freelance iş ilanları

Sosyal Ağ Projesi [Ciddi Anlamda]

76 Mesajlar 10.290 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

EgoZoz EgoZoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 39 / 31
  • Ticaret 13, (%100)
Arkadaş çok bilinçsizce çıkmış bu yola herhalde yıllardır Türkiye'ye özgün sosyal paylaşım siteleri açıldı, burada öyle bir konuşmuşsunki sanki kimse senin dediğini düşünememiş
1. https://freelyshout.com
2. http://selfcup.com
3. http://quup.com
4. https://ahsar.com
5. http://onedio.com
daha binlerce var böyle bak mesela üniversiteli arkadaşlar ayneen.com diye birşey açmış
keşke biraz araştırsaydın be güzel kardeşim neyse destek verelim belki tutar kaç üyeniz oldu ?
Bilbaz

kişi bu mesajı beğendi.

<?php
echo "Bitti Rüya";
?>
wmaraci
reklam

IByRed IByRed WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İşçi
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 209
  • Beğeniler 18 / 14
  • Ticaret 1, (%100)

casualman adlı üyeden alıntı

Kardeş biz nulled socialkit scriptiyle bir ayda 1500 üyeye sahip olduk. Sen niye olamayasın ?
Not: Böyle konuları webmaster'lara veya webmaster sananlara konuşma. Senin hedefim normal insanlar olsun. Yani sosyal ağlarda takılanlar. Emin ol istediğin daha çok artacak.

Haklsin kardesim
halitkara

kişi bu mesajı beğendi.

Sevgiweb Sevgiweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Gıda Sektörü
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Olumlu Yorumun için teşekkür ederim ama ben öyle heves kırmak kendimin yapamadığını başkalarınında yapamayacağını düşünmek istemem ama senin düşüncen gibi benimde düşüncelerim var mesela sana 2 örnek vereyim

1 : yıl 2007 ve web tasarım işinde bedava sitelerle uğraşan biriydim o dönemde beraber çalıştığım arkdaş (Güvenlik görevlisi iken ) bana bi köy sitesi gördüğünü ve çok beğendiğini tarif etti bende baktım hakikaten çok muhteşemdi o yıllara bakarak ve benim içimde tıpkı seninki gibi heves ettim ve o zamanın parasıyla 250 tl harcayıp bi domain ve host aldım köy adına bi site kurdum ne oldu bi tahmin et :) kendi köylülerim gitti başka forumlarda cirit attı 6 ay bekledim sadece üye sayısı 13 bununda 9 tanesi bırakın köyümü kendi memleketimle alakası olmayan insanlardı kimi adanalı kimi izmir kimi ıspartalıydı geri kalan 4 kişide 1 ben 2 iş arkadaşım 3 web master 4 zormla üye olan köylüm bende radyoya çevirdim günlük yeri geldi 300 kişi oldu bende zamanı gelince uğraşmadan bıraktım ama bu kez başka şekilde devam ettim kendimi geliştirmeye devam ettim köylülerim gelmedi diye kendime küsmedim sanada tafsiyem imkanın varsa yap

senin için örnek ise

Thomas Edison tarihte en fazla başarısızlığa uğrayan, ama aynı zamanda en büyük mucit. Sadece ampulü icat etme aşamasında bile 10000'in üzerinde başarısızlığı vardı. O günün önde gelen gazetecileri, Edison'un zamanını boşa harcadığını ve yapmaya çalıştığı şeyin imkansız olduğunu yazıyordu.

5000. deneyden sonra genç bir gazeteci Edison'un yanına gelip, "Efendim 5000 kez başarısız oldunuz, başka başarısılıkları göze alacak mısınız?" diye sorar. Edison'un cevabı ise, ben başarısız olmadım, sadece ampulün nasıl çalışmayacağının 5000 yolunu buldum. Nasıl çalışacağına da 5000 adım yaklaştım." olur

BAŞARININ DEVAMINI DİLERİM
halitkara

kişi bu mesajı beğendi.

ofofof ofofof Seninleyiz Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ön Muhasebe
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 462
  • Beğeniler 132 / 91
  • Ticaret 5, (%100)
IByRed ; öncelikle belirtmeliyim ki düşüncelerine saygım sonsuz

TR nin doğru düzgün bir sosyal sitesi olmadığını hatta bu konuda bir hiçiz diye belirtmişsin. Ama bilmediğin okadar çok şey var ki büyük sitelerin ;örnek facebook ,twitter , youtube , google gibi v.b sitelerin arkalarında kişi yada kişiler değil devlet ve devletler olduğunu bilmelisin. Adamlar artık aşmış. Onların amacı sosyal ağdan çıkmış ağlık olmuş . Köyün ağsı gibi biz birbirimizle iletişim kuruyoruz diye sevinirken adamlar istihbaratımızı geliştiriyoruz ve ticaretimiz tavan yapıyor diye seviniyor. Herşey ticari anlıyacağın tabi bunun istihbarat kısmıda var. Bugün baktığında verdiğin örnekler rusyanın wk sı çinin qzone si v.s kaç ülke kullanıyor bence ona bakmalısın . Bu arada facebook ülkemizde doğru düzgün yokken TR de mynet vardı ama mynet şimdi nerede bana sorarsan sıradan bir haber sitesinden öte değil şuanda. Google daha ülkemizde yokken arabul vardı şimdi neredeler. Bu tamamen devlet meselesi yani biz değil devlet sahip çıkmalı sosyal ağlara.Devletimizin desteği olmadan biraz zor bu dediklerin. Asla hevesini kırmak istemem tabi ama bu bir gerçek . Sen haklısın tabiki türk olsun bizim olsun. Ama adamlar her alanda olduğu gibi bu alandada liderler. Kulandığımız yediğimiz içtiğimiz çoğu şey (deterjan , içecek v.s ) hep yabancı ..

ve şunu söylemek istiyorum Facebook un kuruluşunu oku bana hiç inandırıcı gelmiyor güzel hikaye tam senin hayalindeki gibi kuruluş ama desteksiz çok zor buralara gelmesi ozaman bana hak vericeksin. Şunuda unutma büyük projeler yazılım ekibin olmadan olmaz . codecanyon daki scriptten başlayalım demişsin olurmu hiç o scripti oraya yükleyen de insan önemli olan o insanı bulup yetiştirmek yazılımını kendin yapmak zaten bizde süper yazılımcı lar daha iyileri var ama yine sonuç desteğe geliyor devlet desteği şart.

