wmaraci reklam

Önümüzdeki 10 Yıl İçerisinde Hangi Sektör Büyüyecek? Hangisinde Girişim Yapılmalı?

37 Mesajlar 5.829 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

sterk sterk boş kalsın olunca yazarım Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Atama bekliyor
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 339 / 338
  • Ticaret 6, (%100)
gıda ve sağlık sektörü önümüzdeki 10 yıl içindeki iyi paralar getirir. direk gıda ile ilgili üretim yapılmalı fabrika v.b. açılabilir.

wmaraci
reklam

semazen semazen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Adana
  • Ad Soyad k** y**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 23 / 22
  • Ticaret 10, (%70)
konu takip

sertacs sertacs WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 355
  • Beğeniler 70 / 53
  • Ticaret 6, (%100)

sertacs adlı üyeden alıntı

Rivayetimdir yazın;

uygulamalar kalkacak yeni bir şey gelecek.
uygulamaların yerine daha küçük uygulamalar gelecek. ve bu uygulama parçacıkları ile kendi uygulamalarınızı kişiye yada işinize özel olarak yapabileceksiniz.
bu küçük uygulamalar kişiden kişiye resim gönderir gibi gönderilebilecek.
ve bu bir sürü küçük uygulama birleşip bir süper uygulamaya dönebilecek. her insanın süper uygulaması kendisine özel olacak.
çok duyacağımız bir kelime ise: ekoparatif olacak.

ek olarak web sayfalarıda küçük parçalara bölüneceğini düşünüyorum.
mesela mynet haber sitesinin sadece spor kategorisini yada belirli bir yazarı takip etmek istiyorum. Bu parçayı sadece buradan alabilirim. vimeo'da sadece bir kişiyi takip ediyorum onuda özel olarak seçip alabilirim. (koskoca vimeo uygulamasını indirmek zorunda değilim) mediumda bir kaç yazar takip ediyorum. medium uygulamasını indirmek yada üyelik açmak zorunda değilim. Sitelerin belirli bölgelerini parça olarak alıp kendi süper uygulamamın içinde tutabilrim.

bu söylediklerim tamamen olarak sallamıyorum. yeni teknoloji girişimlerinde sürekli karşıma card adında bir kavram çıkıyor. bu kartlar basit bir işe yarıyor. bir uyuglama denecek kadar büyük değiller. telefonda ayrı bir menüde bu küçük parçalar tutulabilir. örneğin hava durumu kartı. bunu alır koyarsın süper uygulamana. yada yatırım yaptığın borsa hissesinin anlık fiyatını görmek istiyorum. bunun cardını alır kendi süper uygulamana koyarsın.

telefonlar minik uygulamalar için bir menü getirdiği zaman bu sefer app cılgınlığı gibi card çılgınlığı başlayacak. bakalım 5 yıl sonra gerçek olursa alıntılarım yine bunu ben çakmıştım mevzuyu diye. :D
sagiir MrPolat

kişi bu mesajı beğendi.

tamer41 tamer41 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 49 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Bir fikir isterseniz gündeme göre büyük işler yapılabilir, fakat bir çoğu sağlam sermaye ve sağlam iletişim ister.

1)Mesela pandemi döneminde maske üretilip toptan satılırsa servet sahibi olunur.
Örneğin 1 milyar maske üretip her bir maskeden 25 kuruş kar etseniz dahi ciddi anlamda zengin olursunuz.
Bir de bu maskeleri yurt dışına döviz ile satarsanız zenginler listesine girersiniz herhalde.
Şu anda maske üretimi global anlamda yetersiz . Dünyada her gün milyarlarca maske takılıp çöpe atılıyor.

2)Allah korusun, Deprem olursa emlakçılık ve müteahhitlik yapılabilir. Depremden sonra orta hasar ya da az hasarlı evler ilk başlarda çok ucuza satılır. Bizim gölcükte hasarı olmadığı halde 2 bin liraya bile ev satanlar olmuştu fakat şimdi dizlerini dövüyorlar. Bir daha eve girmek istemedikleri için satmışlardı ama yıllar sonra bu korku gidince pişman oldular.

3)Daha az sermayeli iş isterseniz, limon toptancılığı yapılabilir. Limon yaz-kış tüketildiği için kıyamete kadar kalıcıdır.

4) Geleceğin işi nedir diye sorarsanız, benzinin, tekerleklerin ve kanatların artık işe yaramadığı bir zamanı kafanızda canlandırmanız gerek.
5)Gıda sektörü kıyamete kadar ve hatta kıyametten sonra dahi devam edecektir.
6)Dijital anlamda öyle bir PC üretmelisiniz ki şu anda en kral pc yanında erimeli. Bu pc ucuz olmalı ve şimdiki pc'lerle hiç alakası olmamalı. Hatta windows ve mac çöpe atılmalı.
Gelecekte Yeni bilgisayarlar ve yeni işletim sistemleri doğacak.
7) Gelecekte insanlar eşit olacak. Kimse geçim sıkıntısı çekmeyecek. Zor işler robotlarla yapılacak. Suç oranı sıfıra kadar inecek ve insanlık tekamülünü tamamlayarak bir üst seviyeye yükselecek. Tabi bu bahsettiklerim 100-150 sene sonra olacak.
8)10 yıl içinde dünya çapında büyük savaşlar ve kıtlıklar yaşanacak(başladı) İnsanlık büyük bir sınavdan geçecek. inşaatı en az 7-8 sene sürecek güçlü ve güvenlikli bir sığınak inşa edebilirseniz, hem insanlığa faydanız olur, hem de zengin olursunuz.
9) 10 sene sonrası 10 sene öncesinden pek farklı olmayacak. Bu çok kısa bir zaman dilimi.
EranKucuk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Lions Lions WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)
Yapay zeka, asteroid madenciliği ve enerji.
EranKucuk

kişi bu mesajı beğendi.

duzur85 duzur85 Kafa Nereye Bizz Oraya Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bankacı, Gezgin, Hayalperest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** G**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 72 / 133
  • Ticaret 1, (%100)
Yıktın usta hayallerimizi biz bu işleri yapamayız, keşke çiğköfte,blog yazarlığı veya ne bilim sosyal medya deseydin :) Adam meteor falan demiş ya biz daha tatile gidemiyoz:)
EranKucuk

kişi bu mesajı beğendi.

www.gezelim.me

OfluElif61 OfluElif61 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2020
  • Yaş/Cinsiyet 25 / K
  • Meslek Lise mezunu/Çalışmıyorum
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Önce sektörün ne olduğunu bilmek lazım. Sonra ona göre hareket etmek lazım. Hiç şüphesiz en rağbet gören sektörlerden fikir edinmek lazım. insanlar en çok neye ihtiyaç duyuyor ne ile ilgileniyor neyin gelişmesini istiyor ona bakmak gerekir... Bunların başında eğitim sektörü, teknoloji sektörü. eşya sektörü gelebilir. Şu anda eğitim sektöründe bayağı bir eksikler olduğundan dolayı insanlar bu yolda çıkış arıyor adeta. Ama şunda şüphe yoktur ki teknoloji sektörü ilerleyen yıllarda da hiç şaşırtmadan devam edecektir. Çünkü teknoloji sektörü her yıl üzerine ekleyerek yükselmeye devam ediyor. Bu insanların gözleri ile görebildiği bir gerçek...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al