wmaraci reklam

İlk Büyük Proje Fikri

10 Mesajlar 1.371 Okunma
wmaraci reklam

MediaRaizo MediaRaizo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 25 / 85
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

https://wmaraci.com/forum/beyin-firtinasi/birlikte-projeler-yapmiyoruz-efsaneler-yaratmiyoruz-545960.html konumuzda nasıl işler yapabiliriz diye bir süre tartıştık ve gördüğüm şeylerden sonra bir adım atılmadan, bir sonuç alınmadan hiç kimse kılını kıpırdatmayacak. Bu yüzden yapabileceğim, harcayabileceğim, düşünebileceğim her şeyi bir araya toplayarak bu işe kalkışmayı düşünüyorum.

Web denince aklımıza ne geliyor? Tasarım, Programlama, Sosyal Medya, Mobil Oyun....vb Bunların hepsini doğru şekilde yapabilmek için öğrenmek gerekiyor. Nasıl programlama yapılır? Nasıl tasarım yapılır? Nasıl daha iyi pazarlama sistemleri uygulanabilir?

Bu soruların cevabında evet, kitaplar alıp programlama çalışabiliyoruz, udemy gibi sitelerden eğitimler alıp devam edebiliyoruz. Fakat, en azından ülkemiz için açık şurada;

Çok az Türkçe kaynak var. Ve insanlar yardımcı olmayı maddi kaynak olarak görüyor. En basiti, 5 liraya wordpresste bir düzenleme yapılıyor. Bizim yardımcı olacağımız nokta basit. Biz kullanıcıya programlamayı uygulamalı olarak öğretecek, aldığı hataları paylaşacak, bu hatalar düzeltilecek.

Bizim diğer bir problemimiz ne? hem tasarlayalım, hem programlayalım, hem mobil uygulamasını yapalım, hem hem hem.... Peki buna nasıl bir çözüm bulacağız. Herkes sisteme girdiğinde yürüyeceği alanı seçecek. Yani hangi konuda uzman olacağını seçecek. Php seçtiysen başka bir alana yönelemeyeceksin. Php senin uzmanlık alanın olacak ve biz sana php öğreteceğiz. Pyhton seçtiysen sadece pyhton göreceksin. Ve alanında uzmanlaştığın konuda senin gibi aynı dili bile uzmanlar yer alacak.

Bu sistem bir kapalı kutu olacak, dışarıdan; arama motorlarından kimse bu sistemin içeriğine erişemeyecek. Bu sisteme kullanıcı bir kere üye olacak, içerikte uygulama-video içerik-q&a gibi bir çok içerik sağlanacak.

Sistem diyorum çünkü bu bir web sitesi gibi olmayacak, çok detaylı bir back-end altyapısına sahip olacağı için, daha elverişli bir uygulama olacak.

Sistemimizde oyunlaştırma uygulanacak, bunun sebebi kullanıcıyı sitede maksimum düzeyde tutabilmek. Tabi kullanıcılara pazarlama açısından da bu oyunlaştırma fazlasıyla kullanılacak.

İçerikle ilgili detaylar sistemin işleyişi gibi sisteme ait tüm özellikler geliştirildikçe sizlerle paylaşılacak.

Şimdi gelelim 'birlikte yapalım' aşamasına;

Bu sistemi yapabilmek için forum içinden ve dışından bir ekip oluşturacağım. Elimden geldiği kadarda maddi olarak bütçeyi karşılayacağım, gerekirse kredi çekeceğim. Sitelerde freelance işler yapacağım. 1-2 ayda sonuca ulaşabilecek bu işi, 1 yılda sonuca ulaştıracağım ama yapacağım. Konunun başında dediğim gibi bu işi sonuca ulaştırmak için ne gerekiyorsa yapacağım.

Projeyi ben yöneteceğim, bunun gereklilikleri şunlardır;

Hazırlanacak proje dosyasını parçalara bölerek gerekli pozisyonlar oluşturmak. Bu parçalara bölünmüş UI-FRONTEND-BACKEND-DB gibi tüm gerekli dosyaları birleştirmek, gerekli düzenlemelerini yapmak.