Allah yardımcımız olsun.Kolay gelsin

offfoffff
wmaraci
wmaraci

halitkara halitkara www.inancgroup.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek bilgi işlem - yazılım destek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 196
  • Beğeniler 139 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
yeni bir projeye örnek bir script ile başlanabilir. yok olmaz çalıntı denileceğine, seninde fikirlerin varsa söyle farklılaştır. facebook vs sitelerden özgün olsun.
bir arkadaşında dediği gibi senin hedef kitlen buradakiler değil...

bu yola çıktığın arkadaşların önemli. Ekibi sağlam tut akla gelen fikri bu scripte uygulayabilecek güvenlik açıklarına müdahale edebilecek olması lazım. server konusu çok önemli maliyet ister.
vs vs

• Üyelik 31.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İşçi
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 209
  • Beğeniler 18 / 14
  • Ticaret 1, (%100)

ofofof adlı üyeden alıntı

IByRed ; öncelikle belirtmeliyim ki düşüncelerine saygım sonsuz

TR nin doğru düzgün bir sosyal sitesi olmadığını hatta bu konuda bir hiçiz diye belirtmişsin. Ama bilmediğin okadar çok şey var ki büyük sitelerin ;örnek facebook ,twitter , youtube , google gibi v.b sitelerin arkalarında kişi yada kişiler değil devlet ve devletler olduğunu bilmelisin. Adamlar artık aşmış. Onların amacı sosyal ağdan çıkmış ağlık olmuş . Köyün ağsı gibi biz birbirimizle iletişim kuruyoruz diye sevinirken adamlar istihbaratımızı geliştiriyoruz ve ticaretimiz tavan yapıyor diye seviniyor. Herşey ticari anlıyacağın tabi bunun istihbarat kısmıda var. Bugün baktığında verdiğin örnekler rusyanın wk sı çinin qzone si v.s kaç ülke kullanıyor bence ona bakmalısın . Bu arada facebook ülkemizde doğru düzgün yokken TR de mynet vardı ama mynet şimdi nerede bana sorarsan sıradan bir haber sitesinden öte değil şuanda. Google daha ülkemizde yokken arabul vardı şimdi neredeler. Bu tamamen devlet meselesi yani biz değil devlet sahip çıkmalı sosyal ağlara.Devletimizin desteği olmadan biraz zor bu dediklerin. Asla hevesini kırmak istemem tabi ama bu bir gerçek . Sen haklısın tabiki türk olsun bizim olsun. Ama adamlar her alanda olduğu gibi bu alandada liderler. Kulandığımız yediğimiz içtiğimiz çoğu şey (deterjan , içecek v.s ) hep yabancı ..

ve şunu söylemek istiyorum Facebook un kuruluşunu oku bana hiç inandırıcı gelmiyor güzel hikaye tam senin hayalindeki gibi kuruluş ama desteksiz çok zor buralara gelmesi ozaman bana hak vericeksin. Şunuda unutma büyük projeler yazılım ekibin olmadan olmaz . codecanyon daki scriptten başlayalım demişsin olurmu hiç o scripti oraya yükleyen de insan önemli olan o insanı bulup yetiştirmek yazılımını kendin yapmak zaten bizde süper yazılımcı lar daha iyileri var ama yine sonuç desteğe geliyor devlet desteği şart.

Allah yardımcımız olsun.Kolay gelsin

Devletimizden yardim.istesrk.nasil.olur ?

DPCCO DPCCO WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Game Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 417
  • Beğeniler 145 / 123
  • Ticaret 8, (%100)
IByRed Bu adamlardan destekmi arıyorsun?
NETEOR pg13

kişi bu mesajı beğendi.

ofofof ofofof Seninleyiz Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ön Muhasebe
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 462
  • Beğeniler 132 / 91
  • Ticaret 5, (%100)
IByRed neden olmasın ;

Önce sağlam bir sunucu bulunur daha sonra sağlam bir yazılım ekibi kurulur..Bunların yanında site tam anlamıyla kurulduktan sonra en az 20 milyon insan online mış gibi test edilir. Hatalar varsa düzeltilir. Reklam v.s devlet için kolay şeyler. Site kurmakta iyi bir yazılımcı için çocuk oyuncağı emin ol. Zaten ekibin sağlam ve sunucun kaliteli saldırılara karşıda iyiyse problem olmaz. Herşey olur yeterki devlet istesin . Ama kaç ülke kullanır bilemem. Bu işi tübitak yapsa yapar .

offfoffff

• Üyelik 31.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İşçi
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 209
  • Beğeniler 18 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
DPCCO Orasida oyle :)

Ek Olarak: @ofofof Kendi Ulkemiz kullansin yeter kardesim baska ulkrye gerek yok

DPCCO DPCCO WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Game Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 417
  • Beğeniler 145 / 123
  • Ticaret 8, (%100)
Tübitak keyfe keder projelere onay verir oldu son dönemlerde.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al