun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı / Yazılımcı
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 21 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
TBM Arttırma, TBM Adsense, Adsense TBM yükseltme gibi konular Google Adsense kullanıcıları açısından henüz çözüme ulaşmamıştır. Bu kavramlar çok konuşulmuş, webmaster forumlarında tartışılmış ancak belirginsizliğini sürdürmektedir.

Biz tr-adsense.com ekibi olarak size bu konuda deneyimlerimizi sunacağız. Bu deneyimlerden yola çıkarak sizde başarıya ulaşacaksınız. TBM Yükseltmenin esas formülü; Niche kelimesinden geçmektedir. Niche kelimesinin türkçe anlamı "uygun yere yerleştirme" olarak kullanılır. Ancak reklamcılın sektöründe bu anlam biraz gerçek anlamından uzaklaşarak yerini Arama Motoru Optimizasyonuna yani "SEO" 'ya bırakmıştır. Niche Google Adsense platformunda önemli bir rol oynamaktadır. Özellikle kazanç sağlatan değerleri arttırmakla görevlidir diyebiliriz.
Niche kelimesi dışında TBM değerlerinin büyük bir kısmını tamamlayan Keywords'ler yer almaktadır. Key words'ler google arama motorlarındaki ana kelimelerdir. Siteniz eğer oyun ve eğlence üzerine ise TBM oranları genelde düşük değerlere sahiptir. Ancak aşağıdaki kelime listesinde ki konular kazançlarınıza kazanç katacaktır.

1. Kilo kaybı

2. Güzellik

3. Cilt bakım

4. Turizm

5. Eğitim

6. Teknik

7. Destek

Yukarıda ki kelimelerin dışında çok kazandıran kelime veya kelime grupları bulmanız zordur. Bu kelimeleri tr-adsense.com ekibi olarak optimizasyon sürecinden geçirerek sizlere sunduk. TBM değerinizi düşüren veya arttıran diğer unsuz Trafik'tir.

Siteniz, Asya yada Afrika kısımlarından çok fazla trafik alır ise düşük değer, ABD, Kanada ve Avrupa'dan fazla trafik alırsa yüksek değer getirecektir. Bunun nedeni Google Adsense firmasının dünya üzerinde ki bulunduğu konumdur. Eğer ana platformu Asya yada Afrika sınırları içinde olsaydı bu durum tam aksine olacaktır.

Reklam yerleşimide TBM değerlerini etkileyen faktörlerden birisidir. Reklamlarımızı sitenizin rasgele yerlerine dağıtmaktan ziyade uzman kişilere site optimizasyonu yaptırarak doğru yerlere koyarsanız TBM değerleriniz artacaktır. Sitenize profesyonel olarak reklam birimlerini yerleştirmek için yazdığımız "Reklam birimlerini doğru yerleştirme" adlı makaleye göz atabilirsiniz. Buna ek olarak reklam birimlerin çokluluğu TBM oranlarını arttırır veya azaltır gibi bazı teoriler ortaya atılmış ancak bunun doğruluğundan yanı sıra kazançları olumsuz etkilediği gözlemlenmiştir.

Site performansı Google Adsense açısından önemlidir. Sitenin durumunu platformada ki Puan Kartlarından gözlemleyebilirsiniz.
Sonuç olarak "Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır." sözü tamamen tr-adsense.com ekibini anlatmaktadır. Bu sektördeki deneyimlerimizi sizlere en ince ayrıntısına kadar anlatmaya devam edeceğiz. Yukarıda ki paragrafları dikkate alarak sitenize uygularsanız emin olun ki kazançlarınız artış gösterecektir. İyi kazanmalar..

Kaynak : TBM Değerlerinizi Arttırma Hakkında
karrizima

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

karrizima karrizima WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Tasarım SEO ve Oto Kuaför
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 116 / 35
  • Ticaret 1, (%100)
Bu bilgiler çok değerli ve önemli ancak şöyle bişey var. Şimdi herkes bu konular üzerine yoğunlaşırsa değer düşmez mi?

SevgidenHabersiz SevgidenHabersiz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad e** y**
  • Mesajlar 755
  • Beğeniler 24 / 82
  • Ticaret 2, (%100)
peki hocam oyun sitemizde bu saydıgın kelimelerde konumu giricez nasıl olacak.

