Ofis Ortamı

35 Mesajlar 5.590 Okunma
smmexpress

Resistance Resistance WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek İşinin amelesi
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 15 / 17
  • Ticaret 0, (%0)

RevirseGold adlı üyeden alıntı

Hocam Bir kaç arkadaşa katılıyorum.
İlk önce işinizi evinizden yürütün ve yanınıza eleman alın. Mesai saatlerini belirleyin ve internet üzerinden çalışın .Sanal toplantılar yapabilirsiniz mesela. Vergi yönünden sorun çıkacağını düşünüyorsan HomeOfis sistemi günümüzde kullanılmakta. Odanı ofis gibi dizayn edersin vergi memurları inceler ve bir ofisin olur .Tabi bu bir başlangıç işleriniz geliştikçe daha çok kazancınız olur . O zaman hiç bir sorun olmadan ofis açabilirsiniz. Bence işlere başlayın 1 Sene Civarı kendinizi, referanslarınızı geliştirin.
Melki sizinle çalışabiliriz.

Hocam zaten şimdi açmak gibi bir düşüncem yok.
Özellikle maddi olarak ve referans olarak kendimi geliştireceğim ve en kısa zamanda ofis açacağım. Öyle düşünüyorum umarım olumlu gelişir.

Ama kesinlikle ev ortamı düşünmüyorum.
Ben evde çalışamam çok iyi biliyorum, birazda psikolojik yani :)

Developers adlı üyeden alıntı

İnanın bana böyle site açıp hit getirip satarak para kazanamazsınız. Yapmanız gereken öncelikle referans toplayıp şirket siteleri açmak olmalı ki para kazancınız olsun. Bulunduğunuz ortamda broşürler dağıtmalı veya öncelikle yakın çevrenizde bulunan şirketlere site yapmalısınız. Başlangıç olarak (referans olduğu için) ucuz fiyata(600-700) daha sonra çevreyi de ayarladıktan sonra gerisi gelecektir. Rahat aylık 7000-8000 kazanırsınız. Gideri(kira,elektrik,malzeme,çalışanların maaşı vs.) de olacağı için size düşen aylık miktar 2000-3000 arası olacak.

Dediğim gibi tek site açıp gelen hitten para kazanmak zordur. Bunun yerine şirket siteleri oluşturun ve satın ;)

Dostum sadece onu yapacağım demedim ki onu örnek olarak verdim.
Birde normal dükkanı olan esnaflar pek web sitesi yaptırmıyor sanırım?
Büyük şirketlerle de anlaşabilmek çok zor çünkü çok daha profesyonel düşünürler.
Bu konuda pek bilgim yok..

wmaraci
reklam

Cihad Cihad Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Resistance adlı üyeden alıntı

Hocam zaten şimdi açmak gibi bir düşüncem yok.
Özellikle maddi olarak ve referans olarak kendimi geliştireceğim ve en kısa zamanda ofis açacağım. Öyle düşünüyorum umarım olumlu gelişir.

Ama kesinlikle ev ortamı düşünmüyorum.
Ben evde çalışamam çok iyi biliyorum, birazda psikolojik yani :)

Evet hocam haklısınız. Küçük bir yer kiralıyabilirsiniz.

• Üyelik 25.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek İşinin amelesi
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 15 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Böyle düşüncesi olan arkadaşlar da bana ulaşabilir. :)