Projelendirme tamamlanınca gerekli olacak pozisyonlar;

* UI Tasarımcısı
* Front-END Developer
* Back-END Developer
* Database Developer
* Social Media Management
* Marketing

Bu alanlarda kaç kişiye ihtiyaç duyacağımızı zamanla duyuracağız. Yazılım dilini şuan Pyhton olarak düşünüyorum veya .NET. Fakat, siz yinede başvurmak için gerek konuya mesaj yazabilir, gerekse PM atabilirsiniz.
Önemli Not: Bu işleri yapacak arkadaşlara ücretlerini ödeyeceğim, arzu ederlerse sistemden belli bir yüzde ile başvurabilirler ve kurucu ortak olurlar.

İlerleyiş ve gerekli her şey bu konu üzerinden paylaşılacaktır.
Konu altından isim önerilerinde bulunabilirsiniz.
Konuyla ilgili iyileştirmeler ve geliştirmeler paylaşabilirsiniz.
Allah yardımcımız olsun.
Herkese İyi Çalışmalar
strcrftx1219 MehmetMasa selcuksofta

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

johntitor37 johntitor37 dribbble.com/metehanozsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek UI / Visual Design, UX Design
  • Konum Makedonya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 415
  • Beğeniler 174 / 209
  • Ticaret 4, (%100)
Kulağa çok hoş geliyor, ama atılması gereken çok adım, alınması gereken çok mesafe var. Olur da böyle bir projeye başlanırsa UI Tasarımcı pozisyonunda projeye dahil olmak isterim.

If you think good design is expensive, you should look at the cost of bad design.

Hostidex Hostidex Innovative solutions Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilişim Görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** P**
  • Mesajlar 360
  • Beğeniler 139 / 138
  • Ticaret 15, (%100)
Merhabalar, MediaRaizo

Projelendirme aşamanız tamamlandıktan sonra proje briefinizi info@hostidex.com.tr adresine mail olarak göndermeniz durumunda firmamız tarafından değerlendirilerek uygun görülmesi durumunda yardımcı olunabilecek alanlarda destek sağlayabiliriz.

Bu tip projelere, genç girişimci arkadaşlara ve yeni fikirlere, Hostidex olarak elimizden geldiğince destek sağlamaya çalışıyoruz. Projenizin temeli tamamlanınca bizlere geri dönüşünüzü bekliyoruz.

• Üyelik 18.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 25 / 85
  • Ticaret 4, (%100)

johntitor37 adlı üyeden alıntı

Kulağa çok hoş geliyor, ama atılması gereken çok adım, alınması gereken çok mesafe var. Olur da böyle bir projeye başlanırsa UI Tasarımcı pozisyonunda projeye dahil olmak isterim.

Aynen öyle hocam, başarabilmek adına elimden gelen herşeyi yapacağım, yılbaşı araya girdi, hızlıca devam ediyorum şimdi. Not ettim sizi bir kenara

Hostidex adlı üyeden alıntı

Merhabalar, MediaRaizo

Projelendirme aşamanız tamamlandıktan sonra proje briefinizi info@hostidex.com.tr adresine mail olarak göndermeniz durumunda firmamız tarafından değerlendirilerek uygun görülmesi durumunda yardımcı olunabilecek alanlarda destek sağlayabiliriz.

Bu tip projelere, genç girişimci arkadaşlara ve yeni fikirlere, Hostidex olarak elimizden geldiğince destek sağlamaya çalışıyoruz. Projenizin temeli tamamlanınca bizlere geri dönüşünüzü bekliyoruz.