~V''^~V^V'^~-----------------

http://ircdforum.com - http://hobichat.net

• Üyelik 04.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 21 / 32
  • Ticaret 0, (%0)

SevgidenHabersiz adlı üyeden alıntı

Hocam benimde kendime ait oyun sitem var, ortalama günlük 150 Tıklama geliyor adsense reklamlarına ancak 7-8TL bırakıyor. Anlıyacağınız adsense oyun sitelerine pek değer biçmiyor. Benim oyun sitesi yerine bilgi paylaşım sitesi 150 Tık alsa günlük en az 30-40TL bırakacağını düşünüyorum :)

wmaraci
wmaraci

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
Yukarıda ki kelimelerin dışında çok kazandıran kelime veya kelime grupları bulmanız zordur
Sizin çorbanız da Benim de tuzum olsun Eğer izin verirseniz.
1. Mobilya/ Dekorasyon
2. Moda
3. inşaat işleri ( Hepsi Yüksek tbm'dir)
4. Sektörel alanlar ( Evden Eve Nakliyat, Faktoring, Kuaöfür hizmetleri vs )
karrizima

kişi bu mesajı beğendi.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

• Üyelik 04.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 21 / 32
  • Ticaret 0, (%0)

Mağara Adamı adlı üyeden alıntı

Sizin çorbanız da Benim de tuzum olsun Eğer izin verirseniz.
1. Mobilya/ Dekorasyon
2. Moda
3. inşaat işleri ( Hepsi Yüksek tbm'dir)
4. Sektörel alanlar ( Evden Eve Nakliyat, Faktoring, Kuaöfür hizmetleri vs )

Neden izin vermiyeyim hocam, mutlu oldum açıkcası, teşekkürler :)
karrizima MagaraAdami

kişi bu mesajı beğendi.

skytr skytr ??? Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek ...
  • Konum ABD
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 207
  • Beğeniler 92 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
Oyun sitesinde sayfa to yabancı ülkeler için %11 tr için %6 sorun çıkartır mı bu(google webmaster istatistiklerine göre)

çoğunluk türkiye amerika rusya ve almanyadan geliyor hitler

6 saat tek 300x250 reklam eklendi 1 tl kazanç geldi bu sorun çıkartır mı

Ek Olarak: Adwords de tık başı 1.5 tl veren kelimeler sizce ne kadar kazanç getirir

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

sky tr adlı üyeden alıntı

Oyun sitesinde sayfa to yabancı ülkeler için %11 tr için %6 sorun çıkartır mı bu(google webmaster istatistiklerine göre)

çoğunluk türkiye amerika rusya ve almanyadan geliyor hitler

6 saat tek 300x250 reklam eklendi 1 tl kazanç geldi bu sorun çıkartır mı

Ek Olarak: Adwords de tık başı 1.5 tl veren kelimeler sizce ne kadar kazanç getirir

Kural ihlali yapmadığınız sürece to'nun önemi yoktur. 300x250 ile ilgili ise reklam yerleşiminiz kurallara uygunsa sıkıntı olmaz.

4-5 tl adwors tık ücretine benim aldığım 0.30 falan oluyor. oda en yüksek ( Kendi gözlemimdir. Doğruluğu konusunda idda etmiyorum )

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

miharbisukarak miharbisukarak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 121 / 106
  • Ticaret 6, (%100)
Veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu

YenerK YenerK yenerkayahan.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 883
  • Beğeniler 220 / 168
  • Ticaret 5, (%100)

SevgidenHabersiz adlı üyeden alıntı

ban yiyeceksiniz girince :D

Ek Olarak:
Siz o kelimeleri girince tbm artmaz önemli olan giren ziyaretçinin daha önce bu çok kazandıran sitelere girmiş olmasıdır misal siz şimdi tarayıcı çerezlerini silip google da borsa kelimesi hakkında arama yapıp çıkan sitelere tıklayıp sonra kendi sitenize girerseniz borsa reklamları çıkacaktır :) Velhasıl adsense site içeriğinden önce öncelik olarak kullanıcının aradığı reklamları göstermeye çalışır ayrıca sizin teori doğru bile olsa yemek sitesinde çıkan turizm reklamına ziyaretçiniz ilgi göstermeyecek dolayısıyla tık alamayacaksınız :)

Ek Olarak:

Mağara Adamı adlı üyeden alıntı

Kural ihlali yapmadığınız sürece to'nun önemi yoktur. 300x250 ile ilgili ise reklam yerleşiminiz kurallara uygunsa sıkıntı olmaz.

4-5 tl adwors tık ücretine benim aldığım 0.30 falan oluyor. oda en yüksek ( Kendi gözlemimdir. Doğruluğu konusunda idda etmiyorum )

ne yani şimdi biri gelse benim adsense reklamıma abansa benim T.O tavan yapsa sırf yerleşimim doğru diye ban yemeyecekmiyim :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al