sahinersoz sahinersoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Yazar
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 20 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle ofis ortamını tanımanız gerekli. Ben Fikir Dükkanı şirketinde SEO, Sosyal Medya ve Reklam danışmanı olarak görev yapıyorum. Ofiste 8 kişi çalışıyoruz. Size tavsiyem önce başkasına ait olan bir ofiste bir kaç ay iş tecrübesi edinmeniz. Zira ha ofis ha ev ekibiniz yoksa ofis'inde bir anlamı olmaz. Ama dediğiniz gibi öz güven acısından istiyorsanız gerçekçi olmak gerekirse kendinizi kandırmaktan başka bir işe yaramaz. Bir süre sonra ofiste size ev gibi gelecektir. Yok zamanla ekip oluşturursanız daha iyi olur. Tabi bunla da bitmeyecek iş. Ofiste ki elemanlara bir otorite sağlamanız gerekli. Yoksa kimse sizi takmaz. Verdiğiniz işleri bir saate yapacağına 3 saate yada 1 günde yapar. Tabi işin psikoloji boyutu da var. Elemanlar yeri geldiğinde sizden para isteyecek mesela ben Burak bey'den (ogretiyor.com kurucusu) sık sık avans istedim. Maddi gücü olmayan kişi bunun altından kalkamaz. Avans istediğinde adama iş alalım öyle verim yada şu an veremem derseniz zaten kimse sizin patronluğunuzu önemsemez. Ha ofiste 2 en fazla 3 kişi takılacağız derseniz ben yine olacakları söyliyeyim. Adamlar senden ofisin anahtarını isteyecek. Sonuçta ortaksınız. Ve sen olmadığında o adamlar ofise karı kız atacak, sevgilisini getirecek, yeri geldiğinde alem yapıp içki içecek. Bunlar hep bir sorundur. Ya tek patron olacaksın. Yada patron olduğun kişi senden büyük olacak. İş kısmına gelecek olursak bence her şeyi önceden planlaman gerekiyor. Ne yapacaksın ? Web tasarımmı ? Ajans mı? Ne üzerine? İş dağılımı nasıl olacak? Bunları iyi ayarlamazsan ve sağlam bir iş seçmezsen yine olacakları söyliyeyim. Mesela web tasarım işi. Adam yine ofiste işi yapmıyacak evde de yaparım diyecek. Ve geciktirmeler olacak. Yani ofis ortamında yapılması gereken bir iş alanı bulman gerekiyor. Ve iş dağılımını çok iyi ayarlaman gerekiyor. Ama hep şunu savunurum. İnsanlar hata yapmadan yada denemeden gerçeğe ulaşamaz. Sende aç bir ofis deneme amaçlı gelişmeleri gözlemle gerekirse not tut. Bir sonraki işini buna göre yapılandır. Kolay gelsin.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 25.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek İşinin amelesi
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 15 / 17
  • Ticaret 0, (%0)

sahinersoz adlı üyeden alıntı

Öncelikle ofis ortamını tanımanız gerekli. Ben Fikir Dükkanı şirketinde SEO, Sosyal Medya ve Reklam danışmanı olarak görev yapıyorum. Ofiste 8 kişi çalışıyoruz. Size tavsiyem önce başkasına ait olan bir ofiste bir kaç ay iş tecrübesi edinmeniz. Zira ha ofis ha ev ekibiniz yoksa ofis'inde bir anlamı olmaz. Ama dediğiniz gibi öz güven acısından istiyorsanız gerçekçi olmak gerekirse kendinizi kandırmaktan başka bir işe yaramaz. Bir süre sonra ofiste size ev gibi gelecektir. Yok zamanla ekip oluşturursanız daha iyi olur. Tabi bunla da bitmeyecek iş. Ofiste ki elemanlara bir otorite sağlamanız gerekli. Yoksa kimse sizi takmaz. Verdiğiniz işleri bir saate yapacağına 3 saate yada 1 günde yapar. Tabi işin psikoloji boyutu da var. Elemanlar yeri geldiğinde sizden para isteyecek mesela ben Burak bey'den (ogretiyor.com kurucusu) sık sık avans istedim. Maddi gücü olmayan kişi bunun altından kalkamaz. Avans istediğinde adama iş alalım öyle verim yada şu an veremem derseniz zaten kimse sizin patronluğunuzu önemsemez. Ha ofiste 2 en fazla 3 kişi takılacağız derseniz ben yine olacakları söyliyeyim. Adamlar senden ofisin anahtarını isteyecek. Sonuçta ortaksınız. Ve sen olmadığında o adamlar ofise karı kız atacak, sevgilisini getirecek, yeri geldiğinde alem yapıp içki içecek. Bunlar hep bir sorundur. Ya tek patron olacaksın. Yada patron olduğun kişi senden büyük olacak. İş kısmına gelecek olursak bence her şeyi önceden planlaman gerekiyor. Ne yapacaksın ? Web tasarımmı ? Ajans mı? Ne üzerine? İş dağılımı nasıl olacak? Bunları iyi ayarlamazsan ve sağlam bir iş seçmezsen yine olacakları söyliyeyim. Mesela web tasarım işi. Adam yine ofiste işi yapmıyacak evde de yaparım diyecek. Ve geciktirmeler olacak. Yani ofis ortamında yapılması gereken bir iş alanı bulman gerekiyor. Ve iş dağılımını çok iyi ayarlaman gerekiyor. Ama hep şunu savunurum. İnsanlar hata yapmadan yada denemeden gerçeğe ulaşamaz. Sende aç bir ofis deneme amaçlı gelişmeleri gözlemle gerekirse not tut. Bir sonraki işini buna göre yapılandır. Kolay gelsin.

Sende aç bir ofis bu olumsuzlukları yaşa ve ders al öyle mi ilerle diyorsun anlamadım :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al