Teşekkürler, zaten tanıtımını buradan yapacağım. Yardımcı olmak isteyen herkese kapım sonuna kadar açık olacaktır.

wmaraci
wmaraci

RSYouMyCureRS RSYouMyCureRS Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilisim
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 8 / 15
  • Ticaret 6, (%67)
ilgilenebilirim

Saka424 Saka424 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Serbest meslek
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad Ş** O**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 4 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
SMM pozisyonunda yardımcı olmak isterim

• Üyelik 18.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 25 / 85
  • Ticaret 4, (%100)

Saka424 adlı üyeden alıntı

SMM pozisyonunda yardımcı olmak isterim

Teşekkürler, projelendirme tamamlanınca buradan paylaşacağım zaten ona göre karar veririz hep birlikte

tahakuzgun tahakuzgun Web Designer Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Grafik Tasarım ve Web Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 37 / 43
  • Ticaret 4, (%100)
MediaRaizo "bir sonuç alınmadan hiç kimse kılını kıpırdatmayacak" Kimseden bir haber değilsiniz öncelikle. İnsanlar hala bir şeyler için uğraşıyor. Kolay değil, ben hala işlerime devam ediyorum pes etme veya iptal gibi bir şey aklımda değil. Bir çok problemle karşılaştım bazı pislik insanlarla karşılaştım zor olsada atlattım. Emin ol bu işler parayla alınacak şeyler değil veya para için yapılacak iş değil. Böyle platformların planların gerçekleşmesi için hayaller ve istekler konuşur. İnsanlardan zamanında destek bekledik fakat gelmedi köstek olmaktan başka bir şey değil. Açalım devamı gelir kafasıda olmuyor. Geldiğinde sağlam gelmen gerekiyor. En küçük problem bile haftalarını alabiliyor. Umarım arkadaşların yapamadıklarını yaparsın ve başarılı olursun.Ben pes etmedim ben hala projelerimin arkasındayım devam ediyorum. Devam ediyorsun neden yazmıyorsun diyebilirsin, her yazdığım ayrıntı için 50 tane karşımda duran kişi elde ediyorum. Bu işleri gizliden yürütmek gerekiyor. Fikir çalanlar mı işini sabote edenler mi dersin. Projen hakkında desteğe ihtiyacın olursa buradayım istediğin zaman Ö.M atabilir bilgi alabilirsin. Codecanyon , forestımız neden yok ? Çünkü fırsatı bulduklarında karşına geçip kendileri kazanmak istiyor insanlar. Engel oluyorlar karalıyorlar. Herkesi işten soğutuyorlar. Umarım başarılı olursunuz. Senin benim projem olarak değil içimizden her türlü yapılan yeni işe desteğim vardır. Benimki seninki tutsun değil, birimiz başarılı olsun. Görmediğim destekler üzerine sonuna kadar arkandayım.Projelerde başarılı oluruz umarım.Yazdıklarım bilmiyosun farkında değilsin anlamında değil yaşananları kısa özet olarak herkese sunmak için yazdım. Güzel düşüncelerin için teşekkür ederim.

https://themeforest.net/user/oceanthemes
https://www.templatemonster.com/authors/tahakuzgun/

• Üyelik 18.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 25 / 85
  • Ticaret 4, (%100)

tahakuzgun adlı üyeden alıntı

MediaRaizo "bir sonuç alınmadan hiç kimse kılını kıpırdatmayacak" Kimseden bir haber değilsiniz öncelikle. İnsanlar hala bir şeyler için uğraşıyor. Kolay değil, ben hala işlerime devam ediyorum pes etme veya iptal gibi bir şey aklımda değil. Bir çok problemle karşılaştım bazı pislik insanlarla karşılaştım zor olsada atlattım. Emin ol bu işler parayla alınacak şeyler değil veya para için yapılacak iş değil. Böyle platformların planların gerçekleşmesi için hayaller ve istekler konuşur. İnsanlardan zamanında destek bekledik fakat gelmedi köstek olmaktan başka bir şey değil. Açalım devamı gelir kafasıda olmuyor. Geldiğinde sağlam gelmen gerekiyor. En küçük problem bile haftalarını alabiliyor. Umarım arkadaşların yapamadıklarını yaparsın ve başarılı olursun.Ben pes etmedim ben hala projelerimin arkasındayım devam ediyorum. Devam ediyorsun neden yazmıyorsun diyebilirsin, her yazdığım ayrıntı için 50 tane karşımda duran kişi elde ediyorum. Bu işleri gizliden yürütmek gerekiyor. Fikir çalanlar mı işini sabote edenler mi dersin. Projen hakkında desteğe ihtiyacın olursa buradayım istediğin zaman Ö.M atabilir bilgi alabilirsin. Codecanyon , forestımız neden yok ? Çünkü fırsatı bulduklarında karşına geçip kendileri kazanmak istiyor insanlar. Engel oluyorlar karalıyorlar. Herkesi işten soğutuyorlar. Umarım başarılı olursunuz. Senin benim projem olarak değil içimizden her türlü yapılan yeni işe desteğim vardır. Benimki seninki tutsun değil, birimiz başarılı olsun. Görmediğim destekler üzerine sonuna kadar arkandayım.Projelerde başarılı oluruz umarım.Yazdıklarım bilmiyosun farkında değilsin anlamında değil yaşananları kısa özet olarak herkese sunmak için yazdım. Güzel düşüncelerin için teşekkür ederim.

Sizin projeniz hakkında bilgim var, ilk zamanlarda forumda paylaşmıştınız zaten. Dediklerinizin bir çok kısmına katılıyorum. Bir kısmına da şunları eklemek istiyorum;

Bir çok web/oyun işine girdim çıktım. Kesinlikle hiç kolay olmadı, çok çok sabır gerektirenler de oldu. Zamanında olmayan bir çok şey beraberinde yeni fikirler ürettirdi. Bizde yapamayacak adam yok evet, ama yapacak olana da buyur yap diyen maalesef çok az.

Ben bütün fikirlerimi açıkça paylaşmaktan yanayım bunun en büyük sebebi; Başkası yapabilecekse buyursun yapsındır biraz. Evet yapabilir ama şunu iyi biliyorumki ben daha iyisini yaparım. Hayaller / Hayatlar dediğimiz mevzu gerçekten de var. Bir hayaliniz var ve arkasında duruyorsunuz ama bunun için ne kadar sabrediyorsunuz.

İlk başladığım zamanlarda bir sitem vardı. Film izleme sitesi. Dedicated bir server almıştım tüm filmleri 1080p olarak ona yüklüyor sitem üzerinden özel playerla izlettiriyordum. Aylık site giderim yaklaşık 1300 liraydı. Gelirim 0. Aynı zamanda okul okuyordum, aynı zamanda freelance başka işler yapıyordum. Hafta sonları gece kulübünde garsonluk yapıyordum. Çevremdeki herkes ulan bu siteye harcama olmuyor işte diyip duruyordu. Tam 1 yıl boyunca deli gibi para harcadım. Ve dostlarımı dinledim bırakayım dedim. 15000 TLye yakın yatırım yapmıştım. Sonra sunucuyu ve diğer ödemeleri yapmamak için kartımı kapattırdım. 2-3 hafta sonra bir gün siteye gireyim dedim. Bide ne göreyim benim sitem hala kapanmamış içerisinde binlerce görüntülenme, yorumlar gırla kıyamet herkes sitede.

Hemen admin paneline girmeyi denedim, giremiyorum. Sunucuya giremiyorum. Mail adreslerine giremiyorum. Birlikte film açıklaması yazalım diye tuttuğum ortağım editör arkadaş, her şeyi değiştirmiş. Sonra şikayetler falan filan derken siteyi kapattırdım. Ama sabretsem olacakmış zaten gibi... daha o kadar çok hikaye varki bende biriken.

Yani ne iş yapıyorsanız yapın en çok sabretmeyi öğrenin.

Tüm bunlara da ek olarak birde şunu söyliyecem. Bu web işlerini biraz işletme kuruyorsunuz gibi düşünmeniz lazım. Profesyonel bir ekibin 6 aylık masrafı, siteye düzenli her gün reklam en az 6 ay. Sınırsız paylaşım. Her sabah işe gider gibi kalkıp akşama kadar geliştirme / güncelleme. Bu adımların hepsi hazır olduktan sonra ben site yaptım diyebilirsiniz. Zaten tutan herşey önce bununla doğuyor.
tahakuzgun

kişi bu mesajı beğendi.

ForuMaster ForuMaster Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 152 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Her tarayıcıdan da girilmesin, deepweb gibi Tor kullanalım, gibi olmuş biraz.

Şaka bir yana heyecanlı ve potansiyeli tutacak bir projeye benziyor. Hayırlısı diyelim, kolay gelsin.
MediaRaizo

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al