freelance iş ilanları

İnternet Cafe ve Playstation Öneri

11 Mesajlar 4.234 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

SizinWeb SizinWeb . Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
Slm arkadaşlar önümüzdeki sene bahar ayı başlarında İnternet Cafe ve Playstation Dükkanı açmayı düşünüyorum 30 40 arası ps ve 10 kadar Playstation düşünüyorum
int Cafenin maliyeti ve önerileriniz ve dikkat etmem gerken şeyler nedir? a z ye gerek muhasebesi alınıcak internet kalitesi aklınıza gelicek herşey arkadaşlar Ayrıca Playstation içinde fiyat tavsiye önerilerinizi bekliyorum ve getirisi halen olan bir iş alanımıdır?

Bugün Bizim Yarın Çocuklarımızın.
wmaraci
reklam

ennes81 ennes81 SEO Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Web Tasarım - Seo
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 38 / 31
  • Ticaret 1, (%100)
Kesinlikle Play Station salonu derim. Ben açtım rezil oldum diyebilirim, pc artık herkes de var ve internet sudan ucuz, mobil cihazlar tabletler derken net cefe sektörü öldü. Ama oyun Playstation farklı yeni oyunları ve sürekli güncel temiz tutarsanız kesinlikle çok iyi iş yaparsınız. Her ikisini aynı anda yapacaksınız yine Playstation makinelerini daha fazla bulundurun derim ama aşırı ses olduğundan pc ye çok fazla takılan olmaz.
SizinWeb

kişi bu mesajı beğendi.

Bugünü yaşayın, yarın tarih olacak.

armoniy armoniy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mimarlık Adayı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 975
  • Beğeniler 227 / 270
  • Ticaret 2, (%50)
40-50 bin tl fiyatında 40 pc ve 10 PS alabilirsiniz

masalar yer kirası 60 bini bulacaktır

saati bir tl olsa 40 pc nin ortalama işlek cadde de günde sadece psler 150-250 getirir ps de getirir ayda 10 bine yakın kazanırsınız belki fazla
SizinWeb

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
Askerligimi kocaelide yapmıştım izmit civarında askerlerin çok olması sebebi ile askerlik zamanımda kullanıcıların sıra bekledgini biliyorum bende bekledim ps başına geçip işlerimi hal etmek için yaşadıgım yerde askerler var ancak hiçbir esnafı askerlerden istifade ettigini görmedim biryandan bunu düşünüyorum öte yandan int ortamındanda gelir elde etmek istedigim için bu işi düşündüm şu an bile müşterim için tasarım işlemlerini yapıyorum buda ek gelir olucaktır ilginiz için teşekkür ederim birşey daha sorucam belediyeden istenilen şeyler nelerdir nelere dikkat etmek lazım vss aklınıza gelenleri paylaşırsanız sevinirim cafe ve playstation beraber olarak düşününüyorum altlı üstlü 2katlı dükkan yada yan yana olucak şekilde

wmaraci
wmaraci

armoniy armoniy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mimarlık Adayı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 975
  • Beğeniler 227 / 270
  • Ticaret 2, (%50)

byemirbyorder adlı üyeden alıntı

Askerligimi kocaelide yapmıştım izmit civarında askerlerin çok olması sebebi ile askerlik zamanımda kullanıcıların sıra bekledgini biliyorum bende bekledim ps başına geçip işlerimi hal etmek için yaşadıgım yerde askerler var ancak hiçbir esnafı askerlerden istifade ettigini görmedim biryandan bunu düşünüyorum öte yandan int ortamındanda gelir elde etmek istedigim için bu işi düşündüm şu an bile müşterim için tasarım işlemlerini yapıyorum buda ek gelir olucaktır ilginiz için teşekkür ederim birşey daha sorucam belediyeden istenilen şeyler nelerdir nelere dikkat etmek lazım vss aklınıza gelenleri paylaşırsanız sevinirim cafe ve playstation beraber olarak düşününüyorum altlı üstlü 2katlı dükkan yada yan yana olucak şekilde

