wmaraci reklam

Dış ticaret ağı Kurmak istiyorum

22 Mesajlar 2.164 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ubrtrade ubrtrade WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Dış Ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 81 / 81
  • Ticaret 20, (%100)
Forumda daha önce bir kaç konu açmıştım ama sanırım bir kaç yerde hata yaptım insanlara nasıl yaklaşmam gerektiği konusunda sanırım başarılı olamadım kendimi hatalı buluyorum ve sizlere sormak istiyorum bu işi nasıl yapabilirim.

öncelikle kendimi tanıtayım UBR Trade Co. ortaklarından birisiyim sitemiz www.ubrtrade.com .Yaptığımız iş üretimini yaptığımız makinelerin yurt dışına satılmasını sağlamak hali hazırda bulunan distribütörlerimiz sayesinde 14 farklı ülkeye satış yapmaktayız.

üretimini yaptığımız makine kağıt boru (tüp) makinesi ve türevleridir.

Avrupa standartlarında üretim yapıyoruz CE ve ISO belgelerimiz mevcuttur Avrupa ürünlerden fiyat olarak aşağıda ama kalite olarak eş değerindeyiz üretim hızlarımız ve kullandığımız yedek parçalar bire bir aynıdır.

Gelelim Yapmak istediğim işe

yabancı dil bilen distribütörlere ihtiyacımız var bazı diller hariç çünkü ya distribütörü var yada sırf Türk olduğumuz için bizden makine almayacak ülkeleri istemiyorum

Şu diller hariç : Almanca , İtalyanca , İngilizce

Tercih ettiğimiz diller :Lehçe (Müthiş bir pazara sahip ama giremiyoruz ), Fransızca , Arapça , İspanyolca , Portekizce , Çekçe , Estonca , Gürcüce , Rusça , Kazakça , Kırgızca , Özbekçe ve diğer uygun görebileceğimiz diller (Pazar araştırması yapılıp uygunluğuna karar vereceğiz)

şimdi ise burada takıldığım bir nokta var ben her ülke için anahtar kelimeyle domain alıp o ülkenin adına bir site kurup tüm içeriği sağlayıp sorumlu distribütör arkadaşa teslim edeceğim kendisi hiç bir masrafa girmeyecek. yalnız 2 gün sonra ben o arkadaşa ulaşamazsam ve bir daha haber alamazsam ne olacak bunu düşünerek şöyle bir karar aldık siteyi kendi diline çevirecek ve biz siteyi düzenleyeceğiz ilk satışından itibaren çeviri ücreti piyasada ne ise onunla beraber hak ettiği komisyonu hesabına yatıracağız benim aklımdan geçenler bunlar

sizce ne yapmalıyım nasıl bir sistem oluşturmalıyım siz olsanız ne yapardınız
a R J e N

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Shed510 Shed510 İzleyici Kullanıcı
  • Üyelik 01.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 176
  • Beğeniler 32 / 31
  • Ticaret 1, (%100)
Türkiye de okuyan yabancı öğrencilere ulaşmaya çalışmalısın... ODTÜ bu iş için biçilmiş kaftan bence, Birleşmiş Milletler gibi okul...

www.dikkatçekiyorum.blogspot.com // Yapacak daha iyi işin yoksa tıkla...

• Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Dış Ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 81 / 81
  • Ticaret 20, (%100)

Shed510 adlı üyeden alıntı

Türkiye de okuyan yabancı öğrencilere ulaşmaya çalışmalısın... ODTÜ bu iş için biçilmiş kaftan bence, Birleşmiş Milletler gibi okul...

öneriniz için teşekkür ederim değerlendireceğim

AlfaTeam AlfaTeam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad Ç** T**
  • Mesajlar 271
  • Beğeniler 69 / 49
  • Ticaret 2, (%50)

ubrtrade adlı üyeden alıntı

öneriniz için teşekkür ederim değerlendireceğim

Uluslar Arası Antalya üniversitesinde okuyorum, adı gibi her ülkeden insan var. İsterseniz oradaki arkadaşlar ile iletişime geçebilirim

