wmaraci reklam

Neden birlikte projeler yapmıyoruz? Efsaneler yaratmıyoruz?

46 Mesajlar 4.174 Okunma
wmaraci reklam

MediaRaizo MediaRaizo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 25 / 85
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

Geçen bir post görmüştüm arkadaşlar, neden yerli bir Codecanyon'umuz yok gibi. Başta karşı çıkmıştım hala da aynı düşüncedeyim aslında. Çünkü sırf yerli diye sadece kırıcı eleştirel bir dille yaklaşıyoruz.
Ama sonra düşününce dünyadaki popüler çoğu uygulamada ( Web/Mobil ) o kadar fazla Türk kullanıcı var ki. Uygulamanıza veya websitenize bu kullanıcıları yönlendirirseniz bile yine pastanın en büyük kısmına ulaşmış oluyoruz. Clone bir sistemden bahsetmiyorum. Tabi ki benzeri fakat geliştirilmiş, hataları azaltılmış, yeni özellikler kazandırılmış projelerden bahsediyorum.

Paramız neden burada kalmıyor? Sürekli takip ediyorum;

* Kodlar, projeler, yazılımlar havada uçuşuyor demek ki programlama bilgisine fazlasıyla sahibiz.
* Grafikler, mock-uplar havada uçuşuyor demek ki UI tasarımını fazlasıyla yapabiliriz.
* Ücretsiz hostingler, ucuz sunucular havada uçuşuyor demekki barındıradabiliriz.

Neden wm aracı olarak burada projeleri sıralayıp, isteyen istediğiyle ortak olarak efsaneler yaratmıyoruz?

Yapabiliriz beyler, hatta ben başlıyım;

Twitch Türkiye
O kadar çok insan giriyorki bu platforma bağışlar, sublar havada uçuşuyor. Ve bunları başka siteler aracılığıyla yapıyorlar. O kadar çok türk kullanıcı(yayıncı veya izleyen) var ki. Yerlisini yapalım, diğer sitelerden bağımsız hale getirelim, bağışı bizim sitemizden üyeliği bizim sitemizden gerçekleştirsinler. Özel tarasarımlarını bizim sistemimizden yapsınlar. Sadece Türkler girse devamı öyle bir gelecek bir projeki. Bu projeyle ilgili bir adım atmak isteyen olursa bana bildirsin projelendirme konusunda yardımcı olacağım. İleri ki dönemde belki biz giriş yaparız.

Çok paramı lazım evet lazım. Ama sadece buradaki üyelerin %30unda bu para var arkadaşlar. O zaman 650 bin tane film sitesi açacağımıza, hala arcade oyunlar için panel kuracağımıza bizde daha doğru işler yapalım. Hem gücümüzü gösterelim hemde başarıya ulaşalım her anlamda!

Mesajlarınızı merakla bekliyorum. Umarım bu mesajlarınız beni bu fikirden uzaklaştıracak fikirler olur. Yoksa ben işi gücü bırakıp sadece bu post üzerinden yürüyeceğim.

Herkese İyi Çalışmalar

Benim Başlayacağım Proje

Web denince aklımıza ne geliyor? Tasarım, Programlama, Sosyal Medya, Mobil Oyun....vb Bunların hepsini doğru şekilde yapabilmek için öğrenmek gerekiyor. Nasıl programlama yapılır? Nasıl tasarım yapılır? Nasıl daha iyi pazarlama sistemleri uygulanabilir?

Detayları yeni açacağım konunun içerisinden takip edebilirsiniz. Konunun linkini açtıktan sonra aşağıya koyacağım.
https://wmaraci.com/forum/beyin-firtinasi/ilk-buyuk-proje-fikri-547417.html#post3122899
berkaycatak sacon Gizemli040

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

kaanst kaanst Üyeliği Durdurulmuş Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 435 / 160
  • Ticaret 31, (%94)
CodeCanyon ve ThemeForest benzeri bir projem var. Yakında sahneye çıkaracağım. :) Baya büyük bir proje ve kitle hedefliyorum. Şans dileyin. :D
_______
Ayrıca konu için teşekkürler. Katılıyorum düşüncenize.
Kiroglumarket Crewx TolgaYilmaz

kişi bu mesajı beğendi.

burakeyr burakeyr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 56 / 30
  • Ticaret 2, (%100)
kaanst Hadi inşallah hocam :)
kaanst

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 25 / 85
  • Ticaret 4, (%100)

kaanst adlı üyeden alıntı

CodeCanyon ve ThemeForest benzeri bir projem var. Yakında sahneye çıkaracağım. :) Baya büyük bir proje ve kitle hedefliyorum. Şans dileyin. :D
_______
Ayrıca konu için teşekkürler. Katılıyorum düşüncenize.