askeriyenin karşısında olacaksın hocam :D paraya para demezsin

ennes81 ennes81 SEO Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Web Tasarım - Seo
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 38 / 31
  • Ticaret 1, (%100)
izmit'te yaşıyorum, askerlik yaptıysanız bilirsiniz sopalı hastahanesi yakındaydı dükkan gerçi halen çalışıyor ama pcler inan hiç iş yapmıyor dükkan kirası olmadığından reklam amaçlı dükkan değer kazansın diye duruyor cafe, biraz ilerimde Playstation salonu var millet sıraya giriyor. Sektörün içine girmeden kimin batıp kimin çıktığını anlamak zor, battı gibi gözükmez ama dükkan el değiştirir sürekli birileri iş yapar mantığıyla ilerlemeye çalışıyor işte.

Bugünü yaşayın, yarın tarih olacak.

• Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
gecen sene burada iyi int cafe olur dediğim yere şimdi biri actı alt katı playstation üst katı int cafe güzelde iş yapıyor ancak cevremde bulunan butun net cafeler sorunlu bugun int cafeye gidiyorsun en basit msn den skype geçince cok sorun oldu oturuyorum skype yok neden yok diyorum ya kuramadık felan filan yahu arkadasş dk almaz aslında dükkanları işleten kişilerin bilgisizliginden kaynaklanıyor bu buda bir etken ayrıca bulundugum semtte senedir oturuyrum cevrem var söyledigim gibi birde int ortamından ek gelirim var konu hakkında yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar

Ek Olarak: 2004 yılında ulaşlı kasabasındaydım asker olarak

Ek Olarak:

ennes81 adlı üyeden alıntı

izmit'te yaşıyorum, askerlik yaptıysanız bilirsiniz sopalı hastahanesi yakındaydı dükkan gerçi halen çalışıyor ama pcler inan hiç iş yapmıyor dükkan kirası olmadığından reklam amaçlı dükkan değer kazansın diye duruyor cafe, biraz ilerimde Playstation salonu var millet sıraya giriyor. Sektörün içine girmeden kimin batıp kimin çıktığını anlamak zor, battı gibi gözükmez ama dükkan el değiştirir sürekli birileri iş yapar mantığıyla ilerlemeye çalışıyor işte.

2004 yılında ulaşlı kasabasındaydım asker olarak

Ek Olarak: Konu Güncel Arkadaşlar tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Bende Karamürsel'de bir PS cafe devralacaktım alacağım kişi de şimdi forum üyesi bu işlere başladı dostluğumuz devam ediyor. Nasip değilmiş aksilikler yaşandı takas yapacaktık araç bursa yolunda şanzıman yedi vs. derken ikimiz de soğuyunca vazgeçtik. Sonrasında devir alacağım rakamın 6 bin lira fazlasına malzemeleri sattı

İnternetcafe işinden bende uzak durmanızı tavsiye ederim, çok fazla araştırdım görüştüm devir dükkanları dolaştım kazançlarına baktım, İnternet Cafe için para kazanmak artık çok zor, çok uygun bir yer düşük kira kaliteli bilgisayar olsa bile müşteri oranı eskiye nazaran çok düşük.

Ps cafe işinde gider daha az, sorun daha az, ortam daha temiz, kazanç çok daha yüksek kesinlikle Ps cafe tavsiye ederim.

2 işi bir arada resmen zaten yapamıyorsunuz yasal olarak engel var, ayrı dükkanlar tutsanız sigortalı işçi çalıştırmak zorundasınız maliye bakkallarla ilgilenmiyor ama bu tür yerlerle ilgileniyor sürekli uğruyor sigortasız ve vergi levhası sahibi dışında kasada başkasını görünce ceza kesiyor. Yani kardeşiniz dahi dursa sigorta yaptırmak zorunda kalıyorsunuz. Küçük bir yerde memurları herkesin tanıdığı bir yerde değilseniz bunlarla karşılaşırsınız.