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

castiel castiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 509
  • Beğeniler 94 / 97
  • Ticaret 4, (%100)
Dil için tercümanlık büroları iş görür site içinde benim fikrim neden yabancı bir site ile uğraştığınız yada farklı domain aldığınız ürünün domain sitesini alın siteyi farklı diller ile açın aynı nvidia gibi siteye girince hangi ülke grubu ise onu seçip o dil ile yayın yapsınlar herşey eliniizn altında olur hemde

www.parkpera.com

• Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Dış Ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 81 / 81
  • Ticaret 20, (%100)

AlfaTeam adlı üyeden alıntı

Uluslar Arası Antalya üniversitesinde okuyorum, adı gibi her ülkeden insan var. İsterseniz oradaki arkadaşlar ile iletişime geçebilirim

hocam türkçe bildikten sonra neden olmasın olabilir

castiel adlı üyeden alıntı

Dil için tercümanlık büroları iş görür site içinde benim fikrim neden yabancı bir site ile uğraştığınız yada farklı domain aldığınız ürünün domain sitesini alın siteyi farklı diller ile açın aynı nvidia gibi siteye girince hangi ülke grubu ise onu seçip o dil ile yayın yapsınlar herşey eliniizn altında olur hemde

tek site ile uğraşmak gerçekten kolay ama birden fazla site ile bu işi yapmak daha avantajlı 2 adet sitemiz kendi anahtar kelimelerinde 1. ve 2. sıradalar idiler şuan güncelleme sonrası 1. sayfadalar ama sıraları değişiyor biz daha fazla site ile girip pazardaki yerimizi artırmak istiyoruz google.com / tr/de /it / ru vs.. gibi

tercümanlık büroları var evet ama o ülkede yaşamış veya okulunda okumuş insanlar o ülkenin kültürünüde az çok kazanıyorlar buda satışlarda büyük bir rol oynuyor örneğin ben rus kültürünü az çok biliyorum ve ruslar geldiğinde onların kültürüne göre ağırlıyorum böyle beni bir pazarlamacıdan çok kendilerinden birisi olarak görüyorlar ama tercüman büroları bunu yapamaz işim bitsin paramı alıp gideyim derdindeler

AlfaTeam AlfaTeam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad Ç** T**
  • Mesajlar 271
  • Beğeniler 69 / 49
  • Ticaret 2, (%50)

ubrtrade adlı üyeden alıntı

hocam türkçe bildikten sonra neden olmasın olabilir

tek site ile uğraşmak gerçekten kolay ama birden fazla site ile bu işi yapmak daha avantajlı 2 adet sitemiz kendi anahtar kelimelerinde 1. ve 2. sıradalar idiler şuan güncelleme sonrası 1. sayfadalar ama sıraları değişiyor biz daha fazla site ile girip pazardaki yerimizi artırmak istiyoruz google.com / tr/de /it / ru vs.. gibi

tercümanlık büroları var evet ama o ülkede yaşamış veya okulunda okumuş insanlar o ülkenin kültürünüde az çok kazanıyorlar buda satışlarda büyük bir rol oynuyor örneğin ben rus kültürünü az çok biliyorum ve ruslar geldiğinde onların kültürüne göre ağırlıyorum böyle beni bir pazarlamacıdan çok kendilerinden birisi olarak görüyorlar ama tercüman büroları bunu yapamaz işim bitsin paramı alıp gideyim derdindeler

Pm atıp detaylı bilgi verirseniz konuşalım

• Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Dış Ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 81 / 81
  • Ticaret 20, (%100)

AlfaTeam adlı üyeden alıntı

Pm atıp detaylı bilgi verirseniz konuşalım

pm ile telefon numaranızı yollayın arayalım sizi sormak istediğiniz tüm detayları cevaplandıralım

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
vallahi arap ülkeleri ve doğu avrupa olabilir ama doğu avrupadan pek iş çıkmaz bence bu aralar malum savaş var üstad ama pazarlama kısmı web sitesiyle olacak iş değil bence
yuutube çalışma videoları falan var mı bilmiyorum ama yoksa profesyonel çalışmalar yap ve ekle ben şahsen öyle yapardım

sinans1996 sinans1996 twitch.tv/romanticarcher Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Twitch Partner Streamer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)
Evet hocam YouTube'u da kullanmanız da fayda var hem sitelere extra içerik de olur.

Sosyal olan her şey.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al