Mesela! Bence bunu arttırmamız lazım, sırf ben müşterilerim oluyor şimdiye kadar 17 tane 59$ dan tema satın aldım. Kendim için aldıklarımı saymıyorum bile. Umarım yapıcı yardımlar ve eleştiriler alırsın. Ve sadece bizler tarafından desteklenirsen zaten istediğin noktaya ulaşırsın. Hadi İnşallah
mrtrclb kaanst

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)
Bugün Twitch'den daha iyi bir platformu yerli olarak üretin onu Türkiye'de Twich kadar kullanan olmayacaktır. Bizim milletimiz yerli projelere sürekli olarak önyargı ile yaklaşır bunu beceremezler iyi değil yarın öbürgün kapanır gibi bir algı vardır ama bu algının olmasında da insanlar çoğu zaman haklıdır.Bugün globalde tek bir projemiz bile yok ülke içerisinde ise yükseklerde olan proje sayısı çok çok az ama birlikten kuvvet doğar mı doğar en iyisi yapılabilir mi elbette
SynapseMm FurkanCanoz MediaRaizo

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 25 / 85
  • Ticaret 4, (%100)

Blacksheep adlı üyeden alıntı

Bugün Twitch'den daha iyi bir platformu yerli olarak üretin onu Türkiye'de Twich kadar kullanan olmayacaktır. Bizim milletimiz yerli projelere sürekli olarak önyargı ile yaklaşır bunu beceremezler iyi değil yarın öbürgün kapanır gibi bir algı vardır ama bu algının olmasında da insanlar çoğu zaman haklıdır.Bugün globalde tek bir projemiz bile yok ülke içerisinde ise yükseklerde olan proje sayısı çok çok az ama birlikten kuvvet doğar mı doğar en iyisi yapılabilir mi elbette

Aynı düşüncedeyim! Hatta eski mesajlarımı incelerseniz görürsünüz. Ne yazık ki halkımız yaklaşımı bu. Ama bende bu algıyı çevirebilirmiyiz tarafındayım işin? Bu konuda ne yapılabilir inanın bende bilmiyorum. Çünkü daha önce de gördüm. Yani ülkemizde başını havaya kaldır yaptığın iş ne olursa olsun. Kfana bi tane tepik yer indirirler seni aşağıya. Ama bunu çözemezsek sadece bugün değil hiç bir zaman başaramıyacağız!

icoblive icoblive WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Ç**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 11 / 22
  • Ticaret 2, (%100)
Güzel bir düşünce ama bakış açısı yanlış, Twitch türkiye vs gibi yaklaşımlarla maalesef gemi yürümez (kendi görüşüm) Önemli olan kendi özgün fikirleriyle hareket edecek bir topluluk oluşturmak, yoksa yazılımcılara gelen meşhur bir laf vadır ; ulan aslında facebook gibi bir site yapacan var ya... diye başlar ve güzel güzel planlarla ilerler. Yerli sosyal medya, milli yatırım, türk yazılımcılar diye de anlatılır fakat ilgi görmez.

Zamanında bir üniversite tarafından geliştirilmiş özgün bir proje vardı, gayet güzel tutmuştu fakat bir süre sonra popüleritesinide kaybetti. Yani asıl olay özgün fikirlerle başlayıp yola çıkmak, ve tabii ki güzel bir reklam bütçesi. Bir üyenin imzasında gördüğüm güzel bir söz vardı ; Zengin olmak istiyorsanız, 10₺'niz varsa 9₺'yi reklama ayırın diye. Türk halkı olarak da bunu yapabilecek cesarette olduğumuzu düşünmüyorum maalesef.
MediaRaizo

kişi bu mesajı beğendi.

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1270
  • Beğeniler 443 / 443
  • Ticaret 61, (%100)
ben yazılımcı değilim, ama keşke düşünceleriniz olabilse ben içinde olmak isterim, sosyal medya hesaplarım çok kuvvetli bunun katkısı olacaktır diye düşünüyorum artı gereken emek makale üretimi vs az da olsa maddi katılım gibi gibi.

herkese iyi forumlar
MediaRaizo

kişi bu mesajı beğendi.