Yapacağınız bölgede polisle aranızı iyi tutar yakınlaşırsanız çalışma saatlerini geçe uzatabilirsiniz, genel olarak çok merkezi bir yerde değilseniz asıl iş akşam oluyor ve 12 den sonraya bir kaç saat daha açık olmak iyi olur.

Kuruluş konusunda malzeme konusunda teklif ve öneri almak isterseniz arkadaşa yönlendirebilirim. Benim alacağım mekanda televizyon yoktu tamamı projeksiyon cihazı ile kuruluydu. Çok güzel ve İstanbul'da fazla olmayan bir model.

Ek Olarak:

armoniy adlı üyeden alıntı

40-50 bin tl fiyatında 40 pc ve 10 PS alabilirsiniz

masalar yer kirası 60 bini bulacaktır

saati bir tl olsa 40 pc nin ortalama işlek cadde de günde sadece psler 150-250 getirir ps de getirir ayda 10 bine yakın kazanırsınız belki fazla

bu paraya kurulum bence imkansız :)

bilgisayarlar tvler çok kalitesiz olacaksa belki, öyle bir dükkan da iş yapıp para kazanamaz

Bilgisayarlar masalar tesisatı sandalyeleri zaten söylediğin rakamı buluyor. (40-50 bin) hatta geçer bile

10 ps da ekipmanıyla minimum 20 bin tutar çöpünü daha ucuza maledemezsiniz

Daha bunun tabelası var kasası var halısı ıvır zıvırı var tabelası var kayıtları ruhsat parası var dolabı var vs.

Valkyrie Valkyrie Interface Designer / IT Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Interface Designer / IT
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 1365
  • Beğeniler 20 / 195
  • Ticaret 2, (%100)
Playstation nedir ne değildir bilmem birşey diyemem. Manisalıyım burada 2 tane mekan var dediğiniz türde. Adamlar mekanı gayet iyi yapmış. Özel müşteriye özel oda var sigara içilen falan. Baya iyi ciro elde ediyor bu ikisi. Ama gerisinde pek hayır yok. Mekana para yatırırsanız ve güzel yerdeyse iş yapar düşüncesindeyim. Ama yok cd okumadı, yok kol bozuk bana göre değil.

İnternet kafe işinde hâlen para var. Açtığınız yer ve bilgisayarlarınız önemli olan. Kaç tane int. kafeci müşterimiz var. Günlük 300 lira koyanı da var 1000 temiz kaldıranıda. Her şey ticaret anlayışınıza bağlı. Sonuçta sabah 7 aç akşam 12 kapat olunca bir süre sonra sıkılabilirsiniz. Müşterileri de iyi tutmaz ve durmadan laf yaparsanız kaçırırsınız :) Sabır isteyen bir iş ama çok temiz para bırakıyor ve size de bırakır. Manisa da çok ağır şartlar var. İlk yasaları hep buradan sürüyorlar. Bu sigara içme yasağıdır, öğrenci girememe yasağıdır ne kadar yasa varsa buradan pilot uygulamayla Tr'ye yayıyorlar. İnternet kafenin bir diğer işi bilgisayar bakım onarımdır. Müşterileri oturtursanız sağlam bir şekilde tüm çevresinin bilgisayarları için size referans olur. Hele tez'dir, performans ödevidir günde 3 - 5 saat uğraşa çok temiz para bırakır. Ama dediğim gibi mekanın yeri, bilgisayar özelliği ve sizin insan ilişkilerinizle birlikte işteki titizliğinize bağlı.

Ek olarak sıfır toplamak biraz tuzlu olur baştan söyleyeyim 40 bin falan az. Masaların yaptırılması, sallıyorum x7 k&m setleri, kulaklıktı hoş sandalye falan derken birde üstüne iyi bir bilgisayar (gta 5 çok favori bu aralar ve deli gibi isteniyor) işinizi görsede iyi bir para bayılırsınız. Tavsiyem ikinci ellere bakın. İnt kafecilerin forumları var. Şahsen kıstırdığımda çok makul fiyatlara ürün alabiliyorum ikinci el. Sizde bakın devreden satan olursa ucuza kapatırsınız.