Mecanique Mecanique ya deliler haklıysa? Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Sağlık
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 219
  • Beğeniler 36 / 68
  • Ticaret 0, (%0)
Düşünce güzel fakat kararlı kişiler ile yola çıkılmadıkça çok zor. Devamlılık, istikrar, azim..

Bir de biz Türkler ben merkezliyiz biraz.. BEN yaptım BEN başı çekmeliyim BEN im sözüm geçerli olmalı demeyen bir ekip.. Neler olmaz ki. iconlive'ın örneğini farklı bir anlatı ile biliyorum ama doğru 100 liranın 99'unu reklama yatırmadıkça kazanmak zor. Envato bile hala reklam veriyorsa bu projenin daha çok reklam vermesi lazım.

Ama hayal etmek başarmanın yarısıdır lafını da çok severim.. Yani "death to the world boss"
MediaRaizo

kişi bu mesajı beğendi.

1000 dolar değerindeki Envato hesabı satılıktır.. 

• Üyelik 18.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 25 / 85
  • Ticaret 4, (%100)

icoblive adlı üyeden alıntı

Güzel bir düşünce ama bakış açısı yanlış, Twitch türkiye vs gibi yaklaşımlarla maalesef gemi yürümez (kendi görüşüm) Önemli olan kendi özgün fikirleriyle hareket edecek bir topluluk oluşturmak, yoksa yazılımcılara gelen meşhur bir laf vadır ; ulan aslında facebook gibi bir site yapacan var ya... diye başlar ve güzel güzel planlarla ilerler. Yerli sosyal medya, milli yatırım, türk yazılımcılar diye de anlatılır fakat ilgi görmez.

Zamanında bir üniversite tarafından geliştirilmiş özgün bir proje vardı, gayet güzel tutmuştu fakat bir süre sonra popüleritesinide kaybetti. Yani asıl olay özgün fikirlerle başlayıp yola çıkmak, ve tabii ki güzel bir reklam bütçesi. Bir üyenin imzasında gördüğüm güzel bir söz vardı ; Zengin olmak istiyorsanız, 10₺'niz varsa 9₺'yi reklama ayırın diye. Türk halkı olarak da bunu yapabilecek cesarette olduğumuzu düşünmüyorum maalesef.

Kesinlikle buna da katılıyorum, ama piyasada ki niche işler bile o kadar kısıtlandı ki. Özgün düşünceler tabiki olacaktır fakat, özgün düşünceyi yaratabilmek için en azından bu gücü insanlarda sağlayabilmek için birşeyler başarıp onlara yardımcı olabilmekten geçiyor. Dediğiniz gibi cesaretimiz zaten yok. Çünkü özgüvensiz büyüyoruz. En ufak hatamızda hep dayak yedik, bir Allah'ın kulu dönüp canın sağolsun demedi. Melek yatırımcılar ortalıkta geziyor hepsi ayrı bir şeytan. Neye göre kime göre yatırım yapacaksın. Ama düşünsenize Türkiye'de 1 tane twitch, 1 tane facebook, 1 tane whatsapp olduğunu? bu diğer tüm yazılımcılar tasarımcılar ve diğerleri için açık bir kapı olacak. Herkes hadi bizde şunu yapalım diyecek.

Tabiki facebook veya instagram kopyasını yapsakta beş para etmez. Ben biraz daha gerçekçi yaklaşmaya çalışıyorum. Bugün bir twitch yayıncısı bynogame denen yere belli bir yüzde veriyor. Bağış yapandanda alıyor. Sen hepsini tek yerde topluyorsun. Adam zaten 2 lira bağışlıyor onun 1 buçuk lirası yayıncıya gidiyor gibi gibi.

Konuşacağız daha bakalım

selcuksofta adlı üyeden alıntı

ben yazılımcı değilim, ama keşke düşünceleriniz olabilse ben içinde olmak isterim, sosyal medya hesaplarım çok kuvvetli bunun katkısı olacaktır diye düşünüyorum artı gereken emek makale üretimi vs az da olsa maddi katılım gibi gibi.

herkese iyi forumlar

Eyvallah hocam, bu bile bir adımdır. Çok teşekkür ederim. Bakalım neler olacak birlikte göreceğiz.
selcuksofta

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al