İnternet kafe kuracaksanız haberim olsun. Zaten hergün deli gibi oyun çıkıyor bir sürü hard disk parası vermeyin. Verirseniz zaten teker teker tüm pc'lere deli gibi upgrade yapacaksınız online oyunlara :) Hard disksiz çalışan bir sistemimiz var. Piyasaya oranla gayet makul fiyat verebiliriz.

the World shall know Pain
Interface Designer / IT

• Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Bende Karamürsel'de bir PS cafe devralacaktım alacağım kişi de şimdi forum üyesi bu işlere başladı dostluğumuz devam ediyor. Nasip değilmiş aksilikler yaşandı takas yapacaktık araç bursa yolunda şanzıman yedi vs. derken ikimiz de soğuyunca vazgeçtik. Sonrasında devir alacağım rakamın 6 bin lira fazlasına malzemeleri sattı

İnternetcafe işinden bende uzak durmanızı tavsiye ederim, çok fazla araştırdım görüştüm devir dükkanları dolaştım kazançlarına baktım, İnternet Cafe için para kazanmak artık çok zor, çok uygun bir yer düşük kira kaliteli bilgisayar olsa bile müşteri oranı eskiye nazaran çok düşük.

Ps cafe işinde gider daha az, sorun daha az, ortam daha temiz, kazanç çok daha yüksek kesinlikle Ps cafe tavsiye ederim.

2 işi bir arada resmen zaten yapamıyorsunuz yasal olarak engel var, ayrı dükkanlar tutsanız sigortalı işçi çalıştırmak zorundasınız maliye bakkallarla ilgilenmiyor ama bu tür yerlerle ilgileniyor sürekli uğruyor sigortasız ve vergi levhası sahibi dışında kasada başkasını görünce ceza kesiyor. Yani kardeşiniz dahi dursa sigorta yaptırmak zorunda kalıyorsunuz. Küçük bir yerde memurları herkesin tanıdığı bir yerde değilseniz bunlarla karşılaşırsınız.

Yapacağınız bölgede polisle aranızı iyi tutar yakınlaşırsanız çalışma saatlerini geçe uzatabilirsiniz, genel olarak çok merkezi bir yerde değilseniz asıl iş akşam oluyor ve 12 den sonraya bir kaç saat daha açık olmak iyi olur.

Kuruluş konusunda malzeme konusunda teklif ve öneri almak isterseniz arkadaşa yönlendirebilirim. Benim alacağım mekanda televizyon yoktu tamamı projeksiyon cihazı ile kuruluydu. Çok güzel ve İstanbul'da fazla olmayan bir model.

Ek Olarak:

bu paraya kurulum bence imkansız :)

bilgisayarlar tvler çok kalitesiz olacaksa belki, öyle bir dükkan da iş yapıp para kazanamaz

Bilgisayarlar masalar tesisatı sandalyeleri zaten söylediğin rakamı buluyor. (40-50 bin) hatta geçer bile

10 ps da ekipmanıyla minimum 20 bin tutar çöpünü daha ucuza maledemezsiniz

Daha bunun tabelası var kasası var halısı ıvır zıvırı var tabelası var kayıtları ruhsat parası var dolabı var vs.

Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim 2 kişi olarak arkadaşla ortak açmayı Planlıyoruz bu yüzden iki işide farklı dükkanda yan yana yada alt üstlü dükkanda yapmanı düşünüyoruz zaten int den ek gelirlerimiz var dükkanı açarsak hem dükkan gelirimiz hemde int gelirimiz ile iyi olacagını düşünüyorum fikir ve önerileri olan arkadaşlar varsa paylaşırsa sevinirim tekrar teşekkür ederim hocam sizinle konuşmak hem askerlik günlerimi hemde gezdigim yerleri hatırlattı :)
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 15 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 